X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ladybird:) ja zaczełam brac pozno ale im szybciej zacznie sie brac Medargin tym lepiej dla dziecka. Brałam 2 saszetki na dzien ( polecam brac z jakims sokiem bo nie jest to smaczne). A co bylo przyczyna niestety nie wiadomo ale w badaniach prenatalnych wyszło mi,ze moze tak byc choc lekarz mowił,ze raczej mnie to nie spotka( dziecko wtedy było juz prawie 1 tydzien do przodzu). Na badaniach połowkowych w 20 tyg ciazy okazało sie,ze dziecko zwalnia ze wzrostem ale nie było najgorzej ale lekarz polecił obserwacje. I w 35 tygodniu ( miałam wtedy prawie miesieczna przerwe od wizyty u mojej ginekolog bo niby wszystko było ok i 5 dni do tyłu nie było niczym złym) okazalo sie,ze dziecko jest 3 tygodnie do tyłu :( w kazdym pomiarze ) miałam odrazu skierowanie do szpitala. Gdy tam trafiłam okazało sie,ze wody zanikaja ( nie wiadomo jak - potem profesor stwierdził,ze przy hipotrofi czasem dziecko pobiera wody bo "szuka" pozywienia gdzie moze). łozysko zaczeło sie powoli starzec ale nie było tragicznie,szyjka sie skróciła ale ponoc na tym etapie to juz tak moze byc.
    Po tygodniu trafiłam do Kliniki o 3 stopniu referencyjnosci i tak zdecydowano o wywołaniu porodu dla ratowania dziecka ( wciagu tygodnia praktycznie zanikneły wody a dziecko nic nie przybrało na wadze).
    A u nas był problem bo była pepowina dwunaczyniowa oraz ja mam kilka chorob ( choc akurat co do chorob profesor powiedział,ze one nie maja az takiego wpływu na hipotrofie). Miałam tez cukrzyce ciazowa ale byłam tylko na diecie.
    Zatem u mnie nie stwierdzono przyczyny hipotrofii
    O matko jak sie rozpisałam jak zwykle przepraszam!
    Najwazniejsze,ze synek jest zdrowy :) przyrasta w swoim tempie ale ma mozna powiedziec bardzo ładna wage :D wzrost w miare tez ale tutaj akurat za duzo nie wymagam,ze tak powiem bo ja i maz jestesmy niscy.
    A pamietaj,ze jakby sie taki stan udało u Was utrzymac to waga 3 kg to juz bardzo ładna waga :) i tego sie trzymaj :)
    Wspieram <3
    Życze wszystkim miłego dnia :)

    Ladybird:), ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Inessa ! I przy okazji gratuluje patrząc na suwaczek<3

    U nas wzrost był jeszcze na połówkowy super. Idealnie w dniach a potem usg w 27 tyg plus pokazał spadek.
    Mam szybkie usg 7 czerwca a 14 bardzo szczegółowe i bede informować na bierząco.
    Od wczoraj biorę l argininę 4000 mg ale chyba zwiększę do 6000 mg zeby szybciej uzupełnić braki ewentualne.
    Ta hipotrofia jest straszna. Ja w ciazy nie wiedziałam ale po porodzie byłam w szoku. Bałam sie synka przebierać. Miał 2145 g i 43 cm w 39 tyg. Pierwsze 10 dni jak Cie mogę a po 10 dniach zaczęło sie... jedzenie non stop. Wisiał na piersi po 16 h na dzien. Ciagle jadł i ciagle robił kupki. Waga szybko szła do góry ale 4,5 mca pierwsze wyjęte z życiorysu choć wiadomo ze warto ;) Straszono nas niskorosloscia..Tersz syn ma 2 lata i 5 mcy. Wazy 11 kg i wzrostem jest na 25 centylu ( według pomiarów 2 mce temu ). Zdrowy.

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird, hipotrofia właśnie ujawnia się po ok. 27-tym tygodniu. U mnie też wszystko wydawało się dobrze do USG połówkowego. Potem poszłam zrobić pamiątkowe USG 4D w 27-mym czy 28-mym tyg. no i się zaczęło... Za mały brzuszek, jeszcze wtedy cofnięty tylko o tydzień, na kolejnych wizytach już o 2 tyg., czasem różnica dochodziła do 3. 2145 g i 43 cm to faktycznie maleństwo, choć moja Córka wiele większa nie była (2280 g i 46 cm). 3 kg to naprawdę dobra waga! Mój Synek miał 3100 g i naprawdę ta różnica między nim a Córką była i jest ogromnie odczuwalna. Nie bój się zatem takiego maleństwa :-) Oby właśnie Twój Maluszek dociągnął do tych 3 kg i więcej!

    Ladybird:) lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po kontroli wagi, Lenka ma 2615g. Wyniki posiewu też dobre. Niestety pediatra upiera się, żeby jechać do szpitala. Chodzi głównie o odległy termin u neurologa, a w szpitalu ją zbadaja pod tym kątem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 17:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, super, że Mała ładnie przybiera. Może faktycznie warto posłuchać się pediatry? Lepiej wszystko sprawdzić dla pewności, niż mieć sobie później coś do zarzucenia.

    Ladybird, jak dzisiejsze szybkie USG? :-)

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, jesteśmy w szpitalu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, trzymam mocno kciuki, by z Małą było wszystko w porządku, a wszelkie wyniki badań były bez zarzutu. Dawaj znać jak Malutka. Przytulam Was mocno!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 00:47

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was słychać?
    Ania-nowa - jakie wieści? Ladybird, jak kolejne pomiary?

    Ja dzisiaj kończę 35tc, za tydzień usg. Mamy gości w sb. i ndz. i latam na szmacie non-stop. Mąż mówi, że raz dom może być usyfiony, każdy zrozumie, ale to silniejsze ode mnie. Wczoraj machnęłam dwie łazienki na glanc, mąż mimo że się zapierał, że nie trzeba i że nie cierpi umył wszytskie okna. Tylko dlatego, że się bał, że ja się na to rzucę :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird, czy tylko my aktualnie jesteśmy w ciąży?
    dziewczyny, marzę o tym, żeby Malutki dociągnął do 3kg w 40tc.....

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, chyba tylko Ty i Labybird pozostałyście w ciąży :-) Ale widzę, że Ty już niedługo dołączysz do rozpakowanych Mam :-) A jak pomiary u Ciebie? Jakieś nowości czy dopiero dowiesz się po kolejnym USG? Nie przemęczaj się i nie szalej ze sprzątaniem, choć pewnie włączył Ci się syndrom wicia gniazda :-D

    Ladybird, Ania, a jak u Was?

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg 2 tyg. temu, mały ważył ok. 2 kg. Brzuch do tyłu 8 dni :(
    Następne za tydzień, dam znać co powie lekarza.
    Tak, włączył mi się syndrom wicia gniazda na maxa :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonka u mnie w 24 tc mała podciągał do 561 g mam nadzieje że na kolejnej wizycie 1 lipca wynik będzie jeszcze lepszy niby w swoich centylach się mieści ale co do długości nie mam pojęcia ile ma :-( bo gin wspomniał o wodonerczu na prawej nerce u maleństwa i już się wyłączyłam więcej nie słuchałam co on tam do mnie mówił

    ayka lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, to jeszcze masz czas na podtuczenie Bączka, by dociągnął do tych upragnionych 3 kg :-) Na razie waga 2 kg nie jest zła :-) Koniecznie daj znać po kolejnych pomiarach.

    Oliwcia, Ty też tucz swoją Malunię, a ja trzymam mocno kciuki za Twoją wizytę 1 lipca. Mam ogromną nadzieję, że kolejnym razem okaże się, że Mała jeszcze podciągnęła z wagą i że wszystko już jest dobrze z jej nerką.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my po badaniach, niestety nie wszystko wyszło dobrze. Podwyższony aspat, echogenicznosc nerek, cechy dystrofii i dysmorfii:( 27 idziemy do kontroli.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a byliście w szpitalu? Jeszcze kilka postów cześniej pisałaś, że córka miała usg brzuszka i wszystko było ok. Ską∂ teraz problemy z nerkami. Co powiedział lekarz? Co dalej?

    Mieliście już wizytę w poradni u neurologa? Czy córce pojawił się efekt moro czy go nie ma?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, byłyśmy w szpitalu, tam małej robili badania. Tam mieliśmy też neurologa. Mamy skierowanie na rehabilitację. Efekt moro ma prawidłowy, lekarka źle sprawdziła za pierwszym razem.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli neurologicznie wszystko ok, na szczęście.
    A odnośnie nereczek to co powiedzieli Wam lekarze? Czy w czasie Twojej ciaży miałaś problem z małowodziem?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nerki do kontroli za kilka tygodni. A wody miałam w normie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, dobrze, że jednak poszłyście do tego szpitala, przynajmniej porobili tak wiele badań i masz rozeznanie w sytuacji. U dzieci tak szybko wszystko się zmienia, że mam nadzieję, że za te kilka tygodni okaże się, że jednak nerki są w porządku. A jak teraz Malunia przybiera?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, Lenka waży teraz 2860g. Ma 7 tyg i od urodzenia przybrala 900g.

    ayka lubi tę wiadomość

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ