X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Moje drogie...a mialyscie male brzuchy?bo mo w szpitalu polozne zwracają na to uwage...co poteguje moj strach...
    Tak, miałam maleńki brzuszek, nie było widać, że byłam w ciąży. Do ostatnich dni nosiłam normalne ubrania. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy nagle pojawiła się nasza Córka na świecie.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia, jutro idziemy do szpitala

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Nie mam czasu nadrabiać, ale chciałam dodać otuchy wszystkim martwiącym sie mamom.

    Ja urodziłam córeczke w 36 tyg.ciąży. Na badaniach tydzień przed porodem lekarka oszacowała wagę na 1680g, na izbie przyjęć na 1600g, a mała urodziła się z wagą 1970g.

    Za tydzień kończy miesiąc i wszysko pieknie nadabia - waży już prawie 5,5 kg.

    ayka, inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza miod ma moje serce:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, ale Karolinka pięknie rośnie, uściskaj ją od nas!

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś orientuje się co mogą oznaczać podwyższone alat i AspAt? U niemowlaka
    Mysza pięknie!!:)moja urodziła się z bardzo podobno waga ma 3 miesiące A waży tylko 4kg..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2017, 17:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie są wartości tych prób wątrobowych ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, Twoja Lenka jeszcze ma szansę podgonić do wagi Karolinki. W wiadomości Myszy wkradł się chyba błąd, bo jej Córka za parę dni kończy 4 miesiące. Być może u Lenki nie będzie to 5,5 kg za miesiąc, ale pewnie ok. 5 kg.
    Podwyższony ALAT i AspAT u dzieci do 1 roku życia może być fizjologiczny jeśli wynik jest w granicach 40-200 IUL/L. Czasem może być spowodowany infekcją np. pęcherza lub może być odroczoną reakcją poszczepienną. Jest też wiele chorób, które je podwyższają. Bez badań to ciężko określić czym to jest spowodowane. Na razie się nie martw i czekaj na badania w szpitalu.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    a jakie są wartości tych prób wątrobowych ?
    ALAT 109U/I AspAt 195 U/I

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, to nie jest tak źle. Moja pediatra mi kiedyś powiedziała, że zazwyczaj podwyższone próby wątrobowe u niemowląt są fizjologiczne. Jak to stwierdziła "głupie zatwardzenie może je podwyższyć". Czekaj na badania, bo być może to nic poważnego. Dobrze, że lekarze sprawdzą to w szpitalu. Daj znać jak już coś się wyjaśni.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że będzie dobrze

    ayka lubi tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Moje drogie...a mialyscie male brzuchy?bo mo w szpitalu polozne zwracają na to uwage...co poteguje moj strach...

    ja w pierwszych dwóch ciążach miałam mały brzuch, nikt mi nie wierzył jak szlam do porodu i mówiłam który to tydzień. Teraz jestem w 32tc i w porównaniu do poprzednich ciąż to brzuch mam ogromny! Tym razem jest szansa, ze nie urodzę hipo ale dopiero po porodzie wszystko będzie wiadome.

    ayka, Ania-nowa, inessa lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu gratuluję 3 maleństwa :)

  • eMZetka Autorytet
    Postów: 302 240

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Urodzilam Dzidziusia w 36 tyg. z wagą 2280. Powodem było niewydolne łożysko, choć cała ciąża była bardzo stresująca, skurcze, krwawienia, za krótka kość udowa, aż w końcu spadające tętno płodu i szybka decyzja o CC... Właściwie całą ciążę się bałam czy dziecko będzie zdrowe, czy ciążę uda się donosić do bezpiecznego etapu, umierałam ze strachu czy nie padnie łożysko... Cała ciąża przeleżana na zmiane w domu i w szpitalu, wstawanie tylko do WC. Nawet nie zliczę tych wszystkich bezsennych nocy i wylanych łez. Na szczęcie wszystko skończyło się dobrze! W piątek na badaniu Dzidzia mając 7 tygodni ważyła już 4300 ☺ Ma apetyt i pięknie nadrabia. Więc Dziewczyny głowa do góry, ciąża nie trwa wiecznie, a nagroda jest cudowna! Trzeba wierzyć, że dzieciaczek jest zdrowy, że cały ten stres i wysiłek zostanie Wam wynagrodzony! Hipcie naprawdę szybko wszystko nadrabiają ☺ Trzymam za Was kciuki!

    Amus87, 0202oliwcia, Justa87, Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

    Nasz Synuś ❤ 23.06.2017 r. 2280 g

    Aniołek 8tc 24.08.2016 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    ALAT 109U/I AspAt 195 U/I
    moj syn tez mial podwyższone nie az tak ale kolo 100 tez mial i łądnie zeszło.
    jak mial 1,5 roku czy 2 latka mial kolo 60 ale normy są chyba do 65 jakoś a dla dorosłych do 35

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35t 2d i waga 2100g...oby dociagneła do 2600:)

    Czy z racji tego ze szykuje się male dziecko musiałyście leżeć wcześniej w szpitalu?

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    35t 2d i waga 2100g...oby dociagneła do 2600:)

    Czy z racji tego ze szykuje się male dziecko musiałyście leżeć wcześniej w szpitalu?

    ja nie. Procz przewidywanej niskiej wagi dziecka wszystkie inne wyniki miałam prawidłowe, wiec nikt mi nawet o cesarce nie mówił.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Nanu gratuluję 3 maleństwa :)

    dziekuje :)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    35t 2d i waga 2100g...oby dociagneła do 2600:)

    Czy z racji tego ze szykuje się male dziecko musiałyście leżeć wcześniej w szpitalu?
    Ja również nie musiałam leżeć wcześniej w szpitalu i też nikt nie mówił o cesarce. Wszystko było w porządku, więc spokojnie czekaliśmy na poród naturalny.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my już w domu. Niestety u Lenki cały czas utrzymuje się wysoki alat i AspAt, a do tego dwukrotnie przekroczone trójglicerydy. Niewiadomo co jest przyczyną, za 3 tyg jedziemy na kontrolę.

‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ