X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 8 maja 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga naprawde trzeba wierzyc miec nadzieje my mamy ogromne obciazenie wachalismy sie 4 lata trzy zajelo nam majstrowanie ciazy

    Strach do wczoraj bardzo relny balam sie sluchac co powie lekarz ale jest cudownie

    baby lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 11 maja 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina,

    super gratuluję :)
    Tak wierzę, że będzie dobrze - inaczej być nie może ;)

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 13 maja 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś tele-wizytę z genetykiem z IMID. Mam zaplanowaną amniopunkcję na 18.05 czyli na najbliższy poniedziałek (w INMID badania te wykonywane są tylko w poniedziałki).
    Lekarz poinformował mnie, że badanie przeprowadzą metodą CHG mikromacierzy i wynik będę miała w ciągu max 5-7 dni roboczych a może i wcześniej. Po 3-4 dniach od pobrania płynu owodniowego mam napisać emaila do doktora, być może już będzie miał wyniki.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 13 maja 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga kciuki ✊ który już masz tydzień? Na usg wyszło coś ?

    AnkaSn zaglądasz tu jeszcze?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 13 maja 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, w sobotę skończyłam 16tc. Na USG w 12tc wyszła brak/hypoplastyczna kość nosowa a teście PAPPA wysoka wolna jednostka B-hcg 4,029 MoM

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 13 maja 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pozostałe parametry w normie ale ze względu na wiek (38 lat) ryzyko wyliczone ZD 21 na 1:4 :(

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 13 maja 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal lekarze nie widzą tej kości nosowej? bo rozumiem że była niewidoczna na prenatalnych w 12tc.
    1:4 dużo ryzyko ale wiadomo że to tylko wyliczanka, oby było wszystko w porzadku :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 13 maja 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz nie wiem bo nie udało mi się przed końcem 14 tc umówić na kolejne USG.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Niedawno otrzymałam wyniki badań prenatalnych i jak po USG byłam spokojna tak biochemia z krwi trochę mnie zaniepokoiła,wyszło ryzyko t.21 1;650, skorygowane 1:439. Wiem, że to nie tragedia i wiele osób miało gorsze wyniki i rodziło zdrowe dzieci, przecież to tylko statystyka (tak sobie pomyślałam). Jeszcze tego samego dnia miałam wizytę u swojej gin i byłam pewna ,że ona też mnie uspokoi.Jednak tak się nie stało. Lekarka doradziła amniopunkcję,podkresliła ,że ryzyko jest pośrednie ale jednak jest i prosiła żeby porozmawiać o tym z meżem podjąć decyzję o badaniu. Powiedziała też ,że na pewno usłyszę lub przeczytam o badaniach takich jak Nifty itd i od razu mi to odradziła mówiąc , że to strata pieniędzy . Ja mimo to zrezygnowałam z amnio i zrobiłam Nifty... Teraz czekam na wyniki i chyba za chwilę już oszaleję...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, u mnie USG ok,ale wynik zawaliło właśnie wolne beta HCG bo ponad 4,5 mom ! I to mnie martwi bo podobno norma to 2,52 więc prawie dwukrotnie przekroczona... Trzymam kciuki za twoje amnio.

  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 13 maja 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam gemetyczka odradzila nifty jako nie wiarygodne badanie

    Bardzo balam sie amnio
    do tego w czasie pandemii mialam wizje ze igla zaaplikuja maleństwu wirusa

    Sam zabieg nie jest straszny komplikacje na szczescie nie nastapily ale naczytalam sie tyle internetu ze juz widzialam w snach jak dziecko ma powykrecane nozki

    Idac na badanie wylam zrobilam z szacunku do meza bo to on jest nosicielem zmian a dal sie namówić na ciaze

    Dzieki Bogu jest dobrze
    Nam zrobiono kariotyp prosilam o mikromacierz ale lekarka mowila ze wiecej moga sie dowiedziec z kariotypu.plus mikromacierz malenstwa juz po porodzie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina bardzo się ciesze, że u was jest dobrze. Temat amnio jest na prawdę bardzo trudny.Pewnie gdyby u nas ryzyko było bardzo wysokie, to tez zrobiłabym to badanie jednak przy 1:439 to szansa , że dzieciątko będzie chore jest podobna do ryzyka powikłań lub utraty ciąży po amnio... Dlatego właśnie Nifty...Mąż był przeciwny jednemu i drugiemu ale widział jak bardzo się denerwuję i zgodził się mimo, że poszły na to aktualnie wszystkie nasze oszczędności...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tą wiarygodnością tych badań to już sama nie wiem. Każdy lekarz ma inne zdanie. Jedni przy wynikach z pośrednim ryzykiem doradzają właśnie Nifty bo nie jest inwazyjne inni od razu wysyłają na amnio. Wiem ,że jedynie amnio jest badaniem diagnostycznym ale zarówno jedne i drugie mają około 99% skuteczności. Podobno nie istnieje badanie które da pewność na murowane 100% i jest zupełnie nieomylne...

    Betti37 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takim wysokim ryzyku w ogole bym sie nie zastanawiala i robila amniopunkcje. Nie ma co porownywac wiarygodnosci amnio i testow typu nifty. Amnio jest badaniem diagnostycznym, otrzymujesz wynik z kariotypem dziecka. A testy typu nifty to testy przesiewowe, tak jak pappa, i ich wiarygodnosc na rowni z pappa. Po wyniki nifty nie mozna terminowac ciazy a przy zlym wyniku amnio jak najbardziej mozna. To juz wiele mowi o akuratnosci tego badania. A jak tu dziewczynie wychodzi w sanco zespol patau a amnio wyklucza to ja juz nie mam pytan. A jak sie pomyli w druga strone to bedzie przykra niespodzianka przy porodzie. Aczkolwiek zycze ci jak najlepiej i trzymam kciuki za zdrowego dzieciaczka! Mnie pocieszala mysl ze wiekszosc dzieci rodzi sie zdrowych i tego trzeba sie trzymac.

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 14 maja 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia 121 to wolne beta HCG mamy podobne, mi wyszło 4,029 a jakie miałaś biało PAPPA?
    U mnie w USG wszystko ok poza tą kością nosową :( serce , przepływy, przezierność karkowa wszystko ok.
    Mi genetyk odradził nifty twierdząc, że to taka kolejna statystyka, ale ja też mam dużo wyższe ryzyko więc może i dlatego w moim przypadku wiarygodna będzie tylko amniopunkcja.
    Moja niepewność skończy się już za tydzień mam nadzieję z bardzo dobrym wynikiem i w końcu zacznę cieszyć się ciążą i tak wyczekiwaną córką :)

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 14 maja 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia 1:439 to na prawdę nie jest zły wynik :) Zobaczysz że będzie wszystko dobrze i urodzisz zdrowe dziecko. Trzymam mocno kciuki za wynik badania - mam nadzieję, że Cię on uspokoi :)

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 maja 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    Przy takim wysokim ryzyku w ogole bym sie nie zastanawiala i robila amniopunkcje. Nie ma co porownywac wiarygodnosci amnio i testow typu nifty. Amnio jest badaniem diagnostycznym, otrzymujesz wynik z kariotypem dziecka. A testy typu nifty to testy przesiewowe, tak jak pappa, i ich wiarygodnosc na rowni z pappa. Po wyniki nifty nie mozna terminowac ciazy a przy zlym wyniku amnio jak najbardziej mozna. To juz wiele mowi o akuratnosci tego badania. A jak tu dziewczynie wychodzi w sanco zespol patau a amnio wyklucza to ja juz nie mam pytan. A jak sie pomyli w druga strone to bedzie przykra niespodzianka przy porodzie. Aczkolwiek zycze ci jak najlepiej i trzymam kciuki za zdrowego dzieciaczka! Mnie pocieszala mysl ze wiekszosc dzieci rodzi sie zdrowych i tego trzeba sie trzymac.

    no nie... nie porównujmy Nifty do pappa! Nifty daje 99,8 % (sanco o ile dobrze pamiętam), a pappa to statystyka czysta.

    Betti37 lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dziewczyny masakra jakas. Dzwoniłam rano bezpośrednio do firmy która przeprowadzała badanie i powiedzieli mi ,że wyników jeszcze nie ma ale dzisiaj powinny ogólnie dotrzeć do placówki w której pobierali próbkę i żebym zadzwoniła koło 16 jeszcze raz. Zadzwoniłam a pani potwierdziła, że wyniki są już w placówce i mogę jechać odebrać. Mieli zadzwonić jak będą, oczywiście tego nie zrobili. A dzwoniąc tam usłyszałam ,że godziny skrócone i lipa bo do 15... A kolejny dzień kiedy otwierają to wtorek! Jestem wściekła, że nie dali znać zwłaszcza ,że teraz tak długo muszę czekać. Coś okropnego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga,.dziękuję za wsparcie, teraz bardzo się przyda bo chyba oszaleję że wściekłości. Natalia po części się z Tobą zgodzę, ale taknjak napisała Freja pappa a Nifty to moim zdaniem różnica kolosalna...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 14 maja 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona o kurde 😱nie ładnie z ich strony, tyle jeszcze czekania 😡

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 513 514 515 516 517 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ