X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 17 lipca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi może napisz co jesz w ciągu dnia i o jakich porach. Kerony często są suma poprzedniego dnia, tzn. za mało wegli.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Maxi953 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp Dziewczyny. Mocz badam ze środkowego strumienia. Nie wiem czemu są te ketony. Teraz w miarę unormowały mi się cukry, bo największy problem miałam ze śniadaniami. Mam zalecenie by po śniadaniu zrobić dwie rundki na około bloku. Wklejam Wam mój jadłospis, może coś podpowiecie. Na zdjęciach są tylko inaczej podpisane posiłki, a kolejność jest taka
    1. śniadanie koło 9
    2. II śniadanie koło 12
    3. obiad koło 15
    4. podwieczorek koło 18
    5. kolacja koło 21
    6. II kolacja koło 23
    Ogólnie później chodzę spać koło 24.30. Posiłki mam tak co 2,5 do 3 godzin.
    To jest jadłospis na dzisiejszy dzień. Cukier miałam przekroczony na czczo 91, i śladowe ilosci ketonów. Co doradzicie by zmienić??
    8851823_jedzenie1a.jpg
    8851824_jedzenie2a.jpg
    8851825_jedzenie3a.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 23:22

  • Maxi953 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i na sniadanie, II śniadanie, podwieczorek był chleb z biedry, na kolacje jedna kromka z biedry, jedna razowa, na II kolacje będzie jedna razowa..... A na obiad nie krem z brokułów, tylko krem z cukinii....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 22:02

  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 18 lipca 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesz wiecej niz ja ;) u mnie tez co jakis czas ketony a cukier na czxzo miedzy 88-95. Mnie diabetolog kazala jesc1 sniadania o 8 a posilek nocny ok 21-22. W tym tyg zobavze co z tego wyjdzie

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi przepraszam ze dopiero dzisiaj ale wczoraj bylam na USG i dzidzial znowu za wysokie tetno miała i sie zestresowałam.


    Maxi wydaje mi się, że są śladowe ale jak pisałam to nie jest tragedia.
    z tego co piszesz dieta ładna, zbilansowana :)

    i podziwiam Cię szczerze że jesz wg rozpiski, Przed ciąża mialam tak ale wytrzymałam z 2 tyg i potem i tak wszystko modyfikowałam :P za leniwa jestem chyba na to ;)


    a ile wody pijesz??


    dzisiaj na czczo miałam szok 88 ;)

    wczoraj przed spaniem 135. bo jeszcze jadłam późno tak mnie ssało. Zwykle nie kłade się z cukrem powyżej 110 ale padłam na pysk bo była 22:30

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2017, 07:17

  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 18 lipca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dzisiaj na czczo 88 :)

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam słodkie mamusie <3
    Chciałabym się was poradzić, więc jeśli macie chwilkę to byłabym wam wdzięczna ;)

    Otoż biorąc pod uwagę moje samopoczucie (czyli dokazujące mdłości, szczególnie na czczo) jestem pewna, że test obciążenia glukozą skończy się u mnie oddaniem zawartości żołądka. No cóż..
    Postanowiłam więc zakupić glukometr by sprawdzić jak ten mój cukier się miewa, ale widzę że normy cukrzykowe bardzo się od siebie różnią.
    I tak oto dzisiejszy pomiar:

    Na czczo - 100
    1h po posiłku - 131
    2h po posiłku - 112

    No i teraz pytanie co dalej, bo według niektórych norm cukier na czczo i 1h po posiłku jest za wysoki. Wizyta we wtorek za tydzień. Mierzyć dalej i czekać na wizytę czy udać się do najbliższego (nie prowadzącego mojej ciąży) lekarza?

    No i czy taki poziom cukru już świadczy o cukrzycy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 1h masz ok na czczo za wysoki. obciążenie glukozą musisz mieć.
    Moja diab powiedziala ze glukometr nie służy do diagnozy cukrzycy. Mialam pisane wszystkie posilki przez tydzien po 1h plus na czczo a i tak musialam isc na obciążenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2017, 09:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    normy są dla wszystkich takie same
    90 na czczo i do 140 po 1h nie moze diab sobie wymyślać innych jak tu któraś ma do 120. to polskie towarzystwo diabetologiczne ustala normy

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE ja tez mialam straszne mdłości w ciazy. Szczerze mówiąc rzygalam jak kot przez bite dwa miesiace po kilkanascie razy dziennie. Ale test jakos wytrzymalam, polozylam sie w samochodzie pod szpitalem i lezalam plackiem przez dwie godziny.
    Co do cukrow to ma czczo masz wysoki. Ta godzina po posilku tez nie jest za niski, owszem miesci sie w nowej normie ale ja chyba patrze przez pryzmat starych norm bo takie mnie obowiazywaly i jak dla mnie to dosc wysoko. A ile wyszlo Ci na czczo z żyły?

    96xftgp.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus ma racje, normy są jedne na calą Polskę nie ma ze ktos ustala sobie jakie chce. Niektórzy (tak jak ja hehe) poprostu niepotrafią sie przestawic na nowe :-)

    96xftgp.png
  • Maxi953 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, u mnie na czczo 89, ale jadłam dość późno, bo 23,30,po posiłku nocnym mi pokazało 115, dzisiaj ketony nie wiadomo, ale raczej śladowe ilości... Wkurzyłam się i oddałam dziś mocz do laboratorium. Zobaczymy co pokaże...
    Nie wiem co już robić...
    Wcześniej miałam problemy ze śniadaniem, bo mi wywalało 160, a teraz jak jem dwie kanapki z indykiem i dużo warzyw i chodzę na około bloku jak głupek to jest w miarę.
    Tylko nie mogę ogarnąć tego posiłku nocnego, bo go zjem i tak jestem głodna zaraz, cukier na czczo wtedy koło 90 lub powyżej i te ketony ilość śladowa... Macie jakieś rady?? Ba ja już głupia jestem z tym wszystkim....
    Amus87, dzięki za odp;) pije dużo, bo wcześniej miałam problemy z piciem i miałam przykaz od lekarza by pić minimum 8 szklanek plus zupa, a teraz piję nawet po 10 szklanek...A jeść nie mogę mniej bo jestem zaraz głodna i mi słabo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. ;) Z obciążeniem będę próbować, może się uda choć na samą myśl żołądek mi się okręca wokół kręgosłupa.. brr.
    No nic, do wizyty będę robić pomiary tak jak dziś chociaż dla samej siebie by być świadomym na czym stoje.
    Życzę wam dziewczynki niskich cukrów (ale nie za niskich ;) ), dużo dobrego samopoczucia i przede wszystkim uciechy z ciąży i dzieciaczków.

    Miłego dnia a ja uciekam na zakupy póki jeszcze mam siłę z rana ;)

  • poppy Autorytet
    Postów: 297 351

    Wysłany: 18 lipca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi - nam na szkoleniu przykazali, że pierwsze śniadanie ma być zjedzone do godziny 8.

    Dziewczyny, a jak rozpracowac logistycznie jeśli trzeba zrobić badania na czczo? U mnie rejestracja w laboratorium czynna od 7:45, a pobierają od 8. Boje się, że cukry będą wariowac.

    qb3chdgezj308xv3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poppy ja czasami o 7 ide do lab a wchodzę o 9 niestety

    zjadłam właśnie miske jogurtu naturalnego z odrobiną owsianki plus borówki i kiwi. Ciekawe ile mi wywali :P


    117 jest okej :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2017, 12:54

    Zorganizowana:) lubi tę wiadomość

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 18 lipca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina85 wrote:
    Syrop Prenalen, i tradycyjnie na wzmocnienie czosnek, cytryna i miód.

    miodu nie mogę, chyba jak większość z Was. Nie biorę insuliny tylko jestem na samej diecie.

    W razie jakby ktoś jeszcze był zainteresowany to pomogły 3x dziennie inhalacje z solanki zabłockiej, płukanie wodą z solą/wodą utlenioną, w dzień woda z cytryną. Doraźnie tantum verde przy ataku kaszlu.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 18 lipca 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad o ktorej kladziesz Kamilka spac? Ja juz sama nie wiem jak lepiej. Kapie o 20.30 pozniej je i idzie spac tak o 21.00. Ale ostatnio jakos gorzej spi, budzi sie strasznie glodny okolo 4.00 i kolo 1.00 mi sie zaczął przebudzac. Nie wiem czy za malo juz mu jedzenia... dodaje na noc do mleka dwie miarki kaszki ryzowej ale nic to nie daje. Moze za wczesnie go klade?

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane Kobietki.
    Jak się dziś czujecie?

    Ja znów piszę do was z problemem i prośbą o radę, bo nigdy nie miałam do czynienia z cukrzycą a wy macie na ten temat sporą wiedzę.
    Cukier jak pisałam mierzę dla siebie już teraz, ale wczoraj się przeraziłam.
    Godzinę po kolacji - 179.

    Zaczynam się stresować. Wiem już, że żaden lekarz nie weźmie pod uwagę moich własnych pomiarów z glukometru i nie ma co się dziwić w końcu mogę tam wpisać co mi się podoba. Wizyta dopiero we wtorek jak już pisałam...
    Spróbować wprowadzić zapobiegawczo dietę i grzecznie czekać, przestać panikować czy lecieć z tym do lekarza?
    Jestem totalnie rozbita i nie wiem co ze sobą zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 06:45

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 19 lipca 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE wprowadz diete jak najszybciej albo chociaz wyeliminuj slodycze, fast foody i mączne potrawy. Nie ma co ryzykowac. A po czym mialas te 179? Jak bedziesz na diecie to spokojnie czekaj na wizyte ale cukry mierz dalej, zobaczymy jak poradzi sobie Twoja trzustka przy diecie.

    MyE lubi tę wiadomość

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kolacje kopytka ze skwarkami. Starałam się by wyniki były jak najbardziej wiarygodne dlatego uznałam, że będę jeść tak jak zjadłabym normalnie. Słodyczy nie ruszam, fast foody też u mnie to rzadkość choć przyznam, że w ciąży ciągnie mnie do smarzonego/tłustego.

    Zrobię tak jak mi radzisz i zaraz udam się na wycieczkę do sklepu jak tylko ogarnę co i w jakich ilościach mi wolno przy takiej diecie by nie kupować niepotrzebnie za wiele lub by czegoś mi brakło.

    Bardzo dziękuję za pomoc, tak to jest jak się człowiek stresuje i trudno mu podjąć jakąś ważną lub racjonalną decyzję. <3

    Dziś wyniki cukru prawie identyczne jak wczoraj.
    Na czczo 103
    1h po posiłku 134

‹‹ 1610 1611 1612 1613 1614 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ