X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie okresla płci. Muszą to zrobić, takie są zasady. Moje ciąże cp też badali histopato. Nie ma tam płci.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bede odbierac pelen wypis ze szpitala to zapytam jak to bylo u mnie. Bo szczerze mowiac zglupialam.

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Nie okresla płci. Muszą to zrobić, takie są zasady. Moje ciąże cp też badali histopato. Nie ma tam płci.
    Masz racje.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie histopatologiczne to badnie tkanek i tyle, okresla czy był np stan zapalny, czy są komórki nowotworowe, jakby byl zasniad to tez by pokazało - tego typu rzeczy... Po poronieniu zwykle nie wiele wnosi, plec albo "widać" albo mozna na własny koszt zrobic badania genetyczne... ja robiłam po poronieniu.

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Badanie histopatologiczne to badnie tkanek i tyle, okresla czy był np stan zapalny, czy są komórki nowotworowe, jakby byl zasniad to tez by pokazało - tego typu rzeczy... Po poronieniu zwykle nie wiele wnosi, plec albo "widać" albo mozna na własny koszt zrobic badania genetyczne... ja robiłam po poronieniu.

    Ajka a jak twoja coreczka? Jak sie rozwija? Cos niepokojacego zauwazyliscie czy wszystko jednak dobrze?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    Ajka a jak twoja coreczka? Jak sie rozwija? Cos niepokojacego zauwazyliscie czy wszystko jednak dobrze?

    Jest w raczej ok puki co... na ten moment zadnych powaznych problemow nie widac, byłam niby u rehabilitanta i jest lekka asymetria i troche nieprawidłowa dystrybucja napicia miesniowego i troche słabe miesnie brzucha, ale takie problemy sa dosc powszechne. Pediatra nawet nie zwrocila specjalnie uwagi bo masa dzieci tak ma i nikt ich nie rehabilituje. Mała smieje sie, sledzi wzrokiem reaguje na ludzi i dzwieki, glowke niestety podosi wedlug rehabilitantki nieprawidlowo - nie te miesnie co trzeba, wiec cwiczymy i tyle puki co.
    A tak poza wszystkim mała jest przecudowna.

    sercewplecaku, Natallia05, Evli lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super ciesze sie:) U nas tez asymetria i problemy z napieciem ale tak jak piszesz to nic nadzwyczajnego. Malo spi w dzien, za to noc przesypia. Problem tylko z piciem mleka, na poczatku pila super i poers i butle a ostatnio butla ble a cycek tez w sumie jakos bez przekonania. Bylismy na usg brzucha to sie tez nic nowego nie dowiedzialam.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    To super ciesze sie:) U nas tez asymetria i problemy z napieciem ale tak jak piszesz to nic nadzwyczajnego. Malo spi w dzien, za to noc przesypia. Problem tylko z piciem mleka, na poczatku pila super i poers i butle a ostatnio butla ble a cycek tez w sumie jakos bez przekonania. Bylismy na usg brzucha to sie tez nic nowego nie dowiedzialam.

    Znaczy że Twoja coreczka ma tylko ten żołądek po drugiej stronie, ale to tyle... ?

    bo wiesz u nas dokładnie tak samo z jedzeniem... z tym ze z cyckiem lepiej, ale ja ją sama piersią nie wykarmie, bo mam za mało pokarmu i w rezultacie troche za mało przybiera...no ale to jakos tak od 2 tygodni bo wczesniej miała duże przyrosty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 09:20

    2020 :)
    2023 :)
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Pełna strachu zaglądam na ten wątek. Usg prenatalne wyszło bardzo dobrze, natomiast pappa źle ryzyko T21 1:53...
    Lekarka prowadząca ciąże odradziła testy z krwi, za to koniecznie kazała zrobić amniopunkcję także czekam na odpowiedni termin i robię.
    Nie wiem co myśleć, do tej pory ciąża bez komplikacji, dziecko rozwija się książkowo, na usg wszystko pięknie widoczne, a tu takie wyniki 😔

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Hej.
    Pełna strachu zaglądam na ten wątek. Usg prenatalne wyszło bardzo dobrze, natomiast pappa źle ryzyko T21 1:53...
    Lekarka prowadząca ciąże odradziła testy z krwi, za to koniecznie kazała zrobić amniopunkcję także czekam na odpowiedni termin i robię.
    Nie wiem co myśleć, do tej pory ciąża bez komplikacji, dziecko rozwija się książkowo, na usg wszystko pięknie widoczne, a tu takie wyniki 😔

    Testy pappa bardzo często wychodzą z wysokim i bardzo wysokim ryzykiem ale są bardzo niemiarodajme. Jeśli w usg wszystko ok. To to na 100% zrobilabym amniopunkcje oczywiście z dopłatą do RFish zeby wynik mieć po 3 dnjach a nie 3 tygodniach. Jeśli byłabym na Twoim miejscu nie dałabym rady czekać miesiąc i na pewno zrobiłbym NIFTY ale tylko i wylacznie NIFTY bo po 1 wynik daja po 10 dniacb a po drugie dają niejako jego gwarancję. - wynik jest ubezpieczony.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czytałam, ze pappa często jest bardzo stresujące i okazuje się, że niepotrzebnie. W dodatku biorę trochę leków, duphaston, acard, neoparin, euthyrox, symformin i wziewkę na astmę...
    Moja lekarka odradzała kolejne testy z krwi i zaleciła samą amniopunkcje więc pewnie uzbroje się w cierpliwość i wiarę, że maluszek jest zdrowy, tak jak na to wskazuje dotychczasowy przebieg ciąży i usg

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • ..::Butterfly::.. Autorytet
    Postów: 694 709

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , mam do Was pytanie.
    Czy wysokie tętno (178) w 5t5d może być i powinno wskazaniem do wykonania badań genetycznych (usg plus pappa) na NFZ ? Będę jutro rozmawiać z lekarzem , ale może Wy coś wiecie na ten temat ?

    Endometrioza 4 stopień
    Naturalsik
    dqprj48ads9ey279.png
    qdkk3e5ewur6ild8.png
    05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
    15.05.18 Synek jest już na świecie <3
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek wrote:
    Testy pappa bardzo często wychodzą z wysokim i bardzo wysokim ryzykiem ale są bardzo niemiarodajme. Jeśli w usg wszystko ok. To to na 100% zrobilabym amniopunkcje oczywiście z dopłatą do RFish zeby wynik mieć po 3 dnjach a nie 3 tygodniach. Jeśli byłabym na Twoim miejscu nie dałabym rady czekać miesiąc i na pewno zrobiłbym NIFTY ale tylko i wylacznie NIFTY bo po 1 wynik daja po 10 dniacb a po drugie dają niejako jego gwarancję. - wynik jest ubezpieczony.
    Też bym robiła badania z krwi... Są ne inwazyjne, a już dają dużo więcej pewności niz PAPPA.

    Amniopunkcje oczywiście też.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba. Przy dobrym usg i kiepskim pappa wolałabym nifty, które nie są inwazyjne. Lepiej oddać krew i mieć wynik graniczący z pewnością niż wykonywać za kilka tyg badanie inwazyjne. Ostatnio jedna z użytkowniczek forum pscolka - przy takich samych parametrach usg i pappa - dała się namówić na amnio. Miała tego pecha, że u niej wystąpiły te nieszczęsne komplikacje po zabiegu. Wyciek wód. Teraz leży w szpitalu, codziennie sprawdzają, czy dziecko jeszcze żyje. Lekarze nie dają zbyt dużych szans na tym etapie. W międzyczasie przyszły wyniki amnio - zdrowe dziecko. Dziewczyna żałuje, że wybrała amnio, bo może teraz stracić dziecko, co do którego wie, że jest zdrowe.
    Wiem, że to esktremalna sytuacja, ale mnie poruszyła. Sama dwa lata temu przy kiepskim pappa zdecydowałam się tylko na panoramę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 16:19

    sercewplecaku, Melek lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez lekarka odradziła amnio, właśnie po dobrym nifty. Argumentowała dokładnie tak jak edka napisała: możemy stracić ciąże, która okaże się zdrowa.
    Ja bym amnio robiła po złym nifty, ale ja miałam w planie terminację w razie niekorzystnego wyniku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 13:52

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 1 lipca 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, że te wszystkie testy to nadal statystyki, a ja potrzebuje pewności bo statystyki już dość namieszały. Wiem, ze zdarzają się różne powikłania jakkolwiek to nie brzmi wierzę, że nic złego się nie wydarzy, a wynik będzie dobry. Póki co nie zostaje mi nic innego..

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 1 lipca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym że wyniki nifty "niestety" mylą się niezmiernie rzadko i dotyczy to sytuacjigdy matka jest mozaiką bądź ma inne zaburzenia genetyczne. Dają tak samo pewny wynik pozytywny ( potwierdzajace chorobę) jak amniopunkcja ponad 99%. Tylko wyniki negatywne ( wykluczające chorobę) mają niższe wspolczynniki.

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 1 lipca 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może, nie wiem. Usłyszałam, że przy moim wyniku amnio jest konieczna, mam nadzieję, że lekarze wiedzą co robią..

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 lipca 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Być może, nie wiem. Usłyszałam, że przy moim wyniku amnio jest konieczna, mam nadzieję, że lekarze wiedzą co robią..

    A ja uwazam ze amnio jest lepszym rozwiązaniem pod warunkiem ze bedzie z mikromacierzą... Wysokie ryzyka potrafią tez wyjsc przy mikrodelecjach i mikroduplikacjach - a tylko mikromacierz pozwoli je wykryć... takie zmiany bywają o wiele gorzej rokujące niz ZD.

    Natallia05, Melek, sercewplecaku lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba rob amnio i sie nie przejmuj jakimis wyciagnietymi z rekawa opowiesciami. Komplikacje zdarzaja sie niezmiernie rzadko, to jest ulamek procenta. Kobiety bez amnio tez maja rozne komplikacje wyciek wod, szyjka skracajaca sie czy infekcje tak juz bywa. Ja bym wolala stracic zdrowe niz urodzic jakies bardzo chore, moze okrutne ale taka prawda...

    Melek, Mamba91 lubią tę wiadomość

‹‹ 524 525 526 527 528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ