X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Tak, prowadzę :)
    Cudowna kobieta 😊 prowadziłam u niej poprzednią ciążę bo mieszkałam w Bydgoszczy 😊
    Teraz w Olsztynie chodzę do takiego nieogara że mu przypominam jakie badania potrzebuje 🤣
    Ale facet ma chody w szpitalu i udowodnił już nie raz że może załatwić co potrzeba, jak choćby amniopunkcje już następnego dnia 😉 bądź co bądź strasznie mi brakuje tutaj w tym mieście pani Kasi 😉 chodzę też co jakiś czas do innej babki z certyfikatem FMF, na szczęście bada podobnie jak dr Moszczyńska 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2021, 22:05

    Nalia, Gosiowa lubią tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 21 sierpnia 2021, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Cudowna kobieta 😊 prowadziłam u niej poprzednią ciążę bo mieszkałam w Bydgoszczy 😊
    Teraz w Olsztynie chodzę do takiego nieogara że mu przypominam jakie badania potrzebuje 🤣
    Ale facet ma chody w szpitalu i udowodnił już nie raz że może załatwić co potrzeba, jak choćby amniopunkcje już następnego dnia 😉 bądź co bądź strasznie mi brakuje tutaj w tym mieście pani Kasi 😉 chodzę też co jakiś czas do innej babki z certyfikatem FMF, na szczęście bada podobnie jak dr Moszczyńska 😊
    Tak, dr Moszczyńska jest cudowna. Ona mnie zawsze potrafi uspokoić. Jak miałam jakieś pytania, to mogłam napisać SMS. Sama też do mnie raz napisała z jakimś info. ;) Na wizytach zawsze wszystko sprawdza, przepływy itd, wszystko potem omawia i wyjaśnia. Jestem bardzo zadowolona z jej opieki. ❤

    Kalina32 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Titanickova Przyjaciółka
    Postów: 97 111

    Wysłany: 10 września 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy ktoras z Wad oddawała ostatnio krew na NIPT w Geneplanet? Ja czekam na wynik 8 dzień i zaczynam się denerwować :-( pobranie było 1.09. Niby wiem ze maja 10 dni roboczych ale zastanawiam się czy może zadzwonić do nich? Dzwonić do konsultanta który umawiał mi położna? Czy do położnej? Kurczę, zaczynam wariować :-(

    Mama 35 l, 2 urwisów czeka na 3 😉
    2014 córka 41 tc 3750 gr SN
    2016 syn 38 tc 3210 gr SN
    💔 ciąża biochemiczna 02.02.2021
    3 ciąża rozpoczęta OM 11.06 długie cykle przewidywana owu 24 dc
    30.07 zarodek 3 mm z widocznym ❤️
    11.08 7 tc zarodek 1,13 cm 😍
    26.08 10 tc 2,76 cm człowieka 🥰
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 10 września 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    5.09 na świat przyszła Pola.
    Na dzień dzisiejszy wszystko jest dobrze. ;)
    Przypomnę, że moje ryzyko ZD 1:570, Pappa 0.25 MOM, Beta 2 Mom, ciąża od 11tc na Acardzie. ;) NIFTY PRO nie wykazało dużego ryzyka trisomii i innych badanych wad. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2021, 20:51

    Evli, alauda, emerald_m, Titanickova, Magnetisme, Atena000, Kalina32, Aneta8, Kobobo, Umka lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Titanickova Przyjaciółka
    Postów: 97 111

    Wysłany: 13 września 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, daje znak, zadzwoniłam dziś wynik prawidłowy (tj niskie ryzyko i nie wykryto). Kamień z serca.
    Oczekuje na 2 synka :-)

    Nalia, Magnetisme, Kobobo, Atena000, Umka lubią tę wiadomość

    Mama 35 l, 2 urwisów czeka na 3 😉
    2014 córka 41 tc 3750 gr SN
    2016 syn 38 tc 3210 gr SN
    💔 ciąża biochemiczna 02.02.2021
    3 ciąża rozpoczęta OM 11.06 długie cykle przewidywana owu 24 dc
    30.07 zarodek 3 mm z widocznym ❤️
    11.08 7 tc zarodek 1,13 cm 😍
    26.08 10 tc 2,76 cm człowieka 🥰
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 19 września 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia i Titanickova gratulacje dla Was 😍

    Nalia, Titanickova lubią tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Paula2022 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czytam Was od usg genetycznego I trymestru. Wynik: NT 2,8mm, CRL 67 mm, 13+0 tydzień ciąży, kości nosowe widoczne, przepływy ok, nieco spłaszczony profil twarzy (oboje z mężem mamy małe nosy i okrągłe buzie), do sprawdzenia na połówkowych maxillary gap. Mam 30 lat, pierwsza ciąża. Zrobiłam nifty pro zaraz po usg, jednak nie dali rady wyizolować DNA dziecka, teraz pobrali drugą próbkę. Wariuję z niepokoju. Mam nadwagę, to też może mieć wpływ. Wariuję z niepewności. Amniopunkcję mogę mieć 27 września. Wątpię czy do tego czasu przyjdą wyniki pobrania nifty (pobranie powtórne było w piątek). Boję się amnio, że będzie coś nie tak z dzieckiem. Wyniki z mikromacierzą byłyby po tygodniu, max. półtora.
    Paula NT 2,8 mm, dziś 15+4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2021, 12:36

  • Magnetisme Przyjaciółka
    Postów: 85 34

    Wysłany: 20 września 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula2022 wrote:
    Cześć czytam Was od usg genetycznego I trymestru. Wynik: NT 2,8mm, CRL 67 mm, 13+0 tydzień ciąży, kości nosowe widoczne, przepływy ok, nieco spłaszczony profil twarzy (oboje z mężem mamy małe nosy i okrągłe buzie), do sprawdzenia na połówkowych maxillary gap. Mam 30 lat, pierwsza ciąża. Zrobiłam nifty pro zaraz po usg, jednak nie dali rady wyizolować DNA dziecka, teraz pobrali drugą próbkę. Wariuję z niepokoju. Mam nadwagę, to też może mieć wpływ. Wariuję z niepewności. Amniopunkcję mogę mieć 27 września. Wątpię czy do tego czasu przyjdą wyniki pobrania nifty (pobranie powtórne było w piątek). Boję się amnio, że będzie coś nie tak z dzieckiem. Wyniki z mikromacierzą byłyby po tygodniu, max. półtora.
    Paula NT 2,8 mm, dziś 15+4

    U nas NT wyszło 3 również w 13 tygodniu. Do tego niedomykalność zastawki trójdzielnej. Zrobiliśmy Harmony, wynik wyszedł prawidłowy.
    Na usg połówkowym już wszystko było ok. Na usg 3. trymestru lekarz wyłapał komorę w mózgu w górę granicy i duża główkę. Niby ok ale jednak zasiał ziarno niepewności. Dlaczego to pisze? Bo chyba żałuję że nie zrobiłam aminopunkcji.

    Wiem co czujesz, to czekanie jest okropne. Trzymam za Ciebie kciuki😘😘

  • Siostra Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 września 2021, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Od dwóch dni czytam to forum szukając jakiegoś pocieszenia. Mam Siostrę w wieku 26 lat. To Jej pierwsza ciąża. Jest w 13 tygodniu. Zrobiła nifty i wyszło podejrzenie zespołu Turnera. W badaniach jest tylko napisane, że wykryto XO. Nie ma nic poza tym np ilości czy też prawdopodobieństwa występowania. Teraz jest zapisana na amniopunkcję. Za około 10 dni. Cała Rodzina załamała się. Jak to? Chore dziecko? Boże. Kochane dziewczyny, czy zdarzało się tak, że nifty wykazało podejrzenie tej wady a amnio wykluczyło to? Czytałam, że właśnie najwięcej pomyłek dotyczy zespołu Turnera.

    Nie wiem jak mam Jej pomóc, co doradzić, jak pocieszać. Po prostu z Nią trwam i czekamy na amniopunkcję żyjąc nadzieją, że nifty sie pomyliło. USG genetyczne wyszło idealnie, nie było żadnych przesłanek do robienia badań prenatalnych, ale mimo tego Siostra zdecydowała się.

    Jeśli któraś z Was miała amniopunkcję to proszę napiszcie coś o tym badaniu. Kto wykonywał, czy bolało, gdzie robiliście, czy były jakieś powikłania.


    Ciepło pozdrawiam Was wszystkie.
    Zatroskana Siostra.

  • Nikka82 Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 21 września 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Tydzień temu w poniedziałek miałam robioną amniopunkcję. Dopłaciłam za mikromacierze licząc też na szybszy wynik. Dziś zadzwoniłam do poradni i usłyszałam, że wynik będzie opóźniony bo próbka została zanieczyszczona krwią (mam nadzieję, że moją a nie dziecka).
    Czy któraś z Was miała taką sytuację? Ile czekałyście na wynik? Chyba wyjdę z siebie czekając na wynik 😔
    Czy może już teraz robić sanco czy nifty?

    Wiek 38 lat, 16+6 tc, ryzyko T21 - 1:256

  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 23 września 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikka82 my też mieliśmy amnio z mikromacierzą i u nas był wynik po 9 dniach. Niestety podobno mieli jakis problem techniczny i za pierwszym razem nic nie wyhodowali.

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Krychulec89 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 września 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Miałam i amniopunkcję i biopsje kosmówki. Warto wykupić fisha i masz wyniki po 2-3 dniach.
    Teraz jestem w 9tc i bardzo chce zrobić Nifty Pro. Chciałam zrobić przed usg prenatalnymi bo znając moją historię ryzyko trisomii będzie kosmicznie duże. Jestem już na to psychicznie gotowa. Czy któraś z was robiła tak wcześniej Nifty? Czy zdarzyło się że było za mało materiału aby zbadać?

    f2w3skjodc8zoz35.png
  • Paula2022 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 września 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik Nifty Pro z powtórnego pobrania. T21 1/53425 niskie ryzyko, T18 1/5366103 niskie ruzyko, T13 1/48256715 niskie ryzyko, frakcja płodowa 3,58%, chłopiec! Aneuploidii, duplikacji nie wykryto. Teraz nie wiem czy iść na amnio w poniedziałek. Co myślicie? Trochę niska ta frakcja płodowa, poniżej 3,5% nie robią wyniku.
    Paula NT 2,8mm

  • Paula2022 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 września 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krychulec u mnie w pierwszym pobraniu w 13 tyg było za mało DNA, w drugim w 15 tyg. też mało bo 3,58% a badają od 3,5%. Teraz zastanawiam się na ile wiarygodne te wyniki przez to.

  • Krychulec89 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 24 września 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo to co oni mówią że od 10tc można robić jak jest za mało materiału.... no kurde bele. Trochę się nastawiłam na to badanie żeby się nie denerwować już na USG genetycznym. No nic chyba jednak zrezygnuje i poczekam na USG i po tym pójdę i na krew i na biopsję może 😎

    f2w3skjodc8zoz35.png
  • Gosiowa Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 24 września 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa. Postanowiłam napisać, bo wiadomo, że w kupie raźniej🙂 Przeczytałam wiele stron tego wątku i znalazłam tu pocieszenie w trudnych chwilach. Opiszę moją historię, choć jestem dopiero na początku.
    Tydzień temu miałam usg prenetalne. 13+6 tydz. I wyszło źle😔
    Hypoplastyczna kość nosowa, okresowa niedomykalność zastawki, niskie tętno 134 ud/min. Do tego NT na granicy - 2,6. Ryzyko ZD 1:600.
    Wczoraj dostałam wyniki Pappy: HCG 138,21 IU/L (3,17 MOM), PAPP-A 4,37 IU/L (1,93 MOM. Jeszcze nie mam do tego opisu, ale to hcg wydaje mi się bardzo wysokie, z kolei Pappa nie jest niska.
    Dziś byłam u mojego lekarza prowadzącego i właściwie bez zmian. Kość nosowa jest, ale bardzo krótka, serce nadal 136 ud/min. Choć już zaczęłam 2 trymestr, więc teoretycznie nie jest tragicznie.
    Bardzo się boję tego, co mnie czeka. Czekam na opis ryzyka po Pappie i wtedy zobaczymy, co dalej. Ale myślę, że i tak zrobię test z wolnego DNA.

    Wiem, że wiele jest tu dobrych zakończeń, ale same rozumiecie, co przeżywam.
    Ciągle wierzę, że będzie dobrze...

  • Nikka82 Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 26 września 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalina32 wrote:
    Nikka82 my też mieliśmy amnio z mikromacierzą i u nas był wynik po 9 dniach. Niestety podobno mieli jakis problem techniczny i za pierwszym razem nic nie wyhodowali.

    W poniedziałek minie dwa tygodnie od pobrania...mam nadzieję, że w końcu do mnie zadzwonią, bo jestem przerażona, nie umiem się cieszyć z tej ciąży :(

  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 27 września 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) chciałam napisać że dnia 15 września przyszedł na świat nasz drugi syn zdrowy :) dla przypomnienia mieliśmy słaby wynik papa trisomia 18 1:196, nie zgodziłam się na amniopunkcje robiliśmy tylko sanko które wyszło prawidłowo :) życzę Wam również zakończenia takiego jak u mnie.

    Kobobo, Nalia, Aneta8, Kalina32, Umka lubią tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 27 września 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikka82 wrote:
    W poniedziałek minie dwa tygodnie od pobrania...mam nadzieję, że w końcu do mnie zadzwonią, bo jestem przerażona, nie umiem się cieszyć z tej ciąży :(
    rozumiem Cię daj znać jaki wynik będzie liczę że wszystko się dobrze :) zawsze czekanie na wyniki jest stresujące ja też mało nie wyszłam z siebie i też nie potrafiłam się cieszyć że zostanę mamą

    Nikka82 lubi tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 27 września 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was robiła może ostatnio harmony? W Warszawie? Ciekawi mnie ile się realnie czeka na wyniki i czy jest tak, że można je sobie samodzielnie sprawdzić na stronie. Po pobraniu dostałam od położnej jak po każdym zwykłym pobraniu kod kreskowy (taki dzięki któremu ma się podgląd na wyniki on line) i się zastanawiam jak to się ma do tego, że jak opłacałam badanie to mi dziewczyna powiedziała, że jak będzie wynik to zadzwonią i będzie trzeba odebrać osobiście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 12:47

‹‹ 604 605 606 607 608 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ