X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza miała wg usg głowe 31,faktycznie ma 33.natomiast mnie juz lekarz mówił ze ona ma duzy okragly brzuszek i on obstawia,że już przez to bedzie ciezsza. No i jak zwykle,urodziłam chude i długie...tak jak mówią, no popatrz na moją długosc nogi,na wilkosc głowy i strzelaj ile ważę...

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    To już są wyniki końcowe po usg z wyliczeniem ryzyk. Pozostaje czekać na połówkowe - tam może czegoś więcej się dowiem. Ale i tak dzięki :)
    Faktycznie, napisałaś wcześniej, że to już po USG genetycznym, nie zwróciłam uwagi. To zmęczenie :-) Widzę, że też chorujesz na endometriozę jak ja. Zastanawiałam się na ile ta choroba i zrosty mają wpływ na wielkość dzieci u nas i czy czasem te zrosty nie ograniczają rozwoju maluszków. Daj znać po USG połówkowym, co powiedział lekarz.

    pola89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Ayka a możesz mi napisać w którym tyg. dzieci się urodziły i jaki obwód główki miały.
    Jaki obwód główki ma córka teraz jeśli znasz?

    U nas wagę na usg zniżył brzuszek i główka właśnie.

    Dlatego mam nadzieje, że Mama Filipka jak już będzie w domu to mi ją poda. Pytam o to pod kątem planowania kolejnej ciaży.
    Sidney, posprawdzam i dam znać, ale nie obiecuję, że coś z tego będzie, bo w Irlandii nie podają obwodu główki dzieci po narodzinach. Moja Córka w tym momencie ma 44 cm. Urodziła się w 38mym tygodniu ciąży według daty ostatniej @, 39-tym według daty owulacji (miałam wyznaczone dwa ewentualne terminy porodu, według daty @ na 17.10, według daty owulacji na 12.10, urodziła się 03.10). Synek urodził się w 40-tym tygodniu. Obwód główki zmierzę na bieżąco i Ci potem podam. Moje dzieci zawsze na USG miały małe brzuszki, długie kości udowe, główki OK.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka nie sprawdzaj. Pytałam tylko z ciekawości. Choć muszę powiedzieć, że jestem zaskoczona, że w Irlandii nie mierzą obwodu głowy. Z tego co wiem, są to standardy WHO. Z drugiej strony na wyspach służba zdrowia jest dość specyficzna ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, służba zdrowia na wyspach jest specyficzna... Obwód główki może i sprawdzali, ale mi nie podali, sprawdziłam książeczki i wypisy ze szpitala, nie ma informacji na ten temat. Oni tu nawet nie mierzą dziecka po porodzie tylko jedynie ważą. No cóż, co kraj to obyczaj. Mój Synek ma teraz obwód główki 37 cm (ma prawie 6 tygodni), Córka niewiele więcej, dokładnie 43,5 cm (a ma 19 miesięcy). Ona jest hipciem, on nie :-)

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 9 maja 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka a jak córeczka się rozwija? Może pisałaś już tutaj, ale jednak 33 strony to dużo, aby przeglądnąć wszystko.
    Pamiętasz może w którym miesiącu zaczeła raczkować, stawać, chodzić? Jak u niej z mówieniem?

    Jeżeli synek ma teraz 37 to na roczek będzie miał ok 47 cm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 22:08

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 maja 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Cześć dziewczyny :) przepraszam, że wtrącę się w wasz wątek, ale może od Was się czegoś więcej dowiem...

    Na usg genetycznym w 11 tygodniu PAPP-A wynosiło u mnie 0,678 MoM, wolne B-HCG 1,086 MoM, a wskaźnik przepływów macicznych (PI) wynosił u mnie 3,42, co odpowiada 2,010 MoM. Na tej podstawie wyliczono mi wysokie ryzyka:
    Preeklampsja przed 34 tyg ciąży - 1:54
    Preeklampsja przed 37 tyg ciąży - 1:23
    Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg ciąży - 1:51

    Jak to wyglądało u Was? Za miesiąc mam usg połówkowe i wtedy może dowiem się więcej, ale do tego czasu muszę czekać...
    Kochana u mnie USG genetyczne +papp-a wyniki bardzo podobne do twoich :-( Tylko u mnie dodatkowo jeszcze wysokie ryzyko porodu przed 34 tc co mnie najbardziej przeraza w sobotę miałam USG połówkowe i to do czego przyczepia sie mój doktorek to to ze corcia słabo rośnie malo przybiera na wadze i w cm tez Lipnie na ta chwile kazał.mi sie tym.nie martwić ale mamy to kontrolować ..... 19+5 TC waga 251 g wzrost 14 cm

    Witajcie dziewczyny podczytuje Was troszkę i cieszy mnie ze pomimo stresow i w ogóle dzieciaczki rodzą sie silne i zdrowe mam nadzieje ze z moja corcia bedzie podobnie

    MamoFilipka serdeczne gratulacje duzo Zdrówka i sił

    Ayka witaj kochanie <3 buziaczki dla ciebie i dla Twoich pociech :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 22:36

    pola89, ayka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 10 maja 2017, 04:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Kochana u mnie USG genetyczne +papp-a wyniki bardzo podobne do twoich :-( Tylko u mnie dodatkowo jeszcze wysokie ryzyko porodu przed 34 tc co mnie najbardziej przeraza w sobotę miałam USG połówkowe i to do czego przyczepia sie mój doktorek to to ze corcia słabo rośnie malo przybiera na wadze i w cm tez Lipnie na ta chwile kazał.mi sie tym.nie martwić ale mamy to kontrolować ..... 19+5 TC waga 251 g wzrost 14 cm

    Witajcie dziewczyny podczytuje Was troszkę i cieszy mnie ze pomimo stresow i w ogóle dzieciaczki rodzą sie silne i zdrowe mam nadzieje ze z moja corcia bedzie podobnie

    MamoFilipka serdeczne gratulacje duzo Zdrówka i sił

    Ayka witaj kochanie <3 buziaczki dla ciebie i dla Twoich pociech :-)
    A jakie miałaś wartości pappa i bhcg? Bo u mnie chyba te przepływy tak bardzo zwiększyły prawdopodobieństwa... No i ewenrualnie pappa...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 maja 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    A jakie miałaś wartości pappa i bhcg? Bo u mnie chyba te przepływy tak bardzo zwiększyły prawdopodobieństwa... No i ewenrualnie pappa...
    U mnie Papp-a to 0,570 MoM
    Wolne B-hcg to 0,359 MoM
    U mnie dodatkowo dochodzi kiepski wywiad problemy z pierwsza ciąża z porodem i 4 poronienia

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Ayka a jak córeczka się rozwija? Może pisałaś już tutaj, ale jednak 33 strony to dużo, aby przeglądnąć wszystko.
    Pamiętasz może w którym miesiącu zaczeła raczkować, stawać, chodzić? Jak u niej z mówieniem?

    Jeżeli synek ma teraz 37 to na roczek będzie miał ok 47 cm :)
    Córka rozwija się rewelacyjnie, mam wrażenie, że nawet szybciej niż inne dzieci, zwłaszcza ruchowo, to żywe srebro. Nazywamy ją Strusiem Pędziwiatrem. Zaczęła raczkować pod koniec 6-tego miesiąca, swobodnie raczkowała w 7-mym, wtedy też zaczęła wstawać przy meblach. Pod koniec 7-mego zaczęła się przy nich przemieszczać. Zaczęła chodzić mając 11 miesięcy, ale jeszcze wtedy przechodziła pół pokoju, a resztę swoim śmiesznym stylem na kolankach. Uwielbiała chodzić, wręcz biegać wyprostowana, ale na kolanach :-D Wstała z kolan i już tylko chodziła na stopach, parę dni po swoich pierwszych urodzinach. Najdłużej zajęło jej samodzielne siadanie z pozycji syrenki, coś na przełomie 8/9-tego miesiąca. Z mówieniem też nie widzę problemów. W tym momencie mówi te proste słowa: mama, tata, baba, nie, ale i woła naszego psa Baf, mówi daj, nie da, naśladuje zwierzątka, powtarza pewne dźwięki w rytm piosenek np. Hu hu ha z piosenki Nasza zima zła itd. Więc chyba jest OK :-) Generalnie dzieciak jest bardzo żywy i aktywny.
    No Synek to widzę, że rośnie tak szybko, że za chwilę będzie większy od mojej Córki. Dopiero teraz widzę różnicę w nadrabianiu wagi między normalnym dzieciaczkiem a hipotrofikiem. Jednak to inny start życiowy, ale co zrobić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, witaj Kochana, mam nadzieję, że jednak temat hipotrofii u Twojej Córeczki Was nie dotknie.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Oliwcia, witaj Kochana, mam nadzieję, że jednak temat hipotrofii u Twojej Córeczki Was nie dotknie.
    Też mam taką nadzieje słonko ale znając moje szczęście to może być różnie :-(

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezależnie co się wydarzy, nasze Minionki rozwijają się prawidłowo i gonią rówieśników, więc spokojnie, będzie dobrze :-)

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 11 maja 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka moje ostatnie pytanie jeszcze do Ciebie ile teraz córeczka waży i jaka wysoka jest, ewentualnie jaki rozmiar ubranek nosi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiąc temu jak ją ważyłam to było 8900 g, a nosi rozmiar 86. Jest on jeszcze na nią lekko przyduży, dopiero co wymieniłam jej garderobę z 80 cm na 86, bo 80 już za małe. Zmierzę ją i dam znać :-)

    P.S. Dziś zmierzyłam i mierzy 82 cm :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 18:09

  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 12 maja 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny
    Znalazłam chwilę zeby do Was zagladnać
    Ostanie tygodnie ciazy byly bardzo zalatane i nie miałam kiedy pisać
    8 Maja zostalam mama i jak sie okazalo nie tak malutkiego chłopca bo 2895g i 47cm <3
    Maly urodzony w 39tyg i 3 dniu cc
    Dostal 10 punktów i następnego dnia byliśmy juz w domu
    Teraz odpoczywamy w domu i wzajemnie uczymy sie siebie

    A to moj królewicz <3

    3c2d4db5ebe9a367gen.jpg

    Cala ciaza byla dla nas stresem
    Najpierw wyniki papa zle 1:109
    Później cukrzyca
    Następnie za mały brzuszek

    A rezultat tych 9 msc zmartwien... zdrowy chlopczyk <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 11:45

    ayka, 0202oliwcia lubią tę wiadomość

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina, i takie zakończenia uwielbiam :-) Najszczersze gratulacje! Synek prześliczny!! Niech się zdrowo chowa! Wszystkiego co najlepsze dla Maluszka i jego Mamy.

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!!
    Carolina, a ja mam do Ciebie pytanie, może głupie. W związku z tym, że również caaaała moja ciąża to jeden wielki stres wszyscy mnie straszą, że dziecko będzie bardzo nerwowe, zestresowane i ryczące. W brzuchu synek jest bardzo aktywny, co mnie dodatkowo dołuje. Czy Twój stres nie przełożył się na zachowanie synka?

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol ja mialam cala ciaze stres jeden wielki,mala jak szalona w brzuchu,a po wyjsciu dziecko anioł,je spi i ze stoickim spokojem rozglada sie po pokoju...moj syn to byl niezly szał,a córa okaz spokoju i zrownowazenia...

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam nieco inną sytuację. Całą ciążę z Córką stres, Córka spokojna w brzuchu, a teraz ponad przeciętnie żywiołowa ancymonica. Ciąża z Synkiem spokojna, Synek kopał jak najęty, wyczyniał różnego rodzaju akrobacje, jego popisowe "wyjście z progu" (odbijanie się od żeber i walenie głową w szyjkę) śni mi się do tej pory po nocach, a teraz grzeczny misio :-) Je i śpi :-)
    Brazbol nie martw się na zapas. Dzieci mają dużą wolę życia, walki i radzenia sobie ze stresem Mamy ;-)

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ