X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka, tydzień to nie powód do paniki. Ponad dwa to problem. 23 centyl to dobry wynik. Hipotrofie się rozpoznaje chyba poniżej 10 centyla. Witaminki bierzesz jak trzeba?

    kamciaelcia, kark zakamuflowany na maksa lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878
    niechcacy polubiłam ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukry po posiłkach mam różne, bywają czasem 90 parę, ale głównie w przedziale 110-120 parę, trzy razy mi wyrzuciło 140 parę. Z synem mniej jadłam, cukru powyżej 140 nie miałam ani razu. A zawsze był powyżej 50 centyla. Witaminy biorę, ale prosty zestaw, kwas foliowy, Wit D, magnez, jod i kwasy dha. Osobno jeszcze żelazo.
    Mnie sam ten centyl nie przeraża, jako taki. Tylko to, że jest spory spadek na tej siatce centylowej. Może być tak, że taka będzie natura małej, może być z tych mniejszych dzieci, choć syn kloc. Ja jestem nieduża, metr 153. Ale martwię się, czy to nie będzie jakaś tendencja spadkowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 21:49

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    A co lekarz na to?myślę że nic...wyluzuj
    Dzieci rosną skokowo
    A cukrzycowy bywa brzuszek,(za duży za mały)ale to nie jest takie"proste"że przez niskie cukry
    Inaczej by przy hipotrofii kazali więcej jeść
    My tu kciuki trzymamy
    Wszystko jest i będzie dobrze

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obalilam właśnie picolo 😁 pół picolo 😂😂
    Zdrowa genetycznie córeczka❤

    kark zakamuflowany na maksa, k878, Kazio14 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!👍🍾😁

    Lekarz w sumie nic na to. Tylko zapytał, ile syn ważył jak się urodził i skwitował, że to będzie raczej z tych mniejszych dzieci. U mojej koleżanki zaczęły się pomiary na połówkowych rozjeżdżać i okazało się po 30 tygodniu, że jest blada dupa, bo mała przestała rosnąć. Posypały się przepływy. Trochę się spięłam i spanikowałam, to fakt.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za mną Leszek mojito 0,0 chodzi, jutro chyba się skuszę w te upały. I testowałam arbuza, w poprzedniej ciąży bałam się jeść, a tu cukier elegancki. Dziś byłam taka jakaś podminowana po tej wizycie, ze prawie się złamałam na zakupach, pączki tak się do mnie uśmiechały z witrynki... 😏 ale zdrowy rozsądek zwyciężył. Najbardziej mi szkoda lodów, w te upały spacer z ludzikiem to by było to.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak bananow się bałam ;)
    Jadłam codziennie w poprzedniej ciąży
    Synek lubił espumisan(smak bananowy) 😂
    Będzie dobrze

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia super, doświadczysz tej radości kupowania sukni balowych 😄

    Turkaweczka, spoko. Teraz przesunięcie o 0.1mm to już zmienia wynik. Zresztą nie każde dziecko musi się rodzić 4kg Tak jak mówią dziewczyny - najważniejsze to sprawdzić czy następnym razem nie zwolni jeszcze bardziej i sprawdzać przepływy.
    U mnie syn na każdym usg wychodził starszy o kilka dni, 2h przed cc szacowana waga 3600, urodził się 2930 😂
    Za to najmłodsza "cukrzycowa" od chyba 25tc zwolniła, tak właśnie tydzień do tyłu, czasami więcej, a urodziła się 3120 😊 Też panikowałam po każdym usg, że to przez dietę tak słabo rośnie, a tu się urodziła dziewczynka większa niż jej braciszek bez.diety c. 😉

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kobitki za słowa otuchy!

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A doradźcie jak z tą krzywą, robić zaraz jak stuknie 24 tydzień, czy tuż przed wizytą w 26?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka
    niby im pózniej tympewniej-wieksze łozysko
    ale moim zdaniem jak ma wyjsc to wyjdzie mimo wszystko
    ty wiedziałabys-i działała-wczesniej

    kark
    znam smak tych balowych sukienek ;)
    tym bardziej Małgosia wyczekana

    kark zakamuflowany na maksa lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka wrote:
    A doradźcie jak z tą krzywą, robić zaraz jak stuknie 24 tydzień, czy tuż przed wizytą w 26?
    Turkaweczka ja w ciąży z Basią robiłam w 21tc, bo ginka się rąbnęła i i tak cc wyszła 😒 Także też jestem zdania jak kamcia - jak ma wyjść to wyjdzie.

  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, a pisałaś wcześniej, że dieta może zafałszować wynik. W sensie zawyżyć czy zaniżyć?

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam! Jadłam wczoraj na kolację u znajomych bułeczki twarogowe, cukry fajne, roboty 5min, więc wzięłam przepis. Wrzucam jakby ktoś chciał spróbować 😉
    Kostka chudego twarogu
    Szklanka mąki orkiszowej
    2 jajka
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    0.5 łyżeczki soli

    Tylko ustawień piekarnika nie znam 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2019, 08:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    turkaweczka wrote:
    Kamcia, a pisałaś wcześniej, że dieta może zafałszować wynik. W sensie zawyżyć czy zaniżyć?
    Turkaweczko dlatego ja teraz nie chcę robić. Już w 5tc miałam cukry na czczo 105 z krwi, więc od 20 tygodni się kłuję i jestem na diecie. Wszystko jest teraz ładnie, wyskoki mam tylko jak zgrzeszę raz za czas, więc nie zamierzam obciążać siebie i boba.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    W sumie nie ma jednej odp jak dieta wplywa bo w sumie dla kazdej dieta oznacza co innego-więcej lub mniej węglowodanów
    Ja np jem ich wiecej i regularniej
    No i odpadaja rzeczy mączne(bo zwolenniczka slodyczy normalnie nie jestem)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam wczoraj z ginem. Powiedziałam wprost, że dostałam jakiegoś świra z tymi cukrami. Zapytał, jakie to cukry. To mówię, że w okolicy 140 parę się zdarzyły. A on na to, czy po dwóch godzinach. Ja, że po godzinie. No i usłyszałam, że to dobre cukry i absolutnie nie świadczą o cukrzycy ciążowej. I jak już nie wiem, co robić. Trzymać dietę i iść na krzywą. Czy jeść normalnie, czyli w moim wypadku ciut więcej, bo produkty takie same, u mnie dieta cukrzycowa nie zrobiła pod tym względem rewolucji. I tylko mierzyć pro forma i nie świrować.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo wiecie taka abstrakcja, u kobiety w ciąży 150 po godzinie (bez cukrzycy) ok i nie szkodzą? A u tej w cukrzycy już nie ok i szkodzą? Takie to dla mnie nielogiczne.

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkaweczka
    Dla mnie często gin nie mają tej wiedzy odnośnie cukrzycy...
    Mają wiedzę ogólną, często starą. Nie działają w złej wierze, często w głowie maja obraz co i jak było "kiedyś"
    A "Kiedyś" na czczo norma byla 120 a pacjentki rodziły zdrowe dzieci...hipertrofia często nie była kojarzona z cukrzycą...
    Choć ufa się swoim lekarzom, moim zdaniem na pewne sprawy trzeba przymknąć oko

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2039 2040 2041 2042 2043 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ