X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Emka123 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 16 lutego, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam pobierana 12 lutego. Musisz teraz pobrac drugi raz krew czy co zrobic?

  • Adrienne Przyjaciółka
    Postów: 83 42

    Wysłany: 16 lutego, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    A jakie to badanie NIFTY Pro ? Czy inne ?


    Jestem po konsultacji z genetykiem, przed samym gabinetem zaczęłam się stresować, udało się i kardiotyp prawidłowy wszystko wyszło dobrze.

    Pani genetyk mówi że musi mnie poinformować że mimo dobrych wyników badanie NIFTY jak i mikromacierze nie obejmują sytuacji mozaikowatości która zdarza się bardzo rzadko.
    (Mniej niż 1% wszystkich wykrywanych zespołów Downa ). Ten typ jest bardzo ciężki do wykrycia, dlatego że zmiany następują tylko w wybranych fragmentach np w oku lub sercu lub skórze lub innych.

    Czyli wszystko co obecnie da się zbadać zostało zbadane i wyszło dobrze. Mówiła że teraz mogę się juz przestać stresować i zacząć się cieszyć.
    Tak Nifty Pro. Gratuluję dobrego wyniku! Słyszałaś o takiej sytuacji jak moja?

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 662 639

    Wysłany: 16 lutego, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrienne wrote:
    Tak Nifty Pro. Gratuluję dobrego wyniku! Słyszałaś o takiej sytuacji jak moja?

    Ja tylko słyszałam o sytuacji kiedy jest zbyt mała ilość cffDNA w krwi matki oraz gdy jakość próbki okaże się nieodpowiednia do analizy (np. próbka przeterminuje się). Wtedy pobierają krew raz jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego, 21:45

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 17 lutego, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Degradacja DNA może uniemożliwić wykonanie testu, może się okazać że będziesz musiała oddać krew ponownie. Wynika to ze standardow badania, zbyt mało DNA płodu we krwi, degradacja lub zanieczyszczenie próbki. Nie wykonają badania jeśli będą wątpliwości co do dostarczonego materiału do badań. Z czego to może wynikać nie wiem, może podczas badania próbki i jej nanoszenia do badania użyli jakiegoś środka i uszkodził dna. Wykonają test drugi raz i może wtedy materiał będzie właściwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego, 12:14

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 17 lutego, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zadzwoń i zapytaj to udzielą ci odpowiedzi tam jest konsultant na telefonie i oddzwania.

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja miałam krew pobierana w czwartek rano 08.02.2024 r. do dzisiaj nie mam żadnych informacji. Boję się, że tak długo czas oczekiwania na wyniki oznacza najgorsze.
    Czy ktoś z Was też tak długo czeka? Robiłam nifty pro za pośrednictwem gene planet.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:08

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana1234 wrote:
    Dziewczyny, ja miałam krew pobierana w czwartek rano 08.02.2024 r. do dzisiaj nie mam żadnych informacji. Boję się, że tak długo czas oczekiwania na wyniki oznacza najgorsze.
    Czy ktoś z Was też tak długo czeka?

    A jakie dokładnie badanie robiłaś ?

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    A jakie dokładnie badanie robiłaś ?

    Nifty pro te do Hongkongu.

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to inne badanie, podeślij link szukam na tej stronie i nie widzę takiego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:13

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://nipt-geneplanet.com/pl/pacjent/pakiety

    Nifty pro te za 2400

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawdopodobnie Chiński Nowy Rok.


    a2aa798c23b98.jpghttps://zapodaj.net/plik-znh0Ajx57S

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:19

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przypuszczam, akurat mój mąż jest teraz w Chinach i to samo mówił, jednak niektóre z Was pisały, że dostałyście wyniki np. 12.02, a wtedy nowy rok już tam trwał 😞

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie jest takie powiedzenie brak wiadomości to dobra wiadomość. Badanie trochę przepłaciłaś teraz jest promocja i jest niecałe 2tys zależy na której stronie się zamawia.

    Jagi lubi tę wiadomość

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno, akurat pieniądze nie są tak ważne jak czas.
    Żałuję w tym momencie, że od razu nie zrobiłam aminopunkcji z fishem.

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana1234 wrote:
    Trudno, akurat pieniądze nie są tak ważne jak czas.
    Żałuję w tym momencie, że od razu nie zrobiłam aminopunkcji z fishem.

    Ja w sumie też niepotrzebnie robiłam to badanie, tz mogłam go nie robić bo i tak przy moim ryzyku zalecali inwazyjne badanie. Aminopunkcja, jest od 16 tygodnia i musiała bym czekać ponad 4 tygodnie na wynik bo byłam w 13 tygodniu.


    Z drugiej strony test NIFTY mnie uspokoił i spokojnie już czekałam na wynik amniopunkcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:49

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 59 22

    Wysłany: 19 lutego, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj zadzwonić i zapytać dlaczego tak długo czekasz na wynik, pisze że do 10 dni powinien być, u mnie był w 5 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 13:48

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia441 wrote:
    Ja w sumie też niepotrzebnie robiłam to badanie, tz mogłam go nie robić bo i tak przy moim ryzyku zalecali inwazyjne badanie. Aminopunkcja, jest od 16 tygodnia i musiała bym czekać ponad 4 tygodnie na wynik bo byłam w 13 tygodniu a test NIFTY mnie uspokoił i spokojnie już czekałam na wynik amniopunkcji.

    To znaczy potrzebnie, bo do czasu aminopunkcji masz spokój 😚
    W moim przypadku wyniki Fish miałabym już, a na nifty nadal czekam.

    Ja niestety mimo bardzo dobrego USG (żadnych markerów ZD) miałam mega słabą biochemię, która wpłynęła na wysokie ryzyko ZD (1:54) wysoka wolna beta, niskie białko pappa (biochemia idealna pod ZD). Mój lekarz prowadzący powiedział, że najpierw nifty, a potem amniopunkcja… szkoda, że go posłuchałam. Poniżej 1:100 bezwzględnie robi się aminopunkcję.. no, ale tak działa się w strachu, niewiedzy i zaufaniu do lekarza.

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 19 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalamana1234 wrote:
    To znaczy potrzebnie, bo do czasu aminopunkcji masz spokój 😚
    W moim przypadku wyniki Fish miałabym już, a na nifty nadal czekam.

    Ja niestety mimo bardzo dobrego USG (żadnych markerów ZD) miałam mega słabą biochemię, która wpłynęła na wysokie ryzyko ZD (1:54) wysoka wolna beta, niskie białko pappa (biochemia idealna pod ZD). Mój lekarz prowadzący powiedział, że najpierw nifty, a potem amniopunkcja… szkoda, że go posłuchałam. Poniżej 1:100 bezwzględnie robi się aminopunkcję.. no, ale tak działa się w strachu, niewiedzy i zaufaniu do lekarza.
    Zawsze mozesz zrobic amnio z macierzami prywatnie( jak cos). Ja skurat tez uwazam ze czas jest najcenniejszy.
    Usg masz dobre a na biochemie duzy wplyw ma np.Przyjmowanie progesteronu. Bierzesz cos?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 14:07

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Zawsze mozesz zrobic amnio z macierzami prywatnie( jak cos). Ja skurat tez uwazam ze czas jest najcenniejszy.
    Mikromacierze są szybciej niż Fish?

  • Zalamana1234 Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lutego, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Zawsze mozesz zrobic amnio z macierzami prywatnie( jak cos). Ja skurat tez uwazam ze czas jest najcenniejszy.
    Usg masz dobre a na biochemie duzy wplyw ma np.Przyjmowanie progesteronu. Bierzesz cos?


    Tak biorę, ale lekarz który wykonywał badanie prenatalne zaprzeczał, aby to miało wpływ.
    Od początku grudnia biorę duphaston i cyclogest 400 (progesteron). Do tego jak zaszłam w ciążę zwiększono mi dawkę letroxu z 50 na 100, mam niedoczynność tarczycy.
    Kilka dni przed badaniami prenatalnymi powiedzmy, że wyzdrowiałam z okropnej choroby, która rozłożyła mnie dosłownie na łopatki na 2,5 tygodnia -zapalenie oskrzeli i ucha. Dopiero 7 dni przed badaniami prenatalnymi przestałam przyjmować antybiotyk. W dniu badań prenatalnych nie mogłam spać i wstałam o 3 rano, a krew miałam pobierana o 12. Wyniki krwi były już o 14 tego samego dnia.
    Dodam, że dwa dni po badaniach prenatalnych zaatakowała mnie opryszczka połączona z przeziębieniem. Mój organizm jest osłabiony, ale marne w tym pocieszenie :(.

‹‹ 629 630 631 632 633 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ