X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung insulina na noc jest dlugodziałająca (tak jak pisałaś 24h) ona nie zbije Ci mocno cukrów, pomaga tylko aby nie rosły. Także nie bój się jej brać.
    A po owocach sprawdzałaś po h czy po pół? I jaki wynik? Bo może miałaś skok i po godzinie już był po spadku?

    Sung lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, insulina na noc to insulina długodziałająca. Zajrzałam do ulotki mojej nocnej insuliny (Insulatard) i też jest tam informacja o 24 godzinach.
    Ja żeby obniżyć cukier rano, jadłam przed snem 100ml pitnego jogurtu (owocowego, bo nie lubię naturalnego, mleka itp) z dwoma łyżkami płatków owsianych. U mnie przez większość czasu akurat to się sprawdzało :) Powodzenia! :)

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nam pytanko. Karmię córkę piersią I jestem w 8tyg ciąży. Z córka miałam pod koniec ciąży cukrzyca. Zmierzyła sobie cukier o 6 rano po nakarmieniu córki I wyszło 93. Poszłam spać I wstałam tak jak normalnie. Zmierzylam cukier i wyszło 88. Po jedzeniu cukier ok. Czy to znaczy że moje cukry szaleją w nocy? Czy karmienie piersią może mieć wpływ na poziom cukru.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    Sung insulina na noc jest dlugodziałająca (tak jak pisałaś 24h) ona nie zbije Ci mocno cukrów, pomaga tylko aby nie rosły. Także nie bój się jej brać.
    A po owocach sprawdzałaś po h czy po pół? I jaki wynik? Bo może miałaś skok i po godzinie już był po spadku?

    a nie, po owocach nie badałam. Rano były takie same... tzn dzienne jedzenie nie ma wpływu na poranne, mimo, że dr. mówiła, że ma.
    Dzięki, w takim razie dziś na noc pierwsza dawka.

    Po 2h od jedzenia jest mi słabo. Badam cukier i jest zawsze między 100 a 110. Czyli nie od tego mi słabo, tak?

  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung cukier na poziomie 100-110 nie powinien powodować osłabienia. To coś innego powoduje osłabienie. Może masz anemie? Ja czasem miałam cukier poniżej 70 na czczo lub 2h po posiłkach i nigdy mi od tego nie było słabo :P

    bhywio4p4tz04cne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_Wawa wrote:
    Sung cukier na poziomie 100-110 nie powinien powodować osłabienia. To coś innego powoduje osłabienie. Może masz anemie? Ja czasem miałam cukier poniżej 70 na czczo lub 2h po posiłkach i nigdy mi od tego nie było słabo :P

    chyba nie, sprawdzę przy okazji badań.

  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, zmierz sobie ciśnienie. Może z tego powodu jest Ci słabo i nie ma to związku z porą posiłku.
    natty85 wrote:
    Dziewczyny nam pytanko. Karmię córkę piersią I jestem w 8tyg ciąży. Z córka miałam pod koniec ciąży cukrzyca. Zmierzyła sobie cukier o 6 rano po nakarmieniu córki I wyszło 93. Poszłam spać I wstałam tak jak normalnie. Zmierzylam cukier i wyszło 88. Po jedzeniu cukier ok. Czy to znaczy że moje cukry szaleją w nocy? Czy karmienie piersią może mieć wpływ na poziom cukru.
    http://dietolog.pl/2018/01/cukrzyca-a-karmienie-piersia/
    Z tego artykułu wynika, że ma wpływ na poziom cukru. Karmienie, to wydatek energetyczny i poziom glukozy we krwi spada. Myślę, że warto byłoby się skonsultować z diabetologiem, żebyś wiedziała jak połączyć kp, ciążę i poziomy cukru. Powodzenia! :)

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za szał. Cukier po nocnej insulinie spadł ze 105 do 101.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam, że tak się tu wcinam, al emoże któraś z was coś doradzi... bo dziś się załamałam i popłakałam...
    Nie jestem w stanie przejść testu obciążenia glukozą. Za pierwszym razem zwymiotowałam po 20 min, teraz zdążyli mi pobrać po godzinie i potem zwymiotowałam. Nie umiem nad tym zapanować wstrzymuje wymioty ale no nic z tego :(:(

    Mój maluch jest duży jak na swoj wiek ciążowy i albo mam cukrzyce albo taki jest, ale wahga jest na 93 percentylu. Mam do siebie żal, że nie umiem przjeść tego badania bo boje sie o malucha. Czy moge jakoś inaczej sprawdzić te chlerną cukrzyce?

    Będe rozmawiała z lekarzem ale dopiero po świętach.
    Czekam na ten wynik po godzinie czy juz po nim bedzie mozna stwierdzic czy coś jeest nie tak?
    Na czczo mam dobry cukier ale domyslam sie, że to o niczym nie świadczy...

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Co za szał. Cukier po nocnej insulinie spadł ze 105 do 101.

    Ile jednostek wstrzyknelas? Poprobuj 3 dni jak się nie zmieni to dołóż dwie i znów testuj kilka dni. Niestety tak to działa i do końca ciazy może być tak, że będziesz brała ponad 20j. Ja zaczynałam od 2 i skończyłam na 10, ale u mnie insulina była od 26tc a na koniec wyniki się poprawiły więc schodziłam z dawki

    Sung lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    Dziewczyny przepraszam, że tak się tu wcinam, al emoże któraś z was coś doradzi... bo dziś się załamałam i popłakałam...
    Nie jestem w stanie przejść testu obciążenia glukozą. Za pierwszym razem zwymiotowałam po 20 min, teraz zdążyli mi pobrać po godzinie i potem zwymiotowałam. Nie umiem nad tym zapanować wstrzymuje wymioty ale no nic z tego :(:(

    Mój maluch jest duży jak na swoj wiek ciążowy i albo mam cukrzyce albo taki jest, ale wahga jest na 93 percentylu. Mam do siebie żal, że nie umiem przjeść tego badania bo boje sie o malucha. Czy moge jakoś inaczej sprawdzić te chlerną cukrzyce?

    Będe rozmawiała z lekarzem ale dopiero po świętach.
    Czekam na ten wynik po godzinie czy juz po nim bedzie mozna stwierdzic czy coś jeest nie tak?
    Na czczo mam dobry cukier ale domyslam sie, że to o niczym nie świadczy...

    W takim wypadku dobrze, żebyś zaopatrzyła się w glukometr i mierzyła poziom cukru 1h po rozpoczęciu posiłku. Jak będziesz miała cukier ponad 140 to może to oznaczać cukrzyce. To chyba najlepsze rozwiązanie.

    Ewentualnie możesz kupić glukozę o smaku cytryny w aptece przed badaniem, ale nie wiem czy chcesz po raz kolejny do tego podchodzić :P

    bhywio4p4tz04cne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_Wawa wrote:
    W takim wypadku dobrze, żebyś zaopatrzyła się w glukometr i mierzyła poziom cukru 1h po rozpoczęciu posiłku. Jak będziesz miała cukier ponad 140 to może to oznaczać cukrzyce. To chyba najlepsze rozwiązanie.

    Ewentualnie możesz kupić glukozę o smaku cytryny w aptece przed badaniem, ale nie wiem czy chcesz po raz kolejny do tego podchodzić :P

    Włąśnie pomyśle o tym glukometrze.
    A co do glukozy o smaku cytryny taką właśnie piłam tym razem...efekt taki jak pisałam
    Dziękuje za pomoc.

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Misia1989 nie obwiniaj się, nie każdy daje rade to przetrwać, a podczas swojego badania, które jakoś poszło, ale miewalam gorsze momenty i odechciało mi się słodyczy, spotkałam dziewczynę, która powiedziała, że po badaniu pojechała do Mc na szejka..jak to usłyszałam to.mialam jeszcze większe mdłości.

    A może spróbuj zrobić sobie badanie z krwi-hemoglobine glikowana. Z tego co wiem koleżanka robiła, bo diabetolog jej zlecił żeby upewnić się czy ma cukrzycę, a mi wspomniała o tym badaniu położna jak chciałam iść jeszcze raz zrobić krzywa (odradzala powtorki badania żeby nie podawać kolejnej takiej dawki glukozy dzidzi, tylko ja nie zwymiotowalam więc to wszystko jednak się wchlonelo) . Badanie wskazuję jaka jest średnia glukoza we krwi z ostatnich 3 miesięcy, jednorazowych skoków nie pokaże tak jak krzywa glukozowa, ale jeżeli rzeczywiście masz problemy z glukoza, które przyczyniły się do wielkości dzidzi to powinno chyba coś wykazać, chociaż dopytaj jeszcze ginekologa czy warto robić:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2018, 15:26

    misia1989 lubi tę wiadomość

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18karo18 wrote:
    Misia1989 nie obwiniaj się, nie każdy daje rade to przetrwać, a podczas swojego badania, które jakoś poszło, ale miewalam gorsze momenty i odechciało mi się słodyczy, spotkałam dziewczynę, która powiedziała, że po badaniu pojechała do Mc na szejka..jak to usłyszałam to.mialam jeszcze większe mdłości.

    A może spróbuj zrobić sobie badanie z krwi-hemoglobine glikowana. Z tego co wiem koleżanka robiła, bo diabetolog jej zlecił żeby upewnić się czy ma cukrzycę, a mi wspomniała o tym badaniu położna jak chciałam iść jeszcze raz zrobić krzywa (odradzala powtorki badania żeby nie podawać kolejnej takiej dawki glukozy dzidzi, tylko ja nie zwymiotowalam więc to wszystko jednak się wchlonelo) . Badanie wskazuję jaka jest średnia glukoza we krwi z ostatnich 3 miesięcy, jednorazowych skoków nie pokaże tak jak krzywa glukozowa, ale jeżeli rzeczywiście masz problemy z glukoza, które przyczyniły się do wielkości dzidzi to powinno chyba coś wykazać, chociaż dopytaj jeszcze ginekologa czy warto robić:)

    Dziękuje Karo, włąsnie szperałam w necie i znalazłam to badanie moze skusze sie na nie po swiętach, wszytsko jestem w stanie zorbić żeby to jakoś sprawdzić.

    Strasznie mnie to dobiło,że nie oge tego zrobić jak o tym myśle to mam łzy w oczach bo to ważne i cuzje taką bezradność :(

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prawdę nie przejmuj się, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, jeżeli będziesz musiała powtórzyć badanie krwi to spróbuj myśleć o wszystkim tylko nie o badaniu. Ja jak tylko pomyślałam o tej glukozie to na prawdę miałam odruchy wymiotne, dlatego zaczęłam sobie grać, słuchać muzyki i starać się nie myśleć o tym co wypiłam, może idź z kimś żeby ktoś Cie zagadal. A może hemoglobina glikowana wystarczy:) też połowę ciąży miałam wyrzuty sumienia, że milion rzeczy zrobiłam źle i że wszystkie zle wyniki, infekcje jakie miałam to moja wina, az w końcu musiałam przestać tak myśleć i wiecznie płakać, bo już moja gin i mój mąż prawie oszaleli przeze mnie :) będzie wszystko dobrze, nie jesteś pierwszą ani ostatnia kobieta, która badania nie przetrwała, nawet bez badania ginekolog coś zaradzi, w razie czego ograniczysz cukry i make pszenna, postarasz się trzymać diety nawet tak na zapas(na prawdę nie jest zła), może da Tobie skierowanie diabetologa i tak i będziesz konsultowac cukry, nie martw się na zapas, lekarz jest odpowiedzialny za Ciebie i Wasza Dzidzie i zrobi wszystko żebyscie byli zdrowi:) kiedyś kobiety nie robiły tych wszystkich badań, nie miały usg, dalej w niektórych krajach nie badają pod kątem cukrzycy więc jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że na pewno lekarz jak zobaczy coś niepokojącego to zareaguje i będzie wszystko ok:)

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część!
    OMG, to mój pierwszy post na fioletowej stronie ;-)
    Do sedna: od długiego czasu biorę glucophage xr 2x1000 na IO. Wyniki miałam robione raz, na początku, były na granicy, ale, że mam otyłość brzuszną, a dieta i ćwiczenia nie były moją najmocniejszą stroną lekarz przepisał metforminę. Dobrze się czułam po tym leku - przestałam zasypiać po jedzeniu, mieć napady na słodkie.
    Obecnie jestem w 7 tc (6t4d) lekarz zalecił odstawienie leku. Wcześniej mówił coś o kontynuowaniu leczenia i stopniowym odstawieniu do całkowitego w 12 tygodniu.

    Jakie są Wasze doświadczenia?
    Czy nagłe odstawienie grozi poronieniem?
    Informacje z internetu mnie przytłaczają.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989, nie obwiniaj się, bo nie masz wpływu na to, że nie dajesz rady przetrwać badania. Twój organizm reaguje tak na dużą dawkę glukozy i nic na to nie poradzisz! Tak, jak dziewczyny pisały - kup glukometr. Mierz cukier na czczo i godzinę po posiłkach. Możesz dodatkowo zrobić hemoglobinę glikowaną, ona daje obraz tego, co działo się z cukrem przez ostatnie 3 miesiące, chociaż w ciąży nie jest to idealny wyznacznik.

    Klara Wysocka, ja odstawiłam Metfomax zaraz po zrobieniu testu. Tak kazał mi zrobić diabetolog. Brałam (i teraz znowu biorę) Metformax 500 x2 tab. Też się naczytałam internetu, że to może wywołać poronienie, szczególnie, że już po jednym byłam. Myślę, że nie ma sensu czytać internetu, bo tylko się niepotrzebnie nakręcasz a teraz najważniejszy jest spokój :)

    Klara Wysocka, misia1989 lubią tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny wczoraj późnym wieczorem dostałam wynik i na czczo mam 4,43 mmol/l a po godzinie 8,05 mmol/l nie mam wyniki po 2 h bo Wymiotowałam czy po tym wyniki można już coś powiedzieć? niby na wyniku jest norma 11mmol/l ale nie wiem czy to jest realna norma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2018, 10:20

  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo i po godzinie ok, ale żeby zdiagnozować cukrzycę wystarczy, że jeden z trzech wyników jest poza normą, więc ciężko powiedzieć jak lekarz oceni wyniki bez trzeciego pomiaru :) ale dobrze ze te dwa masz ok!

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18karo18 wrote:
    Na czczo i po godzinie ok, ale żeby zdiagnozować cukrzycę wystarczy, że jeden z trzech wyników jest poza normą, więc ciężko powiedzieć jak lekarz oceni wyniki bez trzeciego pomiaru :) ale dobrze ze te dwa masz ok!
    No właśnie tego się obawiam, że i tak dalej nic nie wiadomo.
    No cóż..dziś wieczorem będe miała glukometr to zacznę sprawdzać jaki mam cukier po normalnych posiłkach, teraz doradzcie czy mam mierzyć godiznę po czy lepiej dwie?
    Jak często można mierzyć taki cukier

‹‹ 2018 2019 2020 2021 2022 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ