X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 1 września 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trwaka ja dokładnie taka sama sytuacja. Trzecia ciąża pierwsza na lekach. I prawie ten sam czas. :)

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 1 września 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, teraz już musi być dobrze :)

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 1 września 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trawka i Goźdxik89 jesteście dla mnie nadzieją, że i u mnie teraz będzie dobrze. :) ja także po 2 poronieniach. Mialyście coś stwierdzone żeby przyjmować clexane?

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 1 września 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic nie wyszło w wynikach, biorę profilaktycznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2016, 18:56

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 2 września 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie jak u Trawki, w wynikach nic nie wyszło a leki brałam i biorę profilaktycznie (od 5tc). Kilka poronień za mną ale jak widać po pasku na dole tym razem się udało :)
    Z tym, że dodatkowo pojawiły się problemy z szyjką i oprócz leków mam założony szew okrężny, który też dał radę.

    Powodzenia dziewczyny, trzymam kciuki :)

    hrynia lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 2 września 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula jesteś moją nadzieją :D a jak u Ciebie z odstawieniem heparyny?

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 2 września 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku mój lekarz mówił, że Clexane mam brać do końca ciąży i jeszcze po porodzie. Ale wiem, że przed samym porodem powinno się odstawić ale skąd człowiek ma wiedzieć kiedy zacznie rodzić? ;)
    U mnie sytuacja wygląda tak, że we wtorek idę do szpitala na ściągnięcie szwu i już tam zostanę do porodu. A dzisiaj mam jeszcze wizytę u mojego prowadzącego to go wypytam jak to jest z tym odstawieniem przed porodem i czy dalej mam się kłuć po porodzie. Jak jesteś zainteresowana to po wizycie napiszę co się dowiedziałam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2016, 11:56

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 2 września 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnią dawkę Clexane mam przyjąć w poniedziałek, we wtorek już nie robię sobie zastrzyku. A czy po porodzie jeszcze będę brała to się okaże po porodzie :)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Trawka Przyjaciółka
    Postów: 73 48

    Wysłany: 2 września 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za informację :) a tłumaczył Ci dlaczego już nie musisz przed porodem nie musisz się kłuć? Bo właśnie się nie orientuję jak to jest. A przede wszystkim to powodzenia dla Was! :)

    Magdula lubi tę wiadomość

    p19uvfxmh8w6ug7e.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 3 września 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trawka, tutaj chodzi tylko o to, że poród (nawet SN) należy traktować jako ewentualny zabieg - nigdy nie wiadomo jak się potoczy. Zawsze istnieje możliwość, że skończy się CC. A heparyna zmniejsza krzepliwość krwi dlatego teoretycznie 24h przed jakimkolwiek zabiegiem powinna być odstawiona.
    Między innymi dlatego też kilka miesięcy temu zmieniłam sobie godziny zastrzyków. Najpierw robiłam wieczorem ale potem pomyślałam, że skoro większość porodów zaczyna się w nocy to będę się kłuć rano, wtedy w razie czego będzie większa przerwa od zastrzyku ;)

    I dziękuję za życzenia powodzenia, teraz już chyba można dziękować ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 13 września 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz ja dołączę do was.
    Rok temu poroniłam w 8 tc, zrobiłam badania i wyszedł mi zespół antyfosfolipidowy. Ginekolog kazała mi brać Acard 75, już podczas starań, które trwały 10 mscy, a jak zrobię betę i będzie ok, to zaczynam Clexane. Zaszłam w ciążę w sierpniu, od razu jak zrobiłam test i był pozytywny, zaczęłam brać Clexane, ale Acardu miałam nie brać.Teraz już niestety tracę tę ciążę, beta mi bardzo spadła, mam plamienia i czekam na poronienie.
    Czy któraś z was, brała Clexane już podczas starań i coś jeszcze do tego?

    nika77
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 14 września 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77, ja brałam clexane od 19/20 dc, do tego duphaston, acard, metylowany kwas foliowy (bo mam MTHFR).
    Mi hematolog kazała brać clexane w trakcie starań, a jak zapytałam czy mam nadal brać acard to powiedziała, że clexane i acard mają inne działanie, tzn. jedno i drugie rozrzedza krew ale działają w inny sposób.
    Wydaje mi się, że przy zespole antyfosfolipidowym tym bardziej lekarz nie powinien odstawiać acardu.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 16 września 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyszły przeciwciała przeciwjądrowe i antykoagulant tocznia podwyższony. Przeciwciała antykardiolipinowe ujemne. Zaczęłam brać acard od pozytywnego testu. Heparynę od ok 6 tygodnia.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 września 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oddam za darmo clexane 0,6 i luteiny troche dopochwowej. Proszę o kontakt na priv.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 września 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam 4wiadome ampułki po 0,4 (data waznosci do10/2018) i 5 po0,6 (08/2018)- za darmo nie oddam ale za 35zl + koszt wysylki albo cos ustalimy jesli ktoras chce konkretną dawke.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2016, 16:50

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Fuksja90 Autorytet
    Postów: 731 456

    Wysłany: 8 października 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robił ktoś sobie Clexane w udo ?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 8 października 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka proszę napisz mi co powiedział Ci lekarz odnośnie v leiden? jesteś pod kontrola hematologa? jaki poród miałas? miałas jakies zakrzepy kiedyś? naczytałam się za dużo złych rzeczy na ten temat...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 9 października 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fuksja90 wrote:
    Robił ktoś sobie Clexane w udo ?

    U mnie już coraz gorzej z brzuchem, wczoraj tak bolało, że aż łzy mi poleciały. Jakiś czas temu ktoś tu napisał, że spokojnie można w udo, w ramię, a nawet w pośladek. Trochę boję się w ramię i w udo i chyba spróbuję z pośladkiem. Na szczęście nie robię zastrzyków sama, w przeciwnym razie musiałoby być udo ;)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 13 października 2016, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Kajka proszę napisz mi co powiedział Ci lekarz odnośnie v leiden? jesteś pod kontrola hematologa? jaki poród miałas? miałas jakies zakrzepy kiedyś? naczytałam się za dużo złych rzeczy na ten temat...
    ja mam mutację V leiden jak coś to pisz prv, ja jestem w stałym kontakcie z hematologiem

    Justa87 lubi tę wiadomość

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 13 października 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izieth wrote:
    U mnie już coraz gorzej z brzuchem, wczoraj tak bolało, że aż łzy mi poleciały. Jakiś czas temu ktoś tu napisał, że spokojnie można w udo, w ramię, a nawet w pośladek. Trochę boję się w ramię i w udo i chyba spróbuję z pośladkiem. Na szczęście nie robię zastrzyków sama, w przeciwnym razie musiałoby być udo ;)

    A próbowałaś w "boczek"? Ja pierwsze tygodnie kłułam się standardowo w środek brzucha, okolice pępka itd. ale potem przeczytałam, że jedna z dziewczyn robi sobie zastrzyki w bok. Spróbowałam i tak już robiłam aż do rozwiązania :) Według mnie dużo mniej bolesne i bez siniaków. Wiadomo, że u każdego może być inaczej ale spróbować nie zaszkodzi.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ