X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 658 638

    Wysłany: 10 lutego, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    ja prostuje moja wcześniejszą wypowiedź, na stronie pisze że wynik fałszywie negatywny zdarza się tylko 1 na 10tys

    Test NIFTY pomyłki – możliwe przyczyny
    Test NIFTY pro jest jednym z najdokładniejszych testów NIPT, jednak jego czułość wynosi ponad 99%, a nie 100% (w przypadku trisomii 21.). Statystycznie rzecz biorąc, wynik fałszywie negatywny może się pojawić u 1 na 10 000 osób, które wykonały badanie. Co mogło spowodować fałszywie negatywny wynik testu NIFTY? Pomyłki mogą wynikać np. z mozaikowatości łożyska.

    Już nic nie czytam, pozostało zająć się czymś..

    Nie ma co się aż tak przejmować, przecież 99% to naprawdę wysoce skuteczne badanie. Po urodzeniu dziecka mogą wyjść choroby, których amnio też nie wskaże. Nikt z nas nie wie co go czeka, ile dzieci choruje chociażby na sma. Większą szkodę zrobimy zamartwianiem się i stresem. Jeśli usg jest prawidłowe, nifty też to akurat o trisomię 21 bym się nie obawiała.

    Emka ja robiłam akurat z geneplanet i mogę polecić. Pielęgniarka przyszła do mnie do domu na następny dzień po zapłacie za test, a na wynik czekałam kilka dni tylko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego, 09:29

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Emka123 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 10 lutego, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tez probka krwi wysylana jest do Chin?
    Troche mnie to przeraza..

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 10 lutego, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka123 wrote:
    Czesc dziewczyny,
    Czy robiac test nifty, korzystal ktos ze strony testdna.pl?
    Jakiekolwiek opinie?

    Ja robiłam przez badanienifty.pl ale ta strona co podałaś to chyba to samo, bo są te same placówki.
    U mnie wynik był w 5 dni, informują SMS że krew dotarła do laboratorium, drugi SMS dostałam o dostępnym wyniku online.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego, 06:01

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 658 638

    Wysłany: 10 lutego, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka123 wrote:
    I tez probka krwi wysylana jest do Chin?
    Troche mnie to przeraza..

    Też jest wysyłana, ale ja miałam nifty pro, a przy zwykłych jest wysyłana do Zagrzebia

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 10 lutego, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusowa wrote:
    Też jest wysyłana, ale ja miałam nifty pro, a przy zwykłych jest wysyłana do Zagrzebia

    Do Zagrzebia też idzie Nifty Plus, Twins, Basic i Standard 🙈 To Nifty Plus też ma szeroki zakres wad, bo coś 70.

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 658 638

    Wysłany: 10 lutego, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimisia wrote:
    Do Zagrzebia też idzie Nifty Plus, Twins, Basic i Standard 🙈 To Nifty Plus też ma szeroki zakres wad, bo coś 70.

    O kurcze, to na stronie geneplanet było info, że nifty pro idą do Chin, a reszta do Zagrzebia 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego, 11:47

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Emka123 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 10 lutego, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny!!

  • Jagi Znajoma
    Postów: 20 19

    Wysłany: 12 lutego, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,dzis dostałam wynik Nifty..ufff wszyatkie ryzyka niskie..i bedzie dziewczynka😅😅a bylam przekonana ze chlopiec..najwaznijeszy wynik🙏🙏🙏

    Roxie_eS, Asia441, Kaktusowa lubią tę wiadomość

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 12 lutego, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagi wrote:
    Witam,dzis dostałam wynik Nifty..ufff wszyatkie ryzyka niskie..i bedzie dziewczynka😅😅a bylam przekonana ze chlopiec..najwaznijeszy wynik🙏🙏🙏

    Bardzo się cieszę że wszystko wyszło dobrze, w naszym wieku te ryzyka chyba są na wyrost, żeby dobrze te dzieciaki przebadać.

    Jagi lubi tę wiadomość

  • Emka123 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 12 lutego, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra!
    Ja dzisiaj bylam na pobieraniu krwi i tez czekam na wynik... mam niesamowitego stresa.

    Ile czekalas na wynik??

    Jagi lubi tę wiadomość

  • Jagi Znajoma
    Postów: 20 19

    Wysłany: 12 lutego, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka123 wrote:
    Ekstra!
    Ja dzisiaj bylam na pobieraniu krwi i tez czekam na wynik... mam niesamowitego stresa.

    Ile czekalas na wynik??
    Krwe miałam pobraną 06.02,dzis rano o godz.8.00 wynik

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 14 lutego, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karjala wrote:
    Dostałam wyniki PAPPA i są świetne, mimo wieku 39 lat ryzyka mega niskie. Co niczego nie zmienia w moim przypadku, bo nie ma podejrzeń żadnej z najczęściej występujących wad.

    Byłam dziś w Instytucie Matki i Dziecka na USG, mieli mi zrobić biopsję kosmówki, nie udało się... Zresztą powiedzieli, że i tak bym musiała zrobić później amnio. Termin amniopunkcji mam dopiero 12 lutego. Jestem załamana tym wszystkim :(

    Zdaniem lekarzy z IMiD przepływy u mojego dziecka są prawidłowe, natomiast budowa tylnej części czaszki niestety nie. Lekarz z wynikami PAPPY pocieszał mnie, że zanim będe miała amnio to sytuacja może się zmienić, ale nie wierzę w to. Znajomej dobrze wyszła amnio, a dziecko miało i tak poważną wadę mózgu, niezwiązaną z żadną wadą genetyczną. Tak pewnie jest u mnie.. Nikt i nic mnie już nie pocieszy/uspokoi. Mam poczucie, że moje życie się skończyło.

    A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Miałam wspaniałe życie, nie marzyłam o drugim dziecku, ale mężowi zależało i pomyślałam, że fajnie, gdyby synek miał rodzeństwo, takiego najbliższego przyjaciela na całe życie (ja tak mam z moim bratem). Zaryzykowałam wszystko i przegrałam. Byłam głupia. Wiem, że u większości z Was wszystko się zakończy dobrze i tego Wam życzę :)

    Przepraszam, że Wam smęcę, ale nie mam nikogo. Mój mąż jest totalnie załamany, a jeszcze musi znosić moje ataki histerii. Brat chce dobrze, ale nie radzi sobie w takiej sytuacji, nic nie może pomóc. Z mamą się nawet boję o tym gadać, bo tylko wszystko pogorszy swoimi komentarzami. A znajomi to wiadomo... każdy ma swoje życie. Umówię się na terapię jak już przestanę ciągle płakać.
    Czesc, jak tam po amniopunkcji? Cos sie wyasnilo? Trzymaj sie

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 15 lutego, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za ciebie Karjala - trzeba mieć nadzieję.

    Do mnie dzwonili ze szpitala, mam mieć spotkanie z genetykiem i tam przedstawią wyniki amniopunkcji Przez telefon nie udzielają informacji na temat wyniku.

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 15 lutego, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Trzymam kciuki za ciebie Karjala - trzeba mieć nadzieję.

    Do mnie dzwonili ze szpitala, mam mieć spotkanie z genetykiem i tam przedstawią wyniki amniopunkcji Przez telefon nie udzielają informacji na temat wyniku.
    A ogolnie jak sie czujesz fizycznie? Bo o poziom stresu przed wizyta nie pytam 😔 to oczywiste. Teraz tylko czas….

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 15 lutego, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fizycznie całkiem dobrze stres po amniopunkcji przeszedł na boczny plan. Co do wyniku nastawiam się pozytywnie, badanie DNA było ok więc i tu powinno być dobrze, tak myślę.

  • Adrienne Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 16 lutego, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, robiłam test nifty pro i przyszedł raport o opóźnieniu z powodu braku przejścia przez próbkę kontroli jakości - podwyższone procentowe stężenie guaminy i cytozyny... Piszą, że muszą poddać próbkę ponownej analizie i że przyczyną może być degradacja DNA związana z transportem, przechowywaniem czy próbami eksperymentalnymi (omg....). Czy któraś z Was miała taką sytuację i jak się ona skończyła? Czy przyszedł ostatecznie wynik i po jakim czasie? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź!

  • Emka123 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 16 lutego, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @adrienne a kiedy mialas pobieranie krwi?
    Tez czekam na wynik...

    Ale to co dostalas, pierwszy raz slysze. Czlowiek czeka na wynik, a tu takie cos..

  • Adrienne Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 16 lutego, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam krew pobieraną w czwartek, 8 lutego... a Ty?

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 16 lutego, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrienne wrote:
    Miałam krew pobieraną w czwartek, 8 lutego... a Ty?
    A jakie to badanie NIFTY Pro ? Czy inne ?


    Jestem po konsultacji z genetykiem, przed samym gabinetem zaczęłam się stresować, udało się i kardiotyp prawidłowy wszystko wyszło dobrze.

    Pani genetyk mówi że musi mnie poinformować że mimo dobrych wyników badanie NIFTY jak i mikromacierze nie obejmują sytuacji mozaikowatości która zdarza się bardzo rzadko.
    (Mniej niż 1% wszystkich wykrywanych zespołów Downa ). Ten typ jest bardzo ciężki do wykrycia, dlatego że zmiany następują tylko w wybranych fragmentach np w oku lub sercu lub skórze lub innych.

    Czyli wszystko co obecnie da się zbadać zostało zbadane i wyszło dobrze. Mówiła że teraz mogę się juz przestać stresować i zacząć się cieszyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego, 13:43

    Asia2000, Jagi, Kaktusowa lubią tę wiadomość

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 16 lutego, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    A jakie to badanie NIFTY Pro ? Czy inne ?


    Jestem po konsultacji z genetykiem, przed samym gabinetem zaczęłam się stresować, udało się i kardiotyp prawidłowy wszystko wyszło dobrze.

    Pani genetyk mówi że musi mnie poinformować że mimo dobrych wyników badanie NIFTY jak i mikromacierze nie obejmują sytuacji mozaikowatości która zdarza się bardzo rzadko.
    (Mniej niż 1% wszystkich wykrywanych zespołów Downa ). Ten typ jest bardzo ciężki do wykrycia, dlatego że zmiany następują tylko w wybranych fragmentach np w oku lub sercu lub skórze lub innych.

    Czyli wszystko co obecnie da się zbadać zostało zbadane i wyszło dobrze. Mówiła że teraz mogę się juz przestać stresować i zacząć się cieszyć.
    Asiu🍀🍀🍀teraz nudnej ciazy zycze😉

‹‹ 628 629 630 631 632 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ