X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Inessa :) u nas po staremu chodze na KTG 2 razy w tyg. Wszystko poki co ok. We wtorek ostatnie USG a cesarka 12 bedzie to 38+6 chciałam tydzien wczesniej 37+6 ale gin sie upiera ze to za wczesnie i bede miala latania po dr z małą. Sama nie wiem co o tym myśleć ....

    jak u Ciebie Inessa ?? jak sie czujesz ??

    inessa lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 25 listopada 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus powodzenia!tak jak iness pisze lepiej dla dziecka jest poza brzuchem jak nie rośnie. Ania ile corka ma tygodni/miesiecy?
    Moja ma prawie 4,5kg wiec podwoila mase urodzeniowa.od tyg tylko na cycku:)

    inessa, Amus87, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus a lekarz powiedzial dlaczego mialabys latac po lekarzach gdybys miala ten tydz.wczesniej CC? Pytam bo przrciez to juz jest ciaza donoszona. No ale skoro tak ustalil to obyscie dali rade do tegp czasu a to juz 2 tyg.i troche ☺
    A ja? Srednio sie czuje bo slurcze i bole mnie mecza staram sie lezec i odpoczywac choc roznie z tym.wychodzi przy malym dziecku. Do tego lozysko juz jest stare i moze w kazdej chwili przestac dzialac ale na ten czas szyjka trzyma i wody ok. Najwazniejsze aby coreczka byla zdrowa ☺
    Justa super ze coreczka podwoila wage no i super ze karmisz ☺☺☺
    Buziaki dla Was dziewczyny ❤❤❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo on uznaje 38 tc skonczony jako ciaza donoszona i w terminie. Moga wyjsc jakiws cechy wczesniacze i problem. Poza tym ciaza prawodpodobnie z usg tego 1go jest mlodsza o 5 dni.

    Justa dzieki :))

    A mala rosnie. Nierownomiernie ale rosnie. 33+2 miala 2030 w 35+5 jakos miala 2600.

    Inessa duzo lez i odpoczywaj juz nie zostalo tak duzo :)))

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 27 listopada 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Amus powodzenia!tak jak iness pisze lepiej dla dziecka jest poza brzuchem jak nie rośnie. Ania ile corka ma tygodni/miesiecy?
    Moja ma prawie 4,5kg wiec podwoila mase urodzeniowa.od tyg tylko na cycku:)
    Moja w środę kończy 7 miesięcy, wazy 5875g czyli nie ma rewelacji

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Amus i jak tam?
    Ania a jak wyniki coreczki?
    Pozdrawiam.cieplo❤❤❤

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 28 listopada 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a widać ze duza roznice z rówieśnikami? bo zastanawiam się jak to wygląda jak już przestanie mie tak ladnie przybierać na wadze, po3 miesiącu ponoc słabiej jest...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 28 listopada 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej.
    Amus i jak tam?
    Ania a jak wyniki coreczki?
    Pozdrawiam.cieplo❤❤❤
    Wyniki ogólnie dobre, alat i AspAt już w normie. Jedynie trójglicerydy bardzo wysokie :(

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 28 listopada 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Ania a widać ze duza roznice z rówieśnikami? bo zastanawiam się jak to wygląda jak już przestanie mie tak ladnie przybierać na wadze, po3 miesiącu ponoc słabiej jest...
    Wiesz moja nigdy nie przybierala ładnie. Jest bardzo drobna, ale energii ma za kilka dzieci;) Bardzo ruchliwa, żywota, ciągle się śmieje i opowiada:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Co tam u Was slychac?
    Amus juz coreczka po tej stronie jest?
    Aniu ciesze sie ze wyniki sa ok a reszta na pewno tez poprawi sie!!!

    A u nas mamy stwierdzona hipotrofie u coreczki i za niecale 2 tyg.wizyta z konsultacja co dalej i kiedy porod u profesora ktory zajal sie mna i synkiem rok temu.
    Obysmy dotrwaly do tego czasu bo loxysko ledwo ledwo pracuje ale reszta jest ok.
    A i Janeczka wazy 1900 g.wazne ze rosnie i na ten czas jest zdrowa.
    Pozdrawiam Was cieplo ❤❤❤

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • PixiDixi Autorytet
    Postów: 2466 1525

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa bardzo Ci kibicuje i srdecznie Cie pozdrawiam!! <3 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2017, 03:17

    inessa lubi tę wiadomość

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness jak tam>? malutka jeszcze w brzuszku? amus zlikwidowała chyba konto...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Przeczytalam dzis wszystkie 53 strony...
    Jestescie niesamowite -ogromne wsparcie.

    Przeczytalam chyba caly Internet o przeplywach etc itp
    U nas stwierdzono przeplyw tetniczy macicy poza norma.Nie wiem mimo tylu czytania co znaczy na wykresie za gorna linia?
    Eh...dobija mnie mysl o tym wszystkim.
    W 21 i 2 dniu Malutka miala 302 gramy i 6 dni mniej niz powinna w daty miesiaczki.
    Te 6 dni olalabym gdyby nie ten przeplyw.
    Biore Acard i staram sie spac na lewym boku ale czesto w nocy nieswiadomie przekrecam sie.
    Ciaze prowadze w Niemczech ale narzekam na te opieke...
    Chcialabym jeszcze raz jechac do Polski na jakas wizyte specjalietyczna.
    Mieszka moze ktos z Was w okilicach Szczecina,Jeleniej Gory, Poznania badz w innych miejscowosciach niedaleko granicy i moze smialo polecic dobrego lekarza?

    Pozdrawiam i zycze szczesliwego Nowego Roku :)))

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez bardzo mozliwe ze bedzie hipcio, 30 tydzien i wazy 1150, mysle ze spowodowane to moja cukrzyca i fatalnym glukometrem, bo nie najdalam sie a glukometr kosmos pokazywal..teraz zmienilam glukometr i moge zjesc zdrowo tak ze sie najadam i cukry w normie ;) u mnie tez cos przeplywami wczoraj bylo nie halo, bo zapis KTG taki sciśniety.. i Pani dr powiedziala ze moze sobie przycisnal pepowine, a pozatym maly ma pępowine dwunaczyniową i powiedziala ze przy takiej ktg nie bedzie idealne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 18:00

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nie bylo nas w domu i mialam problem z netem. Ale dzis wrocilismy no i bylam na wizycie u ginekolog. Coreczka ma potwierdzona hipotrofie biore medargin a inne leki zwlaszcza heparyne z innych powodow ale one tez wspieraja wzrost dziecka. Malutka juz nie taka mala bo dobila do 2500 g ☺ i 08.01. Mamy zglosic sie do szpitala na CC zatem jeszcze urosnie. Oczywiscie to waga a cialko jest prawie miesiac do tylu oprocz nozek bo one sa 2 tyg.do tylu.
    Pysia polecam w Poznaniu konsultacje u prof Pietrygi w przychodni Euromedica ja bylam tam na NFZ ale mialam skierowanie od mojej ginki nie wiem jak to wyglada prywatnie. Profesor zajmuje sie badaniami prenatalnymi i ogolnie problemami w ciazy.
    Ilona na tym etapue co jestes to dzieci dopiero zaczynaja przybierac tak porzadnie na masie i tego Wam zycze ❤ ale pilnuj swojego lekarza aby sprawdzal dobrze pimiary oraz przeplywy. Co do ktg to mi w poprzedniej ciazy mimo pepowiny dwunaczyniowej wychodzilo ok mysle ze tyraj bardziej zalezalo u Was od ulozenia dziecka. Teraz az tak mocno nie zwraca soe uwagi na dwunaczyniowosc pepowiny bo duzo jest takich przypadkow moja ginka jednak zwracala uwage na uklad moczowy u synka bo mowila ze przy tej wadzie moze byc problem choc nie musi no i na przeplywy. Cukrzyce tez mialam w poprzedniej ciazy na szczescie teraz nie mam uff a hipotrofie u nas stwierdxono ze jest dziedziczna (moj maz tez hipotrofik a ja do duzych tez nie nalezalam).
    Pozdrawiam Was wszystkie i mocno wspueram ❤❤❤ piszcie co tam u Was ☺☺☺

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sie urodzilam 2300 wiec teraz tez bym byla jako hipcio;) u nas cialko jest jest chyba 2 tyg do tylu, a glowka kolo 3-4.. ale rośnie, teraz ide do szpitala 9 stycznia wiec zobaczymy jak tam wyjda badania.. u nas to jeszcze kilka dodatkowych problemow sie pojawilo, ale wierze ze wszystko sie dobrze skonczy ;) niech maly po prostu przybiera teraz

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa slicznie dziekuje za namiary.
    Wiesz moze czy w Poznaniu jest gdzies prywatne Laboratorium gdzie wyniki moga wyslac poczta za oplata??

    Piekna waga Maluszka!!! Wow juz za tydzien je przytulisz :)))

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciaze z hipo powinny być rozwiazywane do 38tc. Pilnujcie lekarzy i jeśli możecie idzcie do szpitala na koncówke, niech kontrolują wzrost,przeplywy i zapisy ktg. Maluszki rosza się ale pozniej daja rade:) Pysia mój lekarz jest dobry...czy zna się na hipo..hmm troszkę,ale robi bardzo dobre usg, przepływy itp. Martwi się i ostatecznie on mi załatwił na cito cc a w szpitalu chcieli mnie przetrzymać do 40tc mimo ze dziecko nie urosło nic przez miesiąc! mieszkam okolice legnicy.
    Iness jak to szybko zleciało! Kochana trzymam kciuki!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Chce zapytać czy wasze hipcie nadrabiają wzrost i wagę? Urodziłam córeczkę waga 2680 nie wiem ile cm bo tu nie mierzą (UK)- poród wywołany ze względu na mała wagę, na ostatnim usg w 38 tyg prognozowali 2380g. W 7 tyg mierzona przez pielęgniarkę 54 cm 4200 waga. Martwię sie strasznie taka malutka dalej mi sie wydaje :/

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie po tym ostatnim usg poród został wywołany.

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ