X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 2 maja 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka - co u Ciebie? nadal jesteś w szpitalu? jakieś nowe wieści?

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Brazbol,
    siedzę tu,sprawdzaja przepływy, dwa razy dziennie mam też ktg ,wszystko jest okej. Kroplówki z glukozą już nie dają, bo tylko żyły obrzękły, a lekarze sami się z jej skuteczności śmieją.
    Jutro będą jakieś pomiary usg, liczę też na to, że moja lekarka może jutro wpadnie i coś ustalimy, jakiś termin wydobycia, bo jutro zaczynam 37+0 i szczerze, jestem zestresowana, że małej jeszcze coś się w tym brzuchu przytrafi, no i ja sama w stresie, wiedząc, że jeszcze operacja przede mną.
    całuję Was. A u Ciebie Brazbolu jak?
    A Andzul?

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To koniecznie daj jutro znać jaka waga i plan działania. Rozumiem, że jesteś zestresowana, ale pomyśl, że za miesiąc już będziesz w domu z Maleństwem. Juz niedługo.
    Ja jutro idę na usg, od 3 dni ciągle o tym myślę. Będzie 28t6d...strasznie się tego boję, bo jeśli brzuch będzie do tyłu jeszcze bardziej niż ostatnio to się załamię :(

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki,dzisiaj mala zmierzona na 2380..ale ja juz w stresie i zostala podjeta decyzja,że jutro ją wyciągamy. Boję się okropnie,oby miała minimum tyle!krzyczała głośno i była zupełnie zdrowa..trzymajcie kciuki!

    brazbol, ayka lubią tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, trzymam mocno!!! To naprawdę ładną wagę dziś wyliczyli. Niech wyciągają, niech krzyczy głośno, a potem już tylko cycowanie dzień i noc do oporu :) Wierzę, że będzie wszystko dobrze!

    Brazbol,czekamy na wieści od Ciebie.

    Ja po dzisiejszym usg zglupialam. "Moja" doktor robiła usg w gabinecie obok, aja niestety zostałam poproszona do innej... Przepływy dobre, łożysko ok, wyszło niestety malowodzie (ale nie wiem, co dalej z tym robimy), odpowiedziała na moje pytanie, że to jest tak na granicy i nic więcej nie wiem :( Waga - ponad 2000g, co jest już zupełnym kosmosem, bo tydzień temu było 1670g. Więc tak naprawdę nie wiem, na czym stoimy :( Nie ma tu z kim pogadać, lekarze już sobie poszli, czekam na poranny obchód. Niby dobrze,bo Córeczka przybiera ale ile??? tego nie wiem. No i te wody... Dziś u mnie 35tc6dni...

    brazbol, ayka lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamoFilipka - to jutro wielki dzień ! ale Ci zazdroszczę!!!! i waga ładna :) w sumie jakby Malutka miała siedzieć jeszcze z 3-4 tyg. to dobrnęłaby przecież do zupełnie przeciętnej wagi :) trzymam kciuki za jutro! 5 maja to piękna data:) mam syna z 3 maja, a sama jestem z 15 :)

    Andzul - Twoje wyniki są oszałamiające :) oby się potwierdziły:)

    U mnie dobre wieści. Do gabinetu wchodziłam mega zestresowana, lekarz tez od razu: "zobaczymy czy kurdupelek choć trochę urósł..", więc ogólne napięcie, ale OK! Brzuch dalej odstaje do tyłu, ale tylko 4 dni :D z 6 centyla wskoczył na 20! Głowa i ręce tydzień do przodu, nogi idealnie na swój wiek, brzuch do tyłu. Podsumował, że długość się zgadza, ale chudziak (chyba ten brzuch..), waga - dzisiaj 29tc0d - 1280g! Więc zupełnie w normie, o hipotrofii na razie nie mówimy :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 5 maja 2017, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzula,ze mna tu lezy na sali dziewuszka,ktora jest 35+costam i wczoraj sie okazalo,ze jej mala nie ruszyla od dtygodnia ani grama,nadal wazy 1800g.wyjmuja w poniedzialek/wtorek.takze spokojnie,mnie tu tez mowia "corka mala,mala".oczywiscie,ze mała,ale dwa kg to nie kilo! Dzisiaj też bedzie cc dziewczyny,ktorej cora w 31 1200g i od dwoch tygodni ni grama nie utyla..takze sluchajcie, badzmy dobrej mysli! Ja już w strachu,czekam aż mnie zabiorą..

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 5 maja 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka trzymam kciuki!!!!!

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 5 maja 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki i czekam na wieści!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2017, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, kciuki mocno zaciśnięte za zdrowie Córeczki i Twoje! Czekam z niecierpliwością na informację, że Mała szczęśliwie przyszła na świat i z Wami wszystko dobrze.

    Andzul, Brazbol, cudowne wiadomości! Tuczcie jeszcze swoje Kurczaczki!

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 6 maja 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) przepraszam, że wtrącę się w wasz wątek, ale może od Was się czegoś więcej dowiem...

    Na usg genetycznym w 11 tygodniu PAPP-A wynosiło u mnie 0,678 MoM, wolne B-HCG 1,086 MoM, a wskaźnik przepływów macicznych (PI) wynosił u mnie 3,42, co odpowiada 2,010 MoM. Na tej podstawie wyliczono mi wysokie ryzyka:
    Preeklampsja przed 34 tyg ciąży - 1:54
    Preeklampsja przed 37 tyg ciąży - 1:23
    Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg ciąży - 1:51

    Jak to wyglądało u Was? Za miesiąc mam usg połówkowe i wtedy może dowiem się więcej, ale do tego czasu muszę czekać...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 6 maja 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz od wczoraj królewna ze.mną! 2600g/52 cm 10 apgar:) mała w ogole nie wyglada na wychudzoną,jest proporcjonalnie maluśka i śmieszna. Pije z cycka i przez sypia resztê dnia. Ja po cesarce meeega obolała,ale zwlokłam się i byle do przodu! Pozdrawiam,bądzcie dobrej myśli, u nas usg zaniżyło i gdyby mała siedziała te dwa tyg to miałaby 3 kg! Caluski! P.s na operacji sie okazalo,ze mam scianki macicy cienkie jak papier sniadaniowy i kto wie ile by to jeszcze wytrzymało..decyzja o wyjęciu byla słuszna!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2017, 18:41

    ayka, pola89 lubią tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 maja 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka ale wiadomość!!!
    Wow!!! Ogromne gratulacje! Tak się cieszę, że usg się pomyliło. Aaaaaaaaaaa czad!!!

    Przytulajcie się, cyckujcie,calujcie...

    Twoja Córeczka urodziła się prawie z identycznymi wymiarami jak mój Synek. A teraz trzyletni byk z Niego ;)

    Najlepszego dla Was! :*

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 6 maja 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, wspaniale!!!!! gratulacje! zupełnie "przeciętna" dziewczynka! Cieszy mnie to tym bardziej, że miałyśmy podobne pomiary dzieci w tych samych tc :) czyli nie ma się co martwić :)
    Gratuluję jeszcze raz i karm ładnie, zaraz przekroczy 3kg :)

    Pola - nie robiłam testu Pappa, nie znam się, niestety nie pomogę :(

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 6 maja 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka wrote:
    Juz od wczoraj królewna ze.mną! 2600g/52 cm 10 apgar

    Podobnie było z moją córką dzień przed cc waga wg usg 2200 g, waga urodzeniowa 2660 g.

    Mamo Filipa napisz jaki córka ma obwód główki?

    Ciekawa jestem co zaniżyło jej wagę.

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 6 maja 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, a główka może aż tak bardzo zanizyc pomiar?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, ogromne gratulacje!! Bardzo się cieszę, że jesteście całe, zdrowe i bezpieczne, a Córeńka miała świetną wagę! Oby tak wszystkim Wam tutaj lekarze zaniżyli wagi Maluszków podczas USG :-) To kolejne cudowne rozwiązanie, gdzie Dzieciaczek waży więcej niż się spodziewano :-) Andzul, Brazbol, teraz kolej na Wasze Bączki! Trzymam mocno kciuki, by urodziły się terminowo grubo ponad 2 kg.

    Pola, też nie miałam testu PAPP-A, więc nie pomogę. Z tego co wiem, ten test ma sens jedynie w połączeniu z USG, więc wynik końcowy może być zupełnie inny. Musisz czekać do wizyty i tego, co powie lekarz po badaniu.

    Sidney, ciekawe, że pytasz o obwód główki, moje dzieciaczki mają maleńkie, krągłe główeczki. Córka do tej pory nosi czapki jak dla dziecka 9-cio miesięcznego, a ma 19 miesięcy, ale lekarze akurat u niej nie zaniżali pomiarów, a zawyżali. Przecież podobno miała ważyć 3-3,5 kg, a nie 2,28 ;-)

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 7 maja 2017, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Pola, też nie miałam testu PAPP-A, więc nie pomogę. Z tego co wiem, ten test ma sens jedynie w połączeniu z USG, więc wynik końcowy może być zupełnie inny. Musisz czekać do wizyty i tego, co powie lekarz po badaniu.
    To już są wyniki końcowe po usg z wyliczeniem ryzyk. Pozostaje czekać na połówkowe - tam może czegoś więcej się dowiem. Ale i tak dzięki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2017, 02:09

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 7 maja 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Sidney, ciekawe, że pytasz o obwód główki, moje dzieciaczki mają maleńkie, krągłe główeczki. Córka do tej pory nosi czapki jak dla dziecka 9-cio miesięcznego, a ma 19 miesięcy, ale lekarze akurat u niej nie zaniżali pomiarów, a zawyżali. Przecież podobno miała ważyć 3-3,5 kg, a nie 2,28 ;-)

    Ayka a możesz mi napisać w którym tyg. dzieci się urodziły i jaki obwód główki miały.
    Jaki obwód główki ma córka teraz jeśli znasz?

    U nas wagę na usg zniżył brzuszek i główka właśnie.

    Dlatego mam nadzieje, że Mama Filipka jak już będzie w domu to mi ją poda. Pytam o to pod kątem planowania kolejnej ciaży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2017, 08:58

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 7 maja 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzul wrote:
    Sidney, a główka może aż tak bardzo zanizyc pomiar?

    Tak glowa potrafi zanizyć i to sporo ponieważ biorą pod uwagę obwód głowy, brzuszka i dł kości udowej. W naszym przypadku córa była długa ale szczupła i do tego niewielka główka która całkowicie zanizyła pomiar z 2200 g wg usg do 2660 g urodzeniowej.

    Do tego jeszcze córa była wbita w macice głową i mieli problem aby tą głowe uchwycić.

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ