X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie słodkie ciąże przezylam
    W sumie jakieś 68 tygodni :) dieta i insulina
    Do doradcy mi daleko ale jestem pełna empatii XD
    Równocześnie się cieszę że ostatnia moja pociazowa krzywa była(w pociazowej) normie

    k878, AnnaIzabela lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Bee_girl Koleżanka
    Postów: 55 95

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja sie witam, na słodkiej stronie :( cukier na czczo ciagle przekroczny (i 115 i 104 jak dzisiaj :( ) w ciagu dnia ok. Najgorzej, ze zbadalam sie bedac w PL na swieta i stad w ogole wiem, ze jest problem, bo mieszkam w UKi tu go nie widza. Moze sie uda przyspieszyc test obciazenia na 16 tydzien (jestem w 9) ale niekoniecznie, wiec praktycznie jestem bez pomocy lekarskiej czy diabetologicznej. Wyposazona w glukometr i paski (pelnoplatne oczywiscie) kluje sie i probuje ogarnac co z czym.
    Jakies miejsca w sieci mozecie polecic gdzie sie doucze o cukrzycy ciazowej? Czy to wszystko opiera sie glownie na tabelce z indeksem glikemicznym ? Skoro codziennie mam na czczo za wysoki cukier tzn. ze przerwa nocna jest za dluga lub to co zjadam nie jest odpowiednie, co u Was sie sprawdza na ostatni posilek ?
    Kamcia witam Cie :) bylam z Toba na wrzesniowkach 2016 :D ale pewnie nie pamietasz, bo malo sie udzielalam, a po aferze z fejkowym kontem jednej z forumowiczek to juz prawie wcale ;)

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee girl
    A jaki miałaś poorzedni nick

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie był problem z cukrem na czczo
    W drugiej ciąży już w czasie staran. Nie robiłam nawet krzywej-ten na czczo wystarczyl do prowadzenia cukrzycy ciążowej
    Mi na czczo nic nie pomagało
    Lecialam na insulinie nocnej
    W drugiej ciąży insulinę odstawilam po 5m klucia tak cukier się poprawil ale jestem pierwszym przypadkiem w karierze mojej diab że insulina poszła w odstawke zamiast zwiekszonej dawki

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam stronę słodkie mamy. Podobno jeszcze na stronie szpitala na karowej są jakieś informacje.
    Też mam problem z porannymi cukrami. Im bardziej restrykcyjnie jem cały dzień tym lepszy cukier rano no i ostatni posiłek jem bez wegli. Ale prawda jest że na każdego działa co innego.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Bee_girl Koleżanka
    Postów: 55 95

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia : Bee85

    To mnie nie pocieszylyscie :( mnie sie udało dostać na jedna wizytę do doabetologa jak byłam jeszxze w PL i tez mowila o tej insulinie nocnej, ze wg niej moje wyniki mnie kwalifikują- robiłam badanie cukru 3x w tym raz krzywa bo nie mogłam uwierzyć w te wyniki na czczo :/ No ale jestem w UK i zastanawiam sie właśnie do kogo teraz uderzać, bo położna powiedziała, ze MOZE uda sie zrobić krzywa wczesniej (oni potrzebują swoją wyniki do potwierdzenia choroby), ale ja sie boje, ze ten 16 tydzien lub nawet pozniej zanim potwierdza i zleca leczenie to bedzie za duzo dla Malucha w brzuchu.

    Hope- a bez węgli to np co?

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co najlepiej jesc na kolacje. Od tygodnia mierze cukier 4 razy dziennie i po posiłkach jest ok ale rano ok 110. Próbuję kombinować z tą kolacja ale jak narazie bez rezultatu.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee np jajka na twardo z odrobiną majonezu i pomidorem. Parowka i ogórki kiszone.

    Kleopatra nie ma jednego sposobu dla każdego. Jedni jedzą bardzo późno kolację, inni wlasnie do 20 Max, jedni piją mleko przed snem, inni wodę z cytryną, kombinuj. Czasem trzeba wziąć insulinę i koniec.

    Bee_girl lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam 35tc. Pożegnałam się już z diabetologiem, a tu drugi dzień cukry na czczo przekroczone. Cukrzyca od 7tc, najpierw sama dieta, później 2mce insuliny na noc i teraz do końca sama dieta.

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba często tak jest że na koniec cukry albo szaleją albo jakby cukrzycy nie było. Ja myślę że teraz małe przekroczenia już nic nie nabroja.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia, ja się zgadzam, że teraz to już spoko, byleby hipoglikemii nie było, albo skoków >200

    w poniedziałek idę wreszcie na krzywą ... trzymajcie kciuki

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    baranosia, ja się zgadzam, że teraz to już spoko, byleby hipoglikemii nie było, albo skoków >200

    w poniedziałek idę wreszcie na krzywą ... trzymajcie kciuki
    Kciuki za krzywą!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wyniki:
    na czczo 88
    po 1h 157
    po 2h 122,8

    czyli jeszcze w normie, ale ta dziadówa szybko się ujawni :/

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Asia_Wawa Przyjaciółka
    Postów: 144 26

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    mam wyniki:
    na czczo 88
    po 1h 157
    po 2h 122,8

    czyli jeszcze w normie, ale ta dziadówa szybko się ujawni :/

    No to super wyniki krzywej masz. Może w tej ciąży cukrzyca Cie ominie. Przecież czasem tak się zdarza. Ja przez to, że w pierwszej ciąży miałam cukrzyce to nie chce zachodzić w kolejną. Tak się zniechęciłam do ciąż.

    bhywio4p4tz04cne.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna krzywa! Gratuluję!

    k878 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, chociaż mam inne zdanie. Wyniki są wyraźnie gorsze niż w krzywej po porodzie. Będę się kłuć co jakiś czas żeby mieć rękę na pulsie.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne że są gorsze. Jesteś w ciazy więc organizm inaczej reaguje na glukoze Ale i tak sobie dobrze radzi :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moze Wy mi pomożecie:-) Jestem w 9tc, dwa tyg temu cukier na czczo wyszedł mi 92,lekarz nastraszyl cukrzyca ciazowa i kazał zrobić krzywa... Dzis robilam i wyniki wygladaja nastepujaco:

    na czczo 86
    po 1 godz 115
    po 2 godz 71

    Ten wynik po 2 godz jest normalny? Naczytalam sie internetow, ale malo z tego rozumiem...

    eikts65gz0i70ci6.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    Hej dziewczyny, moze Wy mi pomożecie:-) Jestem w 9tc, dwa tyg temu cukier na czczo wyszedł mi 92,lekarz nastraszyl cukrzyca ciazowa i kazał zrobić krzywa... Dzis robilam i wyniki wygladaja nastepujaco:

    na czczo 86
    po 1 godz 115
    po 2 godz 71

    Ten wynik po 2 godz jest normalny? Naczytalam sie internetow, ale malo z tego rozumiem...

    Coś mi się w głowie kołacze, że po dwóch godzinach powinno być 60-90, ale nie pamiętam gdzie to wyczytałam i nie mam nic na potwierdzenie tej tezy :) ale generalnie wyniki bajka, lepsze niż u mnie 3 miesiące po porodzie XD

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
‹‹ 2021 2022 2023 2024 2025 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ