X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, ogromne gratulacje! Nawet się nie obejrzysz a Synek przybierze tyle, że nie nadążysz wymieniać ubranek :-) Uściski dla Mamy i Synka!

    Karola___, brazbol lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Jesteśmy już w domu od poniedziałku. Mały urodził się z wagą 2900g, spadkowa w 2 dobie 2720, a przy wypisie w pn. już 2905g. Dzisiaj byłam na ważeniu i waży 2990g. Wydaje mi się, że od pn. za mało przybrał...w 4 dni tylko 85g??? pediatra stwierdziła, że szpitalna waga i ta w przychodni mogą być różne i mam znowu przyjść w środę.Nie wiem jak to jest z takimi malutkimi dziećmi, po ile one powinny przybierać?
    Sprawdziłam w książeczkach zdrowia starszych synów, tam waga szła bardzo szybko w górę, po 250g/tygodniowo....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brabzol jej ja nie widziałam!! gratulacje kochana !!!! co do spadku kuba spadł dużo, bo az o 300 i go wypuścili ale on potem byl na mm i przybierał ale nie wiem niestety ile dziecko powinno przybierac, nie martw sie:)

    brazbol, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brabzol super ze jestescie w domu ☺ a co do wagi to my z obserwacji juz wiemy ze praktycznie kazda waga inaczej wazy. Np.u naszej pediatry zawsze jest wiecej niz na naszej domowej a u neonatolog zwykle tak samo a jak bylismy u innych specjalistow to u kazdego inna waga. My wazymy synka raz na tydzien i wlasnie patrzylam na pomiary zaraz po szpitalu to Gabrys pieknie przybieral ale ja nie karmilam tylko piersia gdyz nie mialam duzo pokarmu i karmilismy tez MM takim dla wczesniakow i smialismy sie ze to mleko dla strongmenow bo gdy przestaliamy je podawac to juz tak duzo na tydzien nie przybieral. A przybieral nawet 300tygodniowo ale tez po 100 gram tyg.bylo. a juz pozniej to wogole bylo roznie i jest roznie nawet ponad miesiac ani grama nie przybral. Mysle ze w 4 dni to i tak ladnie przybral tym bardziej ze dopiero wrociliscie ze szpitala no ale jak zawsze warto obserwowac i gdyby tzeczywiscie byly za male przyrosty zglosic sie do pediatry. Buziaczki dla Was ❤❤❤

    brazbol, ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 28 lipca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, Mały jest tylko na piersi i staram się też uważać, żeby nie wisiał non-stop, bo jak mu na to pozwalałam to strasznie się prężył i płakał i wydaje mi się, że taki mały żołądeczek nie daje rady trawic non-stop. Teraz pilnuję karmienia co 1,5-2h i lepiej śpi, ale też ten przyrost średni. No nic...Pozostaje mi czekać do środy, najwyżej włączyć mm, chociaż ne chciałabym. Starszych synów karmiłam tylko piersią, odstawiłam jak mieli po 1,5 roku...
    Ale nie mam doświadczenia z maluszkami, może trzeba im jakos pomóc, a nie jechać na naturze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, mój Synek stracił na wadze 350 g (z 3100 g na 2750 g) w ciągu pierwszych 5 dni, a potem w 2 tygodnie przybrał 710 g (do 3460 g). W kolejnych tygodniach przybierał czasem 250 g, czasem 150 g, a czasem "tylko" 100 g. Podobnie jak Inessa zauważyłam, że różne wagi pokazują różną wagę. Mój Synek w tym samym dniu ważył inaczej u pielęgniarki środowiskowej i inaczej u pediatry, a różnica potrafiła być naprawdę spora (raz ok. 200 g). Ja karmiłam piersią co 1,5-2 godziny, czasem co 3. Też miałam wrażenie, że częstsze karmienie powodowało prężenie i problemy z brzuszkiem. Trzeba pozwolić odpocząć żołądeczkowi. Na razie daj szansę Synkowi się rozkręcić. Może w kolejnych dniach będzie przybierał więcej, a jak nie, to zawsze masz alternatywę.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaram się nie marwtić do wtorku, środy :)

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 lipca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno nie pisałam. Co do różnicy jeśli chodzi o wagi,to zgadzam się z tym co pisały dziewczyny, każda pokazuje inaczej. Moja Lena przybiera ok 150g na tydzień, początkowo było ok 100. Ostatnio je częściej niż jak była noworodkiem, czyli częściej niż co 2 godziny:) Aktualnie waży 3,8 kg, wczoraj skończyła 3 miesiące.

    ayka lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak myslicie waga 1600 g w 33 TC dobra czy słabą ??? Na siatce prognozowej od giną dostałam rozpiske ze waga prognozowa do porodu to ok 2300 g

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja sie witam z Wami,moja corka dzis wazyla dokladnie 1770g.Podobno 23centyla ale mam pojsc na kilka dni do szpitala na obserwacje.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdziłam pomiary mojej Córki, gdy byłam z nią w ciąży, no i tak:
    w 28 tyg + 0 dni ważyła ok. 1100 g,
    31 tyg + 0 dni ok. 1530 g,
    33 tyg + 0 dni ok. 1800 g,
    urodzona w 38 tyg. + 0 dni waga 2280 g.
    Drobne te Wasze Calineczki, ale mój Synek w okolicach 32/33 tygodnia podobno ważył 1600/1700 g, a odbił z wagą i w efekcie końcowym urodził się w 40-tym tygodniu z wagą 3100 g. Jest szansa, że Wasze Maleństwa też jeszcze podgonią. 23-ci centyl to nie jest tak źle, moja Córka wiecznie ląduje na 3-cim a czasem i poniżej. Parę razy zdarzyło jej się być na 10-tym. Mój Synek urodził się z wagą na 10-tym centylu, a po 2 tygodniach przeskoczył na 25-ty. Ważne, by przepływy były w normie, łożysko i ilość wód. Dzieciaczki szybko gonią wagę na zewnątrz.

    0202oliwcia, Justa87, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana początek twojego wpisu wcale mnie nie pocieszyl Ci powiem ale za to druga czesc juz jest bardziej optymistyczna i mam nadzieje ze i u mnie i u Justy będzie tak samo jak z twoim synkiem :-)

    Justa87, ayka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka to u mnie bardzo podobnie bo 30t5d 1533g a 33t0d 1770g.moj suwaczek zle pokazuje...Oliwcia modle sie o pomylke...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 19+5 TC 250 g
    24+5 TC 560 g
    28+0 TC 916 g
    32+0 TC 1600 g

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 33 tyg waga z usg 1960g i tyle miała moja córka ur w 40tyg.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    U mnie w 33 tyg waga z usg 1960g i tyle miała moja córka ur w 40tyg.
    Dzieciatko nic nie uroslo przez te kilka tyg?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Dzieciatko nic nie uroslo przez te kilka tyg?
    Justa właśnie nie, może pomiar wcześniej był niedokladny albo po prostu nagle przestała rosnąć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania - nowa ale wszystko okej??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane tak patrze na wage mojego synka i w 31 tyg i 4 dniu wazył 1228 gram nie było to duzo ale moja ginekolog zawsze mi powtarzała,ze najwazniejsze aby Maluch przyrastał a waga nie staneła w miejscu.
    To co zawsze tu podkreslamy to to,ze własnie po 30 tyg a juz po 33/34 tyg.dzieci zwykle najwiecej przybieraja na masie no ale warto obserwowac i sprawdzac zwłaszcza przepływy,łozysko oraz ilosc wod.
    Moj synek przybierał na wadze do 35 tyg.gdzie wazył 1800 gram z groszem ( nie pamietam koncowki ) ale tutaj waga rozniła sie u lekarzy bo potem okazało sie,ze dobił do 2 kg no ale u nas waga staneła i przestał zupełnie przybierac a do tego praktycznie nie było juz wod ( ponoc czasami tak bywa u hipotrofikow,ze połykaja wody gdy brakuje im "pozywienia" ale lekarze nie byli pewni tego jak to u nas jest) dlatego trzeba było wywołac porod.
    Zycze Wam aby Maluszki pieknie przybierały :) a waga 2500 kg juz nie jest taka zła nas wypuscili ze szpitala z waga 2300 po 2 tygodniach pobytu w nim a Gabrys super sie rozwija i oby tak dalej :) oczywiscie zycze Waszym Maluszkom wiekszych wag :D
    wszystkim Wam zycze dobrego dnia <3

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Ania - nowa ale wszystko okej??
    Amus, Lena ma obniżone napięcie mięśniowe ale poza tym ok.

‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ