X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 16 listopada 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi rozpisali tylko ile WW mam na dany posiłek jeść, ale średnio mi idzie ich liczenie i ważę tylko chleb,ziemniaki,ryż,makaron itp. i owoce

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 listopada 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wejdź sobie na strone slodkiemamy, tam jest sporo przydatnych informacji

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia mam nadzieję że sytuacja pozytywnie się zakończy i mąż będzie mógł zostać.
    Odnośnie trudno dostępnego chleba ja swój magiczny na śniadanie mogę kupić tylko raz w miesiącu na targach ekożywności. I tego mogę zjeść dwie kromki. O dwóch kromkach innego mogę tylko pomarzyć. Ale przywykłam i jem częściej po prostu.
    Diety nikt mi nie rozpisywał, jedynie godziny posiłków mi dietetyczka zasugerowała ale to i tak wychodzi w praniu zależnie o której wstanę a jem co 2,5 - 3 godziny. Przerwa nocna musi być u mnie krótsza nawet niż 8 godzin. Nawet jak wynosi tylko 6-6,5 godziny to cukier na czczo jest ładny. A mierzę ok godzinę przed jedzeniem, przed połknięciem euthyroxu.

    A wczoraj byłam u gina na wizycie i poprosiłam o receptę na paski bo do soboty mam na styk i myślałam że da 1 paczkę a wypisał 4! Teraz nie muszę się stresować :)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj też mam dobre cukry po szpitalnym jedzeniu. Biały chlebek daje radę :) dziś nawet po śniadaniu 105
    Obiad zjadłam dwudaniowy: całą pomidorową z ryżem oraz ziemniaczka, pół pulpeta(za bardzo mięso czulam)i całą surówkę z selera. Po całości 120 :)
    I mam nową schize-pomarańcze

    k878 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Anikatika Przyjaciółka
    Postów: 64 31

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Anikatika
    Mieszkasz w Pl? Ciężarne mierzą cukier po 1h po posiłku
    Masz zalecenie mierzyć cukier po 2h?
    Twój cukier na czczo naprawdę wysoki
    Jeszcze trochę i misieliby zdiagnozować prawdziwą cukrzycę
    Ja jem ostatni posiłek duży 20-20:30
    Ale poprzednio był 21:30

    Mieszkam w PL, ale jak już uporam się z pierwszym trymestrem, to planuję przeprowadzkę do mojego partnera w Hiszpanii.
    Tak, powiedziały, żeby mierzyć cukier po 2h. Jestem po wizycie u ginekologa, nie skierował mnie na inne badania w związku z tym wysokim cukrem, póki co zbijać dietą. Jakie są normy po posiłku, po I śniadaniu (dwie kromki chleba żytniego z drobiową wędliną i pomidorem) miałam 115, po II śniadaniu ( 3 kromki pieczywa suchego razowego z żółtym serem, pomidorem i rzodkiewkami) po 1h było 122. Obiad który składał się z normalnej zupy barszcz ukraiński zabielany plus 4 pyzy z mięsem, po 2h było 105. W sumie to ginekolog nawet nie powiedział mi czy to w normie, czy nie, ale na 23,11 mam wizytę u innego, może od niego dowiem się coś więcej.

    p19uvfloa8g91wgi.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem
    U nas diety cukrzycowej nie ma ale przy cukrzycy dostaję podwojne sniadanie i kolację

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma 1h po posiłku dla ciężarnej wynosi mniej niz 140
    Nie znam normy po 2h (ja wtedy jem kolejny posiłek więc mam zazwyczaj niski)
    Ciekawa jestem jak uda się dietą zbić ten cukier na czczo? Mnie się nigdy nie udalo a miałam niższy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jacekuba2 Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaglądam tu żeby się pochwalić bo tydzień temu 9 listopada o 1:30 urodziłam zdrową dziewczynkę 3650g i 59 cm. Nareszcie mogę jeść słodycze :-) i przestać mierzyć cukry. Obciążenie glukozą dopiero w styczniu :-) Pozdrawiam was serdecznie i życzę wytrwałości w mierzeniu :-)

    Kazio14, kamciaelcia, Clarissa, Kassie, k878 lubią tę wiadomość

    13 cykl starań i drugi cykl z Clo
    relge6ydaoueczw9.png
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jacekuba2 gratulacje! :-)
    Anikatika cukier na czczo rzeczywiscie wysoki. A mierzymy godzine po posilku i norma 140. Dziwne, ze powiedzialy Ci ze po 2godzinach mierzyc. Nie dostalas skierowania do diabetologa?

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, dołączam do Was oficjalnie dopiero teraz, ale siedzę z Wami już od ponad miesiąca ;)
    Cukrzyce wykryto mi w 15tc (wynik 94, 152, 113). Przez cukry na czczo skierowano mnie na konsultacje na Karową i dostałam glukometr.
    Z dietą jako tako daje sobie radę - jem na oko, staram się ograniczać rzeczy niedozwolone. Głównie problem mam z cukrami na czczo - zwłaszcza teraz jak połowę rodziny musiałam 'oddać' do szpitala i przyszło mi jeszcze zajmować się chorą babcią. Trochę nerwów, ściśnięty żołądek i brak jedzenia doprowadził do wyskoku nawet 115!
    Teraz juz jest lepiej, ale 2-3 razy w tygodniu są przekroczenia na poziomie 93-94. Miałam już iść po insulinę (ze względu na te cukry w tygodniach największych stresów), ale był problem z babcią i nie mogłam się wyrwać do szpitala, a teraz właśnie się unormowało i póki co nie muszę. Zobaczymy jak będzie dalej. Kończę 35 tydzień, więc już finiszuje.

    Co do normowania cukru na czczo wpierw miałam metodę spacerów o 21 (ok1h) i o 23 jadłam plaster minidrozdzowki z biedronki (sposób polecany na innym forum) i mierzyłam na czczo ok 8.30, a teraz staram się najadac porządnie o 22 (2-3 kanapkami z probody) i staram się mierzyć ok 7.30-8.00

    To tak w skrócie co by dać się poznać :)

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatem witaj Pam
    Ale też super że wkrótce Cię pozegnamy ;) niewiele czasu ci zostało i pozegnasz się z cukrzycą

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam nadzieję że mi nie zostanie ;)
    Bo znalazłam swoje wyniki na czczo sprzed dwóch lat i też było 89-92. Więc łapałam się za głowę jak ja mam w ciąży mieć mniej :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 17:39

  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Pam:-) szkoda, ze tak pozno sie ujawnilas bo juz finiszujesz :-)

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pam
    No właśnie. Taki cukier na czczo jest w normie poza ciąża
    Wraz z ciąża jest juz nagle cukrzyca...ale robimy to dla dzieciaczkow. Doczekalam sie zmiany normy po posiłku ze 120na 140...może kiedyś zmienią na czczo?mój gin pamięta czasy z normą 120 :) ale rynek farmaceutyczny musi być nakręcony. Z pokorą dostosowuje się jednak w tych ważnych miesiącach

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciągle nie miałam weny, żeby się zarejestrować. Kamciaelcia mnie zmotywowała tym szpitalem ;) też miałam krwawienia na początku (jakoś w 13-14 tygodniu). Ale też nic nie wykryli czemu i jak. A potem w 15 tygodniu przez 1,5 tygodnia miałam plamienia brązowe. Odważnie pojechałam na wakacje do Chorwacji i tam się stresowałam trochę :( ale mogę polecić ginekologa w Makarskiej w szpitalu - sympatyczny bardzo i mnie uspokoił :)

  • Anikatika Przyjaciółka
    Postów: 64 31

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassie wrote:
    jacekuba2 gratulacje! :-)
    Anikatika cukier na czczo rzeczywiscie wysoki. A mierzymy godzine po posilku i norma 140. Dziwne, ze powiedzialy Ci ze po 2godzinach mierzyc. Nie dostalas skierowania do diabetologa?

    Nie dostałam żadnego skierowania, mam tylko popatrzeć na internecie diety cukrzycowe w ciąży i samej sobie dobrać jedzenie.

    p19uvfloa8g91wgi.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anikatika wrote:
    Nie dostałam żadnego skierowania, mam tylko popatrzeć na internecie diety cukrzycowe w ciąży i samej sobie dobrać jedzenie.


    Idz do rodzinnego. Pokaż wynik. Musisz dostać skierowanie do diabetologa. Laski nikt nie robi. Przecież cukrzyca ciążowa nie polega na szukaniu info w necie. Ja wręcz od swojego gin słyszę że mam netu w ciąży w ogóle nie czytać

    A paski do glukometru(bo rozumiem że skądś masz)dostajesz na receptę ze zniżką?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 20:13

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pam wrote:
    Ciągle nie miałam weny, żeby się zarejestrować. Kamciaelcia mnie zmotywowała tym szpitalem ;) też miałam krwawienia na początku (jakoś w 13-14 tygodniu). Ale też nic nie wykryli czemu i jak. A potem w 15 tygodniu przez 1,5 tygodnia miałam plamienia brązowe. Odważnie pojechałam na wakacje do Chorwacji i tam się stresowałam trochę :( ale mogę polecić ginekologa w Makarskiej w szpitalu - sympatyczny bardzo i mnie uspokoił :)


    I dziś jesteś w 35 tc i nic już zlego się nie dzialo???
    Pytałam właśnie o te brązowe, brudne plemienia(których w sumie nie ma na wkladce a bywa na papierze) no i - logicznie-dostalam odp że nie wiadomo ile to potrwa
    Nawet nie wiem na co złego zwracać uwagę
    To moja trzecia ciąża ale krwawien, płomień, szpitali nie było
    Mnie nawet nic a nic nie boli
    Tamtej nocy też nie bolało...
    Wciąż mam ten obraz lazienki kiedy mylam się z krwi :( ja się boję wracać do domu...choć bardzo chcę już do mojego synka

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic już złego w kwestii ciąży się nie działo :) a plamienie miałam po 10 dniach od krwawienia. I trwało 1,5 tygodnia. Było aż na wkładce. Może też wina podróży i temperatury w Chorwacji, dlatego tyle to trwało, ale przeszło - brałam nospe i luteine przez ten czas :)
    A i też przy tym żadnych bóli nie miałam poza już tymi później z nerwów, bałam się iść do toalety :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2017, 20:30

  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pam kurcze jakbym czytala o sobie :-) my pojechalismy na Chorwacje, jak bylam w 7 tygodniu ciazy. Stanelismy na autostradzie w Austrii i w toalecie zobaczylam brazowe cos.. i tak zaczely sie nasze wakacje-jeden wielki stres. Powtorzylo sie to moze z 2 razy. W drodze powrotnej do domu znowu pojawilo sie to brazowe cos. Dostalam duphaston i biore go do tej pory :-/

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
‹‹ 1750 1751 1752 1753 1754 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ