X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 27 maja 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z żyły mam zawsze nizszy niz z palca

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, wiecie co, życzę sobie i każdej z Was żeby ta cholera nas ominęła, ale jak się ruch zrobił na wątku to od razu raźniej.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, od razu lżej jak się można pożalić cukrami, ale też i usłyszeć słowa otuchy. Daj znać jutro jak Twoja krzywa!

    Ja jestem po wizycie u diabetologa. Dopóki nie mam krzywej to wynik po godzinie powyżej 140 nie może być traktowany jako prognostyk cukrzycy. Ale oczywiście mam się kontrolować. Mam dociągnąć do 24 tygodnia i zrobić krzywą, tak więc parę ładnych tygodni niepewności przede mną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 19:02

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i usłyszałam, że Contour TS jest przestarzały i mam mierzyć na Contour Plus.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, ja mam Contour Plus One, to chyba wogóle cud techniki 😂

    Dziewczyny jak jest z porodami teraz przy cukrzycy? Bo w II 2017 mówili mi, że przy diecie obojętnie jaki stopień ref, a przy insulinie, że musi być 3. Zmieniło się coś?

    Znalazłam inną poradnię, która ma podpisany kontrakt z nfz 35km ode mnie. Dzwonię zapytać czy mając skierowanie i będąc w ciąży jaki termin jest najbliższy.
    Pani do mnie, że jak jestem w ciąży to teraz jest nowa ustawa i że bez kolejki wchodzę. Mam pojutrze przyjechać ze skierowaniem i diabo mnie przyjmie między pacjentami 😉

    k878 lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodziłam w 2016 i 2018 z cukrzyca na insulinie (tyle ze w 2018 w dniu porodu insulina odstawiona po kilku miesiacach) i nigdy nie słyszałam o takich wytycznych
    rodziłam (cc) w szpitalu z 1.stopniem i nie wyobrażam sobie aby miało byc i teraz inaczej

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i u mnie tez do gabinetu wchodzi cięzarna-pacjent, ciezarna-pacjent
    pacjenci maja numerki, cięzarne nawet nie, ale jesteśmy tak zapisywane, ze przypada jakby jedna na godzine, ja biore zawsze 8 rano-by być pierwsza ;) ostatnio i pacjenta nie wpusciłam

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś jeszcze ma jakieś dane od np diabo?

    Mi ginka, położna i diabo mówili w ostatniej ciąży, że przy insulinie podczas sn musi być poród III stopnia ref.
    Natomiast przy diecie niby można było w I, II lub III st rodzić sn.

    Ja muszę na wizycie popytać, ale znając życie zapomnę 😅

  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie pomogę, nie orientuję się w temacie. Mogę gina zapytać na wizycie 4 czerwca, ale go tej pory już pewnie będziesz wiedzieć.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w poradni ciężarne dostają numerek z napisem poza kolejnością. Niestety nastroje są jakie są, raz się z Panią wykłócałam, bo wręcz na mnie napadła z pretensjami. Ja tam jestem ugodowa raczej, ale wszystko ma swoje granice. O dziwo to kobiety raczej ostentacyjnie okazują niezadowolenie, panowie są zazwyczaj bardziej wyrozumiali.
    Dziś byłam prywatnie, więc też na innych zasadach, ale jak wyjdzie mi ta diablica to też będę standardowo do poradni chodzić, bo nie sposób wszystkiego załatwiać prywatnie.
    U mnie dziś pomiar po kolacji różny o 18 jednostek, to chyba sporo. Oczywiście na TSie niżej, na Plusie wyżej.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, ja to miałam na papierze ze szpitala który się zajmuje cukrzyca ciążowa. Jak znajdę to wrzucę.

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pol godzinie od glukozy mam na glukometrze 159...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierz. Poczekaj na wyniki. Stresem sobie podniesiesz. Szkoda nerwów, będzie i tak co ma być.
    Ja dziś od 4 na nogach, mój syn nie jest dziś łaskawy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 07:54

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na krzywej glukometr niezle mnie oszukał

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po godzinie 210 :D

    Nie No, nie stresuje się. Właśnie o to chodziło żeby mi wyszła ze jest. Bo jakby wynik był Ok a za tydzień już nie to już wole mieć kwity i lepsza opiekę.

    A nasza bambaryla ostatnio czasami przesypia cała noc do 5-5:30. Daje smoczka i jeszcze pol h pospi. Wczoraj i dziś tak było. Miodzio, jakby tak spała już zanim się druga pojawi to by było super.

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz to niestety pogardził smoczkiem od samego początku, tylko cycek uznawał. Jeszcze do marca tego roku w nocy jechał co 1,5 godziny max, taki stan rzeczy od 6 tygodnia życia, po tym jak zaliczyliśmy szpital z zapaleniem pluc. Ja już byłam tak sfrustrowana i wiecznie zmęczona, że tylko wyć się chciało. Od niedawna zaczął nam troszkę lepiej spać, ale wciąż szału nie ma. Już się pogodziłam z faktem, że będę prawdopodobnie dwoje karmić, bo nie sądzę, że chłopak odpuści, ale te noce mnie przerażają.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja straciłam pokarm jak zaszłam w ciąże i przeszliśmy na butle. Prawie natychmiast z 3 pobudek w nocy zeszło na 2, potem jakos na 1. Od miesiąca tak raz na tydzień prześpi nockę, tylko rano wcześniej się budzi i jest szalenie głodna.
    I wiesz co, zastanów się z tym karmieniem czy to nie za dużo dla Ciebie. Tez musisz jakos funkcjonować. I w ciazy i potem z noworodkiem.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze? Ja w ogóle nie planowałam karmić tak długo, jak skończył rok próbowałam go odstawić, bo naprawdę ledwo żyłam, byłam jednym wielkim kłębkiem nerwów. To już mnie wykańczało, dniem i nocą wiecznie ten cyc i cyc. Ale problem był taki, że młody nigdy nie pił z butelki, próbowaliśmy go nauczyć jak zaczęliśmy rozszerzać dietę i niestety, wszystko ze smoczkiem było fuj. Krótko pił z niekapka, a potem z bidonu ze słomką. To znacznie utrudniało ewentualne zastąpienie piersi. A i niestety mleko modyfikowane wypił może z raz, przepraszam za wyrażenie, prawie na porzygu. W nocy przy próbie nie dania piersi były takie awantury, że się śmialiśmy z mężem, przez łzy, że sąsiedzi policję lub pomoc społeczną będą wzywać. I zrezygnowaliśmy. Jakoś od kwietnia sam zrezygnował z karmień za dnia, zostały te wieczorne, nocne i nad ranem. Widzę, że tego mleka coraz mniej, praktycznie tylko w jednej piersi, więc ta laktacja też nie jest taka jak była. Mnie tak bolą piersi przy karmieniu, że marzę, żeby się to skończyło. Marzę o chociaż miesięcu przerwy, zanim drugie się dossie. I mam nadzieję, że nie będzie aż takim ssakiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 09:06

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, to ciężko. U nas najpierw tydzień dostawała pusta pierś i jej nie przeszkadzało ze nic nie leci, potem któregoś dnia najadłam się serka homo a mała alergiczka wiec już się bałam ze a nuz coś poleci i będzie cierpieć przez moja głupotę. Po prostu dostała butle i chwyciła. Współczuje. Z drugiej strony w takim wieku jeśli wszystko je to nie musi pic mm. Nasza alergiczka to bym kręćka dostała żeby wapń dostarczyć. Dzielna jesteś, kobieto. I jeszcze boli przy karmieniu??? Oby facet dorósł do odstawienia jak najszybciej!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby! Będziemy na pewno jeszcze próbować chłopa odstawić, zobaczymy, jak się to skończy. Na szczęście produkty mleczne lubi, więc nie powinno być problemów z tym, że nie pije mm. Chociaż tak mnie kusi, żeby spróbować tego mleka Smilk, macie jakieś doświadczenia?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
‹‹ 2034 2035 2036 2037 2038 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ