X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    Dla mnie często gin nie mają tej wiedzy odnośnie cukrzycy...
    Mają wiedzę ogólną, często starą. Nie działają w złej wierze, często w głowie maja obraz co i jak było "kiedyś"
    A "Kiedyś" na czczo norma byla 120 a pacjentki rodziły zdrowe dzieci...hipertrofia często nie była kojarzona z cukrzycą...
    Choć ufa się swoim lekarzom, moim zdaniem na pewne sprawy trzeba przymknąć oko

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też w sumie dieta zmienia tylko rozkład posiłków i ich regularność. Co jest akurat dobre. Poprzednio przed krzywą jadłam mało węglowodanów, dzień wcześniej tyle co kanapka na śniadanie i wyszedł wynik powyżej normy. Cały czas się zastanawiałam potem, czy to nie przez to częściowo. Bo niby 3 dni przed badaniem powinno się jeść minimum 150 g węgli dziennie.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znam wersję by jeść jak codziennie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ogólnie tak. W ciąży słyszałam nawet o 170 lub 190. Ale faktycznie dajecie radę zjeść tyle węglowodanów?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jem tyle ile wlezie i ile potrzeba by nie mieć ketonow
    Jem mało 😉
    Ale ilości nie znam

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Z córka pod koniec miałam wrażenie ze mogę tylko twaróg i ogórki kiszone.
    Hope, walizka spakowana?
    Nie 😜 czekam na zamówienie z apteki i jeśli dojdzie do piątku w weekend się spakuje. Z córką się jakoś wcześnie pakowalam i przenosilam ciążę 😉 teraz zrobię to 2,5 tygodnia przed rozpruciem 😊 za to dziś montuje łóżeczko i już będę miała wszystko zrobione 😊

    kark zakamuflowany na maksa, k878 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka, mi lekarz o wpływie diety na wyniki powiedział tyle żeby ze trzy dni przed krzywa jesc „normalnie”

    Aha, No i ja węgli ani WW nigdy nie liczyłam. Z córka jadłam węgle do każdego posiłku tylko te złożone i max 3 łyżki, jadłam żeby się najeść. Miałam 3 śniadania (No dobra na trzecie były owoce z jogurtem) obiad podwieczorek i kolacje. Drugiej kolacji nie jadłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 20:23

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Obalilam właśnie picolo 😁 pół picolo 😂😂
    Zdrowa genetycznie córeczka❤

    Wielkie gratulacje! Bardzo się cieszę! Aż mi się moje wyniki z synkiem przypomniały :)

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka wrote:
    No ogólnie tak. W ciąży słyszałam nawet o 170 lub 190. Ale faktycznie dajecie radę zjeść tyle węglowodanów?
    czekaj bo nie rozumiem. Miałaś już jedną krzywą i stwierdzoną cukrzycę, czy nie miałaś i sama sobie cukry orientacyjnie mierzysz?

    FNh9p2.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam w poprzedniej ciąży, wyszła właśnie przy obciążeniu glukozą. Jak zaszłam teraz w ciążę, mój gin optymistycznie założył, że byłam wówczas przesterydowana i to zaburzyło gospodarkę węglowodanów. Nie widział potrzeby robienia tej krzywej na początku obecnej ciąży. Temat gdzieś natrętnie powracał w myślach, im bliżej krzywej, tym bardziej. Zaczęłam mierzyć około dwa tygodnie temu, żeby zobaczyć, jak to z tymi cukrami jest. Krzywa przede mną, niestety.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, na wątku z moim miesiącem dziewczyny padają jak muchy, co kilka dni któraś w szpitalu z krótka szyjka itp. Aż się na usg dodatkowo umówiłam...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też, idę za dwa tygodnie. Jakoś też tak mnie niepokój dopadł.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie straszcie bo mnie brzuch ciągle boli... Ale tydzień temu na usg było wszystko ok. Już nam wystarczy tych komplikacji :/

    FNh9p2.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ból brzucha to norma. Najgorzej jak chodzę, tak mnie rwąco boli po bokach, że muszę przysiąść. Z synem miałam to samo, tylko jeszcze zahaczało o pachwinę i całe udo, to była masakra. Musiał coś chyba uciskać.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z córka 4 mce miałam drętwiejącą nogę jak chodziłam, stałam, za długo siedziałam. Teraz to samo ale doszedł ból taki nerwoból od kręgosłupa, tak samo przy staniu i chodzeniu. A dziś na dworze mała mi zwiała zaraz po przewijaniu na ławce i się zerwalam z tej ławki za nią. Normalnie zgieło mnie w pol. Nospa, magnez i się ruszam minimalnie ale tak sobie pomaga. Normalnie sobie wykrakałam.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878, wszystko ok? Może coś naciągnęłaś tym gwałtownym ruchem. U mnie cukry coraz gorsze, wczoraj rekord 159 po kanapce i łyżce sałatki warzywnej. A dziś po standardowej ilości chleba 138. Po prostu super.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka wrote:
    k878, wszystko ok? Może coś naciągnęłaś tym gwałtownym ruchem. U mnie cukry coraz gorsze, wczoraj rekord 159 po kanapce i łyżce sałatki warzywnej. A dziś po standardowej ilości chleba 138. Po prostu super.
    Takie wyniki mocno dołują :( u mnie dziś 147 po spaghetti bo okazało się, że do passaty pomidorowej dodany był cukier :|

    FNh9p2.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraź sobie, że mąż kupił mi z dobrej woli kabanosy. Czytam etykietę, a tam mnóstwo cukru... Patrzę na skład, dodana glukoza. Ręce opadły.
    Ech, powiem Wam, że łapię doła. Mam korbę, że mała nie będzie rosnąć, cukry też niezbyt dobrze rokują na przyszłość. Syn daje czadu. Odechciało mi się dziś wszystkiego.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Ok, pojechałam na IP bo nie przechodziło, Nospa, magnez i odpocząć.

    Turkaweczka, nie łap dola, spróbuj zmienić chleb albo dołóż ogórka kiszonego.salatka warzywna taka tradycyjna? Ugotowane warzywa korzeniowe + groszek i kukurydza z puszki?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze, że nic poważnego się nie stało. Tak, ale może z jednym ziemniakiem na całą porcję i bez kukurydzy. Ogórki jem praktycznie do wszystkiego, albo kiszone albo małosolne. Po chlebie było ok, widać po prostu, że się wszystko chrzani, jeszcze się stresuje tymi pomiarami, co na pewno robi swoje. Dziś po śniadaniu 130, więc też nie jest rewelacyjnie. Od 3 dni tendencja nieciekawa, więc to raczej nie jest przypadek. Przed każdym posiłkiem się stresuję, jak tylko jeść zaczynam. Boję się jeść cokolwiek już. Coś czuję, że krzywa będzie kosmiczna. Przepraszam, że Wam marudzę, jakoś siadłam psychicznie w tym tygodniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2019, 08:34

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
‹‹ 2040 2041 2042 2043 2044 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ