X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 17 października 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka89 wrote:
    Witajcie dziewczyny. Tydzień temu miałam badania prenatalne i okazało się że u dzidziusia jest o wiele za duża przezierność karkowa. Wynosi ona 4,3 mm ;( Przy długości CRL 61,1mm. Badania robione w 11t5d. Obliczone ryzyko to: trisomia 21 - 1do67, trisomia 18 - 1do306. Byłam już zapisać się na amniopunkcję, wyznaczyli mi termin na 9 listopada, czyli jakieś 4 tygodnie czekania a potem 2 tygodnie na wyniki. Próbuje się jakoś trzymać ale czasami nie daję rady. Jestem przerażona. O dziecko staraliśmy się prawie 6 lat. Na początku ciąży byłam w szpitalu bo miałam krwiaka a teraz to. Zaczyna mi brakować sił ;(

    Margaretka ja w 11t5d miałam i 4,4. Ale to u lekarza prowadzącego bez certyfikatu. Raz 4,4 a raz 3,5. Być może obrzęk. Tydzień później maks 3,0. Sanco prawidłowe, Pappa przyzwoita, konsultacje u wybitnego specjalisty - proszę zachować spokój i pomiar Nt maks 3,0 czyli minimalne przekroczenie normy. Kilka dni temu wcześniejsze połówkowe z echo sera - żadnych nieprawidłowości. Zrezygnowałam z amniopunkcji i staram się zachować spokój. Polecam konsultacje u dobrego specjalisty.

    Samo Nt nic nie znaczy. Jeśli nie ma innych nieprawidłowości nadzieja na zdrowe dziecko jest duża. Przyczyn powiększonego Nt może być milion. U mnie być może za szybko prowadzący powierzył Nt. Niby crl było ok ale u mnie jest problem z określeniem wieku ciąży i teraz wychodzi ze nie byłam 11+5 a 10+kilka dni

    Bardzo mocno trzymam za nas wszystkie kciuki.

    Ja za tydzień mam kolejna wizytę u prowadzącego i znowu pojawił się lekki niepokój. Po takich „przygodach” już chyba do końca tak będzie.

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 17 października 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ2020 miałam już konsultacje w szpitalu na patologii ciąży. Potwierdzili nieprawidłowość. Pozostało mi tylko czekać na amniopunkcję. Również życzę ci powodzenia. Jak będziesz po wizycie napisz jak poszło.

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 18 października 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka ja tez mam potwierdzone powiększone NT przez kilku lekarzy w sumie. Tylko żaden nie znalazł innych nieprawidłowości i wychodzi ze samo NT nic nie przesadza. Przynajmniej taka mama nadzieje :) a wiesz mi byłam już załamana i przekonana ze ciąża skończy się terminacją. Do 16 tygodnia poza moim mężem o ciąży wiedziało dosłownie kilka osób - na wypadek jakbym nagle nie mogła pracować.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka nie chcę cię dobijać ale wynik amnio może być do 4 tygodni. A masz zlecony taki zwykły kariotyp czy ten przyspieszony z mikomacierzą?

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ ja też nikomu nie mówię o ciąży. Wie tylko moja mama. Ja mam niestety dwa markery zwiększające ryzyko wad. Nie śpię po nocach i obmyślam wszelkie scenariusze. We wtorek dzidzie obejrzy inny lekarz i nie wiem czy dobije mnie totalnie czy da okruch nadziei. Ten stres mnie wykończy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 14:19

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 18 października 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba cała rodzina wie, ale że żyjemy blisko to i tak by się zorientowali. W szczególności że brzuszek było widać bardzo szybko. Dzięki temu mam teraz u nich duże wsparcie a tego właśnie mi potrzeba.
    KJ my z mężem i tak podjęliśmy decyzję że nie ważne jaki będzie wynik to i tak dziecko urodzę i wychowamy.
    Angie pytałam się dwóch lekarzy w szpitalu o czas czekania na wyniki i zgodnie potwierdzili do 2 tygodni. Podobno taką mają umowę z laboratorium i oni nie mogą przekraczać terminów. Chyba że do laboratorium dostanie się korona, co podobno się ostatnio stało, i wtedy wyniki będą opóźnione. Ja jednak mam nadzieję że faktycznie będzie to 2 tygodnie nie 4 , bo tak lepiej mi się czeka ;)
    Angie nie stresuj się, będzie dobrze. Pamiętaj że trzymam kciuki 😘

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 18 października 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co by nie napisać czekanie jest straszne. Ja po pierwszych podejrzeniach ze coś jest nie tam wpadłam w szał działania. Konsultacji i badań. Plus zakopałam się w pracy jak chyba nigdy wcześniej. A w domu skupiłam się na starszym synu i na tym żeby rodzice się nie domyślili bo są, zwłaszcza mama schorowani i chyba serce by im pękło. Potem, po kolejnych dobrych informacjach dających nadzieje były trochę łatwiej ale tak jak Wam pisałam nie wiem czy do końca się uspokoję.

    Raz jeszcze - trzymam za nas wszystkie kciuki

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka to super że 2 tygodnie mi zapowiedział że wyniki do 4 tygodni. Ja znowu z mężem zdecydujemy inaczej niż Wy. To ponad moje siły 😭

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 18 października 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie wiem że podjęcie takiej decyzji jest bardzo trudne. Ale ja po prostu nie umiałabym żyć z inną decyzją. Nie wiem czy jeśli dzieciątko naprawdę będzie chore to czy będziemy umieli sobie poradzić... Będziemy musieli dać radę...
    Zawsze się pocieszam, że Bóg nie zrzuci więcej na nasze barki, niż bylibyśmy w stanie unieść. Ale nie jestem pewna czy to prawda :(
    KJ ja też próbuje się czymś zajmować żeby nie myśleć, ale nie potrafię przed tym uciec. To zawsze jest w mojej głowie. Chciałabym już wiedzieć.

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście każdy w takiej sytuacji ma prawo podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem i nikt nie ma prawa go oceniać.Margaretka nie będziesz musiała się z tym mierzyć bo dzieciątko będzie zdrowe. Tak myślę.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 18 października 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że obydwie będziemy szczęśliwymi mamami zdrowych dzieciątek. Na kiedy masz termin porodu?

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 18 kwietnia. A ty?

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 18 października 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawie tydzień po tobie - 24 ;)
    Jeśli się okaże że nasze dzieciątka są zdrowe to będziemy razem czekać na rozwiązanie. Skąd jesteś? Ja okolice Krakowa.

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja okolice Wrocławia.

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 18 października 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę daleko, ale możemy się wspierać na odległość ;)

    Angie1985 lubi tę wiadomość

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 października 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najbardziej.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 października 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie drugie podejście do NIFTY też się nie udało 🙁 Co prawda nie mam takich wskazań jak Wy, ale mam 39 lat i boję się o te wady, więc chciałam się uspokoić robiąc test. Niestety dalej się denerwuję.
    Też nikt z rodziny nie wie, chciałam powiedzieć po otrzymaniu wyniku, a teraz nie wiem co mam robić.
    Będę próbować z innymi testami dostępnymi w UK, ale chyba szanse są niewielkie, skoro dwie próby nie wyszły.

    Ja mam termin na 20 kwietnia, to podobnie jak Wy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 20:30

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 19 października 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie po pierwsze przestań się stresować. Sama powiedziałaś że nie masz żadnych wskazań, że dziecko może być chore. Jedynie z tego co piszesz martwisz się wiekiem. Ale pamiętaj że jak na razie ten stres co przeżywasz to tylko szkodzi. Skonsultuj się z laboratorium lub jakimś lekarzem i zapytaj, czy jeśli odczekasz jakiś czas to czy wyniki wreszcie będą miarodajne.
    Miałaś robione badania prenatalne?
    Cieszę się że dołączyła do nas następna kwietniówka 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2020, 21:19

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 19 października 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj jakoś straciłam nadzieję. Dzisiaj jak odbierałam synka z przedszkola to zobaczyłam uposledzone dziecko i aż mnie zmroziło i łzy stanęły mi w oczach gdyby synuś nie podbiegł to bym się rozpłakała.

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 19 października 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie nie podchodź tak do tego. Wiem że jest trudno ale jeszcze nic nie jest przesądzone. U mnie na początku lekarz w ogóle nie widział kości nosowej. Dopiero w szpitalu mi powiedzieli że jest. Nie możesz się poddawać. Musimy być teraz silne.

‹‹ 543 544 545 546 547 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ