X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chyba zdecydowałam się na amino dziś dzwoniłam zapisać się lecz powiedzieli że oddzwonią i już zaczęłam panikować że to jakiś znak masakra... czuje się okropnie, strasznie się boje że dzieciątko jest zdrowe a ja na własne życzenie zrobie i coś będzie nie tak... :( nie przeżyłabym tego... jutro podobno mam mieć amino tak mówił mój gin. W piątek miałam wizytę z mężem długo rozmawialiśmy lekarz powiedział że innej kobiety z moimi wynikami i po usg którym zrobił nie kierował by nikogo na amino bo jest idealnie no ale mam dzidzie z zd także mam wskazania.. i zrobić dla spokoju tylko jak nie wiem czy po amino bede spokojna, chyba będę się stresować że będą jakieś powikłania całą ciąże... jeszcze naczytałam się o amino na tych forach i normalnie wariuje... mąż nie chce robić amino mówi że nie zdarzają się takie rzeczy, lekarz z kolei powiedział w jego karierze nie miał przypadku aby ktoś poronił po amino ale też nie miał przypadku aby urodziło się dwoje dzieci z wada genetyczna... no i wez podejmij decyzję... :(

    Iza8997
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza amnio na prawdę nie jest taka straszna jak ja malują. Nie wiem kto pisze te historie na forach bo często one na prawdę odbiegają od realiów. Ja już Ci pisałam cały elaborat na temat amnio. Wróć po prostu do niego :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 80 dniach w szpitalu z wagą 2250g i długością 47cm Wiktoria otrzymała wypis ze szpitala :)

    Czytam was cały czas i każdej kibicuję.

    Asiek2108, Karolina :*, Cassie 65, Maria91, megi78, fo09czka, Another, efta, Zieziulka, Est lubią tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia pięknie! Czyli tak jak było mówione, że na święta wyjdzie do domu <3

    Marsylia lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Maria91 Przyjaciółka
    Postów: 87 120

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia - ale cudowne święta będziecie mieli! Wspaniała wiadomość :)

    Marsylia lubi tę wiadomość

    ckai3e3kpa7j0vb9.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia - nie udzielam się, ale wchodziłam zawsze sprawdzić czy się odzywałaś:) A tu taka cudowna wiadomość!! Przepiękne Święta przed Wami! Gratuluje Wam i życze wiele sił na te wspólne dni!

    Marsylia lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia, wspaniala wiadomosc. Ciesze sie ogromnie.
    Iza, dziecko na pewno jest zdrowe. Nie wierze, ze moglo by sie to zdarzyc jeszcze raz, szczegolnie przy tak pieknych wynikach.
    Dziewczyny, widzicie jak to jest z forami. Wystarczy wejsc na amnio i mnostwo informacji o poronieniach, ze to niebezpieczne itd. Ja w to nie wierze! Ale tak samo nie wierze w falszywie ujemne wyniki Nifty. Zdarza sie to ale noesamowicie rzadko, na forach oczywiscie czesciej. Szkoda mi Izy, ze musi tak naprawde podjac decyzje wbrew sobie, bo czuje ze dziecko jest zdrowe, ma swietne badania a kazdy bedzie jej jednak mowil ze ma juz dziecko z zd to jest wskazanie. A Iza sie boi, po prostu boi. Ja wierze dziewczynom ze amniopunkcja jest bezpieczna, ale rozwazalabym przy takim strachu tez nifty. Iza, trzymaj sie.

    Marsylia lubi tę wiadomość

    Emma
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma- totalnie się z Tobą zgadzam ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milo Cassie, dziewczyny, zycze Wam radosnych Swiat! Badzmy wszystkie dobrej mysli.

    Emma
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja,
    jak wizyta ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • PatrycjaB Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti byłam dzisiaj u dr Dudarewicza w Instytucie Centrum Zdrowia w Łodzi. Powiedział mi, że nie potrzebnie przyjechałam, bo tutaj jest tak słaby sprzęt, że on nic tutaj nie zrobi. Z rozmowy wynikło, że miałam źle zrobione wyliczenia. W wyniku jest wpisane zapłodnienie naturalne, a ja miałam cykl stymulowany. Nie zostałam o to zapytana. Ponadto jest podana przezierność karkowa, a nie ma do tego zdjęcia z usg. Chciałam jeszcze się umówić do dr Dudarewicza do prywatnego gabinetu, ale dziecko jest już za duże ma 8 cm. Do amiopunkcji nie ma wskazań,ale może mi zrobić na fundusz ze względów psychicznych jeśli chcę. Jednak proponuje zrobić Nifty i tak zrobię w przyszłym tygodniu. :)

    triti lubi tę wiadomość

  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie.. nie życzę nikomu podejmować takiej decyzji jak Ja... amino mam 18.04 na 11 juz mniej się boje ale pewnie powróci strach dzień przed.. ale jestem dobrej myśli.. cała moja rodzina i znajomi nie chcą abym robiła amino i dlatego też mi jes cieżko nikt nie wie co przeżywam..bo nikt nie był nigdy w takiej sytuacji i nie starają się mnie zrozumieć... ale mniejsza z tym zapomniałam napisać że 7.04 na wizycie lekarz nam powiedział że będziemy mieli kolejną córeczkę :)) bardzo się cieszymy !!! no może mąż mniej wolałby synka HIHI :) buziaki !!

    Iza8997
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatrycjaB,
    Rób test, który wolisz bo później będziesz żałowała, że nie zrobiłaś :)
    I umów się już teraz do Dudarewicza na połówkowe najlepiej przed 20t - bo pewnie jest problem z terminami.

    Iza89,
    dziewczyny, które miały amnio zawsze "miło" wspominają badanie w porównaniu do swoich wyobrażeń przed zabiegiem :) nic złego się nie wydarzy !!!!
    A Ty pamiętaj nie przejmuj się tym co inni mówią i doradzają !!!! To zbyt poważna kwestia i sama musisz podjąć decyzję !!!!
    Mimo, że córa z pewnością zdrowa idź zrób amnio i będziesz się cieszyła ciążą !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 15:48

    Emma1 lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • MamaOla Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po amnio,w czwartek będę miec wynik fish- mam nadzieję że wyniki bedzie prawidłowy, innej sytuacji nie zakładam i nie wyobrażam sobie nas przed taką decyzją. Trzymajcie kciuki, proszę

    triti, Cassie 65, Emma1, Marsylia, efta lubią tę wiadomość

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaOla,
    a jakie pappa miałaś ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaOla
    jak po amino wszystko ok ? oszczedzasz się bardzo ? jak sie czujesz? wyniki fish po ilu dniach sa ? i ile to kosztuje ?

    triti

    o właśnie zaczęłam tak myślec jak mówisz, póki nie mam do doświadczenia to wyobrażam sobie nie wiadomo co po amino..

    Iza8997
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja jak już podjęłam decyzję o amnio też się nie bałam. Po prostu cieszyła się że udało mi się wybrać co robić i od razu jakby kamień spadł mi z serca. Też myślałam, że starach wróci zaraz przed zabiegiem ale nie! A po za biegu wyszłam z gabinetu w wyśmienitym nastroju. Tak setio serio. Nawet nie wiem jak to opisać ale chyba chodziło o to wyobrażenie, że będzie tak strasznie a ja nic nie poczułam. Jeszcze jak lekarz powiedział, że pobierze dwie strzykawki materiału to już myślałam że padne, że będą jaja na bank będzie bolało. A tu nic! Zobaczysz na prawdę się zdziwisz jak to w rzeczywistości wygląda :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • MamaOla Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tritti
    Mam 27 lat, na usg brak kosci nosowej, przeziernosc w normie serduszko tez ok.
    Krew w tescie podwojnym wyszla typowa dla zd, czyli podwyzszone hcg i obnizone pappa- i statystyka 1:323, dlatego zdecydowalismy się na amnio.

    Iza89
    Po zabiegu czuje sie dobrze, nie taki zabieg straszny jak o nim piszą. Faktycznie, praktycznie nic nie boli, jest jednak nieprzyjemne uczucie. staram sie oszczedzac, ale przy 4 latku czasem ciężko. Amnio mialam w poniedziałek, i mowili zebym wlasnie w czwartek dzwoniła dowiedzieć sie wynik- koszt to 700 zł

  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czytam Was od jakiegoś czasu. Ciesze się z każdego pozytywnego posta :-) w zeszły czwartek miałam USG prenatalne. Niby wszystko ok. Ale nie widać kości nosowej. NT 1.4
    T21 po USG - 1:1001 czekam teraz na wyniki z pappa i strasznie się denerwuję.
    Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za każdą ;-)

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • MamaOla Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik fish- nie stwierdzono wad genetycznych w obrębie T13 T18 i T 21
    Jestem szczęśliwa!!

    triti, Cassie 65, Karolina :*, efta, Marsylia lubią tę wiadomość

‹‹ 372 373 374 375 376 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ