X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 listopada 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po miesiącu walki w końcu dostałam wyniki NIFTY - zdrowa dziewczynka 😍 Czyli druga córka 🙂 Cieszę się, bo mam wszystkie ciuszki i gadżety po małej, i liczyłam właśnie, że się przydadzą 🙂

    Dziwi mnie ilość DNA dziecka. Przy pierwszej próbie, która nie wyszła, było 3.4%, przy drugiej 3.6% a trzecia próbę zrobiłam w innym laboratorium i wyszło 14% 😮 Odstępy między każda próba wynosiły 2 tygodnie, więc albo nagle nastąpił jakiś wielki wyrzut DNA, albo to pierwsze labo jakieś skopane jest 🙈
    No nic, w każdym razie w końcu wszystko się wyjaśniło 😍

    Gagatka, Marcelina715, LaLiLu lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 3 listopada 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie super cieszę się ogromnie. 😍
    Kwiecień będzie obfitował w małe dziewczynki.
    Na który kwiecień masz termin?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2020, 21:48

    Annie1981, LaLiLu lubią tę wiadomość

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 3 listopada 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści dziewczyny, gratuluję 🎉🥰 życzę żeby dalsze etapy ciąży były pełne spokoju i szczęścia 😊

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 4 listopada 2020, 02:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie nareszcie masz cudowna wiadomość !:) Gratulacje zdrowej dziewczynki ♥️ z tego co widzę na luty i kwiecień szykuje się moc małych kobietek;)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 4 listopada 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981,
    Gratulacje! Zdrowia i spokoju życzę aż do szczęśliwego rozwiązania.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 listopada 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1985 wrote:
    Annie super cieszę się ogromnie. 😍
    Kwiecień będzie obfitował w małe dziewczynki.
    Na który kwiecień masz termin?
    20 kwiecień 🙂

    Dziękuję wszystkim za gratulacje, jestem przeszczęśliwa 🥰

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 13 listopada 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    od wczoraj mój "spokój" został zakłócony i siedzę tylko i cytam wszystko o badaniach prenatalnych, białku PAPP-a, trisomii 21, testach NIFTY i amniopunkcji.
    A także o tym co tu wcześniej na forum dziewczyny pisały.
    Moja historia jest taka. Mam dwoje zdrowych, żywiołowych dzieci 6 i 3 lata. Właściwie poza małymi problemami typu zgaga, hemoroidy żadnych problemów nie było.
    W wieku 31 lat poroniłam trzecią ciążę, a dokładnie było to poronienie chybione, ciąża obumarła. Na moje szczęście było to n początkowym etapie, nie były nawet jeszcze widoczne narządy. Byłam w szpitalu. Miałam zabieg łyżeczkowania i pozbierałam się jakoś po tym. Dałam sobie rok przerwy. W tym roku zaczęliśmy się ponownie starać na wiosnę, ale jakoś się nie udawało i martwiłam się, że może po zabiegu łyżeczkowania nie zajdę w ciążę. W sierpniu się udało. 30 października rano miałam śluz zabarwiony na brązowo i zmartwiłam się czy znowu nie poronię. Jednak płód w porządku, tętno było:)
    Moja ginekolog poleciła mi badania prenatalne z Unii dotowane w Bytom Sigma. Pojechałam i 5 listopada je wykonałam.
    USG w porządku i lekarz powiedział, że to już połowa sukcesu. Uwidoczniono prawidłową budowę płodu. CRL 56,0 mm; NT (przezierność karkowa) 1,40 mm, kość nosowa obecna:) Cieszyłam się. Aż do wczoraj zadzwoniła babka z recepcji, że wyniki są do odbioru i osobiście trzeba odebrać i wyniki trzeba skonsultować z lekarzem.
    Wieczorem stres, rano mąż odebrał i w uwagach: Stwierdzono wysokie ryzyko aberracji chromosomowych w oparciu o pomiar NT i oraz test podwójny PAPP-A i BHCG. Ze względu na wysokie ryzyko trisomii 21 zaproponowano wykonanie diagnostyki inawazyjnej.
    Trisomia 21 wyszła mi ryzyko podstawowe 1:347 a skorygowane 1:250. Białko PAPP-A 0,328 MoM, czyli zaniżone. BHCG 1,238 MoM, czyli tu beta nie wykazuje nieprawidłowości wg norm.
    Zadzwoniłam do lekarki, trochę (ale tylko troszenkę) mnie uspokoiło jak zapytała się jakie mam ryzyko. Powiedziała, że to nie jest takie złe, że mogłabym się martwić jakby było 1:30. Powiedziała, że albo mogę nie robić nic, ale amniopunkcja, albo badanie NIFTY lub udać się do genetyka, ale on pewnie powie mi to samo co ona.
    Postanowiłam póki co podjąć taką decyzję: robię badanie NIFTY. Kosztuje 2000zł, jednak jak wyczytałam ryzyko poronienia itd w amniopunkcji to 1:200 do 1:100 ( czyli te 0,5% do 1%) a ja mam ryzyko trisomii 1:250 czyli mniejsze jak ryzyko przy amniopunkcji.
    Czekam żeby dodzwonić się do ośrodka gdzie wykonują badania NIFTY i umówić na wizytę. Jak będę po to tutaj napiszę. Nie robić nic też sobie nie wyobrażam, to nie dla mnie.
    Biorę od początku jak się dowiedziałam o ciąży Duphaston dwa razy dziennie oraz luteinę. Czytałam, że leki hormonalne też mogą wpływać na wyniki badania, musze o to dopytać moją ginekolog.
    Tyle na razie. Póki co moje myśli będą skupione wokół tego do momentu otrzymania wyników NIFTY, ciekawe ile będę czekała. Będę tu dzieliła się moją historią jak i Wy.
    Może ktoś coś się dowie z tego dla siebie.
    Zdrówka Wszystkim




  • Marylka Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 13 listopada 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, piszę to dla tych, które jak ja poszukują pocieszenia i cienia nadziei.
    Moja historia: 33 lata, jedno poronienie, dwie zdrowie ciąże. Czwarta ciąża USG genetyczne w 12 tygodniu robione u jednego z najlepszych specjalistów w Warszawie. Diagnoza brak kości nosowej. Badanie przerwane ponieważ lekarz stwierdził, że konieczne jest powtórzenie za 2 tyg. Świat mi się na głowę zawalił. Taka informacja od lekarza tej klasy była dla mnie jak wyrok. Tego samego dnia zrobiłam test SANCO. Po 6 dniach roboczych przyszedł wynik: prawidłowy kariotyp męski!!!😊😊😊
    Szczęściu nie ma końca. Dla Wszystkich dziewczyn, które są w podobnej sytuacji: nie traćcie nadziei. Brak kości nosowej to jednak nie wyrok. Nawet u najlepszego specjalisty. Trzeba poczekać albo dla spokoju zrobić test z wolnego DNA płodu.

    Agaczi91, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 13 listopada 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się dziewczyny ze piszecie tez o pomyślnych wiadomościach po chwilach strachu! Bardzo łaknełam takich informacji czekając na wyniki.

    U mnie dziś 22 tydzień i po raz kolejny informacja „żadnych nieprawidłowości”
    Strach cały czas gdzieś ze mną jest ale i nadzieja.

    W tym roku mam jeszcze dwie wizyty kontrolne u prowadzącego a w styczniu III prenatalne u mojego Anioła Stróża doc Wiechecia. Liczę ze on po raz kolejny da mi wielkiego kopa nadziei :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 13 listopada 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to bardzo ważne pisać tu, gdy zna się już wyniki, gdy wie się, że dziecko jest zdrowe🙂 te Wasze historie pokazują jak wiele stresu przeszliście, ale jak nawet po takich czarnych scenariuszach okazywało sie, że Wasze dzieci są zdrowe.
    Ja tak jak postanowilam- zrobilam poszłam dziś i pobralam krew do testu NIFTY. W weekend próbka czeka a w poniedziałek pojedzie do laboratorium w Warszawie. Mam czekać do 6 dni roboczych ma to zając. Marże teraz tylko o tym, abym mogła podzielić się tu dobra wiadomością. Teraz pozostaje mi czekać...

    Agaczi91 lubi tę wiadomość

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 13 listopada 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jakiś czas temu opisywałam tu moja historie. Obecnie jestem w 17 tc na badaniu prentalnym wyszła za duża przeziernosc 4,3 :( zrobiłam Sanco wyszło prawidłowo. Dostałam również skierowanie na amino w poniedziałek jadę na konsultacje do Poznania i pewnie umówią mnie zaraz po tym na badanie. Strasznie się go boje tzn powikłań. 19.11 zapisałam się również na badanie połówkowe takie wczesne. Sama nie wiem co mam już myśleć. Sanco niby wyszło ok jednak boje się, ze może padło na mnie i wynik był fałszywie negatywny tyle ostatnio myśli w głowie :((
    Pozdrawiam

  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 13 listopada 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu, a czemu musisz robić amniopunkcję jeśli wynik sanco miałaś prawidłowy?
    Dziś czytałam o Nifty i to jest powyżej 99% dokładności. Widzą w laboratorium genotyp dziecka i wiadomo czy jest wada czy nie. Jeśli wynik jest prawidłowy to podobno nie ma zaleceń do amniopunkcji bo po to właśnie się go robi, żeby uniknąć badania inwazyjnego. U Ciebie Sanco było prawidłowe. Czy to zalecenie amnio jest przez wysoką przezierność?

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 13 listopada 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam z moja ginekolog i mówiła ze Sanco jest dokładne ale to nigdy 100% pewności i jeśli chce mieć pewność to powinnam zrobić amino. Z jednej strony chciałabym wiedzieć ale tak czy inaczej urodzę nawet jeśli byłoby coś nie tak ale boje się się, ze przez moje jakieś wątpliwości itp ze chce wiedzieć , a nie daj Boże zrobię amino i coś złego się stanie a dzieciątku faktycznie coś się stanie chyba bym sobie nie wybaczyła dlatego jestem taka rozbita. W czwartek mam to połówkowe razie co mam nadzieje ze ta amino umówią mi wrazie czego po nim jeśli wyjdzie wszystko ok to chyba się jednak na amino nie zdecyduje.

  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 14 listopada 2020, 04:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu myślę że jeśli kolejne badanie USG będzie prawidłowe to nie powinnaś się stresować :) faktycznie sanco jest dokładny, czytałam,że częściej może pokazywać się wynik fałszywie negatywny (mozaika matki, chore łożysko itp). Osobiście myślę że amnio zrobione przez specjalistę dobrego jest bezpieczne aczkolwiek rozumiem Twoje watpliwosci czy je robić bo sama je miałam...po dobrym sanco i dobrych USG odpuściłam...czy dobrze? Nie wiem, czasami żałuję ale z drugiej strony tak jak ktoś tu pisał...pewność i stan zdrowia dziecka uzyskuje się dopiero na porodówce :)

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 14 listopada 2020, 04:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ wierzę że kolejne badania będą również dobre!!:) Ja również trochę odsapnelam po badaniach połówkowych, teraz w poniedziałek miałam wizytę i mój gin powiedział że wszystko jest ok. Widziałam buźkę malutkiej w 4d i już wiem, że jest podobna do braciszka ;)♥️ dziewczyny oby już były same dobre wieści do porodu!

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 14 listopada 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny opowiem o sobie. 10 listopada byłam na USG, lekarz zmierzył przezierność 6mm :( zdecydowałam się na nifty, w czwartek miałam pobieraną krew i jeszcze raz USG gdzie NT niby 5,2mm i obrzęk brzuszka, lekarz powiedział ze te badania są ważne bo skłania się ku zespole Turnera. No ok.. na następny dzień pojechałam na USG prenatalne do ginekologa do którego jeździłam na prenatalne e ciąży z synkiem. Anatomicznie wszystko ok, lekarz nie uwidocznil przewodu żylnego no i nt najwięcej 6mm , czasem 4,5mm w zależności jak się dzidzia obudziła. W ogóle to dziewczynka, więc znowu wspomnienie o zespole turnera, ale doktor powiedział że widział większe przezierności i dzidzia zdrowa więc teraz liczy się czas. Po czym dzisiaj tak sobie czytam o nifty i patrzę że są różne opcje! Basic, standard, plus.. nie wiedzialam! Nikt mi się nie zapytal jaki chcę! Zaplacilam 2500zl.. szukam kartki wydrukowanej z recepcji a tam info ze nifty basic! Który wykrywa tylko trisomie 21, 18 i 13! No a gdzie Turner?! Jestem załamana. Najpierw wspomina TYLKO te wadę, po czym mam nifty które nic mi nie powie?! Oczywiście mój ginekolog telefonu nie odbiera, nir wiem co robic. 2500zl w błoto.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 14 listopada 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik spróbuj może na infolinie nifty lub nawet napisz do nich na czacie nie wiem jak pracują oni w soboty ale myśle, ze najlepiej dopytać u źródła.

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 14 listopada 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    Bondzik spróbuj może na infolinie nifty lub nawet napisz do nich na czacie nie wiem jak pracują oni w soboty ale myśle, ze najlepiej dopytać u źródła.


    Kurcze ale w tym wniosku mam wpisane basic, więc oni pewnie swoją część pieniędzy dostali a resztę doliczył sobie mój ginekolog.. ale masz rację, zadzwonię.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 14 listopada 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    Bondzik spróbuj może na infolinie nifty lub nawet napisz do nich na czacie nie wiem jak pracują oni w soboty ale myśle, ze najlepiej dopytać u źródła.

    Nie odbierają.. napisałam maila, może uda się poszerzyć ten pakiet. :(

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 14 listopada 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Nie odbierają.. napisałam maila, może uda się poszerzyć ten pakiet. :(
    Kurczę dobrze by było bo faktycznie bez sensu. Ja akurat robiłam Sanco za 2200 zł i było więcej niż 3 trisomie samo nifty pro z ubezpieczeniem kosztuje 2500 zł około wiec faktycznie pytanie ile z tego co zapłaciłaś bierze Twój ginekolog. Ehh.. nie dość, ze człowiek zdenerwowany sama sytuacja to jeszcze dodatkowe nerwy bo nie wiesz co zbadają.

‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ