X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolapola wrote:
    Dobrze ze jest taki temat. Dostałam dziś wynik nifty. Wysokie ryzyko T 18. 1:20.
    Wcześniej na usg prenatalnych wszystko ok. NT 1,2cm. Ogólnie lekarz nie miał się do czego przyczepić. Niestety po pappie ryzyko T21 wyszło 1:65. Stąd nifty. No i dziś lekarz wystawił mi skierowanie na amniopunkcje. Umieram ze stresu. Mam 34 lata, w domu zdrowe dziecko a tu taki klops. Zastanawiam się czy to możliwe że mimo wysokiego ryzyka w nifty okaże się zejednak wszystko jest ok. Jutro będę dzwoniła szukać termin na amnio. Mój lekarz proponuje gamete w Gdyni lub uck w Gdańsku. Może jest tu ktoś z pomorskiego i może coś o tych miejscach powiedzieć.
    Ja robiłam amniopunkcje w In Victa w Gdańsku.

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Chciałam się poradzić bo nie wiem co robic.
    Usg genetyczne 12+4 beż zarzutu. Kosz nosowa widoczna nt 1.36 dziećmi 7 cm z usg 13+1 . Praktycznie tak samo jak z synkiem 3 lata temu. Ale teraz namieszala pappa i po skorygowanie ryzyko t21 wyszło 1:62 🥺😪 Babeczka mówiła że to prawdopodobnie fałszywie dodatni wynik ale i tak zaproponowała nifty albo amnio. Nie wiem co robić 😭

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5360 6234

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dlatego nie lubię pappy. W pierwszej ciąży właśnie przez nią wyszło mi wysokie ryzyko (a usg było wzorowe). Tyle stresu, a dziecko okazało zdrowe... Dlatego obiecałam sobie nie robić już nigdy więcej pappy. Słowa dotrzymałam, bo ani w drugiej, ani w trzeciej ciąży nie zrobiłam. Zaufałam tylko usg i dzięki temu cieszę się ciążą zamiast stresować.
    Tobie zalecam nifty, bo nie widzę podstaw do amnio skoro tylko pappa jest kiepska.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja dlatego nie lubię pappy. W pierwszej ciąży właśnie przez nią wyszło mi wysokie ryzyko (a usg było wzorowe). Tyle stresu, a dziecko okazało zdrowe... Dlatego obiecałam sobie nie robić już nigdy więcej pappy. Słowa dotrzymałam, bo ani w drugiej, ani w trzeciej ciąży nie zrobiłam. Zaufałam tylko usg i dzięki temu cieszę się ciążą zamiast stresować.
    Tobie zalecam nifty, bo nie widzę podstaw do amnio skoro tylko pappa jest kiepska.

    Woła beta wyszła mi 3.13 a pappa 0.198
    Nie mam pojęcia dlaczego pappa wyszła mi taka skopana. Amnio na pewno nie będę robiła. A nifty nie wiem. To sporo kasy a mój mąż uwaza że bez sensu wydawać pieniądze jak i tak dziecko się urodzi i będzie wychowywać. Tylko nie on chodzi q ciąży 9 miesięcy.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Woła beta wyszła mi 3.13 a pappa 0.198
    Nie mam pojęcia dlaczego pappa wyszła mi taka skopana. Amnio na pewno nie będę robiła. A nifty nie wiem. To sporo kasy a mój mąż uwaza że bez sensu wydawać pieniądze jak i tak dziecko się urodzi i będzie wychowywać. Tylko nie on chodzi q ciąży 9 miesięcy.

    To nie jest do końca tak jak mówi Twój mąż. Chwała mu za to, że ma takie podejście, że i tak będzie kochał i wychowywał (chociaż ja wierzę że będzie maluch zdrowy). Ale tu przede wszystkim chodzi o Twój a więc i o dziecka spokój. Już masz zasiane ziarno niepokoju i szukasz informacji, a jeśli w kolejnych USG pojawi się cokolwiek, nawet nic nie znaczącego a Ty już będziesz mdlała że strachu? Poza tym jeśli decyzja wspólna i tak rodzisz nawet chorego maluszka to przecież tym bardziej lepiej wiedzieć! Dla jego dobra i Waszego jak najlepszego przygotowania się do nowej roli. Dr facto nie wydajesz tej kasy na bzdury (chociaż fakt cena oporowa) ale Ty kupujesz sobie spokój i wiedzę. A to moim zdaniem istotne.

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 niziutkie masz to białko :/ ja bym bardziej rozważała problem łożyska niż chore dziecko …ale lekarzem nie jestem, pisze to tylko z własnego doświadczenia. Bierzesz może acard?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Alrauna1987 niziutkie masz to białko :/ ja bym bardziej rozważała problem łożyska niż chore dziecko …ale lekarzem nie jestem, pisze to tylko z własnego doświadczenia. Bierzesz może acard?

    Nie biorę acardu. Na chwilę obecną utrogestan 3x1 I heparyne 0.6
    Problemy z łożyskiem czyli wcześniejszy poród? Bo dziecko nie będzie rosło ?

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 Nie chce Ci dorzucać stresu 😔 ale tak przy tak niskim białku w którymś momencie łożysko może nie dawać rady. Do kontroli przy każdym usg czy dziecko dobrze rośnie. Ogolnie powinno byc powyzej 0,5 mom..Kiedy masz lekarza? Najlepiej porozmawiaj z nim, masz już heparynę, może będzie potrzebne włączenie acardu wieczorem.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Alrauna1987 Nie chce Ci dorzucać stresu 😔 ale tak przy tak niskim białku w którymś momencie łożysko może nie dawać rady. Do kontroli przy każdym usg czy dziecko dobrze rośnie. Ogolnie powinno byc powyzej 0,5 mom..Kiedy masz lekarza? Najlepiej porozmawiaj z nim, masz już heparynę, może będzie potrzebne włączenie acardu wieczorem.

    Jutro idę. U mojego prowadzącego dziec 3 dni do tyłu z terminu @ ale na prenatalnych i w klinice cały czas 4 do przodu. Parametry bardzo zbliżone do synka nawet nt ma mniejsza niż Miki miał w tym samym czasie. Dlatego mnie zastanawia ta pappa...

    Evli lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 Polubiłam Twoj post przez przypadek, daj znać co Ci powiedział lekarz. Odchyły od „normy” pojawiają się pozniej ..mam głęboką nadzieje że u Ciebie będzie ok 😏życzę Ci tego z całego serca 😘

    Marutka lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 18 grudnia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Alrauna1987 Polubiłam Twoj post przez przypadek, daj znać co Ci powiedział lekarz. Odchyły od „normy” pojawiają się pozniej ..mam głęboką nadzieje że u Ciebie będzie ok 😏życzę Ci tego z całego serca 😘

    Mam skonsultować się z docentem bardzo dobrym w usg I zrobić ewentualnie nifty. Nic nie mówił o łożysku.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolapola, ja mialam wlasnie taka sytuacje i jestem juz po polowkowych i wszystko dobrze, skad jestes?

    Znam oprocz mnie 2 dziewczyny ktorym wydarzylo sie to samo co mi, tylko mi jedynej panorama a im obu nifty pokazalo blednie t18

    uIHap1.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alrauna, ja tez mam nisko bialko, ja to konsultowalam z 3 genetykami no i generalnie nie chce Cię straszyc, ale takie białko zwiastuje problemy - to jest i ryzyko powikłan polozniczych (cukrzyca, nadcisnienie, a wiec ryzyko preeklampsji) i zatrzymania wzrastania płodu (tu warto dodac ze to da sie zobaczyc dopiero po 26 tc), ale tez roznych wad genetycznych - nie tylko tych trzech głownych.

    Ja bym na 100% przy takim bialku zrobila amnio.

    uIHap1.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    alrauna, ja tez mam nisko bialko, ja to konsultowalam z 3 genetykami no i generalnie nie chce Cię straszyc, ale takie białko zwiastuje problemy - to jest i ryzyko powikłan polozniczych (cukrzyca, nadcisnienie, a wiec ryzyko preeklampsji) i zatrzymania wzrastania płodu (tu warto dodac ze to da sie zobaczyc dopiero po 26 tc), ale tez roznych wad genetycznych - nie tylko tych trzech głownych.

    Ja bym na 100% przy takim bialku zrobila amnio.

    Jeśli juz to bym obstawiała problemy z łożyskiem. Z synkiem w 29tc łożysko miało 3 stopień starzenia. Miki malo przybierał jak na swój wiek. Urodził się 3060 w skoncoznym 39tc.
    Robiłam krzywa i cukry ok a jestem niskocisnieniowcem.
    Myślisz że nifty nie będzie tak dobre jak amnio?
    Poprzednia ciążę bylam na heparynie 0.6 i teraz też ja biorę. Ona ma podobne działanie jak acard ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2021, 22:26

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zupełnie bez związku z ta pappa tez biore heparyne i acard - tylko w poprzedniej ciazy bralam acard 75 a teraz biore 150, zastrzyk biore rano a acard łykam wieczorem.

    No ale nadciśnienie ani cukrzyca to nie wyjdzie na początku, wyjdzie później właśnie jak zaczną się problemy z łożyskiem. Ja to sie strasznie boje tego co bedzie za miesiac, bo od tego czasu lekarz chce mnie widywac co 2 tyg i sprawdzać przepływy i wzrastanie.

    Znaczy tak wg zaleceń to przy takim ryzyku tylko amniopunkcja, bo Nifty na positive predicitve value wysoką w zasadzie tylko dla trzech głównych wad i aberracji chromosomów płciowych, a problemów może być milion. Mi profesor genetyki z CZD powiedziala, ze przy takiej pappie bezwzglednie amnio. Mialam amnio, nie bylo to straszne.

    uIHap1.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Ja zupełnie bez związku z ta pappa tez biore heparyne i acard - tylko w poprzedniej ciazy bralam acard 75 a teraz biore 150, zastrzyk biore rano a acard łykam wieczorem.

    No ale nadciśnienie ani cukrzyca to nie wyjdzie na początku, wyjdzie później właśnie jak zaczną się problemy z łożyskiem. Ja to sie strasznie boje tego co bedzie za miesiac, bo od tego czasu lekarz chce mnie widywac co 2 tyg i sprawdzać przepływy i wzrastanie.

    Znaczy tak wg zaleceń to przy takim ryzyku tylko amniopunkcja, bo Nifty na positive predicitve value wysoką w zasadzie tylko dla trzech głównych wad i aberracji chromosomów płciowych, a problemów może być milion. Mi profesor genetyki z CZD powiedziala, ze przy takiej pappie bezwzglednie amnio. Mialam amnio, nie bylo to straszne.

    Na wyniki się czeka długo po amnio chyba że się wykupi fisha . W środę mam konsultacje z docentem . W MWU dobre usg w Krk. Zobaczymy co powie. Myślisz już wziąć avard na własną rękę czy zaczekać do środy?

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym brała, czytalam duzo publikacji i im wczesniej sie zacznie brac tym lepiej. Przy bialku ponizej 0,4 chyba wszyscy i tak zalecają.

    Ja fisha nie robiłam, ale robilam mikromacierz i wyniki mikromacierzy mialam po 6 dniach a klasycznej amniopunkcji po 13 dniach. Szybko bardzo. Robilam w IMiD w Warszawie.

    uIHap1.png
  • Mia91 Przyjaciółka
    Postów: 145 24

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jeszcze takie pytanie. Sanco czy Nifty? Co lepiej wykonać? Cena ta sma, przy Sanco kusi szybki czas wyników, ale jednak Nifty wydaje się bardziej wiarygodny. Na co Wy się decydowałyście i dlaczego?

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia91 wrote:
    Dziewczyny, a jeszcze takie pytanie. Sanco czy Nifty? Co lepiej wykonać? Cena ta sma, przy Sanco kusi szybki czas wyników, ale jednak Nifty wydaje się bardziej wiarygodny. Na co Wy się decydowałyście i dlaczego?

    W ciąży z synkiem robiłam nifty. Jest ubezpieczone i dokładne. U mnie potwierdziło zdrowego chłopca. Wtedy nie robiłam pappy tylko usg I nifty.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich informacji wynika, że zarówno Sanco, jak i Nifty, to to samo. Sanco nie wysłają tylko robią w Warszawie. W razie problemów, możliwości pomyłki itp nie robią problemów w powtórzeniu testu w cenie.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
‹‹ 610 611 612 613 614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ