Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Hania003 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassie wrote:
    Hania003 ja dostalam tylko ogolne wskazowki czego powinnam unikac, co jesc itd. Poczytaj na internecie o indeksie glikemicznym-to podstawa. I strona slodkie mamy mi bardzo pomogla :-) Musisz poprobowac na sobie, bo kazdej z nas pasuje co innego :-) bedzie dobrze :-)
    Zajrze sobie na te stronke. Jak czesto trzeba odwiedzac diabetologa? Ja mam do poradni 200km. Wolalabym jak najrzadziej:/ i czy przez cala ciaze bede musiala mierzyc cukier?

  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam pierwszą wizytę potem po 2 tyg i teraz po 3 tyg mam mieć. dostaniesz glukometr i cóż mierzenie Cię pewno nie ominie, ale można
    do tego przywyknąć.

    Hania003 lubi tę wiadomość

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • Hania003 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d84 wrote:
    ja miałam pierwszą wizytę potem po 2 tyg i teraz po 3 tyg mam mieć. dostaniesz glukometr i cóż mierzenie Cię pewno nie ominie, ale można
    do tego przywyknąć.
    A chodzisz do zwyklego diabetologa czy do poradni diabetologicznej dla kobiet w ciazy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff juz lepiej z ketonami :) chyba sie wyplikuja. Ktg dobre, tzn 1 okej 2 gie trwalo 50 min bo mala spala i to im sie nie podobalo. Na obiad dostalam rozgotoeany ryz z marchewka :p takze olalam ;)

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 28 listopada 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania003 wrote:
    Zajrze sobie na te stronke. Jak czesto trzeba odwiedzac diabetologa? Ja mam do poradni 200km. Wolalabym jak najrzadziej:/ i czy przez cala ciaze bede musiala mierzyc cukier?
    Zależy od lekarza... Ten do którego chodzę chce mnie widzieć co 3-4 tygodnie a jakby coś się działo to mam dzwonić do niego. Poprzednia nawet dwa razy w tygodniu mnie katowała... A nie masz kogoś bliżej? Ja do poprzedniej jeździłam przez całe miasto z przesiadką przez ok. godzinę i to jeszcze z córką. I to już było dla mnie uciążliwe. A 200km... Szukałabym bliżej...

    Hania003 lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 28 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mniej wiecej raz na miesiac jestem u diabetologa. Teraz w piatek znowu mam wizyte. Przepisuje mi paski na ryczalt. Hania003 nie masz blizej zadnej poradni? Albo diabetologa prywatnie? Bo jednak nawet 30%znizki na paski to duzo.. wiec lepiej jakbys miala takiego w poblizu :-) i niestety cala ciaze bedziesz musiala mierzyc glukometrem. Poczatki trudne ale potem to bez glukometra jak bez reki :-)

    Hania003 lubi tę wiadomość

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam tylko dwa razy u diabetologa i potem 1 dzień w szpitalu. Miałam przyjechać jakby cukry były złe, ale nie sa. Gin mi przegląda książeczkę i daje receptę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2017, 16:10

    Hania003 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    Carisma ty bierzesz insulatard?
    Mam Insuman Basal SoloStar

    lilka1984 lubi tę wiadomość

  • Hania003 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Zależy od lekarza... Ten do którego chodzę chce mnie widzieć co 3-4 tygodnie a jakby coś się działo to mam dzwonić do niego. Poprzednia nawet dwa razy w tygodniu mnie katowała... A nie masz kogoś bliżej? Ja do poprzedniej jeździłam przez całe miasto z przesiadką przez ok. godzinę i to jeszcze z córką. I to już było dla mnie uciążliwe. A 200km... Szukałabym bliżej...

    Mam diabetologa w miescie. Jestem juz nawet do niego zapisana. Ale gin kazal mi jechac do poradni diabetologicznej dla kobiet w ciazy i dal skierowanie. Nie wiem o co chodzi.

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to jednorazowy wyjazd do tej poradni... No wiadomo że jak ktoś się w ciążowej cukrzycy specjalizuje to może lepiej. U mnie i jeden i drugi to ogólny diabetolog ale przyjmuje też ciężarne. Musisz się zorientować i zapytać w tej poradni co dalej. Na pewno znajdziecie kompromis :)

    Hania003 lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Hania003 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Może to jednorazowy wyjazd do tej poradni... No wiadomo że jak ktoś się w ciążowej cukrzycy specjalizuje to może lepiej. U mnie i jeden i drugi to ogólny diabetolog ale przyjmuje też ciężarne. Musisz się zorientować i zapytać w tej poradni co dalej. Na pewno znajdziecie kompromis :)

    Tak zrobie. Dziekuje! Myslalam ze skoro gin wyslal mnie az tak daleko to znaczy ze bede musiala wlasnie tam jezdzic. Ale jest nadzieja ze do zwyklego diabetologa tez mozna chodzic.

  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam na konsultacji diabetologicznej w szpitalu na Karowej. Ale cukry oglądała już moja dr ginekolog-diabetolog. I ona też paski wypisywała :)

  • d84 Autorytet
    Postów: 2125 1098

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania ja chodze do poradni w szpitalu i tam jest tak że ciężarne są w poniedziałki,a w inne dni reszta. Tam tez był dietetyk ale nic mi nie pomógł -wszystko jest w necie

    17/2/2016 B
    11/3/2018 I
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też gin wysłała na Karową - ogólnie strata czasu i formalność. Było to po to, żebym dostała kartę informacyjną ze szpitala, żeby gin miała podkładkę do wypisywania pasków z refundacją.

    Ale miałam okazję pooglądać szpital chociaż w minimalnym zakresie :)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 29 listopada 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 2 jednostkach insuliny o 22:00, rano o 6:00 piękne 84 :) Mam nadzieję, że te 2 jednostki póki co starczą.

    Kassie, k878 lubią tę wiadomość

  • Kassie Autorytet
    Postów: 1010 517

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)
    Dzis 84 na czczo :-)

    k878 lubi tę wiadomość

    ug373e5esgfin09c.png
    rg50gox1ycplbhk5.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18204

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez 84 :)

    k878, Kassie lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 29 listopada 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie 90... Ale za to bez ketonów. Wczoraj przyjechali moi rodzice na kawę i mi się rozjechały godziny posiłków... Wczoraj 89 dzisiaj 90, oby to nie była stała tendencja wzrostowa...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Pam Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 29 listopada 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś 94. Ale wczoraj był słabo dietetyczny dzień, więc i tak jest nieźle :) no i pospałam dziś. Ssało mnie już mocno z głodu jak mierzyłam.

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 29 listopada 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja obudziłam się o 4 i mnie ssało. Nie chciało mi się podnieść żeby cukier zmierzyć i żałuję bo może było nisko a potem zaczęło rosnąć...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
‹‹ 1774 1775 1776 1777 1778 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ