X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 25 września 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Iryska widzę ze nasze dzieci rosną podobnie i raczej duże nie będą :)

    Ja boje się tego ze jeśli będę rodzic w zakaźnym to nie będę mieć cc, bo niby wskazań nie mam, pierwsza ciąża skończyła się cc i lekarz dał mi wybór. W innym szpitalu pewnie będzie indukcja.. której bardzo nie chce...
    No to tez jest ciężkie ze nikt nas nie odwiedzi podczas całego pobytu w szpitalu.

  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 25 września 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka mówiła że w normie waga co do wieku. Lepsze mniejsze bo tzn że dobrze cukrzyce prowadzimy😊
    Co do cc to też się tego boję choć 2 cięcia chyba są wskazaniem do 3 ale cholera wie jak to jest gdzie indziej...

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 1 października 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamusie! Jak tam cukry? U nas drugi dzień wariują, coś się chyba kroi 😉

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 1 października 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie na czczo ok, po kolacji coś wariują ostatnio. Po śniadaniu standardowo 130-140 mimo jednej kromeczki chleba. Cały czas mam nadzieję, że poród za chwilę sam się zacznie, bo nie chcę wywoływania 🙈
    Lajla, Ty masz insulinę?

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 1 października 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam insulinę do głównych posiłków. Notatnik do zapisków się skończył wiec mam nadzieję że moja mała się zmobilizuje i wyjdzie do poniedziałku. Ostatnio cały czas chodzą za mną rzeczy których nie mogę zjeść, naleśniki z jabłkami czy powidłami i różne takie małe rzeczy ale może już niedługo🤔😁 dotrwamy dziewczyny, już końcówka

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 1 października 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Lajla ja dzisiaj cały dzień myślę o drozdzowce. Po tym jałowym żarciu tak mi się dzisiaj jawi na horyzoncie, że chyba się skusze.
    Ja dzisiaj zaczynam 39 tydzień, cukry mam wrażenie, że są już niższe po posiłkach. Ale mam takie zgagi, że masakra. Cieszę się, że mam cukry na czczo cały czas dobre, bo nie wyobrażam sobie jedzenia przed snem czy nawet dwie godziny przed. Jem ok. 18-19, idę spać ok. 22 a i tak bywa ciężko. Blee..

  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 1 października 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam fajnie dziewczyny już na dniach jesteście, ja jeszcze trochę ponad miesiąc ale i tak już blisko bo jak przypomnę sobie jak zaczynałam z cukrzycą od 13 tyg to wtedy dopiero była masakra.

    Laila Ty już zaraz zjesz normalnego naleśnika ale ja np ratuje się często na podwieczorek albo drugie śniadanie omletem bądź naleśnikiem na mące orkiszowej, czasem żytniej dla mnie jest pycha a cukier ok. Ostatnio np z dżemem brzoskwiniowym Synka takim 100 % bez cukru a tak z jogurtem naturalnym i jakimś owocem albo serem białym.

  • Spoczko Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 2 października 2020, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Ma ktoś odsprzedać opakowanie metforminy?
    Mail kontaktowy [email protected] lub zapraszam do dodania mnie do przyjaciółek ;)

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 3 października 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczyny u was? Bebetka, Lajla już rozpakowane?🙂

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 4 października 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska, nieeeeeee :) ja się jeszcze toczę. W tym tyg mam ostatnia wizytę u gina i zobaczymy. Pewnie dostanę skierowanie do szpitala. Chyba jednak nie zdecyduje się na poród SN.. bo na pewno byłby indukowany..
    Choć cięcia tez się boje... ale musimy to przeżyć.
    Lajla już w szpitalu ale nie odzywała się jakiś czas, wiec może bardzo możliwe ze już jej dzidzia jest na świecie.

    A u Ciebie Iryska jak sytuacja? Kiedy masz wizytę u gina? Jak cukry?
    Ja szrzecze odpuściłam już trochę dietę :p i mierzenie, mierze rano i jest całkiem ok, diabetolog życzył mi szczęśliwego rozwiązania wiec mam nadzieje ze kończę przygodę z cukrzyca. A tak mnie teraz ciągnie do słodkości jak nigdy.
    Ostatnio mam gorsze dni, strasznie się pice i jestem mega słaba nie mam pojęcia dlaczego.

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 4 października 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, też mam wizytę w tym tygodniu i dostaję skierowanie do szpitala już. Też się boje indukcji, bo to różnie może być, ciężko przewidzieć czy i tak nie skończy się cięciem 😔 cały czas mam nadzieję że samo się zacznie przed przyjęciem do szpitala 😉 Moje cukry średnio, na czczo ok, ale muszę z jedzeniem uważać, bo potrafią zaszaleć. Trzymam kciuki za Lajlę, może ma już dzidziusia przy sobie🙂

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Madzika Przyjaciółka
    Postów: 66 91

    Wysłany: 6 października 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Piszę do Was zanim trafię do lekarza z moimi wynikami. Byłam ostatnio u lekarza (11 tydzień) i zwrócił mi uwagę, że mój wynik glukozy na czczo 96 jest za wysoki i zalecił obciążenie.
    Wyniki:
    Na czczo: 103,7
    Po godzinie : 103,3
    Po 2: 94,3
    Glukoza 75g
    Czy to będzie cukrzyca ciążowa? Czy picie wody przed badaniem mogło mieć wpływ na wynik? Wizytę mam w poniedziałek i się martwię tym wynikiem :/

    9ewns65gs28jdvws.png
    o1483e5e4e9rdcwz.png
  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 6 października 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzika to niestety jest cukrzyca ciążowa, żeby ją stwierdzić wystarczy jeden z tych trzech pomiarów równo lub powyżej normy. Woda nie powinna mieć wpływu na wynik. Ja zawsze pije przed pobraniem krwi i tak mi zalecała nawet pielęgniarka bo inaczej krew słabo leci. Nie martw się, będzie dobrze!

  • Madzika Przyjaciółka
    Postów: 66 91

    Wysłany: 7 października 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1989 wrote:
    Madzika to niestety jest cukrzyca ciążowa, żeby ją stwierdzić wystarczy jeden z tych trzech pomiarów równo lub powyżej normy. Woda nie powinna mieć wpływu na wynik. Ja zawsze pije przed pobraniem krwi i tak mi zalecała nawet pielęgniarka bo inaczej krew słabo leci. Nie martw się, będzie dobrze!

    Dziękuję Ci za odpowiedź ❤️

    9ewns65gs28jdvws.png
    o1483e5e4e9rdcwz.png
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 7 października 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 9 października 😬 i jestem już zestresowana mocno. To moja pierwsza ciąża więc wiadomo nie wiem czego się spodziewać. Jakoś tak mi się wydaje, że urodzę po terminie, ale cieszę się bardzo, że nikt nie chciał mi porodu wcześniej wywoływać

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 8 października 2020, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nimfadorka to już już!!! W piątek :) a co twój gin na ostatniej wizycie mówił?
    Masz jeszcze jakaś wizytę? Zazwyczaj dają w cukrzycy skierowania do szpitala po terminie. Oby u ciebie się szybko zaczęło!!
    U mnie porodówka z powodu covid zamknięta wiec mam mega stresa. Ale jeszcze na poród nic nie wskazuje, wiec muszę myśleć pozytywnie.

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 8 października 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! 5.10. urodziłam córeczkę sn, do ostatniej chwili nie wiedziałam jak to będzie bo nie było rozwarcia przez cały dzień, dopiero wieczorem ruszyło i wszystko się udało. O cukrzycy nie myślałam za wiele w trakcie porodu, owszem miałam kanapki, ale już przy 5 cm rozwarcia nie sposób pilnować pory posiłku. Mała miała cukry mierzone po porodzie już 3 razy i wszystko ok, moje cukry różnie, jeszcze nie wróciły do normy ale też nie mierze systematycznie bo jesteśmy jeszcze w szpitalu i cały czas coś się dzieje i dieta szpitalna też jest conajmniej dziwna

    bebetka.b, sylwia1989, Spoczko lubią tę wiadomość

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 8 października 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Lajla! Super, że dosyć szybko poszło. Teraz odpoczywajcie 🙂 Miałaś indukcję porodu czy samo się rozkręciło?
    Ja idę w niedzielę do szpitala na indukcję, mam nadzieję, że jakoś się uda szybko i bezproblemowo...

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 8 października 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gartaulacje Lajla ale super ze już po :)))) obyście szybko wyszły do domku :)

    Iryska powodzenia trzymam kciuki żeby szybciutko poszło. Ale wiem jakie to jest stresujące. Jeszcze tylko kilka dni i poznasz swoje maleństwo 😘

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 11 października 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska jak sytuacja u Ciebie?
    Kciuki zaciśnięte ✊✊✊✊

‹‹ 2113 2114 2115 2116 2117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ