X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, coś zamilkłaś, co u Ciebie?

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za pocieszenie :)
    Ja od początku tej ciąży straszny stres, do tego naczytałam się jakie to zmiany stres matki powoduje w układzie nerwowym dziecka:( i oczywiście tym się jeszcze bardziej zestresowałam. Czasem się budzę w nocy i o tym myślę :(

    Andzul, napisz co u Ciebie!

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 13 maja 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane, przepraszam, że milczę.
    W czwartek było 36+6, usg u lekarza, którego wszyscy tu chwalą za precyzję i waga 2240g. Niedowierzam. Boję się cieszyć... Jednocześnie znów wkrecam sobie, że może mogłam coś zrobić, żeby w ogóle waga była "normalna".
    Jest już 37tc skończonych, więc wywołanie na dniach, bo boją się "przedobrzyc". Myślcie o nas ciepło, bardzo tego potrzebuję...

    ayka lubi tę wiadomość

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 13 maja 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, gratuluję!!! Bardzo się cieszę z tego pozytywnego zakończenia, a raczej początku ;) Miejcie się zdrowo!!!

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 13 maja 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza,co u Ciebie? Jak Karolinka?

  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 13 maja 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny i trzymam za Was kciuki
    Bede tu zaglądać i kibicowac każdej donoszonych ciaz duzych dzieciaczkow bo ja patrzac na moje szczescie niespełna 3kg nie moge sobie wyobrazic maluszków 2kg

    Brazbol. Moja ciaza 9miesiecy to jeden wielki stres od 2 kresek :(
    Najpierw kupiona wycieczka ( nie wiedzialam, ze jestem w ciąży) i bankructwo biura podróży
    2 ciaze poronione wcześniej wiec strach o obecną
    Masa prywatnych problemów
    Test papa zly wynik
    Cukrzyca
    Podejrzenie hipotrofi

    A malutki urodziny przez cc w sekundzie opuszczenia brzuszka juz krzyczal... Kiedy go czyscili wazyli, podali szczepionke wit K itd mały darl sie jak szalony
    W pierwsza noc po porodzie nie dal pospac, wciaz plakal i domagal sie bliskości

    Pomyslalam sobie" masz babo za swoj 9 miesieczny stres znerwicowane dziecko"
    Rano nastepnego dnia czyli maly mial około 15h wszystko sie odwrocilo o 360c
    Dziecko budzi mi sie co 3h na jedzenie. Zasypia sam ( przy pomocy szumisia)
    Nie trzeba bujac, nic nie trzeba robic zeby maly spal ;)
    W nocy budzi sie 2 razy okolo 1:30 i 5:30
    W dzien spi 3h budzi sie na mleczko później chwila aktywnosci i dalej idzie spac :)
    Placze tylko przy przewijaniu tzn chusteczki sa zimne i przez to nie lubi wycierania
    Dziecko anioł... Takze u nas noe widac oznak stresu jakie ja przeszlam zeby sie odbiło to na dziecko
    Bardzo wazne aby po porodzie wyluzowac i nie przekazywac zlych emocji bo dziecko to czuje i tu juz moga zaczac sie problemy...

    A to moja 5 dniowa miłość życia...


    97db23fb83595039gen.jpg

    ayka lubi tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2017, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, to cudownie! Zobaczysz jeszcze, że waga Córeczki będzie jeszcze większa i zaskoczy wszystkich! Wszystkie Ci tu mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za bardzo pomyślne rozwiązanie. Daj znać jak już wszystko będzie dobrze i będziesz szczęśliwie tulić swoją Kruszynkę. Przytulam mocno.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2017, 01:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, cudna ta miłość Twojego życia :-) Niech rośnie zdrowo, otoczony ciepłem i miłością, jak teraz.

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 14 maja 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, prześliczny Twój synek, bardzo Ci gratuluje i zazdroszczę :) Ja najbardziej stresujący miałam sam początek ciąży, bardzo chorowałam, zapalenie płuc, antybiotyki, lekarze rozkładali ręce, mówili, że ciąża nie przetrwa, a jak przetrwa to dziecko może mieć różne wady. Co tydzień miałam usg, żeby zobaczyć, czy jest jeszcze akcja serca. Stres okrutny. W 10tc wyszło za wysokie tętno u dziecko, co miało oznaczać wadę serca albo wskazywać na jakieś wady genetyczne. Znowu ryczenie. Nifty prawdiłowe, ale wyszły przeciwciała po poprzedniej ciązy, więc zagrożenie, że będzie konflikt serologiczny. To znowu szok. Potem ten za mały brzuch, masakra...
    Oby na moim synku też się ten stres nie odbił...

    Andzul, bardzo się cieszę:) Waga wręcz szalona! A chciałaś 2 kg:) zaraz 2,5 będzie!

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was, postanowiłam napisać, ponieważ zupełnie dla mnie niespodziewanie znalazłam się w takiej sytuacji jak Wy. 29 kwietnia urodziłam córkę,wazyla jedynie 1950g. To był szok, żadne usg wcześniej nie wskazywało nawet, że mogę urodzić takie maleństwo! Poród z komplikacjami zakończony cc, do tego infekcja, tydzień lezalysmy w szpitalu. Córkę dali mi dopiero po kilku dniach, doszły jeszcze problemy z karmieniem, bo malutka nauczony z butelki nie chciała piersi. Pobyt w szpitalu to była wieczna walka i płacz. Nie mogłam pogodzić się z zaistniałą sytuacją, robiłam sobie wyrzuty. Teraz jest już trochę lepiej, chociaż nigdy nie zrozumiem dlaczego żadne usg i lekarze niczego nie wykryli. Teraz tylko modlę się o to, żeby moja córeczka była zdrowa i rozwijała się prawidłowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2017, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniu, przede wszystkim gratuluję narodzin Córeczki! Najważniejsze, że jest już bezpiecznie przy Tobie. Zobaczysz, nadgoni sobie na spokojnie i się zdziwisz, jak pięknie będzie się rozwijać. Moja Córeczka była niewiele większa od Twojej, maleńka Calineczka. Jak byłam w ciąży to tylko jeden lekarz zauważył, że Córka może być taka malutka. Wszyscy inni mi wmawiali, że była normalnych rozmiarów. Też przechodziłam problemy z karmieniem piersią. Płakałam i się obwiniałam. Niepotrzebnie :-) Życzę zdrowia dla Ciebie i Córeczki!

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 16 maja 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka dziękuję. A powiedz jak Twoja córka przybierala na wadze? Moja po tygodniu od wyjścia ze szpitala ma tylko 50g więcej.. dzisiaj idziemy do lekarza

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 16 maja 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, najważniejsze że jest zdrowa. Wiem, że się martwisz, bo to, że moje dziecko może być malutkie też spędza mi sen z powiek. Ale Twoje jest już "na zewnątrz" i wiesz, że jest zdrowe.
    Chciałam podpytać o badania usg - czy jak Twój lekarz dokonywał pomiarów nie miał żadnych uwag? Czy na usg miałam pomiary od razu umieszczane na siatce centylowej? Miałaś prognozowaną wagę?

  • Natiii203 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 16 maja 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam do was małe pytanko mieszkam za granicą i jestem teraz w 35tygodniu ciąży. Od samego początku lekarze mówią że moj maluszek jest za mały jest poniżej 10% tylko nie wiem czy mają rację z tego co czytałam patrzy się na wagę dziecka a wagę jak na moje oko ma dobrą. W zeszłym tygodniu miałam usg i po pomiarze powiedzieli ze ma nie całe 2100g tylko że pomiar wzrostu jest malutki bo ma tylko 31cm i lekarze cały czas mnie straszą że jest za mały. Już sama nie wiem co mam myśleć i się tym stresuje. Co sądzicie czy waga jest wporzadku czy jednak jest powód do niepokoju. Mały rośnie około 1cm na 2 tygodnie a wagę ma różna raz przybiera 400g na dwa tygodnie a raz nawet i 650g.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 16 maja 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol z usg wszystko wychodziło ok. W 34 tc miałam ostatnie i wychodziło że waży 1950 czyli taka waga z jaką się urodziła. Wychodzi na to ze później z jakiejś przyczyny przestała rosnąć. Nie miałam prognozowanej wagi.

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 16 maja 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała urodziła się 2600,spadła do 2300 a po 10 dniach waży 2660 (ja karmie tylko piersia). Spokojnie,dzieciaczki nadrobią, trzeba im dać czas:)
    Andzul,jakie decyzje w.twojej sprawie?
    Natiii u mnie wlasnie w 35+4 wyszlo 2100 i lekarka.zaraz skierowała mnie do szpitala. Było stanowczo za.mało według niej. Urodziła się poltorej tygodnia później z wagą 2600(czyli też ledwo 10 centyl)

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Natiii203 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 16 maja 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było 2100g w 34+1. Kolejny pomiar mam 24 maja zobaczymy co wtedy lekarz powie. 5 i 6 maja miałam podane sterydy bo mały przestał się ruszać i chcieli mieć pewność że płuca będą dojrzałe. Dotego cała ciąża na zastrzykach clexane. Jest to moja 4 ciąża wcześniejsze kończyły się poronieniami więc już się doczekać nie możemy ale przez całą ciąże dostajemy zle wiadomości i już się doczekać nie możemy rozwiązania.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 16 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak mi na usg w 34 tyg wychodziła waga 1960g to już wtedy powinno to lekarza zastanowić?

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 17 maja 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Czyli jak mi na usg w 34 tyg wychodziła waga 1960g to już wtedy powinno to lekarza zastanowić?

    W 34 tyg waga 1960 g jest jeszcze ok, ponieważ powyżej 10 centyla w związku z tym lekarz nie alarmował, ale później lekarz nie widział że waga stoi w miejscu w kolejnych tygodniach. Kiedy po 34 tyg miałaś kolejne usg?

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 17 maja 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_nowa,lekarze.nie alarmuja wczesniej,bo tak na dobra sprawe wiele sie zrobic nie da.mozna na samym koncu ciazy polozyc do szpitala w celu monitorowania przeplywow i zapisow ktg i wtedy ewentualnej decyzji o rozwiazaniu.daja czasem kroplowki z glukozy na dozywienie plodu,ja dostalam cztery a potem sam ordynator mi je odstawil,bo stwierdzil,ze to pic na wode...
    Natiii,dziecko moze jeszcze spokojnie nabrac ciala,mowi sie,ze intensywny wzrost tluszczu ma miejsce kolo 34 tygodnia, w moim wypadku poelano mnie wlasnie po sterydy do szpitala ale juz mnie tam zatrzymali. Trzeba pamietac,ze szacunkowa waga moze tez.byc o 200g nizsza,nie chce straszyc,ale trzeba miec tego swiadomosc. U mnie lekarz dzien przed mowil 2380,ale zaznaczyl,ze obwod brzucha jest piekny i moze byc wiecej(mial racje). Mialam tam duzo kolezanek dla ktorych waga byla kapa w kape taka jak wyliczona przez.niego(facet jest specem szpitalnym od usg) i takie,ktore mialy te 200g mniej.
    Niektorzy tez.nie alarmuja,ze waga stoi w miejscu,sa to tylko pomiary,pisalysmy o tym wiele razy,duze dziecko przycisnie brzuch kolanami i pomiar juz zanizony,do tego na takim etapie blad pomiaru jest wyzszy niz zdolnosc dziecka do przytycia w tydzien.

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ