X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie, coś źle doczytałam, sorki

    l22n6iyek016fbg8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szkodzi :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo się zasugerowałam, że w szpitalu, to pewnie już, no ale przecież suwaczek jest. Czemu leżysz w szpitalu :-( ?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pięknie brzmiące"poronienie zagrażające"
    Dostałam krwawienia w środę w nocy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo ci współczuję kochana:-( ale jesteś silna, na pewno wszytsko będzie dobrze, tylko myśl pozytywnie! Już jest lepiej od środy?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W srode w domu mnie zalalo(myślałam że się zesikalam), dwie noce później w szpitalu w nocy więcej pocieklo(więcej niż brudzenie papieru)
    Dziś nawet papier czysty
    Ale głośno nie mówię bo jak robi się lepiej yo zaraz jest gorzej
    Zrobili usg na przyjęciu, dzień później coś w rodzaju usg prenatalnego(lekarz nie nazwal prenatalnym bo dzień wcześniej robiłam je w poradni badań prenatalnych u super lekarki i ona mnie już mocno mocno zestresowala kością nosowa). Nic się nie odkleja, krwiaka nie ma...ale skądś to pocieklo...moze stary krwiak(nikt go nie widzial?)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    W srode w domu mnie zalalo(myślałam że się zesikalam), dwie noce później w szpitalu w nocy więcej pocieklo(więcej niż brudzenie papieru)
    Dziś nawet papier czysty
    Ale głośno nie mówię bo jak robi się lepiej yo zaraz jest gorzej
    Zrobili usg na przyjęciu, dzień później coś w rodzaju usg prenatalnego(lekarz nie nazwal prenatalnym bo dzień wcześniej robiłam je w poradni badań prenatalnych u super lekarki i ona mnie już mocno mocno zestresowala kością nosowa). Nic się nie odkleja, krwiaka nie ma...ale skądś to pocieklo...moze stary krwiak(nikt go nie widzial?)
    Jeżeli stary krwiak, to chyba juz będzie lepiej, tak myślę. Skoro dzidzia jest i serduszko bije, to musisz być dobrej myśli, na pewno się poukłada. A co z tą kością nosową? O czym to świadczy? Teraz podczas badania potwierdzili to?

    l22n6iyek016fbg8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poradni badań prenatalnych robilam test podwojny. Lekarka miała kiepska widocznosc oraz dzidzia nie wspolpracowala. Miala problem z kością nosowa, sama już nie wiedziala czy i co widzi. Stwierdziła że musi wpisać"hipoplastyczna kość nosowa" a razem z wiekiem i cukrzycą może wynik testu wyjść kiepsko. Tzn nawet ryzyko wysokie(i tu wspomniała o amniopunkcji)lub średnie(wspomniała o panoramie lub nifty)
    Kilka dni wcześniej mialam pierwsze prenatalne i dla lekarza"kość nosowa aż świeciła"
    Tu w szpitalu powiedzial że nie ma dobrej widocznosci ale bez problemu znalazł
    Chodzi o to że test podwojny to czysta statystyka w oparciu o usg i test z krwi i wynik jest absolutnie nieprzewidywalny. Wszystkiego dowiem się w czwartek...na nifty się umówiłam na środę ale już bylam w szpitalu...
    Co do kości nosowej-odpowiem jak lekarze-o niczym nie przesadza

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    W poradni badań prenatalnych robilam test podwojny. Lekarka miała kiepska widocznosc oraz dzidzia nie wspolpracowala. Miala problem z kością nosowa, sama już nie wiedziala czy i co widzi. Stwierdziła że musi wpisać"hipoplastyczna kość nosowa" a razem z wiekiem i cukrzycą może wynik testu wyjść kiepsko. Tzn nawet ryzyko wysokie(i tu wspomniała o amniopunkcji)lub średnie(wspomniała o panoramie lub nifty)
    Kilka dni wcześniej mialam pierwsze prenatalne i dla lekarza"kość nosowa aż świeciła"
    Tu w szpitalu powiedzial że nie ma dobrej widocznosci ale bez problemu znalazł
    Chodzi o to że test podwojny to czysta statystyka w oparciu o usg i test z krwi i wynik jest absolutnie nieprzewidywalny. Wszystkiego dowiem się w czwartek...na nifty się umówiłam na środę ale już bylam w szpitalu...
    Co do kości nosowej-odpowiem jak lekarze-o niczym nie przesadza
    Nastraszą, nastraszą, a tak naprawdę pewnie wszytsko ok. Nie stresuj się tym, na pewno będzie dobrze.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego stresu, jaki we wtorek przezylam, nie da się nawet opisać
    A ta lekarka mnie bezposrednio nie straszyla. Najbardziej wymowna była jej komunikacja z drugim lekarzem ktory wyjatkowo byl przy moim usg. Nawet jemu zaproponowala przeprowadzenie badania bp może inaczej mu się uda. Ale nie chcial. Ich dialog wzbudzil we mnie strach. Coś na zasadzie głośne:jest dobrze, czekamy jednak na wyniki a po cichu:nie jest ciekawie...
    A ja wiem że u mnie ryzyko podstawowe wyjdzie wysokie(z synem już bylo malo ciekawe) i teraz zalezy jak program przeliczy dodatkowo usg(ktore nie jest za dobre), wywiad, krew

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie 83.
    Kamcia będzie wszystko ok. Sama masz świadomość że wyniki mogą być nieciekawe ze względu na wywiad czy inne niezwiązane z dzieckiem rzeczy. Teraz najważniejsze to opanować plamienia żeby już się noe pojawiły. A potem w domku podejmiecie decyzję czy robić nifty.
    Amus zazdroszczę takiej "wyżerki" ja wczoraj głupia popiłam popcorn (kiedyś już jadłam i cukier był ok) sokiem pomarańczowym (nie 100% bo dodałam wody) i już mam dość eksperymentów. Noestety chyba coraz trudniej mi oszukać tą cukrzycę. Trzeba się wziąć za siebie i ostro trzymać dietę bo moje próby oszukiwania powodują tylko wyrzuty sumienia. Chyba ciężko mi się pogodzić z tym że mnie ta zmora dopadła i nie odważę się już na kolejną ciążę w przyszłości...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio
    Nifty przełożone na 27.listopada
    Wyniki testu podwójnego odbieram w czwartek-okaże się z tym nifty...
    Tutejszy lekarz sam mówił żeby się wstrzymać(a nifty zrobilabym w przychodni gdzie on pracuje więc nie naciaga)
    Muszę dotrwac do czwartku
    Wtedy na nowo wszystko przemyslimy z mężem
    Okaże się po wyniku
    Inaczej jakby czlowiek mialby dużo pieniędzy...zrobilby badanie nifty bez powodów dla samego spokoju...
    Ewidentnie stres mi nie służy

    Następnym razem złap po sam popcorn...
    Nia co się tym przejmować, czasem przekroczenie to tylko mała wpadka a nie powód do depresji
    Powtórzę za moją diabetolog-to ciąża i czasem nam się należy
    Robisz dla dzidzi najnaj najlepiej jak można. Potkniecie nie zmienia tego faktu
    I jestem pewna, że jak bardzo bardzo będziecie chcieli, bedzie w przyszłości kolejne dzieciatko. Najważniejsze aby wasza malutka rodzinka czuła się szczesliwa i spełniona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 13:54

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle ze nie sam popcprn ale sok ci zawyzyl, kiedys sie skusilam na te soki w lidlu co przy kasach sa w kartonikah, 100% sok. Ani pol nie wypilam a wywalilo paskudnie

    Jak ide do kina jem popcorn ale zapijam woda gazowana

    Ja juz chce rodzic. Nozki za krotkie na isg glowka za duza. Naczytalam sie o chorobach w tym o zd. Ehh 3 tyg zostaly.



    Nazarlam sie jak bąk :D pstraga z warzywami :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 14:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez pappa zawal mialam. U nas w genomie jest tak,ze wyniki po 14 dniach mozna odebrac. Jak jest zle to dzwonia. Wiec kazdy telefon z nieznanego numeru to palpitacje serca. W koncu napisalam maila po 12-13 dniach ze sie stresuje i czy moglby dac znac chociaz na maila cxy jest oki (bo dodzwonic sie tam to cud) no ale jak wiadomo nie odpisali. Na drugi dzien wracalam z pracy patrze dzwoni ktos, ale jechalam autem. Sprawdzam numer na necie...genom! Oddzwaniam- zajete i tak przez 3h!! Ale w koncu sie dodzwonily Panie w odpowiedzi na mojego maila chcialy przekazac ze jest oki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 14:30

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus
    Mój synuś mial zawsze nogi krótkie a łeb wielki na każdym usg
    On nawet wychodził na 90 centylu(pierwsza myśl że cukrzyca działa)
    Jak dokladnie to z głowy ci nie napiszę :) nogi nadal ma krótsze od tułowia(dół nosił mniejszy o rozmiar od góry)
    Głowa w obwodzie duża :)
    Córka miała odwrotnie :) nogi wybiegaly rozmiarem od tułowia
    Zatem głowa do góry. Już niedługo

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus
    Lepiej żeby nikt do mnie nie dzwonił :)
    Ja i tak pewnie będę miala minimum jedno zalecenie-echo serca w 18-22 tc

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas caly czas nozki krotsze 5-14 dni z kuba tez tak mialam. Kuba mial glowke zwykle w normie a tosia teraz nozki 3 tyg za male na ost usg a glowka 2,5 tyg za duza :/ a valy czas byla ona w terminie.
    Na cukrzyce nie stawiam bo cukrzyca to na brzuszek raczej dziala. U kuby byl niestety najwiekszy bo jak sie zorientowali ze mam cukrzyce( i ja tez) tonchyba 34 tc byl.

    Kuba o dziwo urodzil sie znmega dlugimi nogami. A na ost usg dzien przrd porodem jeszcze nozki byly o 22 dni do tylu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 14:40

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę w domu to spojrze na usg synusia :) napiszę ci na pewno. I bez nerwów. Bo jeszcze urodzisz:) dzidzia ma jeszcze w brzuszku siedzieć

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    38+5 ide dopiero do szpitala. Zle to policzylam

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 listopada 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3tyg i 1 dzień :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 1757 1758 1759 1760 1761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ