X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa, super! :-) Dzielna Dziewczyna i jaka waga ładna! <3

    U nas zapalenie oskrzeli się przyplątało także znowu będzie do tyłu z przyrostami :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 19 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, rewelacja! Moja jest na tym samym poziomie. Jak sie trzyma barierki łóżeczka to próbuje iść, ale różnie się to kończy ;-) U nas niestety problem z przybieraniem na wadze. Ostatnio było 6750gr i podejrzewam, że niewiele się zmieniło. Chciałabym zaszczepic tym Bexsero, ale do tej pory pediatra odradzała... No zobaczymy, teraz jest chora więc nie ma tematu.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 listopada 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, a czemu lekarka odradzala bexero? Ja dopiero bede ruszac ze szczepieniami, ale wlasnie bexero mam w glowie, bo meningokokow sie obawiam najbardziej. U mnie poki co dobre wiesci. Kwasy zolciowe troche spadly i teraz tylko sie modle by ta tendencja utrzymala sie. Najgorsze jest to ze cholestaza moze sie rozwinac okolo drugiego roku zycia i przybrac bardzo nieciekawa forme, normalnie rozwijajace sie dziecko moze pod wplywem zatoksynowania organizmu stac sie uposledzone. Strasznie mnie cieszy jednak ten spadek bo chcialabym zeby to byl ten rodzaj cholestazy, ktora przechodzi do roku czasu i sobie mija...

    Ania0306, Migotka83 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 19 listopada 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko, pewnie przez to zapalenie waga trochę stanęła. Nie martw Malutka na pewno to nadrobi. Niestety teraz jak się znacznie zima to nie trudno o chorobę. Co do szczepienia to ja właśnie Bexsero szczepię. Już patrzę, żeby trochę wyjść z tymi szczepienia na prostą. Dla mnie to chyba jeszcze większy stres niż dla dziecka. Po meningokokach jeszcze więcej stresu mnie czeka, najbradziej boję się szczepienia na mmr i zrobię chyba po meningokokach Julce trochę przerwy i zaszczepię ją na mmr jak będzie miała chociaż półtora roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2019, 14:39

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 19 listopada 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella, nam Bexsero akurat poleciła i pediatra i neonatolog. Super, że kwasy żółciowe spadły i oby tak zostało!

    Misiabella lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 listopada 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa, super, postepy tak bardzo cieszą. Moj pelza jak szalony, probowal stawac do czworakow ale jeszcze sie rozjezdza. Basiu, a co u Was? Dawno Inessa sie nie odzywała, szkoda.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 19 listopada 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My w domku już prawie dwa tygodnie. Czas leci jak oszalały... jakoś sobie radzimy. Filipek jest dość grzeczny, więc dajemy radę. Za wagą dalej kicha. Mamy 13 tygodni i dopiero 2,5kg. Taki Okruszek dalej z niego. Dostaliśmy wynik mikromacierzy i wyszedł prawidłowy. Bardzo mnie to ucieszyło ale oczywiście lekarze podcieli mi szybko skrzydła. To niestety i tak nie daje nam pewności. Najgorsze jest to że ja sama jak patrzę na Filipka to jestem przerażona. Tyle rzeczy pasuje u niego z tego zespołu który podejrzewają że ja już niemal się pogodziłam z tym że jest chory:(

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 19 listopada 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu proszę Cię nie zakładaj najgorzego scenariusza. Przecież sama pisałaś o ile dobrze pamiętam, ze Filipek jest podobny do Ciebie. Proszę nie czytaj, nie analizuj. Mikromacierze wyszły ok, więc powinnaś się cieszyć. Masz synka o którego toczyłaś ciężką walkę. On walczył każdego dnia. Tak długo wytrzymał w brzuszku. Straszyli Cię w ciąży, straszą Cię teraz. A my matki oczywiście zakładamy najgorszą z opcji. Serce mi pęka, gdy czytam takie smutne wpisy. Masz synka w domu, to jest najwazniejsze teraz.
    Filipek jest na mm? Macie hospicjum? Bo coś wspominałaś o wychodzeniu do domu z tlenem. Nie wiem czy dobrze pamiętam.

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 19 listopada 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa__ wrote:
    Basiu proszę Cię nie zakładaj najgorzego scenariusza. Przecież sama pisałaś o ile dobrze pamiętam, ze Filipek jest podobny do Ciebie. Proszę nie czytaj, nie analizuj. Mikromacierze wyszły ok, więc powinnaś się cieszyć. Masz synka o którego toczyłaś ciężką walkę. On walczył każdego dnia. Tak długo wytrzymał w brzuszku. Straszyli Cię w ciąży, straszą Cię teraz. A my matki oczywiście zakładamy najgorszą z opcji. Serce mi pęka, gdy czytam takie smutne wpisy. Masz synka w domu, to jest najwazniejsze teraz.
    Filipek jest na mm? Macie hospicjum? Bo coś wspominałaś o wychodzeniu do domu z tlenem. Nie wiem czy dobrze pamiętam.
    Kochana to nie my. To Evli. My na szczęście z oddychaniem od początku nie mieliśmy problemów...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 19 listopada 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, ale skoro wyniki są dobre, to co jeszcze można zrobic, żeby wyeliminować podejrzenie tego zespołu?

    U nas ostatnio zastój na wadze. Ada ma 16mc, waży ok 9.5kg i od miesiąca nic nie przybrała. :( A je naprawdę sporo! Niektórzy się dziwią, gdzie ona to mieści.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 19 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę własnie tak myślałam, że pomyliłam. Wybacz.

    Evli a co u Was?

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 20 listopada 2019, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella, lekarka odradza nam bexsero przed ukonczeniem roczku. Mówi, że niemowlęta dużo gorzej znoszą tę szczepionkę i bardzo często miała przypadki gorączki ponad 40 stopni. Ale ja jeszcze będę negocjować bo ta choroba mnie przeraża. W sumie z tego co czytałam to aby zminimalizować ryzyko nie należy łączyć tej szczepionki z innymi i podać przed lub szybko po paracetamol.

    Aniu, z tym mmr to przez działania antyszczepionkowcow narosło wiele mitów. Wszystkie zostały obalone ;-) Owszem, goraczka może sie pojawić, do tego kilka krostek ale nic poza tym. Osobiście nie znam nikogo komu by ta szczepionka zaszkodziła. Ja będę szczepić jak najszybciej. W Wawie niestety w tym roku było bardzo dużo zachorowań na odrę, a to byłoby gorsze od szczepionki. Nawet siostra mojego szwagra zachorowala. W domu ma dziecko, na szczescie zaszczepione i nic mu sie nie stalo.

    Basiu, naprawdę nie ma powodów do zmartwień. Lekarze tak lubią straszyć, ale tu ewidentnie przesadzaja. Badania wyszły dobrze wiec nie ma co zgłębiać tego tematu. Zakladam się, ze gdybyśmy wszyscy poszli do genetyka to u kazdego coś by się znalazło co pasuje do jakiejs choroby. Mało tego, może cześć z nas ma jakaś chorobe o której nie ma pojęcia bo w niczym nie przeszkadza ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 20 listopada 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko, przepraszam, że zapytam ale kiedyś pisałaś, że Malutka ma poszerzone ukm. Miałyście już kontrolne usg? Jeśli tak to jak wyszło z tym poszerzonym ukm? Nas czeka właśnie usg w celu sprawdzenia i jak będzie gorzej to do nefrologa :(.

    Basiu, skoro badania wyszły ok to nie martw się. Lekarze zawsze muszą straszyć. Zawsze myślałam, że badania to już całkiem potwierdzają bądź wykluczają chorobę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2019, 07:45

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 20 listopada 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, pytaj spokojnie. Jeszcze nie mieliśmy tego usg. Teraz Mała jest chora, a jak wyzdrowieje to nie będę chciala jej od razu ciągnąć do tej przychodni bo to taka duża, ciasna placówka i nie ma szans zeby ktoś tam nie kasłał czy kichał...

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 21 listopada 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka dziś nas opuściła. Wszystko było ok. Jeszcze wczoraj się cieszyłam jak podnosi ładnie główkę a dziś serduszko się zatrzymało..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 22 listopada 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli nie wiem co mam napisać. Bardzo mi przykro. To nie miało prawa się wydarzyć na tym etapie. Nie wyobrażam sobie co czujesz. Trzymajcie się z mężem.

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 22 listopada 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli to straszne. :( Bardzo mi przykro. :( :(

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 22 listopada 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Boże Evli... To niemożliwe... brak mi słów... wiem że nie ma słów które mogły by ukoić teraz Wasze cierpienie... dużo siły dla Was! Modlę się za Waszego Aniołka...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 22 listopada 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kochana to okropne, tak strasznie mi przykro. Dużo siły Ci życzę. Pomodlę się za Waszą Córeczkę. Trzymaj się kochana.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli nawet nie potrafię sobie wyobrazic, jak bardzo teraz cierpicie. Boże... trzymaj się jakoś. Również pomodlę się za Twoją córcię i w Twojej intencji, byś wytrwała ten czas..

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ