X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Słonka u mnie w 24 tc mała podciągał do 561 g mam nadzieje że na kolejnej wizycie 1 lipca wynik będzie jeszcze lepszy niby w swoich centylach się mieści ale co do długości nie mam pojęcia ile ma :-( bo gin wspomniał o wodonerczu na prawej nerce u maleństwa i już się wyłączyłam więcej nie słuchałam co on tam do mnie mówił

    kurczę, Oliwcia, mam nadzieję, że u Was coraz lepiej;

    tu znalazłam tabelę ze średnimi wymiarami i masą na kolejne tygodnie; z tego by wynikało, że u Was wszystko idealnie - co prawda nie wiem czy to wiarygodne dane, jak to w internecie

    http://polki.pl/rodzina/ciaza,masa-plodu-i-jego-wielkosc-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy-tabela,10321468,artykul.html

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    kurczę, Oliwcia, mam nadzieję, że u Was coraz lepiej;

    tu znalazłam tabelę ze średnimi wymiarami i masą na kolejne tygodnie; z tego by wynikało, że u Was wszystko idealnie - co prawda nie wiem czy to wiarygodne dane, jak to w internecie

    http://polki.pl/rodzina/ciaza,masa-plodu-i-jego-wielkosc-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy-tabela,10321468,artykul.html
    Trzymam się tego że będzie dobrze liczę jeszcze na jedną wizytę i jak będzie waga w normie to mnie to dopiero uspokoi , wiem że trochę może świruje ale z moim wysokim ryzykiem porodu przed 34 tc jak by się to wszystko razem miało skumulować to mogło by być nie za ciekawie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam ze ucichlam. Nie pokazywalo powiadomien.
    U nas disc ok.
    Mały z 15 centyla skoczył na 19 i obserwujemy dalej.
    W 30 tyg 1 dzien ważył 1350 g. Także dość ok co nie ?
    Wcinam l argininę plus medykamenty typu aspirynę i heparynę. Przepływy ok.
    Ciagle ułożenie posladkowe ale mam nadzieje ze obrót nastąpi niebawem.
    A jak u Was ?

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze was o pomoc :
    Synek urodził się w 39 tc ważąc 2740. Stwierdzono u niego hipotrofię.
    po porodzie:
    Waga 2740
    Dł. 53
    Obwód głowy: 34
    Obwód klatki: 32
    ciemię przednie:0,5x0,5

    podczas wizyty patronażowej synek miał 3 tygodnie
    waga: 3355g
    dł. 57
    obwód główki: 35,5
    obwód klatki: 35
    ciemię przednie: 1,5x1,5

    Bardzo się martwię tymi wymiarami bo ta główka jest zdaniem pediatry za mała. Co wy sądzicie?




  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Prosze was o pomoc :
    Synek urodził się w 39 tc ważąc 2740. Stwierdzono u niego hipotrofię.
    po porodzie:
    Waga 2740
    Dł. 53
    Obwód głowy: 34
    Obwód klatki: 32
    ciemię przednie:0,5x0,5

    podczas wizyty patronażowej synek miał 3 tygodnie
    waga: 3355g
    dł. 57
    obwód główki: 35,5
    obwód klatki: 35
    ciemię przednie: 1,5x1,5

    Bardzo się martwię tymi wymiarami bo ta główka jest zdaniem pediatry za mała. Co wy sądzicie?

    Z tego co piszą jest w normach m. Znaczy to co podałaś ale tez zależy kiedy te pomiaru były.
    Dzieci sa rożne i dla spokoju jak wss wysyłają na badania to zrób. Dopytaj o co chodzi co podejrzewa itp

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, wspomożesz Ciekawą? Wiem, że Ty się interesujesz główkami dzieci :-D

    Ladybird, super wieści! Twój Mały idzie jak burza :-)

    Aniu, to Lenka ładnie na razie przybiera. Daj znać po wtorkowej wizycie, czy coś się wyjaśniło.

    Brazbol, jak u Ciebie?


  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka dzięki.
    Dzisiaj byłam na lapisowaniu pępka z maluszkiem i nawet lekarz jak mu powiedziałam ze pediatra podejrzewa że mala główka to wyśmiał bo mówił ze nie ma żadnego małowodzia, ze główka jest proporcjonalna do jego masy urodzeniowej.Sprawdzil tez ciemiączko i mowil ze jest ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2017, 18:09

    Ladybird:), Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie dobrze :) Hipotrofia wykluczona, zaczynam 37tc, a wg dzisiejszych pomiarów Mały waży ponad 2800g :) Więc mam realne szanse na ponad 3kg, chociaz oczywiście z tyłu głowy wciąż kołacze mi się - a może lekarz się myli? a dlaczego ten brzuch ciągle był do tyłu itd?
    Jeśli pozwolicie to zostanę jeszcze z Wami, zżyłam się :)tylko na szczęście nie będę już marudzić :)

    ayka, Ladybird:), Ania-nowa, 0202oliwcia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, super, że się to wyjaśniło :-) Moje dzieci też mają małe, krągłe główki, proporcjonalne do ich wagi urodzeniowej. Zwłaszcza Córka ma maleńką główkę, ale proporcjonalną do jej drobnej sylwetki. Uściskaj Synka ode mnie!

    Brazbol, no cudownie!!! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Synka! Jeszcze go tucz, a na pewno będzie minimum 3 kg :-) Jak już szczęśliwie się urodzi, to nie zapomnij nam się tu pochwalić :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 01:06

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka na usg idę we wtorek wiec będzie wiadomo na 100% a wczoraj to byłam na lapisowaniu pępka i inny pediatra mowil ze jest ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane ❤❤❤ moj synek tez ma mala glowke ale wlasnie jest proporcjonalna do calego cialka. Ciekawa zatem ciesze sie,ze lekarz mowi ze jest ok ☺ Brabzol to piekna waga jak na ten tydzirn a jest jeszcze czas do porodu to powinien synek dobic do 3 kg ☺ 0202oliwcia wiesz sprawdxilam ile moj synek wazyl wlasnie ok 24 tc i wazyl ok 380 gram i wtedy ginekolog powiedxiala ze nie jest zle bo byl do tylu chyba 5 dni wiec wszystko jeszcze w normie. Zatem Twoja coreczka ladnie wazyla ☺oby ten inny problem zaniknal wspieram ❤❤❤ zycze wszystkim dobrego dnia ❤

    0202oliwcia, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol wspaniałe wiadomości:) A u nas też dobrze, Lenka w 4 dni przybrała 120 g i waży już 2980:)A tak piszecie o glowkach, to moja ma właśnie dość dużą..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2017, 14:49

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, niech Mała nabierze rozpędu i przybiera jeszcze więcej!

    Główki są różne, no przecież każde dziecko jest inne. To tak, jak dyskutowałyśmy kiedyś tutaj na temat wielkości brzuchów ciążowych i ich wpływu na wielkość naszych Minionków :-D Mój Synek nie jest hipotrofikiem, a główkę ma małą, Córka to już w ogóle ma maleńką, ale mój mąż też ma małą głowę i myślę, że dzieci odziedziczyły to po nim. Ciekawa, daj znać we wtorek, co powiedział pediatra.

    Ania-nowa, inessa lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane :) Ania-nowa - dobre wiadomości :)
    Ladybird - u nas Mały trzymał się 19-20 centyla od początku ciąży, potem nastąpiło załamanie koło 26tc, brzuch na 6 centylu, a teraz, nie wiadomo z jakiego powodu wskoczył prawie na 50! Nie wiem czy lekarz źle mierzy/mierzył czy rośnie tak skokowo, nie wiem. W każdym razie Mały skacze mi po siatce centylowej jak chce. Teraz jestem dobrej myśli.
    Oczywiście dam znać jak się urodzi:)

    Ania-nowa, ayka, Ladybird:) lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Sidney, wspomożesz Ciekawą? Wiem, że Ty się interesujesz główkami dzieci :-D

    W innym wątku Ciekawej wszystko napisałam. Wg mnie lekarz wydziwia i niepotrzebnie ją nastraszył.

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj wieczorem kontrolne usg przez ciemiączkowe trzymajcie kciuki

    Ladybird:), ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa trzymam kciuki! Ja dzisiaj byłam z Lenka na kontrolnych badaniach, jutro wyniki.

    ayka lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    dzisiaj wieczorem kontrolne usg przez ciemiączkowe trzymajcie kciuki

    Daj znać jak będziesz po!

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa - trzymam kciuki :)
    Ania-nowa - daj znać jakie wyniki :)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, Ciekawa kciuki mocno zaciśnięte!

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ