X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • MajaB Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luusia wrote:
    Na stronie badaniaprenetalne.pl jest porównanie nifty i sanco

    Dzięki. Właśnie wydawało mi się, że gdzieś widziałam tą stronę. Jest bardzo podobna do strony testdna.pl

    Udało mi się znaleźć wpis na mamaginekolog.pl
    https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/
    Bardzo dobre porównanie. Szkoda, że lekko nieaktualne.
    Znalazłam za to https://testyprenatalne.pl/

    Bardzo dużo merytorycznych informacji. Polecam.

    OliOli, weronika24 lubią tę wiadomość

  • OliOli Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajaB wrote:
    Dzięki. Właśnie wydawało mi się, że gdzieś widziałam tą stronę. Jest bardzo podobna do strony testdna.pl

    Udało mi się znaleźć wpis na mamaginekolog.pl
    https://mamaginekolog.pl/nipt-czyli-badania-wolnego-plodowego-dna-z-krwi-matki/
    Bardzo dobre porównanie. Szkoda, że lekko nieaktualne.
    Znalazłam za to https://testyprenatalne.pl/

    Bardzo dużo merytorycznych informacji. Polecam.
    Hej
    testyprenatalne.pl - polecam. Napisane bardzo rzetelnie. Można znaleźć bardzo dużo informacji o technologii. Trochę jakby lekarz pisał ale warto się zapoznać.
    Jest też blog (nipty.pl) jednej z dziewczyn, która czyta forum BBF. Bardzo rzetelnie i przystępnie napisany.


    OliOli
  • MajaB Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki OliOli
    Czy jest na forum jakiś oddzielny wątek na temat tych testów nieinwazyjnych?
    Może warto taki założyć, bo prześledziłam poprzednie wpisy w temacie "Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik" i pytania o wybór testów się powtarają. Może warto w jedym miejscu zebrać wasze wrażenia/opinie o testach, które wykonałyście.

  • Kodi Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Sanco, wynik miałam bodajże 2 dni po pobraniu, więc wow, ze tak szybko ❤️. No i był dla mnie od razu zrozumiały i przejrzysty, ale przykładnie pokazałam lekarzowi. W Genomedzie w Warszawie kosztuje 2000 zł, ale wiem, ze w różnych miejscach ceny są różne... w razie nieprawidłowego wyniku test tez ma gwarantowaną refundację amnio, biopsji albo mikromacierzy lub fisha, zależy co tam lekarz zaleci. Zastanawiałam się tez nad Panoramą, ale wynik na pewno nie był by tak szybko. Swojego wyboru w każdym razie nie żałuję. Polecam z czystym sercem ❤️

    PS. Jak się okazało po teście, ze będzie dziewczynka, od razu przechrzcilismy naszą pyzę, wcześniej szykowaliśmy się na chłopca, ale DNA to DNA, tu raczej pomyłek nie ma i sprawdziło się - będzie dziewczynka 😁

    Mamba91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2020, 19:26

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery91 skorygowane 1:293 to nie jest 'tragicznie', dopiero poniżej 1:300 sugerują rozszerzoną diagnostykę więc 'łapiesz' się na styk. Przeziorność chyba tez ok. Co mówił lekarz?

    Rozumiem, że się martwisz, wiaodmo każdy chce żeby maleństwo było zdrowe. Dla pocieszenia powiem, że mi mimo dobrego usg wyszło źle skorygowane przez wyniki pappa, zd 1:52. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym odpuściłam kolejne testy z krwi i zrobiłam amniopunkcję (dopłaciłam do rapidFish żeby wyniki były jak najszybciej), sam zabieg ok, bez komplikacji zarówno w trakcie jak i po. Będzie zdrowa dziewczynka także te wyniki to czysta statystyka. W Twoim wypadku u matek z takimi wynikami jak Twoje statystycznie urodzi się chore jedno dziecko, a 292 będzie zdrowe. Myślę, że przy takim ryzyku dla świętego spokoju zrobiłabym test Nifty albo sanco, no bo wiaodmo stres nie wpływa dobrze. Sama pamiętam ten czasem między wynikami pappa, amnio, a kolejnymi wynikami, to był koszmar, nie byłam w stanie się cieszyć z niczego.. 3maj się i pamiętaj, że jesteśmy tu po to żeby się wspierać 🥰

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery91,
    Rozumiem, że jesteś zdenerwowana. Twoje wyniki nie są złe, ale wiadomo, że każdy cień wątpliwości matka przeżywa ogromnie. Podobnie jak Mamba91 w Twoim przypadku pomyślałabym o zrobieniu badania wolnego DNA płodowego dla uspokojenia nerwów.

    Ewentualnie podpytaj jeszcze lekarza prowadzącego czy że względu na białko pappa w dolnej granicy normy nie powinnaś brać jakichś leków. Norma jest od 0,5. Z tym, że dolna granica normy, to nadal norma, więc pewnie nie będzie to konieczne.

    Bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki za Twoje dzieciątko. Życzę Wam obojgu dużo zdrówka.

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Weronika1605 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie wszystkie mamy.
    Znalazłam wasz wątek szukając informacji po jakim czasie można otrzymać wynik sanco. Ja pobierałam krew w piątek w Olsztynie, mówili że tego samego dnia próbka pojedzie do Warszawy. Mam czekać na telefon do 6 dni.
    Nie mam złych wyników, jedynie informację po prenatalnych że ryzyko pośrednie i zalecenie testu wolnego DNA.
    NT 1,2 kość nosowa jest, tętno 170, PAPPA. 0,7 MoM, wolne Hcg 2,1 MoM.
    Ryzyko ZD wyjściowe 1:199, skorygowane 1:776. Mam 36 lat, to moja 3 ciąża. Dzieciaki mam w wieku 11 i 14 lat.
    To tyle o mnie. Myślę że z wami przyjemniej minie mi czas oczekiwania na wyniki.

    nkk3qhv.png
  • Becia87 Przyjaciółka
    Postów: 88 76

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika1605 wrote:
    Witajcie wszystkie mamy.
    Znalazłam wasz wątek szukając informacji po jakim czasie można otrzymać wynik sanco. Ja pobierałam krew w piątek w Olsztynie, mówili że tego samego dnia próbka pojedzie do Warszawy. Mam czekać na telefon do 6 dni.
    Nie mam złych wyników, jedynie informację po prenatalnych że ryzyko pośrednie i zalecenie testu wolnego DNA.
    NT 1,2 kość nosowa jest, tętno 170, PAPPA. 0,7 MoM, wolne Hcg 2,1 MoM.
    Ryzyko ZD wyjściowe 1:199, skorygowane 1:776. Mam 36 lat, to moja 3 ciąża. Dzieciaki mam w wieku 11 i 14 lat.
    To tyle o mnie. Myślę że z wami przyjemniej minie mi czas oczekiwania na wyniki.
    Cześć Weronika. Ja właśnie też czekam na wyniki sanco. Krew pobrana wczoraj. Jeszcze wczoraj pojechała do laboratorium. Wiem co czujesz i co czują bądź czuły inne dziewczyny bo ja się zaczynam czuć jakbym czekała na wyrok... U mnie przezierność 3.2mm i jeszcze brak kości nosowej z tym że byłam na prenatalnych w 11+5 tyg ciąży i lekarka uspokajała że damy jeszcze czas na kość nosowa. Pobrali mi krew również na pappe ale stwierdziłam że najpierw odbiorę wyniki sanco. Wtedy będę mogła albo się śmiać albo potwierdzać pappa. Czuje się fatalnie choć w końcu zaczęłam jeść i w miarę spać.

    19.06.2012 - Alan
    26.02.2021 - Leoś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2020, 19:26

  • Weronika1605 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becia87 ja byłam na badaniach 11+3, brzdąc miał 48mm. W jakim mieście pobierałaś krew? Ja dzwoniłam do Genomedu i pytałam gdzie mogę zrobić badanie bo nie mogłam się dodzwonić do żadnego punktu w mojej okolicy podanego na ich stronie. Odesłali mnie do laboratoriów Daignostyka i tam pojechałam. Mam czekać na telefon od nich ale i tak sama codziennie loguję się na stronę z wynikami.

    nkk3qhv.png
  • Becia87 Przyjaciółka
    Postów: 88 76

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w mieście nie było na cito dzwonił do mnie koordynator i wysłał mnie do Katowic. 20 minut później miałam już pobrana krew

    19.06.2012 - Alan
    26.02.2021 - Leoś
  • Weronika1605 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obu poprzednich ciążach miałam cukrzycę i mizerne łożyska w ocenie. Drugie cięcie miałam w 37 tygodniu bo łożysko miało już więcej zwapnień niż normalnej tkanki. Ginekolog zanim pojechałam na sanco mówiła że ciągle jest za mało badań na ten temat ale że podwyższone wolne hcg może zwiastować właśnie problemy z łożyskiem albo że może jakieś nadciśnienie wyskoczyć później w ciąży. Tego się ciągle w głowie trzymam czekając na ten wynik.

    nkk3qhv.png
  • Marta.M. Znajoma
    Postów: 16 9

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Przepraszam że tak długo się nie odzywałam troszkę się dzieje rzeczy pośrednich.

    Nie zdecydowalam się jednak na amniopunkcję po SANCO prawidłowym trafiłam do Pani genetyk w Bydgoszczy razem z lekarzem robili mi usg naszej córki (podejrzenie trisomii 13 1:88) i odwiedli mnie od amniopunkcji wyjaśniając że jeśli to zespół patau to w badaniu powinno być widać nieprawidłowości czego u mnie nie ma. Tylko podwyższone tętno u nich na badaniu 163 więc tylko monitorować. Dla mojego spokoju zrobiono badanie na wady cały nerwowej, które przy tej chorobie występuje praktycznie zawsze. Więc teraz czekam co dalej i codziennie się zastanawiam czy dobrze zrobiłam odmawiając amniopunkcję.
    Wszystkie decyzje są tak bardzo trudne.

    Myślę o Was codziennie. Życzę spokoju i samych dobrych wyników

  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.M współczuję tych przejść, SANCO wyszło ok, lekarze nie widzą nic niepokojącego bądź dobrej myśli ✊ wysyłam dużo pozytywnego myślenia 🍀

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika1605, Becia87,
    Trzymam kciuki, abyście wkrótce otrzymały dobre wieści!

    Marta M,
    Uważam, że podjęłaś słuszną decyzję. Dobre Sanco i dobre USG bardzo dobrze wróżą. Myślę, że już czas przestać się zadręczać :) Trisomia 13 daje bardzo poważne wady, więc nie wierzę, że na tym etapie i przy tak wnikliwym badaniu lekarz niczego by nie zauważył. Dużo zdrówka dla Ciebie i malucha!

    A ja miałam dzisiaj drugie prenatalne. Tydzień ciąży 21+0. Na szczęście wszystko w porządku. Mała waży 375 g. Wszystkie przepływy w normie. Miała też robione echo serca - bije jak dzwon. Żadnych nieprawidłowości. Czyli generalnie do zdrowia samego dziecka nikt nie ma zastrzeżeń. Tylko to przeklęte łożysko to jedna wielka niewiadoma. Wszystkie zalecenia związane z niskim białkiem pappa utrzymane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2020, 15:57

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Weronika1605 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim.
    Ja nadal czekam na wynik. Oby do jutra, taką mam nadzieję, bo jak dojdzie weekend do czekania to chyba mnie rozniesie.

    Marta M. Też jestem zdania że T13 dała by zły obraz w usg. Sanco moim zdaniem daje pewność.

    Miłego dnia wszystkim

    nkk3qhv.png
  • MajaB Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodi wrote:
    Ja robiłam Sanco, wynik miałam bodajże 2 dni po pobraniu, więc wow, ze tak szybko ❤️. No i był dla mnie od razu zrozumiały i przejrzysty, ale przykładnie pokazałam lekarzowi. W Genomedzie w Warszawie kosztuje 2000 zł, ale wiem, ze w różnych miejscach ceny są różne... w razie nieprawidłowego wyniku test tez ma gwarantowaną refundację amnio, biopsji albo mikromacierzy lub fisha, zależy co tam lekarz zaleci. Zastanawiałam się tez nad Panoramą, ale wynik na pewno nie był by tak szybko. Swojego wyboru w każdym razie nie żałuję. Polecam z czystym sercem ❤️

    PS. Jak się okazało po teście, ze będzie dziewczynka, od razu przechrzcilismy naszą pyzę, wcześniej szykowaliśmy się na chłopca, ale DNA to DNA, tu raczej pomyłek nie ma i sprawdziło się - będzie dziewczynka 😁

    Hej. Za rekomendacją Kodi, zrobiłam SANCO, bo zależało mi na czasie. Ja czekałam 3 dni od pobrania - wydaje mi się, że to bardzo szybko. Wyniki na szczęście są ok. Bardzo się cieszę i gratuluję innym.
    Nadal chodzi mi po głowie założenie oddzielnego wątku o samych testach NIPT, bo ciągle pojawiają się pytania, który test wybrać.
    Ja polecam lekturę bloga Uli (blog na temat testów z krwi). Jest cały obszerny wpis o tym, czym się kierować przy wyborze testu: https://nipty.pl/ktory-nipt-wybrac/


    Kodi lubi tę wiadomość

  • Becia87 Przyjaciółka
    Postów: 88 76

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majab to może u mnie też dziś już będzie (krew pobrana w poniedzialek)

    MajaB lubi tę wiadomość

    19.06.2012 - Alan
    26.02.2021 - Leoś
  • OliOli Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika1605 wrote:
    Dzień dobry wszystkim.
    Ja nadal czekam na wynik. Oby do jutra, taką mam nadzieję, bo jak dojdzie weekend do czekania to chyba mnie rozniesie.

    Marta M. Też jestem zdania że T13 dała by zły obraz w usg. Sanco moim zdaniem daje pewność.

    Miłego dnia wszystkim
    Weronika1605, ściskamy kciuki za dobry wynik. Ja też robiłam SANCO. Wynik był po 5 dniach. Zdrowy chłopak.
    Może spróbuj zadzwonić do Genomedu i podpytać sama o wynik. U mnie było podobnie. Piątego dnia nie wytrzymałam i sama zadzwoniłam do laboratorium. Wynik był gotowy, ale w mojej klinice położna nie odczytała informacji, że wynik jest. Po moim telefonie do Genomed, zadzwoniła położna z kliniki i powiedziała, że wynik jest do odbioru.

    OliOli
‹‹ 536 537 538 539 540 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ