X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie zespół antyfofolipidowy
Odpowiedz

zespół antyfofolipidowy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Dzieki Pismak!
    Wiem ze pobierali mi krew na te ANA wiec ciekaw co wyjdzie. Pech chciał ze akurat jest okres swiateczny i wyniki bede miala dopiero w styczniu:(

    Mam nadzieje kochana że wyniki będą dobre, bo immunologia to jakaś masakra

    laka86 lubi tę wiadomość

  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jesli chcecie dowiedziec sie wiecej w tym temacie to odsylam na strone:

    http://www.poronienie.pl/forum/topic.php?id=2168&page=1

    stron do czytania jest 21, bo temat zalozony 8 lat temu, ale warto bo ciekawych rzeczy sie mozna dowidziec

    laka86, Carmen92 lubią tę wiadomość

    AniaEtoile
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, robilam dzis nastepujace badania, podaje ich ceny bo moze sie komus to przyda:

    ACA (IgG i IgM) 115 zl
    ANA 58zl
    B2GP 58zl I ,
    APTT 8zl
    i LA 35 zl

    dzis odebralam wyniki APPT i Antykoagulanta tocznia, są dobre niestety:(
    APTT 26, 54 sek INR 1,03 czas protrombinowy 11,51
    anty.tocznia 34, 39 sek.
    zalamalam się trochę że nic nie wyszło, tracę możliwość refundacji zastrzyków,ktore i tak bede musiala brać

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym chyba wolała mieć dobre badania na tocznia, bo to jest straszna choroba, wolałabym wydawać miesięcznie 500 zł na heparyne, przxez całą ciąże niż zmagać się z toczniem, więc kochana ciesz się <3

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaEtoile wrote:
    B2GP 58zl I ,
    Mam pytanie, jak to jest z tymi przeciwciałami przeciwko glikoproteinie?
    Z tego co wyczytałam są trzy klasy iga igg i igm. Ania Ty wszystkie robiłaś?

  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze masz racje Carmen, czasem cos czlowiek palnie bez zastanowienia, al juz bym chciala wiedziec na czym stoje.
    Anoolka najpierw sie robi ogolne badanie a jak cos wychodzi to poszczegolne czesci.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja Cię doskonale rozumiem, na początku jak robiłam badania to wprost marzyłam o tym żeby coś wyszło i żeby było wiadomo czemu nie mogę donosić ciąży a teraz...jak mam iść do lekarza to mi się niedobrze robi. To że coś wyjdzie w wynikach nie znaczy że należy zakończyć diagnostykę tylko Cię wysyłają dalej po innych lekarzach i nawet bankructwo nie pomaga bo i tak trzeba wytrzasnąć kasę chociażby spod ziemi żeby iść do kolejnego i zrobić kolejne badania ;)

  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tylko u mnie 3 ciaze niedonoszone bez lekow plus jedna donoszona na heparynie, 2 na poczatku plus porod plus jedna bez lekow znow niedonoszona, wniosek moze byc tylko jeden: musi byc heparyna, ale pytanie dlaczego? wiesz ze chodzi o immunologie ale nie wierz w ktorym kosciele bije dzwon

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ANiu czytam Wasze wpisy i ja mam problem z immunologią ale mam pytanie bo wychodzą Ci wyniki ok rozumiem a czy Ty chorujesz na jakieś inne choroby np jesteś alergikiem, masz astme albo cos z cukrem????
    Pytam ponieważ takie choroby są autoimmunologiczne i wtedy inne wyniki mogą wyjsć ok a już jedna z chorób autoim... moze powodować podobne objawy do tych chorób o których tu mówicie.
    Powodzenia Wam kochane życze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2013, 22:46

  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    ANiu czytam Wasze wpisy i ja mam problem z immunologią ale mam pytanie bo wychodzą Ci wyniki ok rozumiem a czy Ty chorujesz na jakieś inne choroby np jesteś alergikiem, masz astme albo cos z cukrem????
    Pytam ponieważ takie choroby są autoimmunologiczne i wtedy inne wyniki mogą wyjsć ok a już jedna z chorób autoim... moze powodować podobne objawy do tych chorób o których tu mówicie.
    Powodzenia Wam kochane życze <3

    nie za bardzo rozumiem co mialas na mysli ale nie jestem alergikiem ani nie mam problemów z cukrem

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi oto czy chorujesz na choroby autoimmunologiczne czy byłas kiedykolwiek na nie badana????? bo one tez daja podobne objawy do zespołu antyfosfolipidowego i wtedy tez trzeba brac leki dodatkowe.

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaEtoile czy możesz mi napisać w jakim laboratorium robiłaś te badania bo u mnie na śląsku nie mogę znależc żadnego ,który robi badania na zespół antyfosfolipidowy...ja mam już córkę ale dwie ostatnie ciąże w tym roku zakończyły się poronienieniem chybionym,dlatego chciałabym się zbadać...oprócz tego czekam na wynik hp.

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka wrote:
    AniaEtoile czy możesz mi napisać w jakim laboratorium robiłaś te badania bo u mnie na śląsku nie mogę znależc żadnego ,który robi badania na zespół antyfosfolipidowy...ja mam już córkę ale dwie ostatnie ciąże w tym roku zakończyły się poronienieniem chybionym,dlatego chciałabym się zbadać...oprócz tego czekam na wynik hp.

    Kochana w Laboratorium przy szpitalu Leszczyńskeigo w Katowicach robią te badania i są tańsze np. ANA kosztuje 25 zł, APTT 5 zł, zespół antyfofolipidowy 80 zł,

    Czy LA to badanie na antykoagulant tocznia?
    a B2GP 58zl to P/c p/ beta-2-glikoproteinie IgG/M?

    Może nie możesz znaleź lab które robi na zespół bo w skład tych badań wchodzą 3 badania :
    1. antykoagulantu toczniowy
    2. Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM
    3. Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I

    I te badani zwykle są w wykazie wymieniane każde osobno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2013, 14:51

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w końcu jakie badania polecacie zrobić i jak się one konkretnie nazywają bo już się pogubiłam w tych wszystkich nazwach ,a jedna z dziewczyn na forum pisała że te badania są takie drogie ok.1000zł,a wy mi podajecie takie kwoty...mam straszny mętlik a chciałabym się dobrze zbadać...pomóżcie

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana na wątku badania po poronieniu są wskazane badania jakie powinnaś zrobić po poronieniu:

    Oto link
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/jakie-badania-po-poronieniu,166,32.html

    Najpierw robisz te ogólne badania i jak w nich nic nie wyjdzie to robisz te bardziej szczegółowe :)

    Tak jest np. z ANA najpierw robisz ogólne ANA a jak w nich coś wyjdzie to wtedy ANA 1 lub ANA2 w zależności od wyniku. Na zespół też najpierw robisz Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM i Antykoagulant toczniowy a potem Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benitka badania na sam zespoł nie sa takie drogie, ja z wszystkimi zmiescilam sie w 300 zl, a robilam jeszcze ANA (przeciwjadrowe). To lista wszystkich:

    ACA (IgG i IgM) 115 zl
    ANA 58zl
    B2GP 58zl I ,
    APTT 8zl
    i LA 35 zl

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja dobrze widzę że za antykoagulant tocznia płaciłaś 35 zł??? ja płaciłam koło 100 zł :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Kochana na wątku badania po poronieniu są wskazane badania jakie powinnaś zrobić po poronieniu:

    Oto link
    https://ovufriend.pl/forum/poronienie/jakie-badania-po-poronieniu,166,32.html

    Najpierw robisz te ogólne badania i jak w nich nic nie wyjdzie to robisz te bardziej szczegółowe :)

    Tak jest np. z ANA najpierw robisz ogólne ANA a jak w nich coś wyjdzie to wtedy ANA 1 lub ANA2 w zależności od wyniku. Na zespół też najpierw robisz Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM i Antykoagulant toczniowy a potem Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I
    Dokładnie, ja za ANA płaciłam 35 zł a że wyszło mi dodatnie to musiałam zrobić ANA2 które kosztowało 170 zł. A gdzie reszta...szkoda gadać.

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Ania ja dobrze widzę że za antykoagulant tocznia płaciłaś 35 zł??? ja płaciłam koło 100 zł :(

    u mnie antykoagulant 70 zł
    AniaEtoile wrote:
    Benitka badania na sam zespoł nie sa takie drogie, ja z wszystkimi zmiescilam sie w 300 zl, a robilam jeszcze ANA (przeciwjadrowe). To lista wszystkich:

    ACA (IgG i IgM) 115 zl
    ANA 58zl
    B2GP 58zl I ,
    APTT 8zl
    i LA 35 zl

    Ania co to za badanie b2gp? czy to P/c p/ beta-2-glikoproteinie IgG/M? jeżeli tak to czy wskazana cena 58 zł dotyczy obu IgM i IgG? czy to cena za jedno?

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak jest z tym toczniem, chyba sa na to rozne badania, ja robilam takie: LA za 35zl.

    AniaEtoile
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ