X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam na tym szkoleniu....nuc ciekawego sie nie dowiedzialam wszystko wiedzialam juz z forum :) u lekarzy bylam juz dwoch bo sezon urlopowy i ciagle kogos nie ma. Teraz mam wizyte w poniedzialek. Badz na czczo na wizycie to moze Ci zrobua jakies badania. Ja nie bylam i nic mi nie zrobili. Pytalam czy zrobic jakies nawet prywatnie ale powiedziala ze nie.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marusa u mnie tez ciagle cos ;) Jestem po in vitro do tego mam niska krzepliwosc i biore heparyne i acard. No i niedawno wyszla mi cukrzyca. W ktorym tyg jestes? Ja dzisiaj zaczynam 31 tydz.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marusa 31 odnośnie tego cukru i tego ze to takie rygorystyczne to też tego nei rozumiem :(
    normalny zdrowy człowiek ma norme do 100 na czczo i 140 po 2h ( az dwóch!!)
    nie wiem czemu, denerwuje mnie to ale i tak juz jest lepiej bo swego czasu jak byłam 1 ciązy to norma była do 120 po 1h. Makabra dla mnie :/

    ja mam na szczęście norme do 100 na czczo ale najlepiej jakbym miała do 95 :)

  • marusa_31 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 14 lipca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo miła pani przez telefon jak się rejestrowałam powiedziała żebym była na czczo, ale nie dlatego, że mi zrobią jakieś badania (poza ciśnieniem i ważeniem), tylko dlatego, że lekarz do którego jestem zapisana prowadzi jakieś badania naukowe i moja próbka krwi po prostu mu się przyda :/ Cóż, pojadę na czczo, zobaczę co bada ale na szczęście zawsze mogę udziału w takim badaniu odmówić w każdej chwili.

    Ja zaczęłam 31 tydzień dwa dni temu :)Zszokował mnie fakt, że to już 8 miesiąc i to jak mało czasu zostało do końca :) nie nacieszyłam się jeszcze tą ciążą

    Amus87- gdyby norma była teraz do 120 to by mi wciskali pewnie insulinę bo ja mam często godzinę po posiłku 122, 128 czy 130. Za to dwie godziny po posiłku 88, 94, 100. Także w normach dla "normalnych" ludzi całkowicie się mieszczę ( z resztą moja internistka i pani w labie dziwiły się, że mam sprawdzać cukier już godzinę po jedzeniu). Na czczo mam za to między 84 a 94 średnio, ale dokładnie takie same wyniki cukru na czczo miałam przed ciążą (dokopałam się do masy swoich wcześniejszych badań z ostatnich 3 lat). Więc mój organizm nie szwankuje- działa tak jak działał zawsze, czemu więc teraz jest to uznane za patologię?

    Mój Kropek 02.12.2015 7/8tc
    16 stycznia 2017 - szczęśliwy dzień :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marusia ja mam identycznie jak Ty ;) takie wyniki teraz jak przed ciążą. Teraz to patologia a przed ciążą nie no i co zrobisz? nic nie zrobisz. Wycofali sie ze 120 i dobrze bo insuline miala co druga potem. I spadki cukru poniżej 60 przez to a to bardzo bardzo dziecku szkodzi.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marusia to mozemy przybic piatke;)moj ginekolog mowi ze tylko mi skracajacej szyjki brakuje do kompletu:/ja juz oswojona z cc bo od marca na diecie.Bardziej przerazila mnie ostatnio wizja cholestazy ale na ten moment odwolany alarm ,choc musze sie pilnowac i.jeszcze diete watrobowa stosowac;)
    Wlasnie...wasi diablo daja skierowanie na.proby watrobowe?jesli nie to polecam zrobic a drogo nie wychodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 11:07

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Marusia to mozemy przybic piatke;)moj ginekolog mowi ze tylko mi skracajacej szyjki brakuje do kompletu:/ja juz oswojona z cc bo od marca na diecie.Bardziej przerazila mnie ostatnio wizja cholestazy ale na ten moment odwolany alarm ,choc musze sie pilnowac i.jeszcze diete watrobowa stosowac;)
    Wlasnie...wasi diablo daja skierowanie na.proby watrobowe?jesli nie to polecam zrobic a drogo nie wychodzi.
    moja diab o dziwo nie daje na próby wątrobowe ale wydaje mi się, ze powinien to robić ginekolog. Ja mam zrobić za 5 tyg dostałam skierowanie od hepatologa.

  • marusa_31 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, no chyba nic nie zrobię ale na pewno spróbuję wyciągnąć jakieś logiczne wytłumaczenie od diabetologa jak już do niego pójdę. Dociekliwa jestem z natury :) a do tego wiele lat pracowałam jako naukowiec więc można powiedzieć, że szukanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania mam we krwi ;)
    Boję się tylko, że spotkanie z tym lekarzem skończy się jakimś spięciem bo nie dam sobie wmówić, nie wiadomo czego.

    Justa- dwie diety? Da się to w ogóle pogodzić? Ja miałam próby wątrobowe w połowie ciąży zlecone przez ginekologa. Były ok, ale zawsze można powtórzyć :)

    Powiem Wam generalnie Dziewczyny, że mam wrażenie, że lekarze w temacie cukrzycy ciążowej poruszają się trochę po omacku cały czas. Normy zależą od tego na jakiego się trafi, decyzja o insulinie i rodzaju diety też. Wytyczne co rusz się zmieniają bo okazuje się, że obowiązujące są zbyt rygorystyczne. Założę się, że za kilka lat nasze wyniki będą mieściły się w normie.

    Amus, ja już kilka razy słyszałam, że kilkukrotne przekroczenie tej nieszczęsnej normy nie jest tak groźne jak jednorazowy spadek cukru.

    Mój Kropek 02.12.2015 7/8tc
    16 stycznia 2017 - szczęśliwy dzień :)
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba większość z nas myślała, ze w labie zaszła pomyłka. Dla mnie też bylo to niemożliwe do uwierzenia. Wy dziewczynki macie się fajnie, ze normę macie do 140;-)
    To czy diab da insulime przy przekroczeniach do 95, zależy od lekarza. Większość raczej nie daje.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed testem glukozy powinno jesc sie normalnie. O to właśnie chodzi, zeby sprawdzić, czy organizm radzi sobie z cukrem. Jak jest wszystko ok, to choćbys nie wiem jak się najadla, obciążenie wyjdzie prawidłowo. A o uszy obilo mi się, że ponoć mają wprowadzać również test po 30 tyg.;-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marusa masz rację, co do lekarzy. Ja.od mojej diab. noe dowiedzialam się kompletnie nicZego pożytecznego. Wszystko na własną rękę. Nic noe wytlumaczyla, zadnej pomocy w komponowaniu posiłków informacji o kotenach itp. Sama kupowałam paski i w ogóle....eee szkoda nawet pisać. Na.szczęście moja cukrzyca była dosyć łaskawa i łatwa do ogarnięcia :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka a jak Wasz Bartuś znosi jazdę autem?

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiolad ale Polskie Towarzystwo Diabetologiczne ustaliło norme 140 i nie wiem jakim prawem diab ustala swoją. Albo nie jest na bieżąco ....


    Marusa moj diab w 1 ciązy mówił ze spadki cukru powodują obumieranie komórek w mózgu u matki i podobnie czynią u dziecka dlatego jest to bardzo niebezpieczne i nie moge do tego dopuszczać

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad masz racje, jak trzustka pracuje prawidlowo to nie ma znaczenia co zjemy poprzedniego dnia, wynik krzywej i tak powinien wyjsc prawidlowo.
    Co do norm w ciąży to sa inne bo nasz organizm inaczej pracuje, wyrzut cukru jest po godzinie a nie po dwóch. A norma 140 to i tak jest bardzo duzo, ja od siódmego tygodnia ciazy mialam cukrzyce i trzymalam sie norm 120. To dopiero byl wyczyn heh. Na dzien dzisiejszy z reką na sercu moge powiedziec ze nie żałuję tego ze mialam cukrzyce a wręcz sie ciesze. Nigdy bym sie tak zdrowo nie odzywiala, jadlabym slodycze jak szalona. A to gorzej i dla dziecka i dla mnie. Dzieki diecie nie mialam czego zrzucać bo w ciazy przytylam zaledwie 4 kg i dzis zupelnie po mnie nie widac ze rodzilam. A zdrowe nawyki czesciowo zostaly ;-)

    96xftgp.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad wrote:
    Kredka a jak Wasz Bartuś znosi jazdę autem?

    Wiolad Bartek jezdzic lubi, wiekszosc czasu w aucie przesypia. Uczylismy go jezdzic od poczatku, robilismy krotkie przejażdżki co drugi dzien zeby sie przyzwyczail bo my nie możemy usiedziec w domu i wiecznie gdzies nas nosi wiec chcialam zeby Bartek od poczatku sie do tego przyzwyczail. Dzis nieraz mi go szkoda bo jak z rana wyjdziemy to wieczorem wracamy ale wydaje mi sie ze on juz to polubil ;-)
    A co, macie problem z jazdą autem?

    96xftgp.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 14 lipca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka moj cukier o 2 w nocy 94 a o 8 rano na czczo 93. Ostatni posilek nocny pkatki z mlekiem zjadlam przed 22. Ketonow brak. Co o tym myslisz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 22:19

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 15 lipca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam ze moze masz spadek w nocy i dlatego nad ranem jest wysoki cukier ale widac juz w nocy jest podwyzszony. Nie wiem jak Twoj lekarz zareaguje na takie skoki bo 93 to nie jest jakas tragedia ale sporo dziewczyn mialo przy takich wynikach insuline. Moim zdaniem lepiej wziac ta insuline i miec swiety spokoj a nie ciagle sie stresowac co zjesc itd. Ketony gorzej szkodzą dziecku, to na pewno. ;-)

    96xftgp.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 15 lipca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zjadlam jeszcze wczesniej nocny. Dzisiaj na czczo 88 ketonow brak. Boje sie troche tej insuliny zeby mi sie wszystko nie rozregulowalo.
    A powiedzcie mi dziewczyny czemu na czczo z palca jest norma do 90 a z zyly do 100? Ja zazwyczaj z zyly mam mniej niz z palca.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 15 lipca 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka u nas mimo podróżowania od poczatku - w podróży jest nieciekawie :-\ Z Wojtkiem od poczatku był totalny lajcik. Poczuł tylko samochód i kimono. Kamil odwrotnie..... dobrze, ze w tym roku nad morze nie jedziemy :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 15 lipca 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natty a skąd wzielas norme z żyły do 100?. Jest tak samo jak z palca do 90. Moze dla nie ciezarnych jest do 100...

    96xftgp.png
‹‹ 1608 1609 1610 1611 1612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ