X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyśkaa wrote:
    Hej, czekam na wynik testu SANCO PLUS ze względu na NT 3,5 oraz ryzyko Z D 1:206.
    Mam wrażenie że zaraz oszaleję, wydaje mi się że to badanie prenatalne to był jakiś sen.

    Możecie mi poradzić w jakim czasie tzn tyg wykonać najlepiej amniopunkcję. I ile mniej więcej czeka się na nią w szpitalu w kolejce. Bo na wynik to wiem.
    Amnio mialam we wtorek dokładnie wtedy zaczęłam 15 tydz. Dzisiaj wyniki.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania wrote:
    Właśnie odebrałam telefon. Badanie nic nie wykazało 😊 czekamy na dziewczynkę!

    Super!! Gratulacje!! To już kompletny wynik? Czy tylko na trisomie?

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Justyśkaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania mega Gratulację. super że wszystko ok :*

    A mogłabyś napisać z jakiego powodu miałaś badanie ?

    Dzwoniłam dzisiaj do swojego gina powiedział że w razie czegoś nie będę długo czekać na amnio i w trybie ambulatoryjnym.

    Jania lubi tę wiadomość

  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Super!! Gratulacje!! To już kompletny wynik? Czy tylko na trisomie?
    Powiem Ci, ze nie wiem powiedzieli ze wysyłają do nas w poniedziałek.

  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyśkaa wrote:
    Jania mega Gratulację. super że wszystko ok :*

    A mogłabyś napisać z jakiego powodu miałaś badanie ?

    Dzwoniłam dzisiaj do swojego gina powiedział że w razie czegoś nie będę długo czekać na amnio i w trybie ambulatoryjnym.
    Trisomia 21 wynik 1:7 i beta bardzo wysoka, a pappa bardzo niskie. Pojechalam do Warszawy na prywatna wizyte do Dębski clinik, a na drugi dzien wyznaczyli mi amnio. Podpisywalam tez zgode na jakis program badań i dzieki temu powiedIeli ze wynik bedzie max do tygodnia czasu zamiast w 3tyg. Dzisiaj już dzwonili.

  • Justyśkaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania super że wszystko dobrze :*

    Jania lubi tę wiadomość

  • Awaria_90 Koleżanka
    Postów: 44 73

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy któraś robiła w ostatnim czasie test NIFTY pro i może powiedzieć ile czekała na wyniki?

    cb7wyx8d3fx1nvty.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:39

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli co u Ciebie ja ze szpitala wyszłam niedawno też non stop coś

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Evli co u Ciebie ja ze szpitala wyszłam niedawno też non stop coś

    Ale wszystko w porządku ? :)

    Ja po wczorajszej wizycie widzę maleńkie światełko w tunelu :) Co prawda lekarze nadal nie znają przyczyny praktycznego braku wód ale moja krewetka jakoś sobie radzi w tych warunkach. Hipoteza jest albo nerkowa albo łożyskowa..
    Reasumując bąbelek rośnie a to najważniejsze i jak nic się złego nie stanie, to za 2-3 tyg zostawia mnie w szpitalu i dostanie leki na rozwiniecie płuc :) Także próbuje być dobrej myśli, mimo tego że ciagle czuje ten wieeeelki strach, że jeszcze wszystko może się wydarzyć i to jest dopiero początek bitwy, jeszcze dłuuuga droga przed nami ;)


    tka_aa, Jania, edka85 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze modlę się za Twoje dzieciątko i wierzę że będzie dobrze mała wojowniczka niech rośnie i zdrowa przyjdzie na świat. Moja echo i połówkowe miała wzorowe a mnie czepia ją się ketony i cukry skaczą

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje😘 Super że połówkowe wzorowe! 💪

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Ale wszystko w porządku ? :)

    Ja po wczorajszej wizycie widzę maleńkie światełko w tunelu :) Co prawda lekarze nadal nie znają przyczyny praktycznego braku wód ale moja krewetka jakoś sobie radzi w tych warunkach. Hipoteza jest albo nerkowa albo łożyskowa..
    Reasumując bąbelek rośnie a to najważniejsze i jak nic się złego nie stanie, to za 2-3 tyg zostawia mnie w szpitalu i dostanie leki na rozwiniecie płuc :) Także próbuje być dobrej myśli, mimo tego że ciagle czuje ten wieeeelki strach, że jeszcze wszystko może się wydarzyć i to jest dopiero początek bitwy, jeszcze dłuuuga droga przed nami ;)

    Evil, podczytuję Cię po cichu i trzymam mocno kciuki. Obydwie jesteśmy na podobnym etapie ( termin - lipiec :)). Twoja historia jest strasznie wzruszająca, podziwiam Cię za siłę! Dawaj znać co u Ciebie :) I zapraszam do lipcówek ;-)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa dziekuje :)
    Do lipcówek miałam dołączyć.. ale..jakoś cały czas czekałam na ten „dobry” moment, w którym „wszystko będzie dobrze” i będę mogła cieszyć się z Wami ciążą i zastanawiać się jaki wózek czy inne pierdolki kupie... A tu jest jak jest, wiec siedzę cicho, czekam jak się moja historia rozwinie i dalej podczytuje ;)

    tka_aa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, Twoje obawy są zrozumiałe! Strach cieszyć się ciązą :(
    W ogole jestes w stanie cokolwiek planować?
    Rozumiem, ze teraz czekasz na wizytę za 2-3 tygodnie? Planują u Ciebie wcześniejsze rozwiązanie ciąży?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No czekałam dwa lata na tą ciąże i nawet nie przeszło mi przez myśl, że ten stan może tak wyglądać :(
    O planowaniu czegokolwiek też nie ma mowy. Od początku ciąży jedyną rzeczą która kupiłam to jest jedna para spodni ciążowych nad która też długo rozmyślałam. Nie potrafię nic kupić i pewnie nic nie kupię do momentu narodzin Małej.
    Trudno będzie kupowanie wszystkiego naraz. Nie wyobrażam sobie zacząć zakupy teraz i w razie złego zakończenia patrzeć się codziennie w puste łóżeczko...
    Tak, następne usg mam za 2 tyg (30\04) Jeśli nic się złego nie wydarzy i Mała będzie dzielnie walczyć i rosnąć przede wszystkim to za 3 tyg zostawia mnie w szpitalu. Lekarz coś mówił o podaniu leków na płuca. Więcej się w sumie nie dopytywałam bo po pierwsze to byłam w totalnym szoku że tym razem nie rozmawialiśmy o terminacji a po drugie staram się nie wybiegać aż tak „daleko” w przyszłość ;) Te 11milimetrow wód płodowych mnie przeraża. Mała wojowniczka już tak 3 miesiące walczy! Mam nadzieje że jej nie braknie sił..
    U Ciebie wszystko ok?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, to swiadczy o tym, ze obudwie jestescie silne :) Cuda sie zdarzaja, a los nas zaskakuje, czasami pozytywnie :) Bardzo mocno trzymam za was kciuki, ze dacie rade jak najdluzej i wszystko soonczy sie happyendem. a kupowanie wszystkiego w ostatniej chwili sprawi Ci niezmierna radosc :)

    U mnie w sumie wszystko okej. Chociaz ja niestety mierze sie z nadwaga, cukrzyca ciazowa, heparyna, byl moment podejrzenia zatkanej tetnicy macicznej jednej, ale chyba falszywy alarm. tez do chyba 23 tc nie potrafilam wybiegac w przyszlosc. Ja niestety mam nerwice lekowa i musialam to wszystko przelknac, co bylo trudne i mnie paralizowalo. Mimo to ciaza i dziecko rozwijaja sie prawidlowo, wiec troche wyluzowalam. Jednak tez ostroznie z kupowaniem itp. Wizja w razie wypadku poradzenia sobie ze wszystkim plus jeszcze dzoeciecymi rzeczami... ;(
    Echh do tego po przeczytaniu jakie zagrozenia niesie otylosc w ciazy (koszmarny artykul mamyginekolog, masakra) plus spotkanie z diabetolohoem, ktora na pierwszej wizycie tak mnie nastraszyla roznymi komplikacjami wcale nie pomoglo :/
    Ile Twoja mala wazy? Rozumiem, ze rosnie co jest cudowne :) Skad ejstes w ogole?

    Evli lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, Twoje dziecko bardzo chce żyć. Już za kilka tygodni będziesz je miała w ramionach :)

    tka_aa, Evli lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za miłe słowa :)
    Tka_aa moja krewetka w 26t miała 540g. Mało jak na ten tydzień, ale wiadomo że do obliczenia wagi dziecka biorą obwód główki, brzuszka i długość kończyny, a skoro te dwa ostatnie parametry ma poniżej 3 centyla to i waga nie powalająca.
    Mieszkam w Paryżu.
    Trzymam kciuki u Ciebie, z cukrzycą dużo dziewczyn walczy, niestety trzeba pilnować i będzie wszystko dobrze :)
    Ja też myślałam że będę mieć problem bo przed ciąża i na początku miałam podwyższony. Zrobiłam tydzień temu a tu 80 a po posiłku 88 także pozytywnie się zaskoczyłam :) Chociaż jeden problem mniej :)

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, uf ze przynajmniej z cukrami masz spokoj :) chociaz dieta cukrzycowa ma swoje plusy.

    A opirka we Francji jest dobra czy chodzisz donpolskiego lekarza?
    540 gr to niezla waga jak na takie warunki, wazne ze sie zwieksza :) A bierzesz cos na przyspieszenie wzrostu? Ktos tu kiedys polecal jakis preparat na m (madgarin czy jakos tak?)
    A s2oja droga w Paryzu musi byc pieknie :)

‹‹ 484 485 486 487 488 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ