X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Nikka82 Nowa
    Postów: 3 4

    Wysłany: 28 września 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atena000 wrote:
    rozumiem Cię daj znać jaki wynik będzie liczę że wszystko się dobrze :) zawsze czekanie na wyniki jest stresujące ja też mało nie wyszłam z siebie i też nie potrafiłam się cieszyć że zostanę mamą

    Na mikromacierze muszę jeszcze poczekać...ale dzwonił dziś lekarz do mnie i powiedział, że wynik podstawowy z amniopunkcji już jest i jest to PRAWIDŁOWY KARIOTYL ŻEŃSKI ❤️ dziś jest piękny dzień!!

    Kobobo, Aneta8, Kalina32, Umka lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 września 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, widzę nowe dziewczyny na wątku.
    Moja historia jest gorzko-słodka. Pierwsza ciąża i bardzo złe badania prenatalne, przezierność 4,4, brak kości nosowej, przyspieszony rytm serca (ryzyka na poziomie 1:4), amniopukncja z mikromacierzami w 16 tyg i po 4 dniach wyrok - synek z ZD.. pożegnaliśmy naszego wyczekanego maluszka i po dwóch miesiącach podeszliśmy do drugiego transferu.
    Strach i oczekiwanie na badania prenatalne był okropny. W 12 tygodniu zrobiliśmy SANCO, niestety wyniki nie dotarły przed badaniami, na których wyszła przezierność blisko granicy (między 2,2 a 2,6), znowu przyspieszony rytm serca, ale kość nosowa widoczna..
    Wróciłam do domu pełna strachu i obaw, że sytuacja się powtórzy, zwłaszcza, że dr nastraszyła, że w związku z obciążeniem wywiadem medycznym ryzyka wyjdą wysokie. Na szczęście następnego dnia (po 4 dniach od pobrania materiału) zadzwoniła Pani z informacją, że dziecko jest zdrowe! Wieczorem dostałam wynik na maila z potwierdzeniem, że czekamy na synka. Frakcja płodowa wyszła 9% więc to dużo i niedużo. Ale jak odebrałam wyniki pappy z wyliczeniem ryzyk (t21 1:43, t18 1:97, t13 >1:4), postanowiłam schować je głęboko na koniec teczki i cieszyć się ciążą. Chodziła mi przez chwile po głowie amniopunkcja, ale wiara w to, że wszystko będzie dobrze była silniejsza. No i w poniedziałek mieliśmy badanie połówkowe. Synek jest zupełnie zdrowy, wszystkie parametry w normie i piękny! Odzyskałam już pełny spokój i w lutym czekamy na nasz skarb <3

    Trochę się rozpisałam i wiem, że moja historia nie do końca napawa optymizmem, to jednak zawsze istnieje szansa na szczęśliwe zakończenie.

    Trzymam za Was kciuki dziewczyny! <3

    Atena000 ogromne gratulacje!!!! <3

    Kobobo, Evli, sercewplecaku, Kalina32, Marcelina715, Umka lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 29 września 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to nie napawa optymizmem? Bardzo napawa! :) gratulacje i spokojniejszej drugiej połowy ciąży :)

    Aneta8 lubi tę wiadomość

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 29 września 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Witajcie dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, widzę nowe dziewczyny na wątku.
    Moja historia jest gorzko-słodka. Pierwsza ciąża i bardzo złe badania prenatalne, przezierność 4,4, brak kości nosowej, przyspieszony rytm serca (ryzyka na poziomie 1:4), amniopukncja z mikromacierzami w 16 tyg i po 4 dniach wyrok - synek z ZD.. pożegnaliśmy naszego wyczekanego maluszka i po dwóch miesiącach podeszliśmy do drugiego transferu.
    Strach i oczekiwanie na badania prenatalne był okropny. W 12 tygodniu zrobiliśmy SANCO, niestety wyniki nie dotarły przed badaniami, na których wyszła przezierność blisko granicy (między 2,2 a 2,6), znowu przyspieszony rytm serca, ale kość nosowa widoczna..
    Wróciłam do domu pełna strachu i obaw, że sytuacja się powtórzy, zwłaszcza, że dr nastraszyła, że w związku z obciążeniem wywiadem medycznym ryzyka wyjdą wysokie. Na szczęście następnego dnia (po 4 dniach od pobrania materiału) zadzwoniła Pani z informacją, że dziecko jest zdrowe! Wieczorem dostałam wynik na maila z potwierdzeniem, że czekamy na synka. Frakcja płodowa wyszła 9% więc to dużo i niedużo. Ale jak odebrałam wyniki pappy z wyliczeniem ryzyk (t21 1:43, t18 1:97, t13 >1:4), postanowiłam schować je głęboko na koniec teczki i cieszyć się ciążą. Chodziła mi przez chwile po głowie amniopunkcja, ale wiara w to, że wszystko będzie dobrze była silniejsza. No i w poniedziałek mieliśmy badanie połówkowe. Synek jest zupełnie zdrowy, wszystkie parametry w normie i piękny! Odzyskałam już pełny spokój i w lutym czekamy na nasz skarb <3

    Trochę się rozpisałam i wiem, że moja historia nie do końca napawa optymizmem, to jednak zawsze istnieje szansa na szczęśliwe zakończenie.

    Trzymam za Was kciuki dziewczyny! <3

    Atena000 ogromne gratulacje!!!! <3
    A skąd decyzja że akurat sanco a nie inny nipt? Czy to przypadkowy wybór?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2021, 16:38

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 września 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    A skąd decyzja że akurat sanco a nie inny nipt? Czy to przypadkowy wybór?

    Chyba tylko to przekonało, że sanco jest wykonywane w Polsce i próbka nie leci na drugi koniec świata. Poczytałam trochę o tym, że próbki degenerowały i trzeba było pobierać i wysyłać ponownie. Chciałam oszczędzić sobie tego stresu :)

    Kobobo lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 1 października 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta cieszę się razem z Wami 😊 korzystaj póki możesz z tej lepszej połowy ciąży 😉 ja za 18 dni mam CC, ledwo się ruszam a ruchy malutkiej są dla mnie bardzo bolesne więc korzystaj ile się da 😊
    Nikka82 gratuluję. A czy mikromacierze już przyszły?

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 2 października 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałam zapytać ile czekałyście na wyniki Nifty pro? Robilam to badanie 23 wrzesnia a wyniku dalej nie ma :( u mnie na badaniu połowkowym okazało się, że synek ma rozszczep podniebienia twardego I wargi do tego podejrzenie problemów z serduszkiem. Pani pobierając krew mówiła, że czasami wyniki są już po 5 dniach a ja się martwię, że skoro jeszcze och nie ma to coś jest nie tak :(

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 2 października 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna dość późno robiłaś to badanie. Mi po 21 tygodniu lekarze już odradzali badania z krwi. Ktoś proponował amniopunkcje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2021, 16:07

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 2 października 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, mu lekarz mówił, że do 24 tygodnia można na spokojnie... A dlaczego Ci odradzali?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 2 października 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8, gratulacje!

    Wierzę, że tym razem wszystko będzie dobrze.

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 3 października 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Nie, mu lekarz mówił, że do 24 tygodnia można na spokojnie... A dlaczego Ci odradzali?
    No właśnie nie mogę sobie teraz dokładnie przypomnieć. Fakt był też taki że w naszym przypadku badanie z krwi nie odpowiedziało by na kwestie związane z zespołem Di'georgeaz dlatego zgodziłam się na amniopunkcje bez zawahania.
    Słuchaj to że jak już zapomniałam czemu odradzali pokazuje jak łatwo po pozytywnym wyniku zapomnieć 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2021, 22:00

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 4 października 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też chodzi głównie o zbadanie zespołu di,georgea, ale mam napisane, że nifty pro bada ten zespół. A powiedz mi proszę dlaczego podejrzewaliscie akurat ten zespół?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 8 października 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć,

    mam jedno zdrowe 2-letnie dziecko, jestem w drugiej ciąży w 13+2, 3 tyg temu zrobiłam panoramę bo miałam złe przeczucia co do ciąży. Podczas oczekiwania na wynik mieliśmy usg z pappą - usg wyszło bardzo dobrze, jedyny parametr ktory troche byl wyzszy to NT 1.9 przy CRL 6,5 cm wiec bez tragedii. Biochemia wyszła fatalnie - niskie białko i beta. Ale ryzyka nie wyszły jakoś strasznie. Doszła panorama i tam wysokie ryzyko trisomii 13 lub 18 lub triploidii.

    Jest za wcześnie na amnio wiec powtorzylam NIPT i pappę, czekam na wyniki.Moze troche licze na cud.

    uIHap1.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 8 października 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi, trzymam kciuki żeby było ok. Zadziwiające, zwłaszcza że jak mówisz usg wyszko bardzo dobrze. Może tak być?

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 8 października 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg genetyka może, przy triploidii, przy 13 i 18 raczej nie. Ja to juz sama nie wiem.

    uIHap1.png
  • Gosiowa Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 8 października 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Witajcie dziewczyny! Dawno mnie tu nie było, widzę nowe dziewczyny na wątku.
    Moja historia jest gorzko-słodka. Pierwsza ciąża i bardzo złe badania prenatalne, przezierność 4,4, brak kości nosowej, przyspieszony rytm serca (ryzyka na poziomie 1:4), amniopukncja z mikromacierzami w 16 tyg i po 4 dniach wyrok - synek z ZD.. pożegnaliśmy naszego wyczekanego maluszka i po dwóch miesiącach podeszliśmy do drugiego transferu.
    Strach i oczekiwanie na badania prenatalne był okropny. W 12 tygodniu zrobiliśmy SANCO, niestety wyniki nie dotarły przed badaniami, na których wyszła przezierność blisko granicy (między 2,2 a 2,6), znowu przyspieszony rytm serca, ale kość nosowa widoczna..
    Wróciłam do domu pełna strachu i obaw, że sytuacja się powtórzy, zwłaszcza, że dr nastraszyła, że w związku z obciążeniem wywiadem medycznym ryzyka wyjdą wysokie. Na szczęście następnego dnia (po 4 dniach od pobrania materiału) zadzwoniła Pani z informacją, że dziecko jest zdrowe! Wieczorem dostałam wynik na maila z potwierdzeniem, że czekamy na synka. Frakcja płodowa wyszła 9% więc to dużo i niedużo. Ale jak odebrałam wyniki pappy z wyliczeniem ryzyk (t21 1:43, t18 1:97, t13 >1:4), postanowiłam schować je głęboko na koniec teczki i cieszyć się ciążą. Chodziła mi przez chwile po głowie amniopunkcja, ale wiara w to, że wszystko będzie dobrze była silniejsza. No i w poniedziałek mieliśmy badanie połówkowe. Synek jest zupełnie zdrowy, wszystkie parametry w normie i piękny! Odzyskałam już pełny spokój i w lutym czekamy na nasz skarb <3

    Trochę się rozpisałam i wiem, że moja historia nie do końca napawa optymizmem, to jednak zawsze istnieje szansa na szczęśliwe zakończenie.

    Trzymam za Was kciuki dziewczyny! <3

    Atena000 ogromne gratulacje!!!! <3


    Aneta8, Twoja historia była jedną z tych, która najbardziej utkwiła mi w pamięci podczas setek przeczytanych stron w ostatnim czasie. Gratuluję Ci szczęśliwego zakończenia przy drugim podejściu💙
    Po poprzednich trudnych przejściach to najpiękniejsze, co mogło Was spotkać🙂

    Aneta8 lubi tę wiadomość

  • Gosiowa Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 8 października 2021, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny.
    Pisałam niedawno, jak zaczęła się nasza historia. Usg prenatalne 13 tydz.+6. Źle wyniki. NT 2,6, hypoplastyczna kość nosowa, okresowa niedomykalność zastawki trójdzielnej i obniżone tętno płodu 134 ud/min. O mało nie zemdlałam przy tym usg. O dziwo ryzyko dla zd z samego usg 1:600. Zdziwiłam się, przy tej liczbie markerów. Choć, jak określiła lekarka w opisie: "dyskretne cechy wad genetycznych". Czy ja wiem, czy one takie dyskretne... No, ale to nie ja tu jestem lekarzem.

    W poniedziałek dostałam wyniki Pappy i ryzyko trisomii 21 gwałtownie wzrosło do 1:47. Załamka. Mam 33 lata.
    Mój ginekolog jakby trochę mnie pocieszał, mówiąc, że tutaj też rolę odegrał wiek. Powiedział, że gdybym była przed 30, ryzyko wyszłoby niższe. Dodam, że białko Pappa wyszło ok, tylko mam bardzo wysoka Betę.

    Dzisiaj robiłam Sanco. I umieram ze strachu.

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 9 października 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki! Daj koniecznie znać jak przyjdą wyniki.no i niech ten czas szybko zleci

    Gosiowa lubi tę wiadomość

  • Gosiowa Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 10 października 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    Trzymamy kciuki! Daj koniecznie znać jak przyjdą wyniki.no i niech ten czas szybko zleci

    Dam znać, ale mam coraz więcej czarnych myśli...😔

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 10 października 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma, bardzo mi przykro, że przechodzisz teraz takie stresy 😔 najgorsze jest to oczekiwanie.. wysyłam dużo ciepłych myśli w Twoją stronę i mocno trzymam kciuki za powtórne wyniki 🙏🏻

    Gosiowa, dziękuje za miłe słowa ❤️
    Ściskam mocno kciuki za sanco! Stres jest przeogromny, ale nie wolno tracić nadziei! Na szczęście sanco podaje szybko wyniki. Czekam na dobre wieści! 🤞🏻

    Gosiowa lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 605 606 607 608 609 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ