X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie zespół antyfofolipidowy
Odpowiedz

zespół antyfofolipidowy

Oceń ten wątek:
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za oba chyba

    AniaEtoile
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w cenniku w laboratorium cena za przeciwciała p/ glikoproteinie jest 90 zł i jest to cena za igg igm iga. Też z początku zastanawiałam się jak to jest ale wychodzi na to że robią od razu w każdej klasie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaEtoile wrote:
    nie wiem jak jest z tym toczniem, chyba sa na to rozne badania, ja robilam takie: LA za 35zl.

    LA to jest właśnie antykoagulant toczniowy :)

  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzicie, kazdy ma swoje ceny, ale z tego co wiem najlepiej robic w szpitalu na oddziale reumatologii, najdokladniej robia, profesjonalnie

    AniaEtoile
  • nadulek Autorytet
    Postów: 542 621

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, jestem po 2 poronieniu w tym roku 1 ciąża niedonoszona (32tc) ale zdrowa 8 lat temu. W drugiej ciązy w 8 tc wykryto u mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy i dostałam "dożywotnio" Euthyrox, Po obumarciu w 11tc, 6 tygodni póżniej zrobiłam atg i atpo znacznie podwyższonym i usg = Hashimoto. poinformowano mnie że jak zajdę w ciążę to mam się tylko zglosić na podwyższenie dawki leków i tak co 4-6 tyg. No i udało się tak też zrobiłam. ale w 9tc (24.12) znów poroniłam. czy jest możliwe że jak mam jedną chorobę autoimmunologiczną to ptzyplątało się coś jeszcze??? spotkałam się z opinią w necie że hashimoto w ciąży trzeba leczyć podobnie jak zespół antyfodfolipidowy tylko nie spotkałam jeszcze takiego lekarza. a tak w ogóle to w tygodniu kiedy zobaczyłam pozytywny test moja endo zmarła więc u nowej "z polecenia" konsultuje wyniki telefonicznie - bo powiedziała ze nie ma potrzeby żebym przychodziła. Na tydzień przed poronieniem zmieniłam też gina gdyż mowja wcześniejsza na tydzień przed poronieniem stwierdziła " że nie ma na mnie pomysłu" po poronieniu nowy gin oświadczył że na razie 6 miesięcy obowiązkowo przerwy w trakcie których bęe musiała porobić badania "ale z głową" tzn nie wszystko na raz. 15 stycznia śmigam na wizytę i mam nadzieję że gin coś sensownego wymyśli

    maciejka77 lubi tę wiadomość

    20.09.2013[*] 24.12.2013 [*] 09.02.2017[*]
    11.05.2018 Hubert 23 tc [*]
    Nieprawidłowy kariotyp
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto
    hchyrjjgepvdd2o1.png
    Nadia <3 Mia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadulek jeśli jest hashimoto to może być też inna choroba autoimmunologiczna. Już ta ciąża która skończyła się w 32 tygodniu powinna skłonić Twojego lekarza żeby zlecił Ci badania na zespół antyfosfolipidowy.
    Ciekawa jestem co Ci powie nowy doktorek :)

    nadulek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadulek, polecam poszukać gina ze specjalnością ginekolog-endokrynolog, oni się właśnie w takich sytuacjach najlepiej sprawdzają, bo kontrolują hormony z uwzględnieniem ciąży. "zwykły" ginekolog może nie mieć wystarczającej wiedzy w zawiłych sprawach hormonalnych, myślę, że warto znaleźć takiego i żeby przebadał, zobaczył co się dzieje

    nadulek lubi tę wiadomość

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem na jakim wątku zadać swoje pytanie, więc spróbuję tutaj, ponieważ widzę, ze macie ogromną wiedzę na temat immunologii. Ja jestem świeża w temacie, bo dop.dziś otrzymałam wyniki i trochę się w tym gubię, a wizyta dopiero za miesiąc.
    Chodzi o to, że nie miałam jeszcze poronienia, ale moja ginka miała chyba nosa i kazała zrobić testy na przeciwciała ANA, APA i APS

    Wyniki nie są pocieszające, ale też do końca ich nie rozumiem:
    APA - dodatni 1:10
    ANA - dodatni 1:160 plamisty i cytoplazmatyczny
    o APS nic nie piszą tylko mam oddzielny wynik TEST IMK:
    Limfocyty T - 76%
    Limfocyty B - 12%
    Limfocyty helper CD3+/CD4+ 50%
    Limfocyty supresor CD3+/CD8+ 26%
    Współczynnik (h/s) CD4/CD8 1,9 ratio
    Komórki NK 11%

    Czy coś z tego rozumiecie? Będę wdzięczna za każdą sugestię!
    Powodzenia w waszych starankach!!!! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili jeśli chodzi o immunologię to trochę inne badania robi się w kierunku poronień i trochę inne w kierunku niepłodności.
    APA- przeciwciała przeciwko antygenom łożyska-odpowiadają za niepłodnośc i poronienia
    ANA przeciwciała przeciwjądrowe- można by było pisać i pisać ;) wskazana wizyta u reumatologa nawet jeśli lekarz Cię tam nie wyśle :P
    Komórki NK- naturalni zabójcy- jaką masz normę?

    A te limfocyty to dla mnie zupełny kosmos.
    Jedyne co Ci mogę powiedzieć że najprawdopodobniej lekarz każe Ci brać acard na przeciwciała.
    Lili skąd Ty wytrzasnęłaś takiego doktorka ? 07icon_smile4.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 20:34

    Lili lubi tę wiadomość

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Lili skąd Ty wytrzasnęłaś takiego doktorka ? 07icon_smile4.gif

    Masz na myśli, że jest dobra, czy że gmatwa? :P Ja jej na początku nie ufałam, ale po raz kolejny przekonałam się, ze ma baba intuicję i wiedzę.

    Poczytałam co to ANA i APA jeszcze zanim dostałam wynik, ale zastanawiam się czy te moje wyniki są koszmarne, czy mam jeszcze szanse. Dzwoniłam do ginki i mówiła, żebym się nie martwiła, że dostanę sterydy i bedzie ok, ale przez tel.nie da się wiadomo szczegółowo wyjaśnić co i jak, a ja dociekliwa jestem ;)
    Jeśli chodzi o reumatologa, to już dawno sie wybierałam, bo mam bóle stawowe niewiadomego pochodzenia.
    O acardzie faktycznie też czytałam.

    Anoolka bardzo, bardzo dziękuję ci za odpowiedź 50przytula.gif

    Jeszcze jakbyś mogła zgłębić temat odnośnie NK - zabrzmiało groźnie co napisałaś. Tez się nimi przejęłam, bo norma jest do 51, więc mam górną granicę. Za co one konkretnie odpowiadają?

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, już poczytałam o NK :) Interesuje mnie jednak nadal, czy to dobrze, ze mam ich dużo, czy to oznacza np., że w moim organizmie toczy się jakiś niebezpieczny proces i dlatego jest ich tak dużo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili wrote:
    Masz na myśli, że jest dobra, czy że gmatwa? :P Ja jej na początku nie ufałam, ale po raz kolejny przekonałam się, ze ma baba intuicję i wiedzę.

    Poczytałam co to ANA i APA jeszcze zanim dostałam wynik, ale zastanawiam się czy te moje wyniki są koszmarne, czy mam jeszcze szanse. Dzwoniłam do ginki i mówiła, żebym się nie martwiła, że dostanę sterydy i bedzie ok, ale przez tel.nie da się wiadomo szczegółowo wyjaśnić co i jak, a ja dociekliwa jestem ;)
    Jeśli chodzi o reumatologa, to już dawno sie wybierałam, bo mam bóle stawowe niewiadomego pochodzenia.
    O acardzie faktycznie też czytałam.

    Anoolka bardzo, bardzo dziękuję ci za odpowiedź 50przytula.gif

    Jeszcze jakbyś mogła zgłębić temat odnośnie NK - zabrzmiało groźnie co napisałaś. Tez się nimi przejęłam, bo norma jest do 51, więc mam górną granicę. Za co one konkretnie odpowiadają?
    Mam na myśli że masz świetną lekarkę, tylko pozazdrościć :)
    Lili jeśli wynik masz 11% a norma 51 to masz dobry wynik, no chyba że coś źle zrozumiałam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2014, 09:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o szanse na ciąże to choroby autoimmunologiczne ciężko jest wykryć bo tych przeciwciał jest w cholerę ale jeśli chodzi o ciąże z przeciwciałami to na wszystko jest jeden cudowny zestaw- acard, heparyna i encorton :) Także się nie martw, niedługo pewnie będziesz w ciąży :)
    Lili a gdzie mieszkasz?

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Aoolko to ja pokręciłam 0blush2.gif. Normy NK mam 7-24, więc chyba ok? Ale gorzej z limfocytami helper, bo tego mam 50%, a norma jest 30-51. Totalnie mi się wszystko pomieszała, poza tym w emocjach pisałam :)
    Mieszkam na opolszczyźnie. Jeśli chcesz namiary na lekarkę, to chętnie przyślę ci na priv :) Mówiła przez tel. ze będę brać sterydy, ale dopiero za 2 cykle, bo póki co mam przerwę od clo.
    Dziękuję za pomoc <3 <3 <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nk w porządku a te limfocyty...nic a nic o nich nie wiem :( To zależy czy norma jest normą dla wszystkich czy zależy np od przedziału wiekowego tak jak np przy tsh.

    A Opolszczyzna niestety jest dla mnie za daleko bo ja na Warmii mieszkam :(

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili jak się robi tak specjalistyczne badania to najważniejsza jest interpretacja lekarza kierującego. I wtedy lekarz patrzy na komplet wyników :) Bo może tak być jak np. z podstawowym tsh niby norma od 0,27- 4,20 ale dla staraczek powinna być ok 1-2 nie więcej. Dlatego my to możemy stwierdzić że faktycznie masz wyniki w normie ale jak sama piszesz lim. helper masz 50%, a norma jest 30-51 czyli na granicy i czy to dobrze czy źle to już Ci lekarz powie :) Skoro rozmawiałaś z nią przez tel i nie kazała Ci od razu przyjść to chyba źle nie jest a kiedy idziesz na wizytę ?

    A ja poproszę o te namiary na priv do tej lekarki :)

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wysłałam :)
    Ja wiem, ze ona to najlepiej mi wszystko wytłumaczy, tym bardziej, że potrafi mi poświecić godzinę podczas wizyty, ale ja idę dopiero za dwa miesiące, bo muszę mieć przerwę w staraniach. Wszystkiego jej też nie czytałam, tylko, ze te dwa są dodatnie, także o limfocytach nie wie.
    Miłego dnia dziewczyny! <3

  • Joannka Koleżanka
    Postów: 52 8

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jest podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego :(jestem po jednym poronieniu w 8tc.Czekam na wyniki badań i konsultację z lekarzem i zobaczymy czy to się potwierdzi.

    Aniołek [*] 03.04.2014 /8tc
    Aniołek[*] 11.12.2015/8 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanka ale na jakiej podstawie lekarz podejrzewa zespół antyfosfolipidowy?

  • Miru Autorytet
    Postów: 2039 4149

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również po poronieniu zrobiłam badania i wyszło że mam średnio dodatni wynik- czyli zespół antyfosfolipidowy wyszedł jako przyczyna poronienia. Teraz od lutego się staramy o kolejną ciążę ale niestety nie wychodzi. Jestem na clo i monitoringu, oprócz tego biorę acard i kwas foliowy.
    mam w domu luteinę i duphaston- gdyby test wyszedł pozytywnie to od razu mam brać. No a resztę leków to już po USg..

    Nath <3 27.07.2015
    (*) mama 5 aniołków
    w4sqflw1dflkbldc.png
    6 cykl starań
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ