X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 20 maja 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, za dobrze jak na zbliżający się rzekomo poród 😂😂 ogólnie stary ma dziś urodziny i wczoraj zaproponowałam że upiekę mu coś do pracy. Obudziłam się z bólami w krzyżu i napinaniami mocniejszymi i z nadzieją że może coś. Od rana na nogach, cały dzień na obrotach. Upiekłam mu karpatkę, brownie i zrobiłam wielki tort. W międzyczasie jeszcze odkurzyłam i zrobiłam obiad. Pohopsałam na piłce. I wiesz co? Nic to nie dało prócz bólu stóp i kręgosłupa. Ta mała będzie uparta jak stary, już to czuję 😂

    Atena000, Nalia lubią tę wiadomość

  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 21 maja 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Nalia, za dobrze jak na zbliżający się rzekomo poród 😂😂 ogólnie stary ma dziś urodziny i wczoraj zaproponowałam że upiekę mu coś do pracy. Obudziłam się z bólami w krzyżu i napinaniami mocniejszymi i z nadzieją że może coś. Od rana na nogach, cały dzień na obrotach. Upiekłam mu karpatkę, brownie i zrobiłam wielki tort. W międzyczasie jeszcze odkurzyłam i zrobiłam obiad. Pohopsałam na piłce. I wiesz co? Nic to nie dało prócz bólu stóp i kręgosłupa. Ta mała będzie uparta jak stary, już to czuję 😂
    heheie jeszcze ma czas nie śpieszy się pewnie czeka na ładną pogodę :)

    kajakowe lubi tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 maja 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z kontroli w luxmedzie i lekarz mówi że główka już bardzo nisko i uciska, szyjka miękka i skrócona, rozwarcie na opuszek. Więc od razu zabrałam się za porządki, może coś to da 😂😂

    Nalia lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 21 maja 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Właśnie wróciłam z kontroli w luxmedzie i lekarz mówi że główka już bardzo nisko i uciska, szyjka miękka i skrócona, rozwarcie na opuszek. Więc od razu zabrałam się za porządki, może coś to da 😂😂
    Pochodz Po schodach :D to ponoć pomaga :D

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 21 maja 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, mieszkam na parterze a myślę że sąsiedzi mogliby dziwnie na mnie patrzeć zwłaszcza że w większości to faceci- żolnierze 😂😂 pohopsam na piłce 😀

  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 21 maja 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Nalia, mieszkam na parterze a myślę że sąsiedzi mogliby dziwnie na mnie patrzeć zwłaszcza że w większości to faceci- żolnierze 😂😂 pohopsam na piłce 😀
    podobnież sex pomaga :) jak możesz to wypróbuj

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 22 maja 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy 😂 dam znać wieczorem czy pomogło 😂

    Atena000 lubi tę wiadomość

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 22 maja 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety, nie pomogło 😂

  • Panda_xx Przyjaciółka
    Postów: 104 64

    Wysłany: 23 maja 2021, 04:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Bardzo miło Was poznać :)
    Jestem nowa na tym forum.
    A pisze do Was z nadzieją, że będziecie mogły mi doradzić albo chociaż uspokoić :)

    Jestem w 13 tyg ciąży, ostatnio miałam USG prenatalne (wykonywane dwukrotnie). Pierwsze z nich miałam na NFZ łącznie z testem PAPP-A.
    Na obydwu USG wyszło wszystko w porządku, natomiast otrzymałam teraz wyniki testu PAPP-A na którym jest napisane "trisomia 21 ryzyko pośrednie" oraz "do rozważenia badanie wolnego DNA płodu". Trochę mnie to zaniepokoilo..
    Nie miałam jeszcze możliwości skontaktować się ze swoim lekarzem.
    Czy któraś z Was była może w takiej sytuacji? Czy robilyście te dodatkowe badania?

    Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi :)

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 maja 2021, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Panda!
    Ja miałam ryzyko pośrednie. Robiłam test NIFTY PRO, który wyszedł dobrze.

    Że swojego doświadczenia powiem: nie czytaj Internetu i for za dużo, bo na mnie to zle dzialalo. ;) Ale ryzyko posrednie wiaze sie najczesciej z dobrym scenariuszem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2021, 08:16

    Panda_xx lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Panda_xx Przyjaciółka
    Postów: 104 64

    Wysłany: 23 maja 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję!
    Właśnie już sam ten wynik mnie strasznie zmartwił. Staram się o tym nie myśleć, ale nie umiem.. :(

    Czyli dla bezpieczeństwa jednak dobrze byłoby zrobić ten dodatkowy test. I dzidzia urodziła się zupełnie zdrowa ?

    Wszystkiego dobrego!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2021, 11:40

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 23 maja 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panda, u nas ryzyko wyszło wysokie 1:82 przez krew. Usg było idealne. Lekarz wykonujący jak i genetyk doradzili nifty pro zamiast amniopunkcji. Zrobiliśmy, ryzyko wyszło niskie i wynik idealny. Aktualnie czekamy aż mała zechce wyjść 😀
    Myślę, że jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek to jak najbardziej zrób to badanie i będziesz spokojna do końca ciąży ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2021, 12:15

    Panda_xx lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajakowe, a jak to było, że lekarz zalecił NIFTY? Z tego co wiem wtedy masowo wysyłają na amnio. Mi też krew rozwaliła wynik przy idealnym USG. 😐

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, usg wyszło nam idealne, wszystkie parametry książkowe, nt 1.1
    Ale krew do kitu i to ona zaburzyła wynik. Lekarz dał skierowanie do poradni genetycznej i powiedział, że on by się skłaniał najpierw ku Nifty pro lub innym nipt bo jego zdaniem dziecko jest zdrowe. Na drugi dzień oddałam krew na nifty. A na kolejny mialam konsultacje z genetykiem klinicznym. I on pierwsze co to zapytał o stosowanie progesteronu i choroby itp. I powiedział że miał juz wiele pacjentek które stosowały długo progesteron, miały idealne usg a biochemię rozjechaną. I że w pierwszej kolejności zalecałby badanie nipt zamiast amniopunkcji. Że gdyby nipt były refundowane to moglibyśmy uniknąć ponad 70% amniopunkcji. I jest bardzo czułe na 3 trisomie, na poziomie amniopunkcji jeśli wynik jest dobry. I jeśli Nifty wyjdzie dobrze to mam schować dokumenty do szuflady i cieszyć się ciążą. U mnie długie stosowanie progesteronu, niedoczynność tarczycy, pcos, jakieś niezidentyfikowane 3 guzki w tarczycy i 3 tygodnie przed badaniem przebyty covid. A od 34tc łożysko w 3 stopniu dojrzałości i ze zwapnieniami. W związku z czym muszę robić częściej przepływy

    Nalia lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niedoczynność tarczycy, do tego covid przeszłam krótko przed zajsciem w ciążę. Myślę, że on mógłby mieć wpływ na moje wyniki. 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2021, 20:46

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 23 maja 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genetyk jak się dowiedział że zrobiłam już nifty od razu to powiedział że bardzo rozsądnie podeszłam do tematu. Że jeśli cokolwiek wyszłoby nie tak w nifty to wtedy zaprasza na amniopunkcję. No i nie spotkał się jeszcze z fałszywie negatywnym nifty. On też upatrywał takiej biochemii w tym co opisałam. Później miałam echo serca u bardzo dobrego perinatologa i on również mówił że dobrze zrobiłam i że nie spotkał się z pomyłką nipt.

    Nalia lubi tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 maja 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Genetyk jak się dowiedział że zrobiłam już nifty od razu to powiedział że bardzo rozsądnie podeszłam do tematu. Że jeśli cokolwiek wyszłoby nie tak w nifty to wtedy zaprasza na amniopunkcję. No i nie spotkał się jeszcze z fałszywie negatywnym nifty. On też upatrywał takiej biochemii w tym co opisałam. Później miałam echo serca u bardzo dobrego perinatologa i on również mówił że dobrze zrobiłam i że nie spotkał się z pomyłką nipt.
    Super! To pokrzepiajace.
    Ja też na drugi dzień po otrzymaniu wyników robiłam NIFTY PRO, też polecił mi je Genetyk. I w sumie spalabym spokojnie, gdybym nie weszła na grupę na fb o badaniach prenatalnych, na której teksty NIPT są często niestety hejtowane i tam tylko amnio. :/ Ja jestem wrażliwa na takie rzeczy i oczywiście widziałam już najgorsza scenariusz. ;P Odkąd nie wchodzę na tamtą grupę to czuje się spokojniejsza.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 23 maja 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia, taaaa znam to. I mówimy chyba nawet o tym samym forum 😀 szkoda nerwów. Tam negują testy nipt głównie dziewczyny, ktorym test nipt nie wyszedł albo szkoda im kasy 🤷 dlatego twierdzą że to tylko statystyka 🤦 więc ostatnio znowu podjęłam temat i zapytałam tam dlaczego w takim razie panie znawczynie nie polecają amniopunkcji innym dziewczynom u których pappa wyszła dobrze. Przecież to też statystyka w dodatku niedokładna w porównaniu do nipt. No ale nie doczekałam się odpowiedzi 😂😂

  • Panda_xx Przyjaciółka
    Postów: 104 64

    Wysłany: 23 maja 2021, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Was całkowicie.. ja od wczoraj bez sensu wertuje internet i tylko niepotrzebnie dodatkowo się stresuje :( mam tego świadomość, a nie potrafię inaczej.
    Czekam na info od lekarza kiedy może mnie przyjac, żeby ustalić co dalej.
    Jestem zdania, że spokój w ciąży jest bezcenny, więc jesli tylko można sobie pomóc to dlaczego nie..

    Ja tez chorowałam na covid w 2 mscu ciąży, może faktycznie jest coś na rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2021, 00:03

  • Panda_xx Przyjaciółka
    Postów: 104 64

    Wysłany: 24 maja 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś odpisał mi lekarz, aby przyjsc na echo serca oraz ocenę dysmorfologiczna płodu. Już sama teraz nie wiem :( Myślalam, że właśnie trzeba zrobić ten test DNA wolnego płodu.

‹‹ 594 595 596 597 598 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ