X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Nie przypuszczałam ze będę jeszcze należeć do forum ale jestem tak załamana ze potrzebuje kilka słów. Wyobraźcie sobie ze przez ostatnie kilka dni nic innego nie robiłam tylko czytałam to forum. Czytałam wszystko...znam wasze historie i widzę ze większość błędów zwianych jest z T21 u mnie ten wynik wyszedł idealnie. Natmiast niestety wynik t18 i t13 już nie jest tak idealny. Był to dla mnie straszny szok. Mam 27 lat, to druga ciąża. Nigdy żadnych krwawień poronień obie ciąże łącznie z ta przebiegały prawie idealnie. W pierwszej miałam jedynie stwierdzone nadciśnienie i lezalam kilka dni w szpitalu, jednak urodził się zdrowy ogromny piękny chłopak który teraz ma 2 latka. Druga ciąża gdyby nie pappa to tez idealnie. Dzidzia na usg piękna, żadnych krwawień od początku wszystko ok. Jako ze w pakiecie miałam tez pappa to tym razem pierwszy raz w życiu robiłam i telefon od lekarza to jak strzał kula w łeb. Do tej pory nic nie rozumiem. Oczywiście jako ze działam szybko zdecydowałam się na drugi dzień na nifty i już miałam pobrana krew. Wyniki powinnam mieć w przyszłym tyg w pon lub wt. Czytałam jednak to forum i widzę i wiem ze to był mój błąd i mogłam od razu na amnio się kierować. W przyszłym tyg mam tez genetyka i tak myśle czy mimo tego ze wybrałam nifty to decydować się na amnio? Jeśli nifty wyjdzie złe to napewno ale co jak wyjdzie dobre? Widziałam tu historie ze wyszły harmony jednej dobrze a potem zonk i miła tez wysokie ryzyka z tym ze wszystkich trisomii. Wiem ze ja dobrze nie rokuje z moja biochemia jednak nadzieja gdzieś tam jest. Dziewczyny proszę o jak najwiecej słów wsparcia i rad. Tym co maja dobre wyniki amnio z całego serca gratuluje :) trzymajcie za mnie kciuki bo przyszły tydzień zaważy na życiu mojej rodziny.

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapominam dodać, opisuje moja historie bo wiedzę jak mało pappa z ryzykiem t18 jest w necie. Głównie błąd przy t21. Chce opisać historie aby inna mama znalazła we mnie swój przykład i ufam ze u nas mimo tak złych wyników dobrze się zakończy. Ostatnie usg Mialam w 15 tyg dzidzia jest o tydzień większa wiec wyglada na 16 tydz tak tez mój syn pierwszy miał w brzuchu. Wyszelkie szczegóły badania dałam w podpisie aby jak napisze jak przyjdzie nifty lub dalsze badania każdy odrazu widział jaka była moja historia. Pisze dość chaotycznie. Przepraszam.

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 23 lutego 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam tez dopisać ze aktualnie rozmawiałam z jedna dziewczyna która tez miała niskie wyniki. Jednak u niej białko wyniosło 0,007 mom i podobnie beta ledwo wykrywalna. Na początku usg prenatalne pokazywało idealne dziecko ale koło 14 tyg bylo już widać pierwsze poważne wady. Ona natomiast rozmawiała z dziewczyna która nie zdecydowała się na pappa i dowiedziała się o wadach na usg w 30 tyg wcześniej wszystko było ok. Dziewczyny obie młode poniżej 30 roku życia. Także pamiętajcie dziewczyny pappa nie jest do niczego. Nie jest wyrokiem bo wskazuje prawdopodobieństwo ale nie piszcie ze nie warto robić testu.

    Ja nadal ufam ze będzie ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 13:44

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 23 lutego 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi gratulacje, teraz możesz odetchnąć :D

    Marsylia, takie filmiki mogłabym oglądać godzinami :D

    Lolka27 ciekawa jestem Twojego wyniku, rzeczywiście wyniki Pappa wskazują na nieprawidłowości, ale USG już nie. Trzymam kciuki by wynik testu wykluczył wady. Ja miałam białko ok 1,599 MoM, ale wolną bete w kosmos 5,511 MoM. Wyliczyło mi ZD 1:394 -> czyli co ciekawe w normie.

    megi78, Marsylia lubią tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny :)

    Lolka27 życzę Ci żeby wszystko było ok. Jednak ja dla spokojności oprócz nifty zrobiłabym amnio szczególnie, że wiesz po naszych wpisach że jednak nie jest to nic strasznego a daje pewność. Trzymam kciuki i powodzenia :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cessie jak amnio? daj znać jak się czujesz?

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziewczyny właśnie jestem po amnio! Nic mnie nie bolało nawet jednak nie było nieprzyjemnie! Wszystko szybko poszło. Bobas nam pokazał jak to wszystko ma gdzieś bo tylko się pupa obrócił żebym dalej nie wiedziała jaka płeć;) żadnych restrykcyjnych zaleceń nie dostałam. 10min po zabiegu miałam tylko odczekać. Powrót do ćwiczeń już mogę mieć za tydzień ale wiadomo profilaktycznie się wstrzymam dłużej :) wyniki za 3tyg ale mam dobie sama dzwonić. Nic teraz zamierzam leniuchowac do poniedziałku :)

    Lolka szkoda że tak szybko się zdecydowałas na nifty. Jednak pośpiech nie jest dobrym doradca. Ja w sumie poczekalam z decyzją co dalej po moim wyniku i podjęłam ja na spokojnie kiedy emocje opadły :) Ale nie ma co skoro już jest po to tylko czekać na prawidłowe wyniki bo nie ma szans, że będą inne :) trzymam kciuki!
    Ja też nie mówię i nie twierdzę że nie warto robić testu pappa. Warto tylko tak jak wspomniałam żałuję że tak mało o nim wiedziałam przed wszystkim. Zabrakło dostatecznie wiedzy i informacji i tylko tyle :)

    megi78 lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi super!!

    Marsylia - Wiki przeslodka!! Podoba mi sie jak pokazuje jezyk hihi i jak reaguje na dotyk

    Cassie kciuki za wynik!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 16:16

    megi78, Marsylia lubią tę wiadomość

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi78 wrote:
    Hej :)
    Mam wyniki ZDROWY SYN :)
    Dziękuję za wsparcie są to dla każdej z nas ciężkie chwile

    Marsylia coś mi się wydaję, że mała zostanie z wami :). Fajna jest trzymajcie się


    Megi teraz dopiero zauważyłam Twój post!

    Super wiadomość! Ja za parę dni dołączam do Ciebie z takim samym wynikiem heh ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Megi teraz dopiero zauważyłam Twój post!

    Super wiadomość! Ja za parę dni dołączam do Ciebie z takim samym wynikiem heh ;)
    No oczywiście :) czekam na ciebie, ale teraz poodpoczywaj :)

  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 24 lutego 2017, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi cudowne wieści :)

    Lolka twoje wyniki nie są takie złe. Trzymam kciuki za pomyślne wyniki ;) Co do amnio nie namawiam ani nie odradzam - zastanów się czy nawet jeśli nifty będzie ok, to czy ci taka wiedza wystarczy.

    Cassie odpoczywaj i czekam z tobą na pozytywne wyniki ;)
    Asiek2108 wrote:
    Marsylia, mała jest wspaniała :) Taki okruszek, ale widać jak urosła w ciągu miesiąca! :)

    Mąż na pewno uległ urokowi Małej, poza tym miłość do dziecka uderza tak niespodziewanie nie? :)

    Tak, to zaskakujące. Przez cały pobyt w szpitalu po cc odwiedzałam ją, ale nie czułam nic (zwalam to na szok po złych wiadomościach ;) ). Natomiast pierwszy poranek w domu i uderzyło to we mnie jak grom z nieba. Poczułam jednocześnie miłość i żal, że nie mogę mieć tej dziecinki przy sobie przez 24h. Jak wychodzę ze szpitala to już tęsknię. Mąż też za nią tęskni, tym bardziej, że nie widział się z nią od tygodnia i jeszcze kilka dni to potrwa - biedny jakąś paskudną infekcję złapał.
    Hope_ wrote:
    Marsylia mala jest przecudowna!!! jak ładnie nabrała ciałka!!! ile wazy teraz? ale przy Waszej rece widac ze kruszynka!
    Waży już 1415 gram. Moja mama zawsze powtarzała - o, jaka ona już duża. A jak jej wysłałam zdjęcie z ręką, to było - ojej, jaka ona malutka :D

    megi78, mandy11 lubią tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam trochę angielskich stron odnośnie niskich stężeń pappa i forum. Na forum jest dużo dziewczyn które mimo złych wyników w moim przypadku urodziły zdrowe dzieci. Znalazłam publikacje naukowa która mówi ze w moim przypadku mam 65% szans na hipotrofie płodu i podobny procent na nieprawidłowy kriotyp, smierć wewnątrzmaciczną czy przedwczesny poród. Na 16000 kobiet tylko 52 przypadki maja pappa bardzo niskie czyli poniżej 0,3 mom. Dlatego tak mało w Polsce mojego przypadku tym bardziej ze mało kobiet jeszcze robi testy pappa. Zauważyłam tez ze głowie wady genetyczne okazują się przy stężeniach mom około 0,07 mom czyli skrajnie niskich. Dziś mój 8 dzień roboczy od nifty. Może w pon już będzie wynik. W środę rozmowa z genetykiem i chyba raczej zdecyduje się na amnio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 08:36

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie dzwoniła do mnie Genetyk, mam wynik nifty i wynik prawidłowy! Wstępnie dzidzia jest zdrowa, jednak idę jescze na konsultacje w środę i będę się zastanawiać nad amnio. Zobaczę co powie mi genetyk.

    Cassie 65, mandy11, triti, Karolina :*, Asiek2108, Zieziulka, megi78, Hope_, ojejku lubią tę wiadomość

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jescze pytanie czy zagłada tu jeszcze dziewczyna która miała wykryta tripoldie? Chodzi mi o to jakie miała strzeżenie pappa? Podobno poniżej 0,1 mom wdzięk na ta chorobę ale chciałabym wiedzieć jak było w jej przypadku? Czy może któraś z obecnych tu dziewczyn pamiętana?

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Lolka,
    jak wyszło nifty ?

    Jakieś wizyty dziś z tego co pamiętam ... napiszcie co u dzieciaczków.

    Ja też dziś wizyta u prowadzącego a jutro jeszcze raz u genetyka bo zrobiłam dodatkowo harmony.... i jestem przerażona !!!!

    Oszalałam dziewczyny z tego stresu i już w depresję wpadłam....

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 27 lutego 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, tez robilam test Nifty i wynik prawidlowy. Wczesniej po usg i tescie pappa ryzyko trisomii 21 bylo u mnie 1:75. Prowadzacy mnie Lekarze (w Polsce i Norwegii) uwazaja ze po prwidlowym wyniku Nifty nie ma juz wskazan do amniopunkcji. Ale slyszalam, szczegolnie tu na forum, za zdarzaja sie tez wyniki falszywie ujemne. Ja odpuscilam, ciesze sie juz ciaza i mysle tylko pozytywnie. USG polowkowe nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci, echo serca tez, ktore mialam zalecone z powodu podwyzszonego wyniku NT.
    Triti, to niedobrze ze wpadlas w depresje. Bedzie u Ciebie wszystko dobrze, jestem o tym przekonana! Pytasz Lolke o wynik Nifty, pisala ze prawodlowy.
    Lolka, napisz co zalecil genetyk. Badz dobrej mysli. Pozdrawiam serdecznie Was.



    Emma
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 27 lutego 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzcie dziewczyny jak mama ginekolog nam się wpasowała akurat dziś w dyskusję ;)
    Triti artykuł chyba ze specjalną dedykacją dla Ciebie ;)

    Świeżutki pościk sprzed paru chwil ;)

    http://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 27 lutego 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65,
    czytałam właśnie i lepiej mi się zrobiło :)

    a nasza dzisiejsza wizyta to max 2 min usg łącznie z usg szyjki.... Pomierzył i to wszystko !!!! na narządy nawet nie zerknął.
    Dobrze, że 2 tygodnie temu miałam usg u innego lekarza i prawie 30 min mam nagrane :)

    Zienziulka,
    Ty też miałaś dziś wizytę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:04

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Czytam was codziennie i niestety pisze tylko z tel a tu mam trudne logowanie. Dziś mam ginekolog, a jutro genetyka. Wynik nifty wykazał ze dziecko jest zdrowe wynik w milionach. Zrobiłam poszerzony panel. Co do amnio to czy ja zrobię wszystko zależy od genetyk co powie. Powiem jej ze obawiam się tripoldi i jak ona to widzi. Ale jestem dobrej myśli i czuje ze maluch jest zdrowy. Poza tym mam 17 tydz i w sumie przecież niedługo usg połówkowe. Tyle ile bym czekała na wyniki amnio będę czekać na usg polowkowe...

    Czytałam artykuł mamy ginekolog i w sumie napisała wszystko co wiem ale ona jest kapitalna i fajnie to ujęła :)

    Triki nie pamietam jakie miałaś wyniki ale ja tez miałam same czarne myśli. Kochana musisz wytrzymać a jak otrzymasz wynik to sama zobaczysz jak to z Ciebie zejdzie.

    Trzymajcie kciuki za nasze dalsze losy i ja trzymam za was wszystkie :)

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 28 lutego 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę dzisiaj na wizytę. Ale pewnie też się dużo o małej nie dowiem, bo za jakieś 2-3 tygodnie USG III więc mój pewnie sobie daruje. Muszę sprawdzić szyjke bo miałam 3 cm i mam problem z małopłytkowością i pewnie tym się zajmie. Dam znać jak wrócę.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

‹‹ 347 348 349 350 351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ