X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 1 lipca 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A ja uwazam ze amnio jest lepszym rozwiązaniem pod warunkiem ze bedzie z mikromacierzą... Wysokie ryzyka potrafią tez wyjsc przy mikrodelecjach i mikroduplikacjach - a tylko mikromacierz pozwoli je wykryć... takie zmiany bywają o wiele gorzej rokujące niz ZD.

    Oczywiście tylko amnio daje pewność. Ale zeby nie zwariować czekając na amnio można zrobić NIFTY jesli czuje się taką potrzebę. Ja mialam wykonane 2 amnio bez zadnych powikłan.

    Ajka, sercewplecaku, Natallia05 lubią tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 lipca 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek wrote:
    Oczywiście tylko amnio daje pewność. Ale zeby nie zwariować czekając na amnio można zrobić NIFTY jesli czuje się taką potrzebę. Ja mialam wykonane 2 amnio bez zadnych powikłan.

    Jak masz na to kase ;)

    2020 :)
    2023 :)
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 2 lipca 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Jak masz na to kase ;)
    To niestety prawda ... są kraje gdzie refunduja NIFTY, szkoda że nie u nas

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 2 lipca 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, że powinni robić obowiązkowe Nifty zamiast pappa, przynajmniej wyniki sa pewniejsze 😉

    Melek, Natallia05 lubią tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 2 lipca 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2020, 13:10

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Te wyciągnięte z rękawa opowieści o powikłaniach po amniopunkcji są prawdziwe niestety.
    Co nie znaczy, że kogoś zniechęcam do wykonywania tych badań.

    Niestety amniopunkcja jest obarczona ryzykiem powikłań, dlatego kazda z nas musi samodzielnie podejmować decyzje o tym badaniu. Z mojego doświadczenia wiem ze gdybym byla w kllejnej ciąży i bylyby wątpliwości z nifty i usg to ponownie poddalabym się temu badaniu bo nie wiem jak zadzialalby na dziecko mój stres do konca ciąży. Ale kazda z nas jest inna :) Bardzo duzo zalezy od lekarza i jego doświadczenia no i od tego czy dzidziuś jest zdrowy bo z tego co czytałam wieksze prawdopodobienstwo powikłań wystepuje gdy z dzieckiem jest coś nie tak.

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 lipca 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek właśnie z powodu stresu zdecydowałam się na amnio i mimo,że owszem martwię się o powikłania to jestem zdecydowanie spokojniejsza odkąd podjęliśmy decyzję żeby robić, choć łatwa nie była.
    Masz jakieś wskazówki jak się przygotować do zabiegu / po zabiegu? Oczywiście o wszystko co przyszło mi do głowy pytałam lekarzy ale może masz jakąś dobrą radę czy coś 😉

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 3 lipca 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Melek właśnie z powodu stresu zdecydowałam się na amnio i mimo,że owszem martwię się o powikłania to jestem zdecydowanie spokojniejsza odkąd podjęliśmy decyzję żeby robić, choć łatwa nie była.
    Masz jakieś wskazówki jak się przygotować do zabiegu / po zabiegu? Oczywiście o wszystko co przyszło mi do głowy pytałam lekarzy ale może masz jakąś dobrą radę czy coś 😉

    Ja tylko powiem ze swojego doswiadczenia, ze od strony" technicznej" nie ma co się bać amniopunkcji... przynajmniej w moim przypadku nie była bolesna jakos bardzo (jak pobranie krwi), poszła szybko. Bardzo się nią stresowałam a okazało się że nie jest źle :)

    Melek lubi tę wiadomość

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 3 lipca 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Melek właśnie z powodu stresu zdecydowałam się na amnio i mimo,że owszem martwię się o powikłania to jestem zdecydowanie spokojniejsza odkąd podjęliśmy decyzję żeby robić, choć łatwa nie była.
    Masz jakieś wskazówki jak się przygotować do zabiegu / po zabiegu? Oczywiście o wszystko co przyszło mi do głowy pytałam lekarzy ale może masz jakąś dobrą radę czy coś 😉

    Nie wiem gdzie będziesz wykonywała zabieg. Ja obydwie amnio miałam w IMID w Warszawie, podczas pierwszej długo czekałam, także na pewno warto mieć wodę :)
    Poza tym nie wydaje mi się aby trzeba było się jakoś specjalnie przygotowywać do samego zabiegu. Nie jest on przyjemny, ale nie jest też bardzo bolesny- jak przeciętny zastrzyk. Za to po warto dużo pić i odpoczywać. Ja przez tydzień robiłam sobie wolne od wszystkiego - wygodna kanapa, pozycja niemal horyzontalna, książka, i wszystko podane pod nos :) Wycieczki tylko do toalety i pod prysznic. Kolejny Tydzień też bardzo się oszczędzałam. Z tego co Pamiętam powikłania pojawiają się właśnie w ciągu tych 2 tygodni, dlatego tez byłam taka ostrożna na maxa.

    Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko było dobrze, żeby szczęście Cię nie opuszczało :)

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 lipca 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Lublina i tu będę robić. Jako tako, że mnie bedzie bolało się nie boję, duża jestem nawet jeśli to dam sobie radę 😉 bardziej stresują mnie ewentualne powikłania i oczywiście wynikiem, choć jestem dobrej myśli 😉 nadal uważam, ze skoro usg bylo wzorowe to pappe mogły zaburzyć leki ale wiadomo dla w spokoju i komfortu zrobię badanie.
    A powiedzcie mi, miałyście jakieś kontrolę u lekarza po zabiegu czy przez 2 tyg oszczędny tryb życia i jakaś normalna 'rutynowa' wizyta?

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 3 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Jestem z Lublina i tu będę robić. Jako tako, że mnie bedzie bolało się nie boję, duża jestem nawet jeśli to dam sobie radę 😉 bardziej stresują mnie ewentualne powikłania i oczywiście wynikiem, choć jestem dobrej myśli 😉 nadal uważam, ze skoro usg bylo wzorowe to pappe mogły zaburzyć leki ale wiadomo dla w spokoju i komfortu zrobię badanie.
    A powiedzcie mi, miałyście jakieś kontrolę u lekarza po zabiegu czy przez 2 tyg oszczędny tryb życia i jakaś normalna 'rutynowa' wizyta?

    Po trzech dniach trzeba sprawdzić bicie serduszka

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam amniopunkcje w INMID w Warszawie. Badanie trwało bardzo krotko, po badaniu musiałam siedzieć pod gabinetem 30 min. Po 30 min jak wszystko jest ok można wracać do domu. Przez tydzień - dwa trzeba się oszczędzać - żadnych większych prac fizycznych, a przez pierwsze dwa-trzy dni najlepiej leżeć (jak to lekarz powiedział prowadzić tryb życia kanapowy).
    Ja nie miałam żadnej późniejszej kontroli.
    Mamba91 - trzymam kciuki - na pewno wszystko będzie ok :)

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek, sercewplecaku - byłyście już na kontroli u swojej gin?
    Ja wczoraj dostałam okres więc w przyszłym tygodniu będę się umawiała na wizytę.
    Ciekawe czy teraz już wizyty są prowadzone normalnie w gabinetach czy nadal "teleporady"

    Mam nadziej, że u Was wszystko ok i jakoś się trzymacie :)

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 4 lipca 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie ze oficjalne statystyki sa micno przesadzone... ryzyko to bardziej promil niz procent i tak naprawde wiela zalezy od lekarza... najlepszy z duzym doswiadczeniem bedzie mial inne statystyki niz taki co sie dopiero uczy... ja robilam w szpitalu Orłowskiego...u Roszkowskiego.

    Jeszcze raz przypominam zadbaj zeby byla mikromacierz... Bo poza ZD sa inne wady genetyczne, ktore nie wyja na karitypie... mam wlasnie taki przypadek na grupie na FB, gdzie zaczelo sie od zlej pappy...kariotyp ok... w koncowce ciazy po kolei wychodzily rozne wady ukladowe...a po porodzie w mikromacierzy wyszly rozne zmiany typu mikroduplikacje i mikrodelecje... lepiej towykluczyc od razu

    Natallia05 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 4 lipca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatkowo wyniki metodą mikromacierzy są po 3-5 dniach.
    Jedyny minus to taki że badanie tą metodą jest dodatkowo płatne (choć ja miesiąc temu w INMID miałam zrobione w ramach NFZ).

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 4 lipca 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli lepiej dopłacić do mikromacierzy niż RapidFISH? Orientujecie się mniej więcej jaki to koszt, wiem, że każdy ma swój cennik ale tak mniej więcej zanim zadzwonię dowiedzieć sie tam gdzie ja będę robić

    Ajka rozumiem, że w tym wypadku co mówisz wcześniejsze usg i badania nie wykazywały problemów poza ryzykiem na zd, które zostało wykluczone?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 16:26

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 4 lipca 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga82# wrote:
    Melek, sercewplecaku - byłyście już na kontroli u swojej gin?
    Ja wczoraj dostałam okres więc w przyszłym tygodniu będę się umawiała na wizytę.
    Ciekawe czy teraz już wizyty są prowadzone normalnie w gabinetach czy nadal "teleporady"

    Mam nadziej, że u Was wszystko ok i jakoś się trzymacie :)

    Dziękuję że pytasz :). Powoli godze się z losem i staram patrzeć w przyszłość.

    Ja byłam juz na wizycie kontrolnej. Pani doktor zrobiła normalne badanie plus usg, powiedziała ze za ok. 2 tygodnie bedzie miesiaczka i wraca płodność. Pytała czy potrzebuję wsparcia psychologa, ogólnie bardzo ciepła kobieta z tej mojej Pani doktor. Oczywiście ubrana w maseczke i przylbice.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Czyli lepiej dopłacić do mikromacierzy niż RapidFISH? Orientujecie się mniej więcej jaki to koszt, wiem, że każdy ma swój cennik ale tak mniej więcej zanim zadzwonię dowiedzieć sie tam gdzie ja będę robić

    Ajka rozumiem, że w tym wypadku co mówisz wcześniejsze usg i badania nie wykazywały problemów poza ryzykiem na zd, które zostało wykluczone?

    tak, z tym że tam ryzyko przy pozostałych trisomiach tez było wyższe niż zazwyczaj - na polowkowyh wyszly problemy pierwsze z sarduszkiem i stopy końsko szpotawe, a potem dochodziły kolejne... a po porodzie dysmorfia twarzy i zrobili wlasnie mikromacierze i wyszło - nie chciałam Cie przestraszyć ani nic, ale lepiej wykluczyć wszystko co się da... jak juz się decydujesz na amniopunkcje

    PS jak masz skierowanie to moze taniej zamiast dopłacać podjechac do warszawy i zrobic na NFZ - IMID, szpital Orłowkiego (ale tu i tak wysyłają do IMID)... w cenniku IMID samo badanie 1600 zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 22:39

    2020 :)
    2023 :)
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga82# wrote:
    Melek, sercewplecaku - byłyście już na kontroli u swojej gin?
    Ja wczoraj dostałam okres więc w przyszłym tygodniu będę się umawiała na wizytę.
    Ciekawe czy teraz już wizyty są prowadzone normalnie w gabinetach czy nadal "teleporady"

    Mam nadziej, że u Was wszystko ok i jakoś się trzymacie :)

    Wizyte kontrolna mam 16 lipca (mina 4 tygodnie). Ciekawa jestem czy moj okres wtedy sie nie pojawi :/. U mnie wizyta normalna :)


    Jest ok...chociaż czuje "jazdy hormonalne" co jakis czas...mam nadzieje ze to sie unormuje jak najszybciej...

    A jak u Ciebie?jak sie czujesz fizycznie i psychicznie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2020, 07:11

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 5 lipca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajka u nas w pozostałych ryzyko bardzo niskie. Spoko, wiadomo, ze to nie groźby tylko dobra rada 😉 nie mam skierowania robię na własny koszt jutro zadzwonię i zapytam czy robią amnio metodą mikromacierzy czy jak i zobaczę jak to finansowo wygląda.. Dzięki 😉

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
‹‹ 525 526 527 528 529 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ