X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha wrote:
    Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza od USG połówkowego z Warszawy? Żeby miał te wszystkie certyfikaty i dobry sprzęt?

    Mi kolezanka poleciła Dr n.med. Anita Hamela-Olkowska i tez do niej się wybieram:)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret duzo dziś myślę o Tobie. Mimo, że sama robiłam to amnio i wydaje mi się ona teraz taka..prosta to myślę, że akurat Ty podjęłaś dobrą decyzję. Przykro mi, że nie możesz sobie pozwolić na NFTY. To już pewne, że nie dasz rady go zrobić?

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Marsylia widać, że malutka zmęczona walką ale jest taka śliczna! Z każdym dniem silniejsza niesamowite to..
    WILKI SZACUN za podjęcie takiej decyzji na prawdę!
    Mogę tylko podpytać o ile wcześniej ona się urodziła?

    Urodziła się w 27tc, o 3 miesiące za wcześnie. Zmęczona szpitalem jest, to fakt. Po powrocie do domu będzie odreagowywała ten stres przez kilka tygodni.

    Margaret jedyne co ja widzę na niej to brak szyi i grubszy fałd karkowy, co równie dobrze może być "taką urodą". Moja babcia ma bardzo króciutką szyję i właśnie taki grubszy kark. Ma czy nie ma ZD, nie zmienia faktu, że jest urocza i nasze serca podbiła całkowicie.

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia wrote:
    Urodziła się w 27tc, o 3 miesiące za wcześnie. Zmęczona szpitalem jest, to fakt. Po powrocie do domu będzie odreagowywała ten stres przez kilka tygodni.

    Margaret jedyne co ja widzę na niej to brak szyi i grubszy fałd karkowy, co równie dobrze może być "taką urodą". Moja babcia ma bardzo króciutką szyję i właśnie taki grubszy kark. Ma czy nie ma ZD, nie zmienia faktu, że jest urocza i nasze serca podbiła całkowicie.

    Kochana powiem tak, wczesniej byłam pewna ze jezeli mialabym urodzic chore dziecko to nigdy bym sie nie zdecydowala na dalsza ciaze ale no wlasnie ale nigdy nie mow hop do czasu az nie poczuje tego naprawde. Tak jak ja teraz juz sobie nie wyobrazam ze mialabym nie miec mojego skarba, z wiekiem ciazy zmieniam podejscie a nie mowiac o zobaczeniu dziecka. Czuje ze moja dziecinka jest zdrowa ale jakby co to przeciez to moje dziecko i nie wyobrazam sobie ze mialabym nie wrocic do domu z moim skarbem. Chyba powtarzam sie hehe ale jakos dzisiaj sie rozklejam a wieczor ma placzliwy na amen i nie moge sie skupic:)
    Duzo zdrowka dla ksiezniczki Wiktorii<3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 22:28

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Margaret duzo dziś myślę o Tobie. Mimo, że sama robiłam to amnio i wydaje mi się ona teraz taka..prosta to myślę, że akurat Ty podjęłaś dobrą decyzję. Przykro mi, że nie możesz sobie pozwolić na NFTY. To już pewne, że nie dasz rady go zrobić?


    Dzieki Kotek za troske<3 tez uwazam ze dobrze zrobilam rezygnujac z amnio. Dzisiaj dowiadywalam sie o kredytowanie nifty i oczywiscie ze moge wziac ale wyobraz sobie, wczesniej twierdzilam ze chce to badanie ale kasa, teraz jak wiem ze jest mozliwosc kredytu to zastanawiam sie czy jest sens hehe i wez tu zrozum czlowieka :) babka od kredytow zadzwoni do tyg czasu bo tyle stwierdzilam ze musze przemyslec

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia prosze powiedz jezeli chcesz oczywiscie, czy byl jakis problem i musial sie odbyc porod czy sama zaczelas rodzic tak wczesnie? Jejka 27tc to ile malutka wazyla?

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 2 marca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarówno był problem jak i poród sam się rozpoczął w wyniku powikłań.
    Zaczęło się od wizyty u kardiologa na echo serca (18.01.2017). Okazało się, że w pępowinie jest przepływ wsteczny a całe łożysko niewydolne. Wiktoria przestała rosnąć, była opóźniona w stosunku do tp o jakieś 2-3 tygodnie. Dostałam skierowanie do szpitala.
    Przy przyjęciu na patologię dostałam wybór - cc od razu (szanse na przeżycie dziecka prawie zerowe) lub podanie sterydów i monitorowanie sytuacji (po sterydach dziecko miało 50% szans na przeżycie). Do tego informacja, że sytuacja jest tak zła, że w każdej chwili może dojść do obumarcia płodu. Wybrałam sterydy. Musiałam podpisać papiery, że zaproponowano mi cc i znam ryzyko nie wykonania zabiegu.
    Po podaniu sterydów przepływy się trochę poprawiły. W sobotę (21.01.2017) akcja działa się bardzo szybko. Podczas badań okazało się, że przepływ znowu wsteczny, do tego skurcze porodowe i rozwarcie na 5cm. Dostałam po raz kolejny wybór - cc czy czekamy. Na podstawie wyników badań stwierdzili, że dziecku było w brzuchu bardzo niekomfortowo. Trzeba było ratować życie Wiktorii więc wybrałam cc (była ułożona miednicowo). Wiktoria po urodzeniu ważyła 700 gram. Cała akcja od badania do cc trwała z pół godziny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2017, 09:32

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 3 marca 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia, nawet ciężko mi sobie wyobrazić co przeszliście a nie mowiac o malutkiej kruszynce ile już przecierpiała. Niestety zycie jest tak niesprawiedliwe i odrutne ze strasznie to boli. Jakas pijaczka w ciąży pije i rodzi zdrowe dziecko a potem znecaja się razem z partnerem bo dziecko płacze ehhh
    Mysle o was często i trzymam kciuki tak mocno jak tylko mogę, żeby wszystko zakończyło się dobrze i zebyscie mogli się cieszyc sobą:)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 3 marca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylio, Wiktoria jest prześliczna a Ty jesteś wspaniałą mamą!
    Trzymam za Was kciuki i życzę dużo zdrówka :-)

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia aż się popłakałam! Bardzo się cieszę, że w końcu mogłąś przytulić swoją kruszynkę i cieszę się bardzo, że będzie miała tak cudownych i silnych rodziców przy sobie! Wierzę, że dostarczy Wam mnóstwa radości i uśmiechu!!!
    Musisz koniecznie założyć bloga.
    Potem łatwiej jest zbierać wszelkie fundusze, a mój

    Basha - wg mnie dobrze, że robisz nifty - będziesz spokojniejsza (a Twój lekarz to jakiś idiota, bo w mnie wynik masz może nie idealny, ale dobry i duże szanse właśnie na zdrowe dziecko!)
    Jeśli chodzi o Wawę (ja akurta jestem z Gdańska, ale śledziłam na bieżąco wiele wątków o amnio i terminacji) to najczęściej pojawiające się nazwisko i najabrdziej polecany lekarz to Tomasz Roszkowski - poszłabym na Twoim miejscu do niego - gdyby u nas dalej było coś nie tak ja sama zastanawiałam się czy do niego nie pojechać.

    https://www.znanylekarz.pl/tomasz-roszkowski/ginekolog/warszawa

    Margaret - wg mnie ryzyko skorygowane masz MNIEJSZE niż podstawowe na podstawie wieku więc to działa tylko na plus.
    Przy zwiększonym ryzyku poronienia absolutnie nie robiłabym w Twojej sytuacji amnio.
    A czy myśleliście co w sytuacji jeśli choroba się potwierdzi? Jeśli jesteś zdecydowana na terminację, to wtedy nifty bym robiła obowiązkowo i to jak najszybciej, bo po połókowym już będzie za późno na robienie nifty i amnio.
    Jeśli nie bierzecie tego pod uwagę to jeśli potrafisz się zdystansować i nei zadręczać i cieszyć ciążą to super - nie robiłąbym nic. jeśli natomiast masz się do końca ciąży zamartwiać to zrobiłąbym nifty.
    Wg mnie wyniki masz bardzo dobre jak na swój wiek i wierzę, że masz zdrowego maluszka pod serduszkiem po tylu latach starań!

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryslia ja też sie popłakałam ahhh A Wiki nest przeslodka i taka silna ❤❤❤ oby tak dalej!!

    Dziewczynki śledzę wątek ale jakoś ostatnio dostaje w kość od malego i na nic siły nie mam. Zaczyna chodzic ufff ;)

    Tak czy inaczej trzymam kciuki za oczekujące na wyniki!!

    Ja mam na 14.03 echo serduszka a na koniec miesiaca usg 3 trymestru.

    Hope jak się czujesz? Mamy podobny wiek ciąży :)

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję urodzenie zdrowej Córeczki :-) Przypominam naszą historię- NT 3,4; brak przewodu żylnego, poza tym wszystko ok, PAPPa dobry, przepływy w ciąży cały czas super. Amniopunkcja wskazała zdrową dziewczynkę, na którą właśnie patrzę :-D Życzę wszystkim samych dobrych wyników i pociechy z Malutkich Szkrabków.

    Margaret.Se, Asiek2108, triti, Marsylia, Pistacja, Karolina :*, Est, ojejku, Another lubią tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy cudowna wiadomość! Gratulacje :)

    Marsylia, ja ciągle wypatruję wieści od Was :) Mała jest przecudowna :* W końcu doczekałyście się pierwszego tulenia cudownie :)

    mandy11 lubi tę wiadomość

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 4 marca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mady!
    Super wiadomość! Szczerze to zazdroszczę, że masz już to wszystko za sobą! :)

    Marsylylia..ja przepraszam ale Twoja opowieść mnie zatkała bardzo nie wiem co powiedzieć. Tak jak już mówiłam szacun za podjęcie decyzji, że mała zostaje z wami. Dużo przeszłyście obie a teraz już jesteście razem to jest wspaniałe :) Mała z każdym dniem ma coraz więcej siły więc musi być juz tylko lepiej :)
    Obie jesteście mistrzyniami! :)

    mandy11 lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy gratuluje! jak widać NT 3,4 i idealne dzieciatko:) wszystko jest możliwe:) zazdroszcze córuni:)

    Hope dziekuje za wsparcie! Wiesz co, to co napisałaś strasznie miło mi się zrobiło, bo mam przeczucie ze moja dziecinka jest zdrowa:) dzisiaj dokładnie zadałał sobie to pytanie, co Ty napisałaś czy mam dystans i potrafie się cieszyc ciaza. Im dalej od odebrania wyniku, tym bardziej moje myśli mniej kraza wokoło tego tzn może kraza ale nie sprawia mi to problemu, który nie daje mi radości z ciąży a wręcz przeciwnie i nie czuje parcia na maxa żeby zrobić nifty. Fakt mysle nadal nad tym ale nie traktuje tego, ze jak nie zrobie to się załamie, absolutnie. Czuje się szczesliwa, uśmiecham się i nie mogę się doczekać, żeby mieć już za sobą poród i w końcu przytulic moje maleństwo. Tak jak pisałam już wielokrotnie, ze amnio odpada. Dziewczyny tu dały kalkulator prenatalny i zmieniając tylko wiek cała reszta wychodziła rewelacyjnie, jakbym dwa lata sobie odjęła to wynik byłby już poza granica czli bliski 1:300
    Tak rozmawialiśmy o tym, jeżeli potwierdziłoby się... ale nawet nie dopuszczamy myśli ze mogłoby tak być, zresztą decyzja o rezygnacji o amnio mowi sama za siebie.
    Mój gin mówił ze zawsze mogę zrobić nifty a wszędzie pisza ze do około 24tc a Ty mówisz, ze do 20tc hmm to już nie wiem kiedy najlepiej

    mandy11 lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o lekarza dobrze zorientowanego w dostępnych badaniach prenatalnych, to myślę, że dr Tomasz Roszkowski jest taką osobą - miałam przyjemność posłuchać jego krótkiego wykładu na ten temat.

    Co do badań: NIFTY jest bardzo dobrym, wiarygodnym testem genetycznym. Nieinwazyjnym, a więc bezpiecznym dla ciąży. Ze względu na metodykę, nie wykrywa jednak triploidii, dlatego jeśli lekarz ją podejrzewa, może zasugerować inne badanie. Zastananwiając się nad wyborem badania prenatalnego, trzeba sobie zadać pytanie, co zrobię, jeśli test wykaże, że dziecko jest obciążone ciężką wadą genetyczną? Jeśli bierzecie pod uwagę możliwość terminacji ciąży- niezbędny będzie obciążający wynik badania inwazyjnego (amniopunkcji). Jeżeli dopuszczacie taką możliwość, ale jednocześnie nie chcecie narażać się na ryzyko, jeśli dziecko jest zdrowe, warto najpierw wykonać NIFTY. W zależności od wyniku, można wtedy zadecydować o dalszej diagnostyce. NIFTY jest wiarygodnym testem. Raczej nie ma konieczności potwierdzania prawidłowego wyniku NIFTY w badaniu inwazyjnym. Jeśli wiecie, że nie przerwiecie ciąży, nawet jeśli dziecko jest chore, ale nie możecie cieszyć się ciążą z powodu niepewności, najlepszym rozwiązaniem będzie także nieinwazyjne badanie genetyczne. NIFTY ma szerszy zakres badania, niż Harmony, a są w podobnej cenie. Jeśli miałabym wybierać między tymi dwoma, wybrałabym NIFTY, bo ma poza tym dodatkowe plusy, o których nie będę się już rozpisywać. Jego koszt można rozłożyć na raty.

    Margaret.Se, NIFTY jest od 10 tygodnia ciąży, nie ma sztywnej dolnej granicy, ale jeśli są jakieś wątpliwości to zazwyczaj wiadomo o nich wcześniej i bez sensu jest chodzić w niepewności. Jest ktoś jest zdecydowany robić to badanie, to nie warto z tym czekać. Im szybciej otrzyma się wynik, tym szybciej można podjąć ewentualne dalsze kroki.
    Życzę Wam wiele radości w czasie ciąży !

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 5 marca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret,

    badania nieinwazyjne można robić później. Ale czy wtedy to ma sens ????

    Ja zrobiłam nifty w 20+4 t.
    Ale ze względu na mega stres, który mnie nie opuszczał zrobiłam też Harmony w 26+2. Lekarka dowiadywała się czy można tak późno - ze względów "technicznych" i można.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 5 marca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Jestem tu nowa, forum czytam od niedawna, bo szukam informacji o NIFTY. I tak tu trafiłam i jestem przerażona czytając niektóre posty. Ja miałam ryzyko T21 1:100 przez NT 3,9mm (mam 28l)zrezygnowałam z amnio i zrobiłąm NIFTY, które wyszło ok. Na tym poprzestałam. Połówkowe ok, echo serca tez. No i teraz im bliżej porodu to coraz bardziej jestem nakręcona, że te testy tak naprawdę nie są tak skuteczne jak zapewniał mnie mój lekarz. Szukam informacji o fałszywie negatywnych wynikach, mało informacji jest na ten temat (może i lepiej?)Co o tych badaniach sądzą Wasi lekarze (pyt do dziewczyn, które robiły NIFTY)? Bo oczywiście teraz mam 10000 wątpliwości, czy dobrze zrobiłam...
    Pozdrawiam!

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 5 marca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk,

    jak wyszło Ci Nifty (łącznie z cfdna, w którym tygodniu robiłaś)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 5 marca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam w 13 tygodniu, to było w październiku więc nie mam podane na wyniku % cffDNA. Ale mam wynik prawidłowy t21 ryzyko 1 : 2669104032, dla innych jeszcze większe liczy, reszta też ok. Wiem, że teraz w wynikach chyba podaja %cffDNA.

‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ