X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi Robiłaś krzywa? Który to tydzień? Do diabetologa nie musisz mieć skierowania, dzwonisz i mówisz jakie masz wyniki. Wyznaczają termin i jedziesz. Przynajmniej tak jest w Poznaniu. Postaraj się jeść ostatni posiłek najpóźniej o 22:30-23(pół godziny przed snem) jakąś kanapkę/jogurt naturalny z kawałkiem bułki(zalecają nawet kawałek kajzerki ale ja nie próbowałam jasnego pieczywa) a nawet czytałam gdzieś że dobrze zjeść coś tłustego (popatrz na dietę słodkie mamy) i postaraj się nie robić długich przerw między kolacja, a śniadaniem - bo czasem przez to skaczą na czczo cukry, no i musisz poprobowac co Tobie będzie służyć, bo to co u jednych się sprawdza, u drugich niekoniecznie. Możesz sobie zmierzyć cukier między 2-4 w nocy powinien być 70-90, niektóre dziewczyny w nocy nawet coś jedzą. A na czczo cukry mierzy się do godziny 7. Takie informacje dostałam u diabetologa w Poznaniu, może coś z tego Tobie akurat pomoże :) pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 07:58

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. I ja dołączyłam do słodkich mam, u mnie krzywa wyszła po 2 h 154 a norma do 153 stwierdzenie cukrzyca ciążowa. Cukry dzisiaj mierze drugi dzien cukry mam wręcz niskie ale przez zastosowanie sie do zaleceń diabetologa mam wysokie ketony wczoraj a dziś średnie wczoraj dodałam kolacje o 22:30 dzisiaj zjem większa kolacje o 22:30 myślicie ze to pomoże? Czy od razu zrobić sobie biała bułkę na kolacje o 22:30z jem 7 posiłków. Wcześniej przynajmniej ketonów nie miałam a to jest gorsze niż cukrzyca dla dziecka

  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18karo18 wrote:
    Daffi Robiłaś krzywa? Który to tydzień? Do diabetologa nie musisz mieć skierowania, dzwonisz i mówisz jakie masz wyniki. Wyznaczają termin i jedziesz. Przynajmniej tak jest w Poznaniu. Postaraj się jeść ostatni posiłek najpóźniej o 22:30-23(pół godziny przed snem) jakąś kanapkę/jogurt naturalny z kawałkiem bułki(zalecają nawet kawałek kajzerki ale ja nie próbowałam jasnego pieczywa) a nawet czytałam gdzieś że dobrze zjeść coś tłustego (popatrz na dietę słodkie mamy) i postaraj się nie robić długich przerw między kolacja, a śniadaniem - bo czasem przez to skaczą na czczo cukry, no i musisz poprobowac co Tobie będzie służyć, bo to co u jednych się sprawdza, u drugich niekoniecznie. Możesz sobie zmierzyć cukier między 2-4 w nocy powinien być 70-90, niektóre dziewczyny w nocy nawet coś jedzą. A na czczo cukry mierzy się do godziny 7. Takie informacje dostałam u diabetologa w Poznaniu, może coś z tego Tobie akurat pomoże :) pozdrawiam
    niestety krzywej nie robilam bo bez skierowania u mnie nikt nie zrobi w laboratorium.. nikt nie wezmie odpowiedzialnosci za mnie podczas tego badania... a moj gin mi poprostu nie dal uznal ze na wizycie 27.12 da mi dopiero.. juz go zmienilam i mysle ze we wtorek sam ordynator od razu da mi skierowanie. ogolnie nie mam problemu z zadnym jedzeniem nawet pozwolilam sobie na fast food czy cos slodkiego i mierzylam kilka razy w czasie do 2 godz by zobaczyc czy jest jakis skok. ale wlasnie na czczo mi ciezko ... kolacje jem o 19 i rano faktycznie zjadam cos dopiero po 8 kolo 9. zapewne za dlugi odstep.. postaram sie w nocy wstac i zmierzyc i zjesc skyra i sprawdze rano. ale wstaje do toalety tak zaspana ze ledwo przytomna.
    Jestem aktualnie 21+5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 15:19

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wlasnie.. mozliwe ze po chlebie razowym pojawiaja sie zaparcia? odkad sie przerzucilam mam problem w wc.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzywą się robi tak chyba między 24 a 28 tygodniem może dlatego lekarka nie zlecila- chyba że na czczo ma się zle cukry to chyba wypisują szybciej, ale pójdziesz do lekarza i on będzie wiedział co robić:) ja przed krzywa nie jadłam 12 h i miałam wynik na czczo o 2 jednostki za wysoki i też od razu stwierdzono że to cukrzyca ciążowa.

    Spróbuj sobie jeść później kolacje może pomoże, mi pomogło, ale zauważyłam że jak jem później niż 23 to rano mam wyższe cukry tzn są w normie, tylko na poziomie 88(na szkoleniu nawet mówili, że po 23 trzustka gorzej działa więc godzina jedzenia późnej kolacji może jakoś wpływa) a jak kiedyś przy okazji wstaniesz do toalety to sprawdź jakie masz cukry w nocy czy są ok czy już skaczą, tak z ciekawości, mi gin mówiła żeby sobie tak sprawdzić jak miałam na czczo podwyższone :) z tym jedzeniem w nocy tylko słyszałam więc może zapytaj gina albo diabetologa czy rzeczywiście tak się robi, bo nie wiem czy to obniża czy nie, a nie znam osobiście nikogo kto by tak robił, tylko słyszałam że ktoś od kogoś..A nie chce żebyś przeze mnie miała 120 :D

    Jeśli chodzi o zaparcia to pijesz dużo wody? Tak 2-3litry? Ja odkąd jestem na "diecie" to zaparcia przeszły, w sumie jem całkiem normalnie, nie liczę łyżek kaszy czy ilosci ziemniaków, miesa, kromek chleba, staram się po prostu jeść częściej, mniej i unikam mąki pszennej, smażenia, jem chleb żytni z ziarnami, a do kanapek i obiadów staram się dodawać dużo zieleniny. Może spróbuj jakiegoś chleba ze slonecznikiem żeby zapodac sobie więcej błonnika? Jak nie lubisz kiszonek to może jedz codziennie jakiś owoc ze slonecznikiem i jogurtem naturalnym (tylko żeby miał wypisane dokładnie bakterie jakie ma np activia, biedronkowy z wapniem, bo niby uzupełniaja mikroflore w jelitach i poprawiają perystaltyke :)) może to coś Tobie da:)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 jeśli masz ketony to z tego co pamiętam to chyba znaczy ze dieta Tobie nie służy-organizm się glodzi i chyba będzie trzeba ją zmodyfikować, albo wystarczy zmienić ostatnia kolacje, możesz spróbować. Najlepiej skonsultuj się z diabetogiem, powiesz jakie masz cukry, co jesz i że masz ketony, na pewno coś doradzi:)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    a wlasnie.. mozliwe ze po chlebie razowym pojawiaja sie zaparcia? odkad sie przerzucilam mam problem w wc.
    Też mam zaparcia Ale w sumie nie łącze tego z chlebem tylko z progesteronem bo przed ciąża jadłam ten sam chleb.
    U mnie działa sok z kiszonej kapusty z Lidla ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam insulinena noc. Mogejeszcze maks 3 dni powalcxyc tzn jeść drugą kolację, zmierzyć cukier w nocy i ważyć węglowodany. Z tym mam problem. Nie kumam czy ryż suchy czy ugotowany. Albo je inaczej rozłożyć.
    Strasznie to skomplikowane.

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung nam na szkoleniu babka mówiła, że możemy jeść na obiad 4 łyżki ugotowanej kaszy albo 4 małe ziemniaki albo jakiś inny zamiennik plus mięso/ryba + warzywa. Szczerze to nigdy tak nie odwazalam, jak chcesz to podaj maila to prześlę Tobie to co na spotkaniu dostałam, nie jest tego dużo jakieś 4 kartki, może coś tam znajdziesz ciekawego:)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Dostałam insulinena noc. Mogejeszcze maks 3 dni powalcxyc tzn jeść drugą kolację, zmierzyć cukier w nocy i ważyć węglowodany. Z tym mam problem. Nie kumam czy ryż suchy czy ugotowany. Albo je inaczej rozłożyć.
    Strasznie to skomplikowane.

    Wejdź sobie na stronę szpitala Karowa w Warszawie, znajdź zakładkę o cukrzycy ciążowej, tam są materiały do pobrania i lista najpopularniejszych produktów i ich WW
    W określonych porcjach
    Mi to bardzo pomogło :) przede wszystkim nie wolno się denerwować, bo po 1 szkodzi to i jak i Maluchowi, po 2 źle wpływa na poziom cukru. Początki ze wszystkim są trudne, potem się człowiek przyzwyczaja i coś co było nie do przejścia zacznie być codziennością :)
    Trzymam kciuki!

    iv096iyenbdfaarq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Narazie rozlozylam sobie dziś węgle na 5 posiłków a na noc zjem serek biały ... moja diabetolog zabrania laktozy, ale wielokrotbie czytałam, że dziewczynom obniża poranny cukier.
    Bo w nocy miałam 111...

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung każdy organizm jest na prawdę inny, ostatnio jak byłam u diabetologa to była dziewczyna, która na pierwsze śniadanie jadła już jogurt z platkami, bo mówiła, że ma spoko cukier, także to na prawdę metoda prób i błędów i nie ma co się stresować jak cukier skoczy po prostu trzeba sobie to odpuścić. Tak jak Annaizabela napisala początki są ciężkie, trzeba sprawdzać, człowiek się stresuję, czy to można, ile za chwilę cukier zmierzyć, później już w miarę wiesz co możesz jeść i wychodzi, że można więcej i dieta nie jest taka straszna:) głowa do góry, grunt to pozytywne nastawienie :)

    Sung lubi tę wiadomość

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serek sprawił że cukier w nocy spadł do 100. Ale rano jak byk, znowu 105.
    Co prawda nie spałam z bólu podbrzusza... mogło to mieć wpływ?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Serek sprawił że cukier w nocy spadł do 100. Ale rano jak byk, znowu 105.
    Co prawda nie spałam z bólu podbrzusza... mogło to mieć wpływ?
    Mogło. Nieeyspanie plus stres podbija cukier.

    U mnie po szklance mleka cukier 88 :)

    Sung lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle czytałam o tym mleku! Nie przelkne. Nienawidzę. Zresztą mam nietolerancje... szukam jeszcze...

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w obecnej ciąży też cukry się wahały i szalały w początkowym okresie, potem się ustabilizowało na diecie.
    w pierwszej ciąży ważyłam wszystko na wadze, sprawdzałam IG i było dobrze. miałam na to czas, więc takie kontrolowanie polecam.

    Sung pod koniec ciąży będziesz już znawczynią tematu i będziesz mogła innym rady dawać ;)

    przed nami najgorszy okres- święta. postanowiłam nic nie piec żeby mnie nie korciło z jedzeniem. w ostatnich tygodniach dziecko najwięcej przybiera, więc muszę być czujna aż do porodu. powodzenia wszystkim :)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam sernik na zimno :) trzeba sobie jakoś radzić ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekolada gorzka zbiła cukier rano poniżej 100! pól godziny przed nią jogurt owczy z karobem.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I super.
    U mnie po wieczornym mleku cukier 89 :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabawna ta cukrzyca. Wczoraj niestety popłynęłam z owocami i nawet coś słodkiego się trafiło... efekt? identyczny jak wtedy kiedy trzymam dietę :/
    Chciałam sobie już zapodać insulinę, ale przeczytałam, że ona jest 24h, a miała być na noc... musze zapytać pani dr. No i przed snem miałam 97, więc się bałam brać, ze za nisko... w ogóle brać coś pierwszy raz na noc to słabo. Kto mnie odratuje jak będę miała zapaść?

‹‹ 2017 2018 2019 2020 2021 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ