X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja hemoglobine robilam na samym poczatku ciazy, jak stwierdzili u mnie cukrzyce. Od tej pory nikt mi tego nie zlecal.

    Justice tez uwazam ze mazury są piekne, mieszkam nad Śniardwami, najwiekszym jeziorem w Polsce i przyznaje ze ma to swoje uroki, chociaz kocham gory i juz nie moge sie doczekac kiedy tam pojade z miom Bąbelkiem. Jak na razie Bąbel bedzie mial marynarski pokoj jak na prawdziwego żeglarza przystalo. ;-)

    96xftgp.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika myślę, że jak najbardziej norma powinna być do 140. Te dziewczyny, których diab. Tak zalecają mają farta. A tak swoją drogą jakbym miala nnormę do 140 to o matulu, ale bym sie najadła.

    Karolyn mój starszak ma 19 miesięcy. Wiwm, wiem będzie u nas sie działo, oj będzie

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka ja góry też uwielbiam., niestety jeszcze sporo czasu minie nim bedziemy mogli sobie po górach pochodzić

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad do 140 to ja bym nie miała żadnej cukrzycy taka prawda bo jadła bym zupełnie wszystko co wcześniej, a jaka miała bym spokojna glowe. Ale jeszcze troszkę i dzieciaczki będą z nami to sobie pojemy ☺☺

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:51

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice i dziewczyny macie jakies sprawdzone kwatery w górach z wyżywieniem?

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planowaliśmy tegoroczny urlop spędzić pierwszy raz gdzieś na południu Europy, Chorwacja, albo Czarnogóra, ale z 2-3 miesięcznym dzieckiem żadnego wyjazdu sobie nie wyobrażam. Ani kiszenia się godzinami w samochodzie, ani plażowania, ani odwiedzania dziwnych toalet, wystawania w kolejkach, więc czeka nas stacjonarne lato na wsi (co ma swoje zalety). Szkoda mi tylko, że z córką nigdzie nie pojedziemy, wyślemy ją na jakieś wakacje, prawdopodobnie zabierze się z chrzestną.

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Poroninie jest pensjonat "za lasem". Pare km od Zakopanego, blisko do lasu. Jedzenie dobre i w ramach noclegu jest calodobowa wejściówka na baseny termalne. Ile dni noclegu tyle wejściowek. Mama w listopadzie placila 100zl od osoby nocleg z wyżywieniem plus wejsciowki

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy!!!!
    Znow dzis mam wizyte poloznej. Przypomne ze ostatnio jak mialam to na czczo cukier byl 92, co mi sie nie zdarza. No wiec dzis kolejna wizyta, wstaje... cukier 90. O co chodzi??? Czy mozliwe ze wczesniej wstaje, dlatego??? Zazwyczaj spie do okolo 9.00. A jak polozna przychodzi musze wstac o 7.00.
    A tak wogole to jaki powinien byc cukier w nocy czy nad ranem????

    96xftgp.png
  • karolyn Autorytet
    Postów: 782 878

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka wydaje mi sie ze na czczo od 60 do 90 rano. Jak sie myle niech mnie ktosmpoprawi.W nocy nie wiem ale na pewno nie mniej niz 60. Ja mam zwykle od 69 do 80 wiec jeszcze sie tym nie interesowalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 08:56

    q5Anp2.pngT2kLp2.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka może ze stresu masz taki cukier. Ja mierzę codziennie o 7. U mnie wartości w przedziale 72-78 zazwyczaj.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Karolyn na czczo do 90 nie więcej.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo 60-90 tyle to wiem. Chodzi mi o to jaki cukier powinien byc w nocy, ja mam w ksiazeczce powyzej 60. Ale do ilu moze siegac? Moze mi dopiero opada kolo 9.00 bo sie organizm przyzwyczail ze dopiero wstaje?

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika89 wrote:
    Kredka 7 ziaren tylko koniecznie zielony bo jest jeszcze pomaranczowy i dla mnie jest okropny. Są paczkowane takie małe kromeczki ☺
    Ja mogę 1 góra 2 kromeczki zjeść, bo inaczej cukier pod 150 szybuje :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukier na czczo 90 to dobry cukier :) Dziewczyny, już tak nie schizujcie, bo zaraz wszystkie będziecie miały po 100j insuliny :/
    Ja ostatnio miałam 100 i co? Jeszcze niedawno norma uznawała to za wynik ok. Do tego mój glukometr ma przekłamanie do 8, więc możliwe, że miałam wtedy 92. Spokojnie, jesteśmy w ciąży, mamy się z tego cieszyć, a nie w kółko stresować.
    Co innego, jakby na czczo było co dzień po 150, a po jedzeniu 200, ale wszystkie się staramy i wyniki mamy napewno lepsze niż niejedna dziewczyna bez stwierdzonej cukrzycy.

    Elaria, my mamy taki plan - Chorwacja, ale gdzieś na północy we wrześniu (wtedy mała będzie mieć 0.5 roku). Wcześniej, w okolicach początku lipca planuję coś blisko, chyba Roztocze lub Góry Stołowe, żeby sparwdzić jak młoda znosi podróże.
    Z synem pojechaliśmy bez sprawdzenia jak miał 8 miesięcy na Mazury. Przez ostatnie 3h, kiedy już wstało słońce wył w aucie, jak dojechaliśmy na miejsce to gardła nie czułam, bo uspokajał się tylko jak śpiewałam "Stokrotkę" :/
    Z córcią najstarszą pierwsze wakacje były jak miała 5 miesiecy, 6h na Węgry i super zniosła, także liczę na to, że młodsza siostrzyczka po niej odziedziczy jazdę w samochodzie :D

    Dominika89 lubi tę wiadomość

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka do 90 tak jak rano

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka123 wrote:
    Na czczo 60-90 tyle to wiem. Chodzi mi o to jaki cukier powinien byc w nocy, ja mam w ksiazeczce powyzej 60. Ale do ilu moze siegac? Moze mi dopiero opada kolo 9.00 bo sie organizm przyzwyczail ze dopiero wstaje?
    Ja ostatnio wstawałam o 5:00 i miałam wyższy cukier jak o stałej porze mierzenia (8:00), a myślałam, że powinien być niższy. Może tak jest, że ten cukier spada przed rannym mierzeniem? A też godzina snu to dużo, więc może organizm tak reaguje na wcześniejszą pobudkę?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam ten biedronkowy chlebek pod względem niezawodności, a smak jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ☺
    Na czczo cukier... to jest totalna loteria ale ja już nie będę się przejmować takimi do 100 bo jestem niemal pewna że mój glukometr zawyza. Sprawdzę to jeszcze raz, ale z glukometru 99 a z żyły 89. To nie może tak być. Wiec jak mam 89 to jest 79. Ja nie wiem czy oni tych glukometrów tak nie ustawiają żeby zrobić stado cukrzyków i wciskać insulinę? To jest nie w porządku i nie będę się tym przejmować bo mam ważniejsze rzeczy na głowie. Jak nie cukier to ketony, a my w końcu jesteśmy w ciazy i mamy prawo pospać, gorzej się czuć czy mieć zachcianki i nie będę wpadać w paranoję i depresję ☺ a w ogóle miałam się pochwalić ze nie wytrzymałam i po miesiącu slinienia zjadłam pół zwykłego gofra ze śmietaną i cukry ok. Po godzinie, po 1,5 i po 2. Po pół nie miałam jak sprawdzić ☺

    kark lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zmierzam jutro zrobić ten eksperyment ;) Akurat będę robić badania to dopłacę sobie te 5zł i sprawdzę ile mi wychodzi z palca a ile po kilkunastu sekundach z krwi.

‹‹ 1308 1309 1310 1311 1312 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ