X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj mam mala panike...ale cieszevsiecze sie ze ide do szpitala po niedzieli.moze cos wiecej sie dowiem...panicznie boje sie malych dzieci a kruszyn to juz ogóle!a szczepienia u tak ich hipciow?jak zlapie cyca?mam tyle watpliwosci...tyle (chyba:)dobrze ze latwiej wypchac ma ten swiat...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 13:18

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa spokojnie jest jeszcze czas i Maluszek nabierze ciałka :) i mozesz sie zdziwic,ze przebije 3 kg nawet :) dobrze,ze idziesz od szpitala na obserwacje to tez jest wazne :)
    a ze ssaniem spokojnie przyjdzie z czasem :) a tak wogole to czasem nawet duze dzieci maja problem z łapaniem cyca. A szczepienia zwykle sa normalnie ale wszystko zalezy od stanu zdrowia dziecka no i zawsze mozna odroczyc szczepienie. Wszystkiego sie nauczysz a po drugie instynkt macierzynski robi swoje :D
    a watpliwosci zawsze beda spokojnie !!! po porodzie rowniez sa ale napewno dasz sobie rade z mezem :)
    Wspieram bardzo mocno <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 13:28

    Ania-nowa, Justa87, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, u nas akurat był ogromny problem z kp,ale to dlatego że malutka miała infekcje i przez 3 dni leżała w inkubatorze i dostawala mm. Jeśli chodzi o szczepienia to na razie miała tylko te po urodzeniu. Jeśli chodzi o zajmowanie się maluchem to na początku byłam przerażona. Nie spodziewałam się że urodze taką kruszynka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 13:52

    Justa87 lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa jak się czujesz? Powiedz mi proszę jeśli oczywiście chcesz ile ma obecnie wagi i wzrostu Twój synek? Pytam, bo urodził się z wagą zbliżona do mojej Lenki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziekuje za pamiec❤ mnie mecza jeszcze mdlosci i nadwrazliwosc na zapachy blee z Gabim tak nie mialam. No i upaly masakra ale co tam lato w koncu jest. A co do wagi synka to teraz wazy 9.300 ale ostatnio ta waga bardzo Mu skakala czesto spadala aby zmow dobic do 9kg. Neonatolog powiedziala nam ze najwazniejsze ze przyrasta w miare rownomiernie tak samo glowka a wzrostu nam nie mierzyli ale ubranka nosi jeszcze 74 niektore juz 80 ale mysle, ze po prostu sa to mniejsze rozmiarowki. On wysoki nie bedzie raczej bo ja i maz niscy jestesmy. No i ulubione danie to mleko nadal a inne potrawy zajada ale sa to niewielkie ilosci w szoku jestesmy jak zje calego banana a chyba z 2-3razy tak sie zdarzylo.

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa a karmisz piersią czy mm? Jak duży Gabryś się urodził?Współczuję dolegliwości, oby szybko przeszły:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 14:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu karmilam piersia tylko i az 4 miesiace a i tak do tego karmilam mm. Synek przez 2 tygodnie po porodzie byl w szpitalu karmiony sonda a ja odciagalam pokarm i wozilam do szpitala. Ciezko bylo mi rozkrecic laktacje do tego z jednej piersi praktycznie mleko nie lecialo( jestem po operacji i chyba mi uszkodzili kanaliki). Do tego Gabrys ma skaze bialkowa i kolki wiec odstawilam kp bo juz pod koniec prawie nic nie jadlam a i tak synek mial objawy. A Gabrys mierzyl 46 cm no i wazyl 2040

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 14:43

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, dużo przeszliscie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, spokojnie, szczepienia można odroczyć aż maluch przekroczy jakąś wagę. Ja opóźniłam szczepienia Córki o miesiąc czy półtora. Nie ma z tym problemu. Co do karmienia piersią to również miałam potężny problem. Córka piersi nie chwytała, była za mała, nie była w stanie prawidłowo chwycić sutka, nie miała siły ssać. Ja ściągałam pokarm dla niej i karmiłam głównie butelką, ale swoim pokarmem. Zawsze zaczynałam jednak od przystawienia do piersi. Później i tak się okazało, że Córka ma skazę białkową i musiałam przejść na mm, bo nawet moja ścisła dieta nie pomagała. Nie nastawiaj się z góry, że będzie źle i się nie uda. Inessie i Ani udało się karmić piersią, to Tobie też się może udać. Nie tylko hipcie mają problem z chwytaniem piersi, większe Klopsiki też. Wszystko przyjdzie w swoim czasie. Boisz się dotykać innych kruszyn, bo nie są Twoje :-) Jestem pewna, że swoją swobodnie się zajmiesz. Zresztą naprawdę się nie zdziwie jeśli Ty i Oliwcia urodzicie dziewczynki pod 3 kg :-) Teraz Wasze Maluszki będą przybierać najwięcej.

    0202oliwcia, inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    U mnie w 33 tyg waga z usg 1960g i tyle miała moja córka ur w 40tyg.
    A teraz ma piękną wagę 3800g po 3 miesiącach, czyli praktycznie podwoiła swoją wagę urodzeniową, gdzie normalnie to się zdarza niemowlętom między 4-tym a 6-tym miesiącem :-) I jest na piersi!

    inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny!trochę juz mi cisnienie zeszlo...jeszcze 26dni i ciaza donoszona wiec zaciskam nogi:)
    Myslicie ze ulozenie dziecka w brzuchu ma wplyw na wielkosc,?bo glowa wcisnieta jest w miednice a nogi ma obok glowy i lekarz mowi ze brzuch moze byc mniejszy przez to bo sciska go...jak myslicie ale szczerze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 09:38

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa szczerze to nie mam pojęcia.. najwazniejsze że niedługo będziesz miala maleństwo przy sobie!

    Justa87 lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    A teraz ma piękną wagę 3800g po 3 miesiącach, czyli praktycznie podwoiła swoją wagę urodzeniową, gdzie normalnie to się zdarza niemowlętom między 4-tym a 6-tym miesiącem :-) I jest na piersi!
    Dziękuję :*

    ayka lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu moja córka urodziła się z wagą 2660, teraz ma 14,5 miesiąca waga 9.400 g długa na 74. Ubranka nosi 80/86.

    Inessa u nas też głównie mleko króluje eh.. zazdroszcze mamą których dzieciaczki wcinają już wszystko a mleko to tylko dodatek.

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ulozenie dxiecka na tym etapie ma wplyw na obliczenie wagi i wielkosci. Sydney no wlasnie nasz po trochu zjada rozne potrawy uwielbia owoce i warzywa ale np.na obiad zje pare lyzeczek jakiejs potrawy i na tym koniec :( lubi zupy ale ich tez niewiele wiecej zje. A mleko i w dzien i w nocy pije. Niektorzy mowia zeby w Jego wieku juz w nocy nic nie podawac ale ja jakbym Mu nie dala z 2 razy mleka to po pierwsze byl by placz a po drugie to szkoda by mi Go bylo bo bylby glodny. Raz chcieliamy Go oduczyc mleka w nocy i zmniejszalismy ilosc porcji mleka na wode to przestal przybierac na wadze i zrezygnowalismy z tego. Stwierdzilismy ze niech pije mleko byleby byl zdrowy i rosl ☺

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Dziekuje dziewczyny!trochę juz mi cisnienie zeszlo...jeszcze 26dni i ciaza donoszona wiec zaciskam nogi:)
    Myslicie ze ulozenie dziecka w brzuchu ma wplyw na wielkosc,?bo glowa wcisnieta jest w miednice a nogi ma obok glowy i lekarz mowi ze brzuch moze byc mniejszy przez to bo sciska go...jak myslicie ale szczerze?
    Zdecydowanie ma wpływ na pomiary, trudniej je pobrać ze względu na ułożenie Maluszka. Nie dość, że dziecko jest skulone, nogi podkurcza, to jeszcze wciska główkę w kanał rodny. Mój Synek już pod koniec ciąży był tak wciśnięty, że lekarze nie mogli zmierzyć jego odwodu główki. Mi nie chciano podać przybliżonej wagi, bo nie mogli pobrać wszystkich pomiarów. Na tym etapie ciąży błędy pomiarów mogą być naprawdę spore.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, Sidney, u mojej Córki też mleko króluje. Gdybym jej nie dokarmiała w nocy to nie wiem ile ona by ważyła. Wolę ją jeszcze skarmiać, by się tuczyła, choć to słowo nie oddaje w pełni naszej sytuacji...

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak Lena będzie przybierać później. Trochę martwię się, że jak zacznie chodzić czy raczkowac to waga nie będzie już jej tak rosła. Na razie jednak jestem szczęśliwa, ze prawidłowo się rozwija,bo po urodzeniu małej byłam po prostu przerażona..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 13:58

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dzieci naturalnie wtedy tracą wagę, przybierają mniej i wolniej, pomimo zwiększonej kaloryczności pokarmów. Jeśli Twoja Córcia nie będzie takim Pedziwiatrem jak moja, to spokojnie będzie przybierać :-) Może akurat będzie super jadkiem? :-)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis rozmawiajac z mama doszlam do wniosku ze moj brat byl hipciem!waga 2400g,niby dwactyg przed czasem.urodzony ale kto to wie jak 40lat temu liczyli,zawsze mnijeszy i chudszy...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ