X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prostu wykluczyłam węglowodany jem same warzywa czasem owoce i mięsko

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Ja po prostu wykluczyłam węglowodany jem same warzywa czasem owoce i mięsko

    Co z tłuszczem?
    Jakie tłuszcze zjadasz? I jak rzadko jesz mięso?

    EDIT: Warzywa to WEGLOWODANY. Obawiam się, ze ta dieta jest niewłaściwa (delikatnie rzecz ujmując), napisz co z tłuszczami (to najważniejsze!) i mięsem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 20:52

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tłuszczu mało mięso z kurczaka głównie zawsze w towarzystwie warzyw, jaja, ryba od czasu do czasu i same warzywa, owoce porcja dziennie

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Tłuszczu mało mięso z kurczaka głównie zawsze w towarzystwie warzyw, jaja, ryba od czasu do czasu i same warzywa, owoce porcja dziennie

    To by wiele wyjaśniało.

    Powinnaś spożywać znacznie więcej tłuszczy niż do tej pory i to najlepiej odzwierzęcych, jak surowe masło (niesklepowe), dobrej jakości smalec, jajka (zwłaszcza żółtka), tłuste mięsa (nie musi być wieprzowina, może być np. dobrze wypieczony stek wołowy z dużą ilością tłuszczu), mięso z kurczaka raczej jest chude, jeśli lubisz drób to postaw też na gęś czy kaczkę. Oleje roślinne również są bardzo ważne, ale tylko NIERAFINOWANE, np. nierafinowany olej kokosowy, rzepakowy, lniany, czy nierafinowana oliwa z oliwek.

    Pozornie wydaje się, że dieta owocowa czy warzywna to samo zdrowie bo witaminy, etc, ale..

    ... witaminy takie jak A,D,E,K rozpuszczają się w tłuszczach i to raczej tłuszczach zwierzęcych. Nawet jak jesz bardzo dużo warzyw to jest lipa, bo tych witamin nie przyswoisz, bo nie spożywasz tłuszczu, a to już jest niebezpieczne. Owoce spożywamy bez tłuszczu, żeby nie zrobić sobie armagedonu w żołądku, ale do warzyw powinnaś dodawać tłuszcze, a także jeść tłuszcze niezależnie od wszystkiego innego.

    Odstawienie większości węglowodanów (poza wybranymi warzywami i owocami), czyli np. zbóż, cukrów, etc to dobry pomysł, ale nie możesz rezygnować z tłuszczy bo są one niezbędne do przyswajania witamin i są źródłem niesamowicie istotnych na tym etapie kwasów tłuszczowych Omega 3 w formie DHA (tłuszcze zwierzęce, najlepiej przyswajalne) i ALA (tłuszcze roślinne, kiepsko przyswajalne), a także cholesterolu, który m.in wykorzystywany jest do budowy mózgu.

    Bardzo ważne jest też żelazo, tak wiem, że ludzie mówią, że można je pozyskać z warzyw, ale niestety nie jest to do końca prawda. Tzn. np. szpinak ma teoretycznie sporo żelaza, czy jabłka, itd, ale po pierwsze jest to żelazo niehemowe - słabo przyswajalne, a po drugie zwykle występuje w obecności szczawianów (np. w szpinaku) i to bardzo upośledza wchłanianie takiego żelaza, które i tak jest słabo przyswajalne, więc bardzo ważne jest spożywanie żółtek jaj, czy czerwonego mięsa.

    Jedzenie głównie warzyw i owoców to nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza owoce powodują duże skoki cukru. Do tego większość roślin jest nafaszerowana pestycydami (swoimi własnymi i tymi z oprysków - nawet w tych bio), czyli toksynami, jedzenie ich w nadmiarze nie jest zdrowe. Poczytaj jeszcze o tym, żeby nie było potem problemów i wyrzutów sumienia. Ostatnio ostro się zagłębiam w tematy żywieniowe, w życiu próbowałam już i weganizmu i nawet frutarianizmu (przez chwilę, bo miałam duże problemy) i naprawdę odradzam takie żywienie, zwłaszcza w ciąży.

    Najlepiej jeść różnorodnie, z uwzględnieniem dużej ilości zdrowego tłuszczu, zboża można spokojnie odstawić, ale warzywa i owoce powinny być dodatkiem do diety, a nie jej podstawą. I najważniejszy jest produkt, poszukać sklepów i rolników, wybierać jedzenie możliwie najmniej przetworzone, nawet owoce i warzywa najlepiej kupować krajowe, bo te egzotyczne są zrywane, jak są jeszcze zielone i niedojrzałe (mają mało witamin i składników odżywczych), a do tego często są jeszcze pryskane konserwantami powierzchniowymi, żeby nie pleśniały w transporcie (np. pomarańcze, cytryny, grejfruty i inne cytrusy).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2019, 10:57

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 31 marca 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpujący wpis spróbuję się zastosować

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss miałaś już echo serca?

    Jania jaką podjęłaś decyzje? Robisz amnio ?

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Smutnamiss miałaś już echo serca?

    Jania jaką podjęłaś decyzje? Robisz amnio ?
    Hej, zostałam w Wawie jutro rano mam amnio. Pociągnęli mnie pod jakiś program i wyniki mam mieć w przyspieszonym trybie bez oplaty. Musiałam sie zgodzić na pobranie krwi i podpisac umowe.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam kciuki :) Wyniki na trisomie są szybko, jedynie na pełny kariotyp i mikromacierze (o ile są zalecone) czeka się dłużej.
    W którym jestes tyg ciąży?

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po echo wyszło ok dziecko rośnie nic nie znaleźli i na połówkowych i tutaj na Agatowej

    Evli, Leira lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss no to super, nic tylko się cieszyć :) :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    To trzymam kciuki :) Wyniki na trisomie są szybko, jedynie na pełny kariotyp i mikromacierze (o ile są zalecone) czeka się dłużej.
    W którym jestes tyg ciąży?
    Dzisaj pokazało 14tydz 6 dzień.powiedzieli ze do piątku moge miec wyniki. Potem zależy co wyjdzie bo lekarz sam powiedział że na podkarpaciu nie ma co liczyc na pomoc. Macierze sa zlecone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2019, 21:31

    Evli lubi tę wiadomość

  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam amnio z samego rana i powiedzieli, ze beda sie kontaktowac do tygodnia czasu. Czy ktoras z was tez tak miala? WYdawalo mi sie ze na forum czytalam o nr telefonu jaki daja zeby sie kontaktowac.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda w Polsce nie mieszkam, ale to szpital się ze mną kontaktował jak mieli wyniki.
    Dziś właśnie dzwonili że nic nie znaleźli, w końcu wyszły im mikromacierze!! Miedzy biopsja w której było za mało materiału do ich zbadania a amniopunkcja to prawie 3 miesiące zeszło :O
    Wczoraj byłam na usg, nadal bez zmian, wód tyle co nic, Mała za malutka jak na ten tydzień ciąży, dwóch lekarzy oglądało nerki Małej i nie wiedza dlaczego tak się dzieje... Po dzisiejszych wynikach mam się stawić w szpitalu w poniedz.. ciekawe jakie nowe pomysły maja na moj przypadek ;)
    Jania teraz najgorsze czekanie, może będą wcześniej :) Kciuki za dobre wieści!

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ja co prawda w Polsce nie mieszkam, ale to szpital się ze mną kontaktował jak mieli wyniki.
    Dziś właśnie dzwonili że nic nie znaleźli, w końcu wyszły im mikromacierze!! Miedzy biopsja w której było za mało materiału do ich zbadania a amniopunkcja to prawie 3 miesiące zeszło :O
    Wczoraj byłam na usg, nadal bez zmian, wód tyle co nic, Mała za malutka jak na ten tydzień ciąży, dwóch lekarzy oglądało nerki Małej i nie wiedza dlaczego tak się dzieje... Po dzisiejszych wynikach mam się stawić w szpitalu w poniedz.. ciekawe jakie nowe pomysły maja na moj przypadek ;)
    Jania teraz najgorsze czekanie, może będą wcześniej :) Kciuki za dobre wieści!

    Hej. Czyli uff - genetycznie czysto. A ile waży córeczka? Jak wygląda kwestia przepływów?
    Pamiętam podobny przypadek kilka lat wcześniej, była hipotrofia i bezwodzie, ciążę zakończono w 34tc. Tak jak u Ciebie, nie wiadomo co było przyczyną. Robili amnioinfuzje (u prof. Preisa w Gdansku), jedynie wyszło coś w bad. hist-pat łożyska. Ale co- tego już nie wiem. Dziecko zdrowe.

    Evli lubi tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No genetycznie czysto :)
    Wg. lekarzy jestem teraz w 24tc1d (tydz wcześniej niż moj suwak) a mała wazy tylko 375g. Wymiary główki, brzuszka i nogi poniżej 3 centyla. Przepływy są ok mimo jednej tętnicy. Amniofuzje miałam robiona przy amniopunkcji ale lekarze powiedzieli że nic nie da dolewanie wód bo to do dziecka należy ich produkcja i że znikną. I fakt że tydzień pozniej już ich na usg nie było :(
    Może to jednak coś z łożyskiem, na prenatalnych miałam extremalnie niskie białko pappa 0,11mom.
    Skomplikowane to wszystko, nie wiem już na jaka ewentualność mam się nastawiać ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wierz że będzie ok, parę tyg jeszcze i dziecko się urodzi potem podtuczysz i wszystko będzie dobrze, zobacz jak mała walczy u mnie teraz problemy z cukrem i też przez pape wróżą mi problemy z łożyskiem. Wyczekuje 30 tyg i wtedy będę się mniej bać, pomyśl jeszcze tylko parę tyg może u Ciebie coś lekarze wymyślą ja za kilka dni kładę się do szpitala..aby to przebrnąć i jak wyjdę będę w 23 tyg czyli będzie początek 6 miesiąca

    27a73b5519.png
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ja co prawda w Polsce nie mieszkam, ale to szpital się ze mną kontaktował jak mieli wyniki.
    Dziś właśnie dzwonili że nic nie znaleźli, w końcu wyszły im mikromacierze!! Miedzy biopsja w której było za mało materiału do ich zbadania a amniopunkcja to prawie 3 miesiące zeszło :O
    Wczoraj byłam na usg, nadal bez zmian, wód tyle co nic, Mała za malutka jak na ten tydzień ciąży, dwóch lekarzy oglądało nerki Małej i nie wiedza dlaczego tak się dzieje... Po dzisiejszych wynikach mam się stawić w szpitalu w poniedz.. ciekawe jakie nowe pomysły maja na moj przypadek ;)
    Jania teraz najgorsze czekanie, może będą wcześniej :) Kciuki za dobre wieści!
    Trzymam kciuki za was 😊 sama juz znosze jajo czekajac na jakiekolwiek informacje...

  • Justyśkaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czekam na wynik testu SANCO PLUS ze względu na NT 3,5 oraz ryzyko Z D 1:206.
    Mam wrażenie że zaraz oszaleję, wydaje mi się że to badanie prenatalne to był jakiś sen.

    Możecie mi poradzić w jakim czasie tzn tyg wykonać najlepiej amniopunkcję. I ile mniej więcej czeka się na nią w szpitalu w kolejce. Bo na wynik to wiem.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyśkaa przykro mi że musiałaś zawitać na ten wątek ;)
    Amniopunkcję wykonuje się po 15 tc.
    U mnie w 13tc na prenatalnych wyszło ryzyko z krwi 1:77 ZD i miałam biopsje kosmówki bo na amniopunkcję było za wcześnie.
    Ile się czeka w Polsce, nie pomoge, bo nie mieszkam.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam telefon. Badanie nic nie wykazało 😊 czekamy na dziewczynkę!

    Evli lubi tę wiadomość

‹‹ 483 484 485 486 487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ