X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 22 września 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem kolacje koło 23.i to białe pieczywo ale to mi kazał diabetolog przez ketony. I zauważyłam że jak późno wstanę to cukier jest wyższy ale jednak w normie. Z tego co pamiętam to cukier rano najniższy jest chyba do 8.Powinno się wstać przez tą 8 i najpóźniej 8.30 zjeść śniadanie. Nie stosuje się do tego sama niestety czasem ale chodzę późno spać późno jem a cukier nawet przez 9 mam ok i ketonow brak. Myślę że powinnaś zjeść druga kolacje przerwa nocna 8 h. No i dawka insuliny. Jednak Ty masz duże te cukry więc myske że te 6 j dla Ciebie to nic. Ja jak miałam przekroczenia rzędu 96 czy 94 rano to dostałam 4 j więc myske że musisz to koniecznie skonsultować

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 września 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi normalnie w tygodniu wstajemy koło 6 tej ale wiadomo w weekend człowiek chce odespać ale tak koło ósmej to już byliśmy na nogach i tak koło tej godziny mierzyłam ale jak wieczorem jadłam koło 20 to jednak prawie 12 godzin ,spróbuję coś przegryźć jeszcze przed snem ,zwiększę insulinę i zobaczymy co wyjdzie jutro. A wizytę mam w piątek to zobaczę co mi powie lekarka na ten cukier w cały świat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 20:49

    cf409fc7e7.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1354 1313

    Wysłany: 22 września 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawajoszka zjadłaś na kolację białko (tuńczyk) a biało bardzo długo się trawi i pewnie stąd taki wynik na czczo :)

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 6cs o 3 maleństwo <3
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 22 września 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka spróbuj z tą późną kolacją, może będzie lepiej. Ale podejrzewam że mimo wszystko dawka za niska.
    Na cukry na czczo jak nie pomaga regularne jedzenie, trzymanie diety i kombinacje z porą lub rodzajem kolacji to chyba nie ma wyjścia i czas na insulinę...
    U mnie przez cały tydzień diety absolutny brak ketonów. Wbrew pozorom nie przekraczałam bardzo, głównie po chlebie. I na moim przykładzie widać że da się nawet cały dzień bez chleba przeżyć. Miałam dni że w jadłospisie nie było chleba, węglowodany były w innej formie, jeśli przekraczałam normę to minimalnie a ketonów nie było. Cieszę się że wykupiłam ten jadłospis bo babeczka fajnie rozpisała właśnie różne kombinacje, alternatywy dla kanapek na śniadanie i teraz wiem co mogę, czego nie. I byłam zdziwiona niektórymi rzeczami, sama nie odważyłabym się zjeść niektórych rzeczy a okazały się fajne. Od jutra już sama muszę kombinować.
    Ach i polecam jajka :) jak zjem dwa na śniadanie to i po chlebie mieszczę się w normie ;)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 września 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak normalnie to ja nie jem dużo chleba no chyba że mój jest w domu to czasem jak sobie usiądziemy do śniadania czy kolacji i gadamy to czasem człowiek nawet nie wie kiedy wciągnie sporo tych kanapek ,ale jak go nie ma to zazwyczaj jem w międzyczasie. Teraz staram się pilnować . Co do tych jajek to nie wiem czy forma ma znaczenie ale u mnie jajecznica z kromka chleba żytniego też cukier wybiła ale u mnie to pewnie przez to że na czczo wysoko to po śniadaniu ,co bym nie zjadła też wysoko będzie.
    Jadłospis taki przykładowy dostałam w książeczce razem z glukometrem są tam wartości IG dla różnych owoców ,warzyw ,pieczywa itp i na końcu przykładowe 7 zestawów razem z przepisami. Ale ja nie bardzo mam czas i możliwość się z tymi przepisami bawić. Na razie głównie staram się pilnować żeby jeść regularnie ,znaleźć chleb ,który nie da cukru na poziomie 200 i zrezygnować z białego cukru. Jak mi się uda ogarnąć ta insulinę to może będzie już z górki. Jeszcze pytanie odnośnie tych ketonów ,bo to trzeba mierzyc z porannego moczu a jak ja wstaje do toalety kilka razy i np tak koło 4 ,czasem 5 to czy powinnam w tedy sprawdzać czy jak wstanę po6 tej?

    cf409fc7e7.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 22 września 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jajka są super na cukier ale ile można je jeść. ja staram sie maksymalnie 2 dziennie, to raptem jeden posiłek.

    FNh9p2.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 22 września 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś kiedyś słyszałam że ketony bada się rano, tak jakby najbliżej śniadania, ostatni mocz przed pierwszym posiłkiem.w nocy raczej nie ma sensu.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 września 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tej ciazy tez bez chleba zyje
    jem ostatni posiłek o 20
    ketonów zero bez kombinacji i nawet poczucia, ze rano mogłyby byc
    fakt-zaczynałam od insuliny, ale uregulowało sie wszystko po kilku miesiacach

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 września 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ketonów nie ma-to nie ma i byc nie powinno, niewazne czy 1. czy 4. mocz

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 23 września 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ketonów raczej nie ma więc może choć śniadania spróbuję bez pieczywa. Mam wrażenie że ta insulina to wogole nic na mnie nie działa dziś 115 to ja bez niej miewałam mniejszy cukier rano. Pogadam z tą lekarka w piątek to może ona coś doradzi jak to ogarnąć

    cf409fc7e7.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 23 września 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pamiętajcie Dziewczyny że chleb trzeba czymś zastąpić. U mnie zbyt małe ilości węglowodanów prowadziły do ketonów. Zapchanie się mięsem/jajkami/warzywami to chyba nienajlepszy pomysł. Można pokombinować z owsianką, jakaś kaszą.
    Ja jestem przerażona bo po tym tygodniu obżarstwa mam 0,8kg na plus 😱 niby miałam 3 na minusie ale tempo odrabiania strat mnie przeraża...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 23 września 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po owsiance też był cyrk,co prawda na mleku ale bez niczego żadnych owoców,słodzików ,miodu nic sama gola owsianka na mleku . Naprawdę mam wrażenie że śniadanie w moim przypadku to najlepiej pominąć za to na obiad hulaj dusza. Może by tak spróbować jakieś pieczywo chrupkie typu wasa ?
    Kazio u mnie w 23 tygodniu już było + 10 kg a zaczęło się od początku bo nic nie schudłam żeby móc odrabiać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 18:32

    cf409fc7e7.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 23 września 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka a próbowałaś jedną kromkę chleba z wędliną, do tego warzywa? U mnie to dział, potem po godzinie druga kromka.

    FNh9p2.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 23 września 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tam odradzano chrupkie pieczywo. Jadłam poprzednio od czasu do czasu a teraz nawet nie mam ochoty. Do owsianki warto dodać cynamon. Podobno obniża cukier. Ale nie wiem czy każdy. Ja mam jakiś cejloński czy jakoś tak. Lepiej chyba było po owsiance z pomarańczą i cynamonem (i olejem kokosowym) niż jak dodałam tylko olej i borówki. Ale to też zależy od dnia. Jednego dnia coś służy, innego już wywali...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 24 września 2019, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eudreyyy próbowałam ,zazwyczaj jem śniadanie jak wrócę z przedszkola ale wczoraj rano byłam głodna więc zjadłam kanapke i odwiozlam dzieci, co prawda bez żadnych warzyw nie wiem czy to ma jakieś znaczenie i cukier jak wróciłam 180 ale rano był duży więc pewnie dlatego ,dziś już było 108 na czczo ,albo przypadek albo może już jestem bliżej dawki insuliny dla mnie właściwej.

    cf409fc7e7.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 24 września 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie chyba złamię i wezmę tę insuline bo dzisiaj znowu 99 :( jutro ostatnia szansa, dzisiaj na kolacje gotowane jajka bo tylko po nich miałam ostatnio rano dobry cukier. Mierzyłam ok 3.30 i też było 99 czyli w ogóle nie spada.

    FNh9p2.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 24 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez te parę dni na początku próbowałam chyba wszystkiego i kiszonek na kolację i wodę z cytryną i puzna kolację i wczesna i cuda na kiju ,a widzę że tu nawet insulina za bardzo nie wpływa. A właśnie ,jak z piciem czy picie jakichś większych ilości wody ma wpływ? Podobno picie wody obniża cukier bo rozrzedza krew i wypłukuje cukier .

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 24 września 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie coś dziwnego się wydarzyło mierzyłam cukier 175 pomyślałam że niemożliwe a że dawałam dzieciom ciastko pomyślałam że może coś zostało na rękach umyłam ręce i zmierzyłam jeszcze raz a tam 202 taka rozbieżność ? I któremu pomiarowi wierzyć? Ja rozumiem błąd pomiaru ale może poprostu ten glukometr jest zapsuty?

    cf409fc7e7.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 24 września 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picie dużej (oczywiście bez przesady ;) ) ma dobry wpływ. Czasem jak wiem że bedzie wysoko to wypijam szklankę wody. Nawet jeżeli nie pomaga to i tak zdrowo ;)
    A z tym błędem to nie wiem co powiedzieć... Mam wrażenie że mój przy pewnych wysokich wartościach też zaczyna wariować. Ale sprawdzałam go w przychodni i było 3j różnicy więc chyba jednak nic mu nie jest...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 25 września 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszlam do apteki i dostałam nowy glukometr ,po powrocie sprawdziłam cukier na moim 82 na nowym70 więc różnica jest spora biorac pod uwagę że cukier naczczo mam w okolicach 105-108 to jeśli mój zawyza ,choćby te 12 j to może tak naprawdę cukier jest ok, bo moja lekarka powiedziała że nie musi być dokładnie 90 może by te kilka jednostek więcej i może już nie potrzeba zwiększać tej insuliny. Pogadam z nią w piątek ,pytanie tylko ,jak ten glukometr źle mierzy to czy te pomiary wogole coś wniosą .

    cf409fc7e7.png
‹‹ 2063 2064 2065 2066 2067 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ