X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka- moja córeczka ma 8 tygodni. Nie wiem jaka miała długość po porodzie. Na początku 7 tyg 54 cm i 4.2 kg. Jest taka drobna nie widać po niej tej wagi. tak bardzo sie o nią martwię. Nie chce już nawet żeby wyglądała jak pulpecik, modlę sie tylko żeby urosła na długość - mój mąż jest wysoki ja 167 wiec całkiem normalnie. Jestem tak zestresowana, ciagle słyszę komentarze typu „Boże jaka malutka! Ona dopiero wyglada jak noworodek” ja już dostaje depresji z tego powodu, nie jem, pół nocy na goglach szukam informacji.. Załamana jestem psychicznie :(

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze była mierzona na macie na leżąco, nie centymetrem po krzywiznach co tez mnie wystraszyło bo nie wiem czy dziecku w takim wieku można tak nóżki prostować..

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam zle napisałam - w skończonym 7 tyg nie na początku (ach to wszystko ze stresu)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, spokojnie, wiem, że to nie jest łatwe, a stres i lęk odbiera całą radość z macierzyństwa. Staraj się nie stresować i nie słuchać ludzi. Wszelkie komentarze puszczaj mimo uszu. Na Wyspach dla odmiany dzieci są ogromne z ogromnymi głowami! Nie każde dziecko musi tak wyglądać ;-) My Europejki z Europy Wschodniej, mamy drobniejsze dzieci, jak to usłyszałam od tutejszego profesora ;-) Sprawdziłam książeczkę córki, mając 16 tygodni ważyła 4,58kg i mierzyła 58 cm, Twoja w skończonych 7 tygodniach mierzy 54 cm i waży 4,2 kg, uważam, że nie jest źle :-) Ale dzieci się nie porównuje, każde idzie swoim tempem. Moja córka przy kolejnym pomiarze, gdy miała 7 miesięcy mierzyła 67 cm i ważyła 6,04 kg. Z wagą kiepsko nadganiała, ale ze wzrostem całkiem nieźle sobie radziła. Na razie musisz czekać i mierzyć Małą. Ona ma raptem 8 tygodni, ma jeszcze masę czasu by dogonić rówieśników. Teraz jest zdecydowanie za wcześnie by coś oceniać. Nie googluj, nie szukaj po necie informacji, bo można się wpędzić w depresję. Zapisz się do grupy mam na Fb, tam dostaniesz najlepszą wiedzę i wsparcie. A mierzenie dziecka na macie z wyprostem nóżek jest jak najbardziej prawidłowe :-) Inaczej się nie da :-) Ciesz się Malutką, karm, mierz i w razie czego reaguj i szukaj pomocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 01:27

    inessa lubi tę wiadomość

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka dziękuje za słowa otuchy - bardzo potrzebuje życzliwego słowa. A moja depresje pogłębia jeszcze fakt ze mój starszy synek był większy ( 56cm, 3.5kg urodzony 2 tyg po terminie)teraz jako 5 latek idzie 75 centylem. co do tutejszych dzieci to fakt znajomemu z pracy teraz urodził sie taki klocuszek, moja córka to przy tym dziecku kruszynka. Ech.. To twoja córeczka szybko dogoniła wzrost zuch dziewczynka. A napisz mi proszę jak wyglądała sprawa rozwoju twojej córeczki miałyście jakieś problemy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek ważył 3100g i mierzył 49 cm, duży też nie był, a teraz idzie 97 centylem :-D Nazywamy go pieszczotliwie Parasłonik :-D Jedno dziecko mam drobne, drugie naprawdę spore. Jeden ojciec, jedna matka. Nic się nie poradzi, trzeba zaakceptować. Dzieci są różne, nawet od tych samych rodziców, stąd nie można porównywać. Zawsze cieszę się, że to córka jest drobna, a syn duży, niż gdyby miało być na odwrót ;-) Córka rozwija się prawidłowo, nie ma z nią problemów. Jest bardzo inteligentną, sprytną i mądrą dziewczynką. Ruchowo przegoniła rówieśników. Radzi sobie świetnie, wszędzie jej pełno. Wyniki badań ma w normie, nic jej nie jest. Po prostu jest drobniejsza, ale Calineczki nie mogą być większe :-)

    inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama88 a ja sobie mysle, że troche przesadzasz. Masz po prostu drobne dziecko nic wiecej i przestań doszukiwać tylko ciesz się z macierzyństwa. Moja córa po urodzeniu miała 51 cm długości mając 7 tygodni miała tyle długosci ile Twoja córka. Będzie "uwazana" za noworodka bo z taką wagą jak ma teraz rodzi się wiele dzieci, ale tez wiele dzieci rodzi się małych.
    Jęsli masz taką możliwość dowiedz się ile po porodzie ważyłaś Ty a ile mąż i ile mieliscie długosci. Wazny jest tez obwód głowy u dziecka sprawdz i nanies na centyle.
    Zastanów się też nad tym czy Twoja mama i tesciowa są wysokie czy raczej drobne, jesli drobne to też może być czysta genetyka.

    Ja i mój mąż bylismy oboje donoszonymy dziećmi, ale ja urodziłam się z wagą 2700, mój maż 2800 a nasza córka 2660. Ja jestem wysoka mam 175 mój mąż podobnie. W każdym razie dla mnie najważniejsze było, że córka waży powyżej 2500 g i że po porodzie przybierała na wadze i szła swoim centylem. Teraz ma 20 miesiecy. Wzrost 82 cm (50-75 centyl), waga 10,5 kg (50 centyl), głowa 45 cm (10-15 centyl). W stosunku do innych dziewczynek jest drobna nawet miesiac młodsze są od niej wyższe i cięzsze.

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie zrozumcie mnie zle, ja po prostu martwię sie jak każda matka, tym bardziej ze w wypisie jest wpisana hipotrofia a chciałabym żeby rozwijała sie jak najlepiej i dogoniła wzrostem. A druga sprawa za każdym razem na wizytach kontrolnych słyszałam ze drugie dziecko powinno być podobnych rozmiarów jak pierwsze albo i nawet większe. Ayka - Paraslonik super hihi :)

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz prawo się martwić i niepokoić, bo jesteś matką i taka Twoja rola. Pierwszy raz się spotkałaś z hipotrofią, jest to dla Ciebie nowość, a lekarze nie rozwiewają Twoich wątpliwości. Do tego widzisz jaka jest różnica między pierwszym a drugim dzieckiem. Pamiętaj jednak, że pierwszego masz synka, drugą córeczkę, nie porównuj chłopca do dziewczynki, nawet siatki centylowe mają inne. Wszystkie tu chcemy, by nasze dzieci dogoniły rówieśników i przeżywamy to co Ty. Dla Sidney to nie jest nowość, jest już w temacie dłużej. Do tego uwierz mi, Twoja Calineczka to niezły Klopsik przy innych dzieciach z hipotrofią :-D Koniecznie zajrzyj na Fb, podbudujesz się ;-) Ja czytając historie innych mam i ich dzieci stwierdziłam, że moja córka to gigant i ja problemu nie mam :-D

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za wsparcie, fakt codziennie przeżywam i wykańcza mnie to psychicznie.

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na skonczne 7 tyg 3,5 kg ...dziś ma ok 6 kg i zaczyna 19tz ..uważam ze jest fajnym pulpecikiem ...widomo mniejszym niż inne dzieci ale to nie ma znaczenienia bo jest zdrowa. Kontroluj, mierz i ciesz się z macierzyństwa. Sydnej Ayka dobrze to wytłumaczyła...2,5 kg nie oznacza brak hipo.

    ayka lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wysyłam wiadomość:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u nas postęp - skończone 10 tyg waga 4.9 kg i około 57cm. To okolice 25 centyla? Pozdrawiam

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,

    Dawno nie zaglądałam, ale wróciłam do pracy i przy dwójce dzieci nie mam na nic czasu.

    Karolina rozwija sie prawidłowo. Skończyła 10 miesięcy - siedzi, raczkuje i wstaje przy meblach. Tylko zębów brak. Pediatra mówi, że takie opóźnione ząbkowanie może się zdarzyć.

    Czy któraś z Was wie co u Inessy. Była w drugiej ciąży, ale chyba skasowała konto, bo nie mam jej w przyjaciółkach, a bardzo jej zawsze kibicowałam.

    Pozdrawiam.

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Przez te zmiany w ovu i na belly jest mi gorzej tu sie udzielac zreszta mam b.malo czasu na to przy 2 dzieci.
    Mysza ciesze sie ze u Was wszystko dobrze i Karolinka tak dobrze sie rozwija. A zeby spokojnie u nas Gabrysiowi pierwszy zab wyrosl w dniu gdy ukonczyl 9 miesiecy a u moich znajomych u dwojki dzieci jak skonczyly rok.
    A u nas Gabrys rosnie wszedl w bunt dwulatka i trzeba Go dobrze kierowac. Przyrasta na wadze choc 12 kg jeszcze nie ma no i rosnie uff
    No i Janeczka nasza coreczka ma juz 5 tyg. Urodxilam ja przez CC w 39 tc i6 dniu wazyla 2766 i byla dluga 54 cm a glowka 33 cm i brzuszek tak samo (obecnie i glowka i brzuszek juz troche przyrosly) dotrzymalismy do tego tygodnia na szczescie bo mogla przybrac na wadze. W wypisie ma wpisana niska mase urodzeniowa wg profesora jest hipotrofikiem ogolnie urodzila sie chudziutka bo byla dluga zwlaszcza miala dlugie nogi. Teraz ladnie rosnie mimo kolek choc 4 kg nie ma jeszcze.
    A co tam u Was Kochane??
    Pozdrawiam cieplo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 23:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Mysza az dziwne ze nie masz mnie w przyjaciolkach bo nikogo nie usuwalam. Mysle ze to przez zmiany ktore ovu wprowadzilo.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 19 lutego 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa gratulacje cudownej córki. Co za szczęście. Serducha dla Was!

    inessa lubi tę wiadomość

  • GOSIA12 Koleżanka
    Postów: 49 17

    Wysłany: 27 lutego 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam wasze wiadomości to pocieszać się że i nam się uda. Tydzień temu wykryto i nas malowodzie i podejrzenie hipertrofi. Martwię się bo to dopiero 30 tydzień. Do rozwiązania jeszcze trochę zostało.
    do tego jeszcze mamy starzejace się łożysko. Mam mieć sprawdzane przepływy 2 razy w tyg., jak narazie są ok.
    Mam nadzieję że maluszek jeszcze troszkę posiedzi w brzuszku i podrośnie bo narazie waży ledwo ponad 1100 g.

    4cee14c3a628492e5c2fece33b9ad1ab.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co tam u Was slychac???Pozdrawiam cieplo!!!
    Gosia12 i jak tam Maluszek i Ty sie czujecie???

  • Mama88 Przyjaciółka
    Postów: 69 27

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po dłuższej przerwie, czy zaglądajcie tu jeszcze? Pozdrawiam Was serdecznie! Inessa gratuluje córeczki śliczna jest :) Moja córeczka właśnie skończyła 19 tygodni - na mojej wadze około 6.7 kg oraz wg mojego pomiaru około 63 cm. Radosna dziewczynka, co raz aktywniejsza, tylko nie za bardzo lubi leżeć na brzuszku, trzyma główkę ale krótko. Staram się z nią ćwiczyć, ale leniuszek z niej. A jak wasze pociechy?

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ