X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 694 672

    Wysłany: 2 lutego, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    No właśnie się nie przejmowałam do momentu przeczytania tutaj ten informacji o wartości 0,5 i tak trochę zgłupiałam, bo wiadomo że to tylko statystyka i różnie może być, ale pomyślałam, że może macie jakieś informacje od lekarza, że jak poniżej 0,5 to pomimo, że ryzyka niskie to jest to wartość, przez którą trzeba robić amino. Moje wyniki widział lekarz i powiedział, że są oki, a za chwilę mam połówkowe wiec zapytam lekarza z tym certyfikatem o co chodzi

    Jak masz skorygowane ryzyka na niskie i do tego usg wyszło ok to naprawdę nie ma się co doszukiwać. Ja miałam wysokie ryzyko trisomii 21 i zrobiliśmy nifty bo nie chciałam amnio, wyszły niskie ryzyka I postanowiłam przestać się doszukiwać. Teraz na połówkowych tez wszystko dobrze. Pappa to tylko statystyka pamiętaj, a Ty masz niskie ryzyka więc nie martw się. Poza tym z tym 0.5 to tylko w Google tak wyczytałam, a lekarz przecież się na tym zna duzo bardziej niż wujek Google ;)

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 2 lutego, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NN wrote:
    No właśnie się nie przejmowałam do momentu przeczytania tutaj ten informacji o wartości 0,5 i tak trochę zgłupiałam, bo wiadomo że to tylko statystyka i różnie może być, ale pomyślałam, że może macie jakieś informacje od lekarza, że jak poniżej 0,5 to pomimo, że ryzyka niskie to jest to wartość, przez którą trzeba robić amino. Moje wyniki widział lekarz i powiedział, że są oki, a za chwilę mam połówkowe wiec zapytam lekarza z tym certyfikatem o co chodzi

    Nie, nie. Nic się kochana nie stresuj :)
    Na pappe się patrzy całościowo, a nie tylko na jeden parametr. Najważniejsze, że wyszły ryzyka niskie :) A tak jak mówiłam, białko nie świadczy tylko o wadach, ale właśnie też o pracy łożyska i w ogóle. Także odetchnij z ulgą 🥰

  • Jagi Znajoma
    Postów: 20 19

    Wysłany: 2 lutego, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis sie umowilam na Nifty na wtorek..i zoabczymy,mam nadzieje ze bedzie dobrze

    Kaktusowa lubi tę wiadomość

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 2 lutego, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeczytałam sporo na temat tego białka papa i wnioski z badań są mniej więcej takie

    Niska papa poniżej 0,4 Mom sprzyja mniejszej masie urodzeniowej, zwiększa się też możliwość zatrzymania rozwoju płodu. Najczęściej może to wynikać ze słabej wydajności łożyska, dlatego w tych ciążach powinno się włączyć kwas acetylosalicylowy (aspiryna, acard). Moja papa właśnie wynosi 0,4 Mom i od lekarza dostałam na samym początku Acard. Są tez badania aby włączyć w tych ciążach L-argininę. (ale to zawsze trzeba pytać lekarza żeby sobie nie zaszkodzić )

    Moje wyliczone ryzyko z testu papa w wieku 39 lat wyszło > 1:4 dla ZD
    wykonałam test NIFTY pro i wszystkie ryzyka wyszły niskie, jednak u mnie na USG wskaźnik NT był powiększony 2,87mm, jak również podejrzenie agenezja dv. Teraz jestem na patologii ciąży i będę skierowana na amniopunkcje, mam nadzieje ze będzie dobrze bo tylko to mi zostało. Wyniki NIFTY dały nadzieje ze będzie dobrze.


    Ostatnio na USG mały skakał jak wariat, nie chciał dać się zmierzyć, tak podskakiwał. Jestem dobrej myśli ze wszystko z nim w porządku i taka jego uroda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego, 18:29

    Jagi lubi tę wiadomość

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1200 545

    Wysłany: 2 lutego, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Ja przeczytałam sporo na temat tego białka papa i wnioski z badań są mniej więcej takie

    Niska papa poniżej 0,4 Mom sprzyja mniejszej masie urodzeniowej, zwiększa się też możliwość zatrzymania rozwoju płodu. Najczęściej może to wynikać ze słabej wydajności łożyska, dlatego w tych ciążach powinno się włączyć kwas acetylosalicylowy (aspiryna, acard). Moja papa właśnie wynosi 0,4 Mom i od lekarza dostałam na samym początku Acard. Są tez badania aby włączyć w tych ciążach L-argininę. (ale to zawsze trzeba pytać lekarza żeby sobie nie zaszkodzić )

    Moje wyliczone ryzyko z testu papa w wieku 39 lat wyszło > 1:4 dla ZD
    wykonałam test NIFTY pro i wszystkie ryzyka wyszły niskie, jednak u mnie na USG wskaźnik NT był powiększony 2,87mm, jak również podejrzenie agenezja dv. Teraz jestem na patologii ciąży i będę skierowana na amniopunkcje, mam nadzieje ze będzie dobrze bo tylko to mi zostało. Wyniki NIFTY dały nadzieje ze będzie dobrze.


    Ostatnio na USG mały skakał jak wariat, nie chciał dać się zmierzyć, tak podskakiwał. Jestem dobrej myśli ze wszystko z nim w porządku i taka jego uroda.
    A jaką miałaś wolne podjednostkę beta ?

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 156 39

    Wysłany: 2 lutego, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Ja przeczytałam sporo na temat tego białka papa i wnioski z badań są mniej więcej takie

    Niska papa poniżej 0,4 Mom sprzyja mniejszej masie urodzeniowej, zwiększa się też możliwość zatrzymania rozwoju płodu. Najczęściej może to wynikać ze słabej wydajności łożyska, dlatego w tych ciążach powinno się włączyć kwas acetylosalicylowy (aspiryna, acard). Moja papa właśnie wynosi 0,4 Mom i od lekarza dostałam na samym początku Acard. Są tez badania aby włączyć w tych ciążach L-argininę. (ale to zawsze trzeba pytać lekarza żeby sobie nie zaszkodzić )

    Moje wyliczone ryzyko z testu papa w wieku 39 lat wyszło > 1:4 dla ZD
    wykonałam test NIFTY pro i wszystkie ryzyka wyszły niskie, jednak u mnie na USG wskaźnik NT był powiększony 2,87mm, jak również podejrzenie agenezja dv. Teraz jestem na patologii ciąży i będę skierowana na amniopunkcje, mam nadzieje ze będzie dobrze bo tylko to mi zostało. Wyniki NIFTY dały nadzieje ze będzie dobrze.


    Ostatnio na USG mały skakał jak wariat, nie chciał dać się zmierzyć, tak podskakiwał. Jestem dobrej myśli ze wszystko z nim w porządku i taka jego uroda.

    Hej zdecydowałaś się jednak na amniopunkcje? Czy może coś pominęła w wiadomosciach

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 3 lutego, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 1,99 MoM a papa 0,4 MoM

    Lekarz prowadzący skierował mnie na patologię ciąży a tam odrazu skierowali mnie na aminopunkcje z macierzami. Pani genetyk w rozmowie (oglądając NIFTY) wyklucza "prawie " ZD stad skierowanie na macierze, aby wykluczyć inne wady DNA.

    Jestem teraz w 15 tygodniu amino mam mieć w przyszłym tygodniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 09:36

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 593 411

    Wysłany: 3 lutego, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia 441, gdzie bedziesz wykonywac amniopunkcje z macierzami?

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 3 lutego, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital na Kopernika w Krakowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 00:17

    Asia2000 lubi tę wiadomość

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 156 39

    Wysłany: 3 lutego, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z jakich powodów lekarz prowadzący skierował cie na patologię ciąży jeśli oczywiście chcesz powiedzieć. Szczerze powiedziawszy myślałam że NiFTy zamknęło temat.

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 4 lutego, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    A z jakich powodów lekarz prowadzący skierował cie na patologię ciąży jeśli oczywiście chcesz powiedzieć. Szczerze powiedziawszy myślałam że NiFTy zamknęło temat.

    Przy moim ryzyku NIFTY to za mało.


    "Je­że­li wy­nik jest po­śred­ni, czy­li ry­zy­ko po­mię­dzy 1:300 a 1:1000 dla do­wol­nej tri­so­mii – to po­win­no się za­le­cać ba­da­nia NIPT.

    Przy ry­zy­ku więk­szym niż 1:100 – po­win­no się za­le­cać ba­da­nia in­wa­zyj­ne, czy­li am­nio­punk­cję lub biop­sję ko­smów­ki, chy­ba że pa­cjent­ka nie wy­ra­ża zgo­dy, to wte­dy, jako al­ter­na­ty­wę ba­da­nia NIPT.

    Na­to­miast przy ry­zy­ku więk­szym niż 1:50 – po­win­no się pa­cjent­kę zde­cy­do­wa­nie za­chę­cać do ba­dań in­wa­zyj­nych a nie do NIPT. Oczy­wi­ście pa­cjent­ka ma wol­ny wy­bór i na­wet przy ry­zy­ko 1:2 może wy­ko­nać NIPT, ale nie jest to naj­od­po­wied­niej­sze dla niej ba­da­nie."

    NIPTy wyszedł ok ale przy tym ryzyku rozstrzygające są tylko testy inwazyjne. Kiedyś przy innym dziecku martwiłam się że ryzyko wyszło aż 1:380 gdybym dzisiaj miała taki wynik, to bym się cieszyła.

    Obecne ryzyko to jednak całkiem inna sytuacja (> 1:4 ) ten znak > nie daje spać "więcej niż". czyli ile... Nie che o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 09:38

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 156 39

    Wysłany: 4 lutego, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, ja miałam ryzyko 1:200 z tego co pamiętam zakończyłam na harmony. Jak najbardziej rozumiem to czym się kierujesz jednak nie martw się wierzę że wszystko będzie dobrze.

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1200 545

    Wysłany: 4 lutego, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    walkaOrodzeństwo wrote:
    Rozumiem, ja miałam ryzyko 1:200 z tego co pamiętam zakończyłam na harmony. Jak najbardziej rozumiem to czym się kierujesz jednak nie martw się wierzę że wszystko będzie dobrze.
    Ja mam ryzyko 1:57 .. a mam raptem 28 lat , nadal szczekam na wynik nifty , w razie w zrobie badanie inwazyjne choć w zasadzie stwierdziłam wczoraj że co mi to da nawet ..

    Słyszałam mnóstwo historii że dziecko miało się urodzić chore strasznie a rodziło się zdrowe.

    Albo i na odwrót jak u brata naszej rodzinnej przyjaciółki , dziecko było cudowne zdrowiutenkie całą ciążę , wszystko pięknie szło, poród cc i dziecko też super zdrowie 10 w skali apgar czy jak to się pisze , po czym po 3 dniach problemy z oddychaniem itd i okazuje się że dziecko ma 3 miesiace życia bo ma tak rzadką chorobę genetyczną i że no nie przeżyje dłużej .. było karmione sondą , inkubator itd i rodzice muszą z dnia na dzień patrzeć jak ich nowonarodzone dziecko umiera. To jest dopiero tragedia .. dlatego trzeba patrzec bardziej pozytywnym okiem na życie.. ja wierzę kochane że każda z nas będzie miała zdrowiusie dzieciątko ☺️

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 4 lutego, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ten test DNA dał dużo nadzieji że będzie dobrze, niby nie rozstrzyga w 100% ale to inna sytuacja, teraz szanse że wszystko jest ok są takie jak mogło być źle.

    Macierze dają już 100% rozstrzygnięcie i mogą wykryć inne mutacje w DNA, a chciałabym wiedzieć czy z dzieckiem wszystko dobrze.
    Oczywiście macierze nie badają wszystkiego np SMA, mukowiscydozy i innych nie wykryją.

    Tak jak piszesz, do końca nigdy nie będziemy wiedzieć i pozostało mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 12:51

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 4 lutego, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ja mam ryzyko 1:57 .. a mam raptem 28 lat , nadal szczekam na wynik nifty , w razie w zrobie badanie inwazyjne choć w zasadzie stwierdziłam wczoraj że co mi to da nawet ..

    Co u ciebie zdecydowało o takim ryzyku ?
    Jak rozmawiałam z lekarka w szpitalu to powiedziała że u mnie głównie wiek, NT nie jest takie złe w granicach normy, co do agnezji DV w ogóle się tym nie przejęła, powiedziała że w dorosłym życiu to nikomu nie potrzebne bo i tak zanika. Także dała mi dużo nadzieji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego, 21:13

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1200 545

    Wysłany: 4 lutego, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Co u ciebie zdecydowało o takim ryzyku ?
    Jak rozmawiałam z lekarka w szpitalu to powiedziała że u mnie głównie wiek, NT nie jest takie złe w granicach normy, co do agnezji DV w ogóle się tym nie przejęła, powiedziała że w dorosłym życiu to nikomu nie potrzebne bo i tak zanika. Także dała mi dużo nadzieji
    U mnie to tak naprawdę podwyższona podjednostka beta hcg -3,1 a norma jest do 2,5 moma i nt miałam 2,6 😏
    I w zasadzie to tylko tyle żadnych innych nieprawidłowości nie stwierdzono

  • walkaOrodzeństwo Przyjaciółka
    Postów: 156 39

    Wysłany: 4 lutego, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wierzę że wasze dzieciaczki są zdrowe!

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 593 411

    Wysłany: 5 lutego, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie jeszcze ktos robil miktomacierze? Podacie nazwy zaufanych klinik?

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 6 lutego, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem po amniopunkcji, odpoczywam w domu.

    Jagi, Asia2000 lubią tę wiadomość

  • Jagi Znajoma
    Postów: 20 19

    Wysłany: 6 lutego, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Ja już jestem po amniopunkcji, odpoczywam w domu.
    Odpoczywaj😊ile musisz czekac na wynik?cos czytalam ze mozna jakos szybciej dostac za dodatkową opłata.
    Ja dzis tez mialam test Nifty..teraz to czekanie😑

‹‹ 626 627 628 629 630 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ