X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 28 lutego 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, ja miałam w czwartek amnio a jestem w 17tc. Oboje lekarze czyli mój i prowadzący i od amnio mówią, ze najpierw muszę mieć wynik z amnio a później mam się pisać dopiero na połówkowe.

    Taka podpowiedź ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • izu2016 Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 28 lutego 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1 wrote:
    Lolka, tez robilam test Nifty i wynik prawidlowy. Wczesniej po usg i tescie pappa ryzyko trisomii 21 bylo u mnie 1:75. Prowadzacy mnie Lekarze (w Polsce i Norwegii) uwazaja ze po prwidlowym wyniku Nifty nie ma juz wskazan do amniopunkcji. Ale slyszalam, szczegolnie tu na forum, za zdarzaja sie tez wyniki falszywie ujemne. Ja odpuscilam, ciesze sie juz ciaza i mysle tylko pozytywnie. USG polowkowe nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci, echo serca tez, ktore mialam zalecone z powodu podwyzszonego wyniku NT.
    Triti, to niedobrze ze wpadlas w depresje. Bedzie u Ciebie wszystko dobrze, jestem o tym przekonana! Pytasz Lolke o wynik Nifty, pisala ze prawodlowy.
    Lolka, napisz co zalecil genetyk. Badz dobrej mysli. Pozdrawiam serdecznie Was.


    Emma, ja przeczytałam 2/3 tego forum i nie znalazłam przypadku żeby wynik NIFTY był fałszywie negatywny.

    Moja doktor jednak mi mówiła że jej pacjentka miała prawidłowy wynik NIFTY a urodziła dziecko z ZD.

    Tyle tylko ze amniopunkcja też daje pewność w 99% a nie w 100%.


    izu2016
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izu2016 ,
    Z całym szacunkiem,

    jeżeli piszesz, że ktoś coś powiedział to ze szczegółami albo wcale. Takie niepotwierdzone historie właśnie wprowadzają najwięcej stresu !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 22:07

    Puglia, Cassie 65, Marcelina715 lubią tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki. I co któraś ma jakiś wynik ? Czy czekamy dalej?

    Ja wróciłam z wizyty. I stwierdzam, że chyba założę własny wątek pod tytułem "Zieziulka i jej problemy" ;p A tak poważnie to już się przestałam martwić tak bardzo czy mała będzie miała ten ZD czy nie, bo ciągle coś innego mi zaprząta głowę. Dwa problemy na teraz to małopłytkowość, jak mi spadnie poniżej 50 to mam iść do hematologa i pewnie dostanę sterydy (cudownie!!) dodam, że mam obecnie 57. Podczas porodu będę musieli mi podać płytki dożylnie od kogoś lub skończy się to cesarką, ale jeszcze nie wiadomo. Od zawsze miałam problemy z płytkami, więc uznajmy, że mnie to aż tak nie dziwi. Glukozę mam na granicy, muszę uważać. W moczu znaleźli erytrocyty mam zlecone USG brzucha, ponowne badanie moczu. A i oczywiście szyjka się skróciła i mam teraz 2,7 cm, mam brać luteinę, a za dwa tygodnie na kontroli jak się znowu skróci to mi będą zakładać krążek. Ufff....Nie wiem nic o małej, bo mi nie zrobił USG, zapisałam się na to III trymestru równo za trzy tygodnie to się pewnie znowu czegoś nowego dowiem. I tak to u mnie, pełnia szczęścia ;p

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 28 lutego 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka dobrze, że odrzuciłas myśl że bobas może mieć ZD. Ja już też o tym nie myślę czekam tylko bardziej na wynik z amnio żeby się dowiedzieć w końcu jaka płeć bo o ZD nie ma mowy :)
    Wiecie głupio mi się przyznać ale póki nie weszłam na to forum to nie wiedziałam, że może być aż tyle rzeczy w tej ciąży. Na początku się martwiłem tylko toxo a teraz.. Szyjki, tętno, tarczyca no pp prostu WSZYSTKO. Ale nie ma co sobie wkręcac. Przynajmniej się nie staram. Wiem że może być różnie ale nie myślę o tym na okrągło. To pewno przez moją słaba pamięć heh. Zaraz o wszystkim co wyczytam zapominam (oczywiście póki mnie nie dotyczy)

    Dlatego laski głowa do góry. Jak to mówi mój lekarz nie przejmujemy się tylko robimy swojej o do przodu! A i mówi że jeszcze dopóki nie ma problemu to się nim po prostu nie zsmartwiamy :)

    Zieziulka lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 1 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Triti, czy juz lepiej sie czujesz psychicznie? Myslalam ostatnio o Tobie bo wrocilam do troche starszych wpisow. Z tego co pamietam to Ty tez robilas Nifty i wynik mialas prawidlowy? Usg i pappa tez? To co tak naprawde jest powodem twych zmartwien? Fald karkowy w usg polowkowym? Z tego co czytalam to nie jest bardzo wazne badanie, wielu lekarzy nawet nie uznaje tego jako miarodajnego na tym etapie ciazy. A jak serce dziecka? Dlaczego zdecydowalas sie jeszcze na badanie Harmony? Czekasz na wyniki? Jak masz watpliwosci to polecam strone Mamy Ginekolog, mozesz zadac jej pytanie co do tego faldu, roznych testow. Odpisuje szybko, jest swietna kobieta. Mnie osobiscie uspokoila.
    Cassie-tak wiec dzieki za link!
    Lolka, jak po rozmowie z genetykiem?
    Zieziulka, zycze poprawy wynikow, zblizasz sie do 30 tyg wiec bedziesz coraz spokojniejsza.
    Jagoda- zawsze myslami z Toba!

    Cassie 65, Zieziulka, triti lubią tę wiadomość

    Emma
  • izu2016 Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 1 marca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Izu2016 ,
    Z całym szacunkiem,

    jeżeli piszesz, że ktoś coś powiedział to ze szczegółami albo wcale. Takie niepotwierdzone historie właśnie wprowadzają najwięcej stresu !!!!


    Już tłumaczę.

    Szukałam na forum informacji czy jeśli wynik NIFTY jest prawidłowy pod względem ZD to czy jest on wiarygodny czy też mogło zdarzyć się tak że test się pomylił (tzn. nie wykrył trisomii).

    Zapytałam o to moją ginekolog i potwierdziła że mieli 1 przypadek w szpitalu (św. Zofii w Warszawie) że dziewczynie wyszedł prawidłowy wynik NIFTY a mimo to urodziła dziecko z ZD. Lekarka mówiła tylko że ta dziewczyna miała jeszcze nieprawidłowości w USG prenatalnym ale nie wiem jakie.....

    Na stronie internetowej dotyczącej NIFTY znalazłam że:

    10. Co oznacza termin „wynik fałszywie negatywny”?
    Wynik fałszywie negatywny testu NIFTY™ to taki, kiedy test NIFTY™ określa ryzyko trisomi płodu jako “niskie”, podczas, gdy dziecko urodzi się z trisomią. Jak dotąd w Europie na 21 248 wykonanych testów (wrzesień 2014) stwierdzono 6 wyników fałszywie negatywnych, co stanowi mniej niż 0,03%. W Polsce odnotowano dwa przypadki wyniku fałszywie negatywnego na kilka tysięcy wykonanych badań (lata 2013-2015). Wynik fałszywie negatywny może być spowodowany czynnikami biologicznymi takimi jak: mozaicyzm łożyskowy, zjawisko "vanishing twin" lub nosicielstwo delecji chromosomowej u matki dziecka, ale możę też wynikać z niedoskonałości samej metody.


    Nie pisze tego po to aby kogoś straszyć ale jestem ciekawa czy na tym forum był taki przypadek że NIFTY się pomyliło co do ZD.

    Znalazłam przypadki gdzie pomyliło się co do np. zespołu Turnera ale nie znalazłam co do ZD.

    Mamaginekolog tez pisała o fałszywych wynikach NIFTY

    http://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/

    Jako czynnik fałszujący wyniki wskazała również nowotwory...

    Może któraś z piszących tu dziewczyn zna taki przypadek ze NIFTY pomyliło się co do ZD?

    izu2016
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 1 marca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1,

    miałam 2 lekarzy - prowadzący dał mi skierowanie z racji wieku na badania na NFZ do prywatnej kliniki DCG (super sprzęt i specjaliści niby też).

    Na genetycznych ok = nt 1,7, podejrzenie pępowiny dwunaczyniowej, pappa ok (mimo, że brałam progesteron i chora byłam jakieś 2t wcześniej).

    Nic nie czytałam, nie było powodu, a że w poprzedniej ciąży bardzo się stresowałam (krwawienie i plamienie do około 30t) tym razem miało być bez nerwów....


    no i na połówkowych pępowina się potwierdziła i ten fałd 6,45.
    Lekarz mnie nastraszył, ale zamiast dać skierowanie na amnio (20+4t) to "kazał" nipt i od razu po wyjściu z gabinetu zrobiłam.

    Teraz jak to piszę to pierwszy raz pomyślałam, że to może nie były takie straszne wyniki bo wiedział, że po nipt nie będzie już czasu na amnio....

    Jak już zaczęłam czytać to zaczęłam żałować, że nie wymusiłam amnio (nie wiedziałam nic o żadnych z tych badań).
    Potem szukałam gdzieś indziej gdzie mogą mi zrobić prywatnie,ale okazało się, że rozwarcie od wew i ta szyjka słaba i w szpitalu wylądowałam i nici z amnio.

    Zrobiłam Nifty, ale ryzyko wyszło 59 tys., a nie jak u większości w mln....
    Dlatego zrobiłam też Harmony (wiem, że tu całkiem inaczej podają wyniki, ale dużo robią tych badań dlatego te wybrałam)

    Wczoraj byłam u genetyka po wyniki.
    Wyszły dobrze = niskie prawdopodobieństwo :)

    wiem .... oszalałam i sama siebie nakręcam i pewnie każda z Was myśli, ze takie małe ryzyko.... ale właśnie tu jest problem bo wyniki nie są ani dobre ani złe jak to powiedział lekarz.
    No i mało jest w necie przypadków jak w pierwszych badaniach ok a potem fałd za duży.
    I naczytałam się na angielskich stronach, że fałd karkowy jest bardzo ważny i że jest mocnym markerem. A u nas lekarze olewają. Mój powiedział, że on nawet nie mierzy co okazało się nieprawdą bo małej kilka lat temu mierzył i miała 2,8. I tak się doszukuję nieścisłości bezsensownego pocieszania itp....

    Echo tez miałam łącznie 3 razy u 2 specjalistów.

    Wpadłam w błędne koło i dopiero po porodzie uwierzę, że młody jest zdrowy :)

    Zablokowałam się na maxa pierwszy raz w życiu tak się czuję.

    Izu2016,

    ja też właśnie szukam i nie znalazłam takiego opisanego przypadku tylko ktoś coś i bez szczegółów.
    Przy ZT jest kilka przykładów testów fałszywie pozytywnych, a przy zd ani fałszywie ujemnych ani fałszywie pozytywnych.


    Przepraszam, że tak męczę - samą siebie też bo jestem tak nerwowa.... i tak pewnie będzie przez 10 najbliższych tygodni bo planowo w 38 mam mieć cc.


    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 1 marca 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie sprawa wyglada tak:

    Byłam wczoraj u mojej ginekolog. Zrobiła usg i wszystko idealnie. Nifty idealnie. Właśnie jestem po wizycie u genetyk, która stwierdziła, ze mam bardzo małe prawdopodobieństwo t18 i t13 ale zna przypadki gdzie wychodziły wady mimo wszystko. Jako ze jestem w 17 tyg a dziecko duże na 18 tydz skierowała mnie do dr cnoty na usg. Jeden z najlepszych specjalistów w Polsce z tej dziedziny. Trzymajcie kciuki :) jak narazie idzie dobrze. Jeśli to usg wyjdzie ok to nie ma potrzeby amnio. Jeśli COKOLWIEK brdzie podejrzane będę miała od razu robiona amnio.

    Cassie 65, triti lubią tę wiadomość

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 1 marca 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka to bardzo dobre wiadomości! Może faktycznie uda Ci się ominąć amnio. Jeśli nie na prawdę nie bój się nie jest tak strasznie jakby mogło się wydawać! Ja już jestem tydzień po. Chodzę już normalnie do pracy i całkowicie normalnie się czuję. Jak przed zabiegiem :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 1 marca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec tak genetyk powiedziała ze zrobimy amnio jeśli ginekolog będzie nią jakieś wątpliwości. Usg znowu wyszło idealnie. Dzidzia większa dalej o tydzień i nie daje oznak żadnej choroby. Większość usg połówkowego miałam już zrobione. Generalnie polecam wam Doktora Cnotę jeśli którakolwiek ma mozliwosc. Niesamowity czlowiek. Aktualnie mam zdrowa ciąże. Nasz synek jest zdrowy i generalnie wszystko idzie ku dobremu. Moje wyniki są spowodowane nadciśnieniem które miałam w poprzedniej ciąży i które najprawdopodobniej teraz tez się pojawi. Muszę być pod tym względem dokładnie monitorowana. Sama już kilka razy dziennie mieze ciśnienie. Na razie amnio nie robie. Żaden lekarz ani genetyk tego nie zalecili po tym co widza. Łącznie widziało moja historie i badało mnie już 5 specjalistów. Jestem Wiec naprawdę dobrej myśli i nie mam zamiaru smuć nad sobą czarnych chmur. Nie boje się absolutnie amniopunkcji. Gdybym czuła i widział ze należy ja zrobić to bym ja wykonała ale czuje i widzę inaczej. Dam znać jeśli u mnie się coś zmieni, ale jak na razie czekam na zdrowego synka :)

    triti, Cassie 65, Zieziulka, ojejku lubią tę wiadomość

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 2 marca 2017, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, nikogo nie meczysz. Tak sie czujesz i tyle a my musimy Ci pomoc. Popatrz ile jest pozytywnych punktow: NT prawidlowe (w usg genetycznym), kosc nosowa zapewnie obecna, Pappa dobre (a wiele dziewczat ma z tym testem klopoty!), Nifty prawidlowe, ba- Harmony tez. Pepowina dwunaczyniowa nie jest przyczyna wad genetycznych tylko moze byc zagrozeniem dla plodu, podkreslam moze a nie musi. Pozostaje tylko ten fald karkowy, parametr na ktory wielu lekarzy nawet nie zwraca uwagi na tym etapie ciazy. Nie oceniam tego bo moze to sie zmieni w medycynie.
    Bedzie zdrowy chlopak! A juz na bank ze strony genetycznej. 10 tyg zleci szybko. Zajmij sie czyms przyjemnym, szykuj wyprawke, poswiec czas dziecku starszemu bo pozniej bedzie tego czasu mniej. Glowa do gory. Patrz na Lolke! Zaufala lekarzom i mysli juz pozytywnie. Ja tez tak sie staram.

    triti lubi tę wiadomość

    Emma
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka- ja miałam badania połówke u dr cnoty i potem rodziłam u niego na oddziale - zgadzam się że to jest cudowny człowiek!A moja lekarka prowadząca zawsze mi mówiła że jak on coś powiedział to na pewno tak jest:D

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, doradzcie mi, bo nie wiem, co robić. Jakies 2 tyg temu odebrałam wyniki Papp-a. Dla trisomii 21 i 18 były dobre, a dla trisomii 13 ryzyko podstawowe było 1:3800 a skorygowane 1:709. Na usg wszystko było ok, NT 1,4, pepowina ok, kość nosowa obecna. Jedynie FHR 184 ud/min, ale lekarz powiedział, że też w porządku bo dziecko się ruszało bardzo. Najpierw sie przestraszyłam, ze wynik jest gorszy, ale potem pomyslałam, ze 1:709 to całkiem niezły wynik i nawet o tym nie myślałam.
    Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej i lekarz stwierdził, że skoro ryzyko skorygowane jest większe niż podstawowe to jest duża szansa, że dziecko jest chore i powinnam zrobić albo biopsję albo nifty.
    Nie wiem teraz co o tym mysleć. Czy jest mozliwe ze na usg nic nie widać, przecież zespół Patau może powodować tyle wad, że chyba powinno cos na niego wskazywać?

    Nie wiem, czy robić to nifty albo biopsję, czy isc do innego lekarza na konsultację, a jesli tak, to do jakiego? Czy czekać do usg połówkowego za miesiąc i wtedy ewentualnie mysleć o dalszych badaniach?
    Mój M. mówi, żeby nie robić żadnych dodatkowych badań, ale boje się, ze do konca ciazy będę sie tym martwiła.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1,
    DZIĘKUJĘ KOCHANA JESTEŚ !!!!

    staram się nie myśleć :)ale to trudne jak muszę dużo leżeć. Już zrobiłam pierwszy krok i nie zaglądam na inne fora !!!! i chyba lepiej mi z tym.

    w następnym tygodniu mała ma mieć tomograf. Małe dzieci tylko w procedurze szpitalnej i w uśpieniu. Ma coś nie tak z hormonami, ale jak byliśmy w szpitalu nie znaleźli przyczyny. I teraz ten tomograf przysadki. Wczoraj rozmawialiśmy o skierowaniu bo stare będzie do tego czasu "przeterminowane" i teraz skoncentrowałam się na tych badaniach.

    A tak dodatkowo to chciałam dziewczynom z Wroc polecić sonocard w razie w. Zaczęłam tam do lekarza chodzić - bardzo szczegółowe usg i wszystko tłumaczone na bieżąco. I super genetyk, bardzo sympatyczny, ciepły i pozytywnie nastawiony.

    Trzymam kciuki za badania :)
    i pozytywne nastroje bo tego każdej z nas trzeba :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha wkurzył mnie ten Twój lekarz! :D
    Jak dla mnie chce Cię naciągnąć na kasę i tyle! I jeszcze Ci mówi, ze jesy DUŻA szasa, ze dziecko jest chore ;/
    Mój lekarz jak do mnie dzownił z wynikem Pappa mówił mi "Pani Izo, to wciąż jest zdrowe dziecko, po prostu wzrosło ryzyko, że MOŻE być chore"

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha to standard postępowania lekarzy. U mnie jest taka sama sytuacja tylko z T21, mocno wzrosło mi ryzyko po teście Pappa, ale nadal było w normie, bo 1:400 i już na wyniku badania miałam napisane, że owszem wynik prawidłowy, ALE skoro ryzyko wzrosło to ZALECA się rozszerzenie diagnostyki. Mój lekarz prowadzący po tym wpisie uznał, że nie ma wyjścia i skierował mnie na amnio (dał do zrozumienia, że robi to by chronić własny tyłek, że jak coś by się jednak okazało nie tak, to mogłabym mieć do niego pretensje, że nie zlecił mi badań, ale on uważa, że z dzieckiem jest ok) powiedział, że to moja decyzja co zrobię. Ja nie poszłam. Ale to teraz sama musisz się zastanowić czy wytrzymasz w niepewności (ja jakoś daje rade, chociaż czasem mam napady leku, że jednak coś będzie nie tak) czy wolisz pójść i sprawdzić. W każdym razie do 1:300 wynik uznawany jest za prawidłowy.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 2 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki:)
    Jestem tu nowa i za namowa Cassie postanowiłam i ja napisac:)
    Liczę oczywiście na jakies podpowiedzi:) wsparcie itp.:)

    Mam 42 lata a sobą dwa poronienia zatrzymane i jedna ciaza biochem, dzisiaj zaczęłam 16tc. Moje wyniki po usg NT 2,0mm nosek 2,3mm i cała reszta dobrze. Wynik biochemii: beta 1,813mom a białko 0,841. wynik t21 na wejściu 1:47 i po skorygowaniu 1:127, resta t18i13 powyżej kilku tysięcy, wiec ok. Dostałam skierowanie na amnio, ale wiem ze nie zdecyduje się na nie. Mój gin powiedział ze mój wiek i poronienia to duże prawdopodobieństwa ze poronie, wiec całkowicie odpada. zastanawiam się nad NIFTY ale kasa mnie ogranicza.
    Jutro mam wizyte u genetyka i zobaczymy co on powie. Przed testem pappa byłam przekonana, ze moja dziecinka jest zdrowa a teraz gdzies ztyłu głowy siedzi mi to cholerstwo.
    Troche czytałam o wynikach podobnych do moich i dziewczyny rodziły zdrowe dziecko. Mój gin wczoraj mi powiedział, ze miał pacjentkę lat 46 a t21 1:2 i oczywiście amnio, poroniła co było do przewidzenia w tym wieku a dziecko okazało się zdrowe!

    Zapomniałam dodac ze została u mnie stwierdzona cukrzyca ciążowa pare dni po tescie pappa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 13:48

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Margaret. Minusem dla mnie w tescie pappa jest to, ze tak ogromnie podwyzsza ryzyko z racji wieku. Tak naprawde Twoje wartosci sa w normie czyli fc-HCG nie przekracza 2,52 MoM a wartosc PAPP-A nie jest ponizej 0,5 MoM. Czyli dobra sytuacja, obraz ultrasonograficzny tez w normie. I jeszcze jedna najbardziej pozytywna sprawa, ze po tescie tyzyko Twoje nie wzroslo tylko zmalalo. Tak naprawde 20- latka z takimi wynikami jak Twoje mialaby ryzyko do kilku tysiecy. Z powodu wieku jestesmy z gory "przegrane". U mnie sytuacja byla podobna, tez podwyzszone ryzyko t 21, po usg 1:55, po tescie pappa 1:70 (pomimo warosci bialka i hcg w normie). Ja zrobilam Nifty bo jednak mialam gorsze wyniki od Ciebie i NT 3mm (13 tydz.i 5 dni). Wierze, ze Twoj dzidzius jest zdrowy! Boje sie zachecac Ciebie do czegokolwiek, moge tylko powiedziec co ja bym zrobila w Twojej sytuacji, a raczej bym odpuscila testowanie. Ja zdecydowalam sie na badanie ze wzgledu na wynik NT.Zalowalam, ze nie zrobilam usg genetycz.w 12 tyg, bo wartosci NT rosna z wiekiem ciazy. Ale wazny tez jest Twoj spokoj. Po tescie prawidlowym mozna rzeczywiscie odczuc pewna ulge. Tak czy inaczej mysl pozytywnie. Zycze powodzenia i dobrego nastawienia. To niesamowite, ze doczekalas sie dzieciatka.

    Cassie 65, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Emma
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha,
    mnie też wkurzył Twój lekarz !!!!
    tak jak piszesz akurat przy tych chorobach to coś widać.
    Miałaś dobre nastawienie !!!! i tego się trzymaj :)
    idź tylko do innego dobrego specjalisty na usg.

    U mnie też przewinęła się myśl, że lekarz mnie naciągnął na nifty (bo na amnio powiedział, że da skierowanie jeżeli nifty będzie złe, a robiłam je w prawie 21t wynik 12 dni łącznie czyli po 22 t więc jakie amnio ?)on dostają chyba 600 zł z takiego badania.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
‹‹ 348 349 350 351 352 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ