X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja
Odpowiedz

Amniopunkcja

Oceń ten wątek:
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grubabercia wrote:
    Melduje ze wrocilam :D
    A tu widze ciekawa dyskusja...i nawet nie o wynikach badan :D Brawo!!!! Tak trzymac!!
    Becia siedzi na zwolnieniu lekarskim. Nie mam energii na nic.Mowicie o makeupie:D ee...moja gęba tez dawno niczego na sobie nie miala...:D Do fryzjera juz sie ze 3 tyg umawiam :D Aaaa wogole jakos sie tak zaniedbalam...:(

    Bercia mnie święta skłoniły do odwiedziń u fryzjera. I wiesz energii też wcześniej nie miałam...w ogóle to miałam doła .. dopiero jak z wami pogadałam i te szafki wymyśliłam to jakoś energia sama przybyła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:46

    8R8Zp1.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grubabercia wrote:
    A ja to nawet nie wiem co znaczy "OFFOPOWAC " ??? :D

    że niby nie na temat piszemy.
    Nie wiem co myślicie? Czy rzeczywiście to forum żeby tylko o badaniu pisać? O tym że mimo sprzątania szafki się go boję a potem kolejny post jak było i ostatni z wynikami?
    W sumie zawsze możemy założyć własny wątek? Tylko po co...

    8R8Zp1.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja się absolutnie zgadzam z Kaśku co do tego, jaką rolę terapeutyczną pełni to forum. Jest nas tu garstka, a mnie i tak jest o wiele raźniej.

    Ale jadąc do domu z pracy pomyślałam, że padnie właśnie taka uwaga, że piszemy nie na temat. Fakt, dobrze, żeby w przyszłości dało się tu odszukać konkretne informacje. Jak wiemy, zwłaszcza te pierwsze dni oczekiwania są koszmarne i człowiek chce wiedzieć WSZYSTKO.

    Myślę, że kompromisowe rozwiązanie to nowy wątek, który pozwoliłam sobie zresztą założyć:
    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/amniopunkcja-nifty-harmony-zeby-nie-zwariowac-czekajac-na-wynik,7201.html

    Przenieśmy się tam i każdy kto będzie chciał, będzie mógł do nas dołączyć, wiedząc, że pisze się i na to, że będzie o badaniach, i na to, że będzie o bobie :-)

    Co Wy na to?

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Kaśku Autorytet
    Postów: 535 566

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziemy!! :-D

    8R8Zp1.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejunciu....takiez poswiecenie :D dołaczam :::*

    bercia
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśku, nie chciałam Cię zdenerwować, ale po prostu jak szukałam konkretnych informacji (na rożne tematy) i musiałam tak pobieżnie czytać wszystko, bo nie wiedziałam czy znajdę jakąś cenną informację czy nie, to było dość męczące i zajmowało dużo czasu...

    Ekta lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Twoje pozytywne nastawienie zdecydowanie poprawia mi nastrój :-)

    Chociaż bobem mnie zdenerwowałaś, bo ja swój najwcześniej zjem ok. 19-stej! :-[

    Kurde, co do tych norm - ja miałam PAPPA 0,47 MoM, a betę 2,873 MoM - kwalifikuje się jako "podejrzane", ale wydaje mi się, że żadna z nich nie jest mocno przekroczona. To daje nadzieję...

    Jeśli o wyniki chodzi, to jak dobrze liczę, u Berci we wtorek miną trzy tygodnie od amniopunkcji.
    Możliwe więc, że wszystkie trzy dostaniemy info w tym samym czasie. Trzy dobre informacje, rzecz jasna!

    Jak już zjesz bób, to pędź sprzątać szafki, bo czasu mniej coraz :-P

    A jak nastroje u reszty dziewczyn?
    ja mam bete 2,995:/ ale USG ok wiec nadzieje mam:) no wiek...40lat...

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wogole dzis mialam samotny dzien bo moj poszedl na mecz i piwo z kolegami a ja jak na zlosc nie zdazylam sie z zadna psiapsiolka umowic, by nie siedziec w domu nie myslec i sie zamartwiaz poszlam sobie kupic jakies buty na plaskim bo obcasy w ciazy jakos mi nie służą, skończylo się na 5 parach, jakiejs wiekszej bieliznie i masakrycznym rachunku ale udalo sie:) nie myslalam. Czytam co dzis piszecie i usmiecham sie ze Was kobitki mam

    Kaśku lubi tę wiadomość

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michcia wrote:
    Dziewczyny, ja się absolutnie zgadzam z Kaśku co do tego, jaką rolę terapeutyczną pełni to forum. Jest nas tu garstka, a mnie i tak jest o wiele raźniej.

    Ale jadąc do domu z pracy pomyślałam, że padnie właśnie taka uwaga, że piszemy nie na temat. Fakt, dobrze, żeby w przyszłości dało się tu odszukać konkretne informacje. Jak wiemy, zwłaszcza te pierwsze dni oczekiwania są koszmarne i człowiek chce wiedzieć WSZYSTKO.

    Myślę, że kompromisowe rozwiązanie to nowy wątek, który pozwoliłam sobie zresztą założyć:
    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/amniopunkcja-nifty-harmony-zeby-nie-zwariowac-czekajac-na-wynik,7201.html

    Przenieśmy się tam i każdy kto będzie chciał, będzie mógł do nas dołączyć, wiedząc, że pisze się i na to, że będzie o badaniach, i na to, że będzie o bobie :-)

    Co Wy na to?
    juz sie przenoszę!!!

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, to forum jest właśnie po to by się wspierać, czy piszecie o bobie czy o fryzjerze to właśnie na tym to polega. Osoby, które w żaden sposób nie były na naszym miescu nie mają prawa się wypowiadać, nigdy nikomu tego nie zyczę! Niech sobie piszą co chcą...

    Michcia, grubabercia, Kaśku, alicja_ lubią tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • grubabercia Przyjaciółka
    Postów: 64 56

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza wrote:
    Wiecie co, to forum jest właśnie po to by się wspierać, czy piszecie o bobie czy o fryzjerze to właśnie na tym to polega. Osoby, które w żaden sposób nie były na naszym miescu nie mają prawa się wypowiadać, nigdy nikomu tego nie zyczę! Niech sobie piszą co chcą...


    Prymaza..dziekuje za slowa wsparcia i zapraszamy na dysputy o wszystkim :D

    bercia
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby było merytorycznie, raportuję:

    Kaśku (T21 1:95, T18 1:27, T13 1:231) i Michcia (T21 1:72) - wyniki Harmony: zdrowe dzieciaki :-)

    grubabercia, Kaśku, Elfik, mmalibu lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • Michcia Autorytet
    Postów: 688 738

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne dobre wieści:

    IviQ (T21 1:98) - wynik Nifty: zdrowy syn.
    Bercia (T21 1:99) - wynik amnio: zdrowa córka.

    :-)

    Misi@, mmalibu lubią tę wiadomość

    NT 2,2 mm, złe wyniki PAPPa, ryzyko T21 - 1:72 - wynik Harmony: zdrowe dziewczę! :-)
    16.09.15 - ZDROWA OLKA :-)
    gg64k6nlx91zx5z2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis mialam aminopunkcje I chcialabym uspokoic dziewczyny, ktore boja sie bolu. Nie bolalo. Mialam male uklucie. I tyle. Maluszek byl caly czas pod kontrola i go podgladalismy. Bryka mi teraz w brzuszku. Przez kolejne 3 dni lezakuje , by nic mu sie nie stalo i czekam na wyniki.
    Wyniki, powinny byc w ciagu dwoch tyg. Jesli ktos jest z Poznania i chcialby poddac sie zabiegowi, moge polecic bardzo dobrego lekarza. Dzieki jego podejsciu bylam spokojna i wiedzialam, ze bedzie dobrze! Dam znac jak juz poznam wynik.
    Ja robilam amino w klinice Premedicar na ul. Druzbickiego w PoZnaniu w ramach nfz polecam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 16:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś otrzymałam wyniki ;)
    Synek zdrowy :)

    Prymaza lubi tę wiadomość

  • Prymaza Przyjaciółka
    Postów: 83 38

    Wysłany: 20 maja 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi@ wrote:
    Dziś otrzymałam wyniki ;)
    Synek zdrowy :)
    Gratulacje, teraz mozesz spokojnie cieszyc sie ciaza!!!

    Misi@ lubi tę wiadomość

    w5wqjw4znkysowwr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prymaza wrote:
    Gratulacje, teraz mozesz spokojnie cieszyc sie ciaza!!!
    Dziękuję!
    ech kamien z serca :D

  • karkam83 Ekspertka
    Postów: 147 80

    Wysłany: 1 lutego 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Pomóżcie mi z interpretają wyników PAPPA bo bardzo się denerwuję.
    Wiek 33 lata, cukrzyca ciążowa, badania prentalne usg pocz. 13 tyg. ciąży,
    test z krwi pocz 11 tyg. wielkość 64 mm, NT 1,8 mm, FHR 167 ud/min, wymiar dwuciemieniowy NT 21 mm, ductus venonsus PI 1,100, na usg wszystko w
    normie i ok (serce, narządy, kość nosowa, kończyny).
    Zaniepokoiły mnie tylko wyniki biochemii:
    BETA hCG 63,5 iU/l - 1,012 MoM;
    PAPPA 0,790 lU/l - 0,502 MoM.
    Ryzyko (podstawowe/skorygowane):
    trisomia 21 - 1:412, 1:8235
    trisomia 18 1:1006, 1<20000
    trisomia 13 - 1:3156, 1<20000.

    Czy mam się obawiać ryzyka wystąpienia zespołu Downa? Poinformowano mnie o możliwości wykonnia testu NIFTY. Nie wiem czy decydować się na testy NIFTY, bo na usg naprawdę było wzorcowo.
    Co oznacza termin ryzyko podstawowe / skorygowane?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    3jgxrjjg02ocpjyq.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karkam83 Ty jesteś taka szalona czy taka spanikowana?:) Już pytałaś w kilku wątkach i wszędzie dziewczyny piszą Ci to samo! Niejedna z nas chciałaby mieć takie wyniki jak Ty. Jak masz 2500zł to rób nifty i się nie pytaj poraz 10 o to samo. Moim zdaniem to naciaganie Cię na kasę i tyle. Wyniki masz idealne.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karkam 83 przejrzyj fora na których pytalas i tam znajdziesz odp na swoje pytania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 19:19

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ