X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 24 lipca 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) zaczęły mi się przekroczenia poranne niewielkie bo jest 92, 93, raz nawet 100. Pytanie teraz co z tym zrobić? zmierzyłam dzisiaj cukier w nocy przed 3 i było 100. Może muszę zmniejszyć ostatni posiłek? jem teraz pół bułki i popijam połową szklanki mleka...wizytę u diablo mam we wrześniu;/ ale jak sobie z tym nie poradzę to pójdę tam bez wizyty...kazały przyjść w razie problemów.

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 24 lipca 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zorganizowana ja dziś na glukometrze 95, kilka dni temu 91 a wcześniej miałam ok 75-80, poza tym w ciągu dnia mam po posiłkach często ok 120 a wcześniej miałam znacznie mniej, dziś mam diabetologa wiec zapytam i dam znać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 07:17

    Zorganizowana:) lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 lipca 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka, to z pewnością nie trztdniowka. Takiemu maluchowi, to od wszystkiego może wyskoczyć. Może proszek zmieni£aś? A może to potoweczku?Mydełko, coś czym smaeujesz? Mógł uczulic się z czasem. Nie zawsze jest tak, ze cos uczula od razu. U mnie przy różnych wysypkach i wykwitach sprawdza sie bpenthen i atoperal. Z atoperalu kupuje krochmal do kąpieli, bo samej nie chce mi sie robić. Krochmal bardzo pomaga. A przy wysypkach zazwyczaj nie smaruje mazidlami, tylko zasypuje pudrem. O ile sie nie mylę, to używałam z bpanthenu. U mnie taki zestawik działal ;-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 lipca 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zorganizowana ja niestety specjalista od porannych przekroczen nie jesrem, ale oamietam, ze kilka dziewczyn o tym cZASIE miały zawirowania z cukrami.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 lipca 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może, to czas na insuline i może lepiej jak wczesniej tam pohdzieaz. Zaczekaj jwszcze ze dwa trzy dni, jak bedzie dalej szaleństwo, to działaj;-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • poppy Autorytet
    Postów: 297 351

    Wysłany: 24 lipca 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś znowu ketony, z tym że teraz już nie +/- tylko całe ++. A mleko wypiłam.
    Czy ketony mogą pojawić się dlatego, że poszłam bardzo, bardzo późno spać? Koło 2 nad ranem.

    qb3chdgezj308xv3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poopy mogą :) obadaj czy znowu sie sytuacja powtórzy

    Justa i tak masz dorbe cukry jak na ten etap ciązy ;)

    zorganizowana a jak po posiłkach ?
    jeśli będą takei cukry 3-4 dni to sie zgłoś do diaba

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po posiłkach tez się robią wyższe niż zwykle niestety...być może mojej trzustce już dieta nie wystarcza...
    sprawdzę jeszcze jutro rano jak cukier jak będzie wyższy znowu to pojadę od razu:) dziękuje za szybki odzew i Justa87, czekam na info;)

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam przyjśc jak 3-4 dni bede miala 100 na czczo albo powyzej 140 przez 3 dni po posiłkach

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 24 lipca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczescie po posiłkach nadal w normie. Wcześniej bylo od 97 do 118 maks teraz sie pojawiają takie 130. A podwyższone na czczo mam od czwartku i to takie wlasnie około 93 oscylujące oraz była 100. Pielęgniarka tez mi mowila ze tak z tydzien musza sie utrzymywać żebym przyszła...

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • poppy Autorytet
    Postów: 297 351

    Wysłany: 25 lipca 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zorganizowana, a gdzie planujesz rodzic?

    qb3chdgezj308xv3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zorganizowana spokojnie :) tylko sie nie stresuj bo wtedy cukier szybuje o gory

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Planuje rodzić w Żeromskim, mam tam swoją lekarkę i powiedziała, ze bez problemu mogę rodzić u nich:)Dzisiaj znowu cukier na czczo podwyższony, ale stwierdziłam, że poczekam do jutra bo dzisiaj 91. Co jecie na ostatni posiłek i o której?

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • poppy Autorytet
    Postów: 297 351

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślałam o Żeromskim lub klinice.

    qb3chdgezj308xv3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ide spać 22-23 ostatni jem kolo 20 zwykle, a co jem ? różnie wczoraj : frankfurterka, troche mozzarelli i kromka z pomiodorem


    czyli porody macie w specjalnych ośrodkach ?? czy zwykle szpitale ? ja 1 poród w zwykłym. teraz sama nie wiem ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 11:52

  • marusa_31 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 25 lipca 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, widzę, że nie tylko ja nie przestrzegam tzw. przekąski na pół godziny przed snem ;) Ale jak jem tak jak Ty- koło 20:00 czy 21:00 a spać idę koło 23 max to już jeść mi się nie chce a wmuszanie w siebie uważam za bezsens. Na początku piłam mleko tuż przed snem, ale cukier na czczo był troszkę wyższy niż zwykle więc przestałam. Ciekawe jak u mnie z ketonami... Jutro mam w planach badanie moczu to przy okazji zobaczę jak to wygląda.

    A z ciekawości: porody planujecie w specjalnych ośrodkach z uwagi na cukrzycę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 16:00

    Mój Kropek 02.12.2015 7/8tc
    16 stycznia 2017 - szczęśliwy dzień :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie umiem zjesc zaraz przed snem bo mam manie bdania cukru i musialabym czekac godzine i zbadac ;)

    Ja rodzilam w normalnym teraz tez planuje. Dostalam glukoze po porodzie. Kuba tez

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 17:37

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja diabetolog powiedziała ze hemoglobina poniżej normy to w ciąży ok, cukry ponoć mam super i ze w tych tygodniach będę coraz gorsze choc nie musi tak być. Jeśli będą to insulina. Moje przekroczenia na czczo to nie przekroczenia ponoć...ogólnie wyluzowana mam diabetolog wiec nie wiem za dużo:( bo dla nie zawsze wszystko jest ok. Jeśli jestem głodna to mogę jeść nawet co godzinę bo teraz dziecko rośnie najwięcej i potrzebuje....

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 26 lipca 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w Żeromskim w szkole rodzenia, na dniach otwartych i mam lekarza z tego szpitala. Bardzo mi się podoba podejście do porodu i kp:) Nawet jak sie dowiedziałam, ze mam cukrzyce to się wystraszyłam ze nie będę mogła tam rodzić, ale Pani doktor mnie uspokoiła. Szpital ma II stopień retencyjności. A cukry przynajmniej dzisiaj z rana już w normie wiec mam nadzieje , ze jednak uda się utrzymać:)

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak sprawdzić poziom referencyjności help :)

    Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku
    albo

    Szpital w Knurowie spółka z o.o.

    ale nie znalazłam jaki maja poziom

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 08:16

‹‹ 1614 1615 1616 1617 1618 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ