X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878, z glukometru na czczo zawsze za wysoko (z żyły poniżej 90), po posiłkach różnie ale przeważnie w normie, czasem zdarzają sie odchyly 150-160...

    Diabetolog kazala mierzyc glukometrem i jak sie beda utrzymywac za wysokie wyniki zwlaszcza na czczo to przyjsc po insuline, ale to tez bez sensu jesli z zyly jest ok a glukometr zawyza 🙄

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziwne jest to dawanie insuliny na podstawie wyników z glukometru, który jak wiadomo ma dużą granicę błędu. Tutaj miałoby sens tylko położenie w szpitalu na jakiś tydzień i badanie cukru z żyły. Tylko z drugiej strony jak tu utrzymać wyniki w normie na diecie szpitalnej, i tak źle i tak niedobrze.

    FNh9p2.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale nie można zakładąc ze glukometr az tak oszukuje
    ja swoim sie nie rozczarowałam
    jak mam na czczo wysoki-na gluko równiez
    jak mam w normie to i glukometr ja pokazuje

    AnitaK lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś i ja miałam wizytę u diab
    po 6 tygodniach ;) tak wyszło
    pochwały i pochwały (za profil lipidowy, wyniki-nawet z pzekroczeniami)
    ale! mam zmniejszyc insuline na noc ;) za dobre wyniki

    AnitaK, k878 lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    ale nie można zakładąc ze glukometr az tak oszukuje
    ja swoim sie nie rozczarowałam
    jak mam na czczo wysoki-na gluko równiez
    jak mam w normie to i glukometr ja pokazuje
    Tak, tylko że np moja diabetolog zakłada, że blisko 140 albo blisko 90 to juz przekroczenie. Dlaczego zakłada, że glukometr tylko zaniża? Wiadomo, tez się tych wyników trzymam i z żyły nie sprawdzam ale uważam, że na podstawie jednego wyniku 91 siać panikę i dawać insulinę to też przesada. U "normalnych" cukrzyków się tak nie robi.

    FNh9p2.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie raz padalo że jeden lekarz jest nadgorliwy A drugi olewczy. Wiadomo że najlepszy ten po środku. Jednak nie zawsze jest możliwość wybierac (U mnie jest tylko 3 diabetologow w mieście wojewodzkim i żaden nawet prywatnie nie przyjmuje)
    Ale bywaly i zmiany lekarzy
    Bywaly insuliny za przekroczenia o 1j.
    Bywało przemilczenie krzywej ponad norme...wtedy trzeba siebie w tym odnaleźć
    Moja diab uważa że pojedyncze skoki nie budzą niepokoju, liczy się tendencja
    Np cukier rosnący po wszystkim, o jakiejś stalej porze...
    Dla mnie insulina to wygoda...ale fakt-moje cukry na czczo były wysokie każdego dnia. I nie martwię się teraz kazdym porannym pomiarem. Insulina nie szkodzi ale wysokie czeste cukry

    Normalny cukrzyk nie szkodzi tworzacemu się/rosnacemu dzieciaczkowi
    Normalny cukrzyk może kombinowac z lekami, ziolkamu A i tak nie raz swiadomie zgrzeszy serniczkiem
    Ja po niefajnych zyciowych doświadczeniach jestem zdania że lepiej wyolbrzymic niż zignorować...Dla siebie tego nie robie
    Jednak z czasem poukladalam to w głowie
    Stres cukier też podnosi i trzeba czasem odpuścić. Przesada (W każdą strone)nikotyna dobre nie wyjdzie

    A glukometr służy kontroli, nie jest to sprzet diagnostyczny

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    ale nie można zakładąc ze glukometr az tak oszukuje
    ja swoim sie nie rozczarowałam
    jak mam na czczo wysoki-na gluko równiez
    jak mam w normie to i glukometr ja pokazuje
    No u mnie akurat zawyza, jak z żyły bylo ponizej 90 to w tym samym czasie na gluko ok. 100.

    Zastanawiam sie nad konsultacją u jeszcze jakiegos lekarza, choc boje sie ze jak dostane trzecia opinie to calkiem zglupieje :P

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale insulina tez nie jest obojętna dla organizmu tak jak i wysokie cukry, dlatego uważam, że jej wprowadzenie powinno być ostatecznością. Skoro tak ostrożnie wprowadzą się ją w cukrzycy typu I czy II to tym bardziej ostrożnie powinno się to robić u kobiety w ciąży, bo tam jeszcze drugi mały organizm dochodzi. Insulina może zaszkodzić, o hipoglikemię nie trudno, pomijam nieznane długofalowe skutki dla noworodka, nie ma chyba takich badań. Nie mówię, że to zło, tylko że jest wprowadzana w Polsce zbyt ochoczo. Z tego co wiem w Niemczech jest norma rano do 95 a nawet jak są przekroczenia to analizuje się dietę a nie od razu wali zastrzyki, ogólnie na zachodzie nie rwą się tak do farmakologii jak u nas.

    FNh9p2.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innym razem może zanizyl
    A 90/100 to jak najbardziej w granicach bledu glykometru
    Im wyzszy wynik tym rozrzut wiekszy
    Ja mam poczucie że mój gluko jest miarodajny
    Zazwyczaj zanizal (o kilka j. Więc norma) A na krzywej np zawyzyl

    Dziś na czczo pokazal 68
    Z krwi-ale po dluzszym czasie-74

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własna insulina dzialamy codziennie
    Ta wstrzykiwana to tzw ludzka
    Wysokie cukry szkodza- nie mam na myśli makrosomii
    O insulinie nigdy nic nie slyszalam

    Ale już pisalam
    Niejedna tu nie pogodzila się ze swoim losem cukrzyczki
    I mamy czas kiedy pacjent madrzejszy od lekarza
    Więc po jakiego kija udawac leczenie??

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie wprowadzenie insuliny na podstawie regularnych przekroczeń na glukometrze jest zasadne. Bo na tym opiera się nasza kontrola. Co nam da położenie się do szpitala na kilka dni i badanie z żyły jak potem i tak wracamy do pomiarów w domu. Przy każdej zmianie dawki ta sama procedura? To nie w polskiej służbie zdrowia.
    A odnośnie insuliny chyba nie bez powodu jest zalecana ciężarnym. Jak dieta nie daje rady to leków nie dają. Widocznie szkodzą (a raczej mogą szkodzić bo takich badań się raczej nie prowadzi) bardziej. A dla mnie lepsza insulina niż głodówka. W pierwszej i drugiej cukrzycowej ciąży za wszelką cenę kombinowałam, jadłam jakieś dziwaczne chleby. Teraz nie zamierzam się zadręczać. Chcę jeść normalny żytni chleb bez polepszaczy, z dobrym składem a nie jakieś dziwactwa w imię dobrych cukrów

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zgadzam z Audreyyy, dla mnie przepisanie insuliny na podstawie dwóch malutkich! przekroczeń, bez oznak tendencji, jest niepojęte. Chyba, że istnieją jakieś dodatkowe okoliczności, o których nie wiemy, na podstawie których lekarz stwierdził, że tak będzie lepiej. Jeśli trzeba to idź do dwóch innych diabetologów po drugą opinię.

    3uqruv0.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I TAK SIE CHODZI DO LEKARZY KTÓRYCH PODEJSCIE NAM ODPOWIADA :) TAKIE SZUKANIE WYGODNYCH NAM LEKARZY
    TEZ TO JUZ TU BYŁO
    MOZNA IŚC I DO DZIESIĘCIU

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dieta dieta, z tymi nockami i przekroczeniem na czczo jest chyba trudno. Nie wiem bo ja na czczo miałam 2 dosłownie przekroczeni na cała ciąże. I to rzędu 92.

    Glukometr mino wszystko jest chyba miarodajnym narzędziem, po to go mamy żeby się nim kierować. Zawsze można sprawdzić płynem albo porównać z żyłą.

    Na podstawie dwóch przekroczeń wprowadzać insulinę to chyba jednak przesada. U mnie lekarz kazał wrócić po tygodniu.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wprowadzanie insuliny przy dwóch minimalnych przekroczeniach jest bez sensu. Powinno się patrzeć na tendencję i okoliczności towarzyszące (np w trakcie choroby cukry mogą być podwyższone). Chodzi mi o to że bronienie się przed insuliną na siłę np. kombinując z jakimś dziwnym czy chrupkim pieczywem albo głodząc się jest zupełnie absurdalne i wstyd przyznać ale w dużej mierze znam to z własnego doświadczenia.
    A czemu cukrzycy poza ciąża dostają w pierwszej kolejności leki to nie mam pojęcia. Może dla ich wygody, może taniej jest zrefundować leki niż insulinę, nie wiem. A co do norm za granicą... Cóż trzeba się pogodzić z naszymi albo tam się przeprowadzić. Ale miałam znajomą z cukrzycą ciążowa w Niemczech i z tego co opowiadała tam dają insulinę właśnie po to aby kobiety mogły normalnie jeść tzn zgodnie z dietą, zdrowo ale nie ograniczać się dla samych wyników. Wydaje mi się że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i czasami ciężko pogodzić się z diagnozą.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio, ja z kolei słyszałam o lekach obniżających cukier ze jeśli ktoś brał przed ciąża to kontynuuje, a jeśli nie, to nie wprowadzają w ciazy. Np metformina. Ja tez się broniłam przes insulina i się wybroniłam. Miałam swój chleb i mnóstwo posiłków ale generalnie jadłam urozmaicone i zdrowe posiłki, żadnego chrupkiego pieczywa czy sojowego niskiego ig.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Kazio, ja z kolei słyszałam o lekach obniżających cukier ze jeśli ktoś brał przed ciąża to kontynuuje, a jeśli nie, to nie wprowadzają w ciazy. Np metformina. Ja tez się broniłam przes insulina i się wybroniłam. Miałam swój chleb i mnóstwo posiłków ale generalnie jadłam urozmaicone i zdrowe posiłki, żadnego chrupkiego pieczywa czy sojowego niskiego ig.
    Tak. Moja koleżanka brała przez całą ciążę
    metformax. Źle się wyraziłam. Chodziło mi o sytuacje gdzie nie było innych wskazań do tych leków i nie były brane wcześniej. Wiem że są sytuacje że trzeba. Ale bezpośrednio na cukrzycę ciążową nieuregulowaną dietą nie spotkałam się by ktoś dostał leki zamiast insuliny.
    Jak się da w taki sposób jak u Ciebie to wiadomo warto uniknąć. U mnie wywala każdy chleb nawet ten bezpieczny w poprzedniej ciąży. Chyba że z kapustą kiszoną to przejdzie ale nie dam rady tylu miesięcy dzień w dzień jeść kapusty 🤢

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że nie wzbraniałabym się przed insuliną przy ciągłych przekroczeniach, ja mówię tylko o dawaniu jej na wyrost. Mam dwa przekroczenia na czczo od końca marca! Wiadomo, każdy ma swoje sumienie - jeden woli próbować z dietą, inny pakować się od razu w farmakologię, tak łatwiej. Nie mówcie mi, że chcę źle dla swojego dziecka bo wzbraniam się przed insuliną, akurat z nią byłoby mi prościej, kombinowanie z dietą wymaga więcej poświęceń.
    No i cukrzyka typu I ustawia się w szpitalu, więc nie mówcie, że to nie ma sensu.
    Edit: wypowiedź kieruję głównie do kamciaelcia, nie do wszystkich :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2019, 22:14

    FNh9p2.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey, ale Kamcia tez napisała ze pojedyncze przekroczenia nie budzą niepokoju tylko tendencja. A o szkodzeniu dziecku napisała w takim kontekście ze w naszym przypadku trzeba podejść ostrożniej niż w przypadku „zwykłego” cukrzyka.

    Tylko kładzenie do szpitala żeby rozpoznać cukry ma swoje wady. Będziesz tam głównie leżeć, czego w domu chyba nie robisz. A jedzenie dostaniesz szpitalne, sorry ale chleb razowy tylko z nazwy itd, w domu się lepiej wyżywisz. W szpitalu moim zdaniem na 100 proc wyjdzie ze masz przekroczenia i insulina murowana.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem
    A przede wszystkim pogodzić się ze swoim losem cukrzyczki

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2056 2057 2058 2059 2060 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ